Atostogas Palangoje lietuviai ėmėsi planuoti stebėtinai anksti – šie laikotarpiai ypač populiarūs

Palangos tiltas, 2023-03-13
Peržiūrėta
750
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Šalies gyventojai šiemet vasaros atostogas ėmė planuoti itin anksti. Štai Palangoje pirmųjų viešbučių rezervacijų ateinančiai vasarai sulauktą dar rudenį. Apgyvendinimo įstaigose užimtumas siekia keliolika procentų. Populiariausi atostogų mėnesiai išlieka liepa – rugpjūtis.

Viešbučio „Palangos žuvėdros“ direktorius Kristupas Šliogeris sako, ramybę netrukus sudrums vasaros poilsio išsiilgę poilsiautojai.

Šiltajam sezonui laisvų vietų skaičius tirpste tirpsta – liepos, rugpjūčio mėnesiais viešbučio užimtumas siekia daugiau nei 50 proc. 

„Rezervuojasi pakankamai aktyviai ir galiu pasakyti, kad žmonės pradeda planuoti net anksčiau. Jei anksčiau pagrindinės vasaros rezervacijos būdavo balandžio–gegužės mėnesiais, tai šiemet mes jau dabar turim daugiau negu pusę viešbučio rezervuota“, – komentavo jis.

Verslininkai skaičiuoja, kad iš viso šiuo metu viešbučių užimtumas siekia keliolika procentų.

„Kai kalendoriuje turime pavasarį, tai prasideda aktyvesnis domėjimasis vasaros sezonu, planavimas. Tai dabar, jeigu taip bendrai, apie 15 proc. vasarai rezervacijų ir, aišku, dabar rezervavimas jau smarkiai įsibėgėjęs“, – situaciją apžvelgė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė. 

Šiltajam sezonui aktyviai ruošiasi ir kavinės bei restoranai. Verslininkai poilsiautojus vasarą žada nustebinti naujai duris pravėrusiomis išskirtinėmis vietomis.

„Palangoje atsidarys naujų restoranų ir pakankamai stiprių prekinių ženklų, atėjusių iš sostinės, atnešančių naujų tendencijų, gastronomijos naujienų“, – pokyčius įvardijo pašnekovė.

Šiemet kainos kils nežymiai, sako verslininkai. I.Valaitienės teigimu, vertinant infliacijos įtaką, atsižvelgiant į bendrą situaciją, kainos čia gali būti apie 10 proc. didesnės. Vis tik tai nėra toks aukštas lygis, kaip kad kadaise buvo infliacijos procentas.

Šiltajam sezonui aktyviai ruošiasi ir kurorto turizmo informacijos centras. 

„Raitojamės rankoves iki alkūnių ir pradedam darbuotis naujajam sezonui“, – patikino Palangos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė. 

„Lietuvos ryto“ televizijai ji sakė, kad jau sulaukiama užklausė ne tik pavasariui ar vasarai, bet ir rudens laikotarpiui. 

„Kas įdomiausia, pradeda daugėti užklausų iš užsienio svečių, kuo mes labai džiaugiamės“, – pridūrė R.Kmitienė.

Palangos turizmo informacijos centras šiemet poilsiautojus pasitiks atsinaujinęs – buvusios autobusų stoties patalpos šiemet duris pravėrė kaip moderni erdvė. Užėjus į vidų kurorto svečius pasitinka zonos pritaikytos poilsiautojų poreikiams. 

Palanga šiemet švęs ir savo 770 metų jubiliejų. Ta proga visus metus kurorte, be jau tradicinių, vyks įvairūs kultūriniai, sporto renginiai, plenerai, konkursai, edukacijos.

Lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šalies gyventojai šiemet vasaros atostogas ėmė planuoti itin anksti. Štai Palangoje pirmųjų viešbučių rezervacijų ateinančiai vasarai sulauktą dar rudenį.


Geriausias Baltijos šalių kurortas yra Liepoja – sako šį Latvijos miestą atostogoms pasirinkę lietuviai ir vardina eilę čia atrastų privalumų. 


Moterys ir grožio priemonė, ta – neatsiejamas duetas. Ir tikrai, ši tema yra viena iš tų, kuria dailiosios lyties atstovės galėtų kalbėti valandų valandas. Kai kalbame šia tema, aktualu viskas – ne tik naujausios tendencijos ar naujausios priemonėms, bet ir nepamirštami ir reikalavimai gaminiams. Galima tik pasidžiaugti, kad vis daugėja merginų bei moterų, kurios grožio gaminiams kelia ypač...


Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė tikina, kad dar per anksti įvertinti, ar lietuviai vis tik nuspręs sutikti šventes pajūryje.


Pasaulį sukausčiusi koronaviruso pandemija pakeitė daugelio atostogų planus. Dabar lietuviai turi mažą pasirinkimą – keliauti po Lietuvą arba bandyti laimę užsienyje. Į Palangą kol kas kukliais skaičiais atvykstantys lietuviai nusiteikę puikiai praleisti laiką ir tikina: kam nepatinka Palanga, tie – išlepę, rašo Vytautė Merkytė, "Delfi" žurnalistė.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Atlygio už vasaros viduryje Palangoje surengtą koncertą neatgaunantis atlikėjas Tomas Narkevičius, kurį muzikos gerbėjai labiau atpažįsta kaip Free Finga, ėmėsi viešumo. Socialiniame tinkle „Facebook“ vyras pasidalijo įrašu, kuriame pasakoja daugiau kaip tris mėnesius laukiantis, kol renginių organizatoriumi ir didžėjumi save pristatantis Andrius Kolesnikovas-Driule...


Siekiant į Palangą pritraukti kuo daugiau turistų, reikia pasirūpinti ir kuo didesniu informacijos apie mūsų kurortą skleidimu. „Daugiausia Palangos turizmo informacijos (TIC) centre apsilanko lietuvių, tačiau, jei lyginti šių ir praėjusių metų duomenis, pasikeitė turistų srautai: anksčiau gausiausiai lankydavosi svečiai iš Rusijos, kiek mažiau – iš...


Vasarą rankomis trina ne tik prekybininkai, bet ir dviračių nuomotojai. Anot jų, žmonės itin aktyviai leidžia laisvalaikį, negailėdami pinigų pramogoms bei pasivažinėjimams dviračiu ar velomobiliu. O dviračius dažniausiai nuomojasi užsieniečiai, ypač rusai.


Ar vasara ir atostogų nuotaikos ima valdyti savivaldybės Tarybos narius? Toks įspūdis vakar kilo stebinti ištuštėjusią Tarybos salę – posėdyje dalyvavo tik 16 miesto politikų, o kartais salėje jų nebuvo nė tiek... Tačiau posėdyje dalyvavę Tarybos nariai rodė stebėtiną energiją: uoliai „tardė“ pranešėjus, prakalbo net tie, kurie paprastai tyli......


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas