,,Ąžuoliuko“ bendruomenės dovanos – „Nuaro“ gyvūnams

Palangos tiltas, 2017-10-13
Peržiūrėta
1675
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

,,Ąžuoliuko“ bendruomenės  dovanos – „Nuaro“ gyvūnams

Kasmet spalio 4-ąją pažymime Pasaulinę gyvūnų dieną – Palangos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ yra ekologinės krypties ikimokyklinė įstaiga. Tad mūsų tikslas – mokyti mažuosius pažinti, tyrinėti, saugoti gamtą, suteikti žinių apie supančią aplinką, gyvūnų globą ir priežiūrą.
Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ grupėse buvo vykdoma teminė savaitė „Mano augintinis“, į kurią įsijungė ir „Žiogelių“ grupės ugdytiniai. Pokalbių metu išaiškėjo, kad kiekvienas vaikas norėtų turėti draugą, kuris išklausytų, paguostų ir reikalui esant apgintų.Vaikai įsidėmėjo posakį „Šuo –geriausias žmogaus draugas“, kuris nusako glaudų žmogaus ryšį su gyvūnais. Vaikai domėjosi įvairiomis šunų veislėmis, sužinojo, kad vieni šunys – geri medžiotojų padėjėjai, kiti – drąsūs gelbėtojai, namų saugotojai, dar kiti padeda policininkams. O svarbiausia, iš jų galima ir pasimokyti; patikimumo, ištikimybės, atsidavimo ir meilės. Su vaikais aiškinomės, kalbėjomės, kad prieš priimant į šeimą gyvūną, reikia gerai pagalvoti, ar galėsime juo tinkamai pasirūpinti, ar pakaks laiko ir lėšų? Ar tikrai gyvūnėlis mums reikalingas? Ar pakaks nuolatinio dėmesio, pagarbos? Pokalbių, stebėjimų metu analizavome, kaip tinkamai elgtis su augintiniais, suprasti, kad jie – ne žaislai.
Daugelis iš grupės vaikų savo namuose augina šuniukus. Surengėme nuotraukų parodėlę „Mano augintinis“. Vaikai noriai pasakojo apie juos, kaip jie elgiasi su gyvūnais, maitina, o kartais ir nuskriaudžia. Grupėje piešė, lipdė augintinius, savo darbeliais džiugino tėvelius. Siekiame, kad nuo pat mažens vaikai gebėtų rūpintis, domėtis, gėrėtis gyvūnais bei tinkamai prižiūrėti.
Įstaigos gamtosauginis komitetas Pasaulinei gyvūnų dienai darželio mastu organizavo akciją „Padėkime globos namų gyvūnams“. Labai sujaudino „Žiogelių“ grupės ugdytinio Martyno katytės Milos istorija. Katytę jis pasiėmė iš Klaipėdos regiono globos namų „Nuaras“. Dabar ji gyvena berniuko namuose, kurią visi labai myli. Visų grupių tėveliai su vaikais neliko abejingi. Gausiai įsijungė į šią akciją – atnešė daug maisto šunims ir katėms. Martynas su mamyte net laišką parašė: „Linkėjimai nuo katytės Milos, gyvenančios Palangoje – likusiems miaukliams „Nuare“. Linkime visiems surasti naujus namus“.
Visas suneštas sausas maistas buvo perduotas Gyvūnų prieglaudos – Klaipėdos regiono gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ darbuotojui.
Nelikime abejingi, nuolat padėkime gyvūnams, globokime, nepraeikime pro šalį, kai gyvūnams reikalinga pagalba.

Milda VALANTINIENĖ
Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtoja metodininkė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuoširdus rūpinimasis visais keturkojų šeimininkais, kurie žūtbūt nori, kad ir jų šuo pasibėgiotų Baltijos pakrante? Ar pigus populizmas įsibėgėjant savivaldybių tarybų rinkimų kampanijai? Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai Svetlana Grigorian, Eugenijus Simutis ir Darius Kubilius užregistravo pataisą, kuri, Tarybos daugumai pritarus leistų laisvą gyventojų su augintiniais judėjimą...


Šią vasarą į Palangą atvykę atostogautojai galės nebesvarstyti, teisėtai ar ne jie saulės voniomis mėgausis nuogi ar prie jūros ateis su keturkoju augintiniu. Palangos miesto taryba priėmė sprendimą suskirstyti kurorto pajūrį į atskirus paplūdimius ir numatyti ne tik jų ribas, bet ir paskirtį, papildant jau anksčiau egzistavusias funkcines zonas naujomis.


Spalio 11-13 dienomis Čikagoje vyko JAV Lietuvių bendruomenės XXII Tarybos antrosios sesijos suvažiavimas, kuriame Antanas Vinkus, Palangai ir Kretingai Seime atstovaujantis gydytojas ir diplomatas, Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas, skaitė pranešimą ir pristatė Seimo komisijos atliktus darbus.


Kasmet spalio 4-ąją pažymime Pasaulinę gyvūnų dieną – Palangos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ yra ekologinės krypties ikimokyklinė įstaiga. Tad mūsų tikslas – mokyti mažuosius pažinti, tyrinėti, saugoti gamtą, suteikti žinių apie supančią aplinką, gyvūnų globą ir priežiūrą.


Palangos bendruomenės „Palangos santarvė“ nariai su pirmininke Daina Eimanavičiene priešaky labai apsidžiaugė, sulaukę kvietimo apsilankyti UAB „Palangos šilumos tinklai“. Susitikę su įmonės vadovais, kurie organizavo ir nedidelę ekskursiją po patalpas, bendruomenės atstovai jiems uždavė daug klausimų ir sulaukė naudingų atsakymų.


Palyginti neseniai įsteigta bendruomenės pareigūno pareigybė. Šie asmenys pirmiausia vykdo prevencinę veiklą: populiarina policijos pareigūno profesiją, skatina gyventojus tapti policijos rėmėjais, kviečia kurti saugią aplinką. Palangos bendruomenės pareigūnė Aurelija Japšaitė-Rancienė džiaugėsi galėdama eiti šias pareigas ir ragino palangiškius būti budriais, o...


Žaislų banke sukauptos dovanos – jau pakeliui į naujus namus

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 01 09 | Rubrika: Miestas

Mažųjų palangiškų kalėdiniu laikotarpiu į Žaislų banką suneštos dovanos likimo nuskriaustiems bendraamžiams jau iškeliavo pas vaikus – padovanoti žaislai perduoti „Maisto banko” Klaipėdos skyriui, kurio darbuotojai pasirūpins, kad jie patektų vaikams, kurių Kalėdos nebuvo turtingos dovanų.


Rugpjūčio mėnesį Palangos bei Šventosios miesto bendruomenės, susirinkusios į savo tarybas, paskirstė iš valstybės biudžeto skirtas lėšas Vietos bendruomenės savivaldos 2012 metų atrinktų bendruomenių veikloms. 47 tūkst. 900 Lt buvo skirti dešimčiai projektų, kuriuos bendruomenės įgyvendina arba ruošiasi įgyvendinti.


Korupcija dvokiančios savivaldybės dovanos

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011 12 08 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Į jubiliejaus pokylį turtingo draugo pakviesti mes, vargu, ar verčiamės per galvą, stengdamiesi nupirkti jo pajamų lygį atitinkančią dovaną. Matyt, retas kuris norėdamas įtikti turtuoliui, išgremžtų visas savo šeimos pinigines atsargas, kad nupirkta dovana padarytų įspūdį. Greičiausiai, teikiamos dovanos vertė atitiktų ne jubiliato turtą, bet mūsų finansines galimybes.


„Ąžuoliuko“ vaikai aktyviai saugo gamtą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 04 | Rubrika: Miestas

Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ praėjusį trečiadienį buvo atkreiptas dėmesys į propaguojamą ekologinę kryptį. Susirinkusios pedagogės išgirdo apie „Ąžuoliuko“ auklėtojų vykdomus projektus, turėjo progą apžiūrėti vaikų sukurtą parodėlę, sužinojo, kaip ši vertybė perteikiama vaikams, kurie savo ruožtu spektakliu pademonstravo, kaip jiems svarbu saugoti gamtą, kuria taip mielai džiaugiasi.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas