Festivalis „Myliu Palangą“ šiemet nustebins netikėtumais ir gausiais gatvės renginiais

"Palangos tilto" informacija, 2022-05-29
Peržiūrėta
931
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Festivalis „Myliu Palangą“ šiemet nustebins netikėtumais ir gausiais gatvės renginiais

Du paskutiniai pavasariai Palangoje buvo liūdni ir dėl to, kad dėl koronaviruso pandemijos kurorte nevyko ir palangiškių, ir kurorto svečių pamėgtas festivalis „Myliu Palangą“.

Tačiau dabar didžiausias šalies kurortas, Palanga, atsigriebs ką prarado.

„Festivalis kitą savaitgalį grįžta su trenksmu. Mūsų įdirbis nenuėjo šuniui ant uodegos – įgyvendinsime, ką buvome sumanę per paskutinius du metus. Dėl to šių metų festivalio „Myliu Palangą“ programa gavosi tokia įvairi ir plati. Šiais metais prie jo prisideda begalė Palangos įmonių ir organizacijų, kurios siūlys savo edukacines, sportines, kultūrines, pramogines veiklas. Jos atskleis, dėl ko Palangą reikia mylėti ir kodėl čia gera,“ – sakė vienas šventės organizatorių, Albertas Martinaitis, BĮ „Palangos investicijų valdymas“ direktoriaus pavaduotojas.

Anot jos, ypač plati bus kultūrinė-muziejinė programa: kvies visi kurorto muziejai, supažindins su kurorto istorija.

Pirmąjį birželio savaitgalį vyksiantis trijų dienų renginys pasiūlys plačią programą visos šeimos laisvalaikiui ir pakvies susitikti su skirtingais meno šakų atstovais, tradiciškai apsilankyti mugėje ir paskanauti įvairiausių pasaulio virtuvių patiekalų.

„Šiemet į festivalį norėjome pažvelgti kitomis – dalyvių, ne organizatorių akimis. Darėme apklausą, aiškindamiesi, kokie yra žmonių lūkesčiai, pageidavimai,“ – sakė A. Martinaitis.

Ne vienam palangiškiui prisiminus, kad jiems didžiausią įspūdį festivalių „Myliu Palangą“ istorijoje yra palikęs gatvės karnavalas, buvo nuspręsta šiemet į Palangą šventei pakviesti daug gatvės artistų. 

„Jie pasirodys netikėčiausiose vietose – žongliruos su kojūkais kojūkininkai iš Vokietijos „Dulce Compania“ trupės, linksmins pantonimai. Festivalis šurmuliuos šešiose pagrindinėse Palangos erdvėse: miesto aikštėse, skveruose ir gatvėse bei grožio ir ramybės oaze tituluojamame Palangos botanikos parke, tačiau visų renginio vietų specialiai neskelbiame, kad išliktų netikėtumo momentas. Kad žmonės eidami staiga, net neplanavę, atsidurtų šventės sūkuryje,“ – sakė A. Martinaitis.

 Šalia gintaro muziejaus, po atviru dangaus skliautu įsikurs „Gradiali“ pieva, kurioje vyks sveikatinimo užsiėmimai bei edukacinės veiklos. 

Greta Palangos svečių pamėgto „Vasaros parko“ įsikurs ir „Šeimų slėnis“, kuriame netrūks užsiėmimų patiems mažiausiems festivalio dalyviams.

Be didžiųjų festivalio renginių, lankytojų laukia visa gausybė festivalio partnerių užsiėmimų: pažintinės edukacijos, ekskursijos, parodos, filmų peržiūros, sveikatinimosi procedūros, sporto varžybos bei daugelis kitų. Nepasimesti tarp veiklų gausos padės festivalio žemėlapis, kurį jau galima rasti Palangos turizmo informacijos centre. 

Jūratės ir Kastyčio skvere įsikurs pagrindinė festivalio scena, kur žiūrovų lauks didieji festivalio koncertai. 

Kitą penktadienį čia prasidės šventės atidarymo ceremonija kartu su smuikininkais iš „Elctric Ladies“ , džiugins grupių „Saulės Kliošas“, „Studija“ koncertai, o vakarą užbaigs spalvinga ir muzikali Vilniaus miesto instaliacija „Vilniaus sapnas“. 

Taip pat kitą penktadienį „Gradiali“ pievoje (Palangos botanikos parko rotonda), 19 val. įvyks Šeiko šokio teatro spektaklis „Pareiškiu – Brandir“. Šiame šokio spektaklyje žiūrovai galės iš labai arti pažvelgti į individo ir kartu visos tautos siekį besąlygiškai būti savimi ir laikytis niekieno neprimestų nuostatų bei vertybių. 

Patys mažiausi festivalio dalyviai bus kviečiami į „Dansema“ šokio teatro interaktyvų šokio spektaklį „Spalvoti žaidimai“, kuris apdovanotas LR Kultūros ministerijos Auksiniu scenos kryžiumi kaip geriausias 2015 m. spektaklis vaikams. Čia mažieji stebėtojai ras pilną netikėtų, spalvotų daiktų, kurie skatina mažuosius žiūrovus kartu su šokėja tyrinėti ir atrasti daug naujo apie save ir pasaulį.

Kitas ne ką mažiau laukiamas pasirodymas – nuotaikingas ir įtraukiantis, gyvos džiazo muzikos ir klounados gatvės spektaklis „Let‘s Jazz“ – tai improvizacijos, džiaugsmo ir humoro pasirodymas apie klajojantį klouną,  kuris  su savo vagonėliu atsidūrė... Palangoje!

Šeštadienį festivalio dalyvių lauks grupių „Homechestra“, „Velvet“ ir Lino Adomaičio bei  Palangos orkestro jungtinis vakaro koncertas, po kurio – muzikos ir lazerių šviesų sintezė. Sekmadienio dieną skvere galėsite išgirsti ir jaunųjų atlikėjų – palangiškių vaikų koncertą. 

Muzika neaplenks ir  „Gradiali“ pievoje (Palangos botanikos parko rotonda), čia, be kitų atpalaiduojančių veiklų, šeštadienio vakarą skambės grupės „Nika Ganga“ koncertas, o sekmadienį pasitiks magiški gongų garsai. Jaukūs koncertai, penktadienio ir šeštadienio vakarais lauks ir Nepriklausomybės aikštėje: akustiniai Ivetos ir Jono, Pauliaus Martinkaus koncertai, grupės „Sirupas“ ir atlikėjos Ingaja pasirodymai.

Paklaustas apie festivalio „Myliu Palangą“ kulminaciją, A. Martinaitis sakė, kad jo „vinimi“ būsiąs Lino Adomaičio ir „Palangos orkestro“ koncertas šeštadienį.

„Jie parengė bendrą programą, jau kurį laiką kartu repetuoja, paruošė naujų kūrinių. Bus įspūdinga,“ – patikino A. Martinaitis.

Nepraleiskite progos sudalyvauti neeiliniame patyriminiame spektaklyje birželio 4 dieną, šeštadienį, Jūratės ir Kastyčio skvere.

(Ne)Tradicinis kermošius „Palangos Juzė“ – tikrų tikriausią kermošių su prekybininkais iš visos Lietuvos aplankyti bus galima Vytauto gatvėje nuo Koncertų salės iki muzikinio fontano.

Neaplenkite ir stilingojo „Dizaino skvero“ J. Basanavičiaus gatvėje – dizaino ir mados renginio, po vienu stogu pristatančio Lietuvos ir užsienio šalių kūrėjus, menininkus ir dizainerius.

Praalkusius festivalio svečius pasistiprinti kvies Nepriklausomybės aikštėje, greta muzikinio fontano, įsikūrusios įvairių pasaulio šalių virtuvės – spalvingi maisto vagonėliai ant ratų.


Kaip sakė A. Martinaitis, šiemet festivalyje bus atsisakyta fejerverkų.

„Ne tik dėl karo Ukrainoje, bet ir dėl to, kad manome, kad Palangai pagaliau laikas žengti žaliuoju kursu – be fejerverkų,“ – sakė „Palangos investicijų valdymas“ direktoriaus pavaduotojas.

Anot jo, „Myliu Palangą“ biudžetas šiemet – 60 tūkstančių eurų: 50 tūkstančių eurų skyrė Savivaldybė, o  10 tūkstančių skyrė rėmėjai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį savaitgalį Palangoje vykusios Pasaulinės lyderystės konferencijos metu įvyko festivalyje „Sielos“ užfiksuoto stebuklo kulminacija. Fotografas padovanojo dar vasarą atsitiktinai fotoaparatu užfiksuotai moteriai jos atvaizdą drobėje, bet apie viską – iš eilės. 


Svarbiausią Kretingos miesto pramoninio rajono transporto arteriją Tiekėjų gatvę renovuojanti akcinė bendrovė „Eurovia Lietuva“ kloja paskutinį asfalto sluoksnį.


II-ajame Gatvės teatrų festivalyje lankytojai galės susipažinti su išskirtinėmis Šventosios kurorto vietomis.


Šiais metais liepos 1-2 dienomis Šventoji pasiners į kultūros, teatro ir gamtos pasaulį.


Du paskutiniai pavasariai Palangoje buvo liūdni ir dėl to, kad dėl koronaviruso pandemijos kurorte nevyko ir palangiškių, ir kurorto svečių pamėgtas festivalis „Myliu Palangą“. Tačiau dabar didžiausias šalies kurortas, Palanga, atsigriebs ką prarado.


Liepos 2 d. (penktadienis) 20 val. į Šventosios centrinę aikštę atkeliauja gatvės teatrų festivalis „Šermukšnis". Čia pasirodys iš Krokuvos pakviesti svečiai „Teatr KTO“, kurie pristatys kaukių spektaklį „Peregrinus“ (režisierius Jerzy Zoń), rodytą Niujorke, Monrealyje, Londone, Seule, Sankt Peterburge.


J. Basanavičiaus gatvės Naujiems metams neplanuojama uždaryti, o jūros tilto uždarymas naujametinę naktį nėra naujiena – gruodžio 31 d. po pietų tai daroma kasmet, "Palangos tiltui" sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Ir nors šiais metais naujametinio fejerverko, anot jo, nebus, veikiausiai ir šiemet tiltas bus uždarytas, siekiant išvengti žmonių...


Netrukus prasidės Bangų g. šaligatvio ir gatvės rekonstrukcija. Darbai čia užvirs jau kitą savaitę – pirmiausia bus sutvarkyta šaligatvio danga vienoje Bangų g. pusėje. Pėstiesiems skirtos dalies atkarpoje nuo Klaipėdos pl. iki Vytauto g. senoji danga bus pakeista naujomis trinkelėmis, įrengtas dviračių takas.


Rugsėjo 26 d. Palangoje vyksianti tradicinė šventė „Palangos stalas“, daugelio vadinama tiesiog Stalo švente, šiemet nustebins rekordų lietumi. Jų, atskleisiančių įvairialypį kurorto gyvenimą, bus pačių įvairiausių, atspindėsiančių tiek kulinarinę, tiek meninę, tiek sportinę ar kitas gyvenimo sritis, ir visi jie stebins savo drąsa bei išmone.


Naujoji Palangos autobusų stotis nustebins išskirtiniais sprendimais

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 10 20 | Rubrika: Miestas

Jau netrukus į Palangą atvykstantys autobusai suks į naująją stotį, kuri duris atvers kiek daugiau nei po mėnesio. Naujasis kompleksas – moderni autobusų stotis bei prekybos centras –lankytojus nustebins ne tik patogumu, bet ir neįprastais sprendimais, tokiais kaip „bangomis“ puoštas fasadas ir išskirtinis pastato apšvietimas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius