Be „Litesko“ atstovų – renginys virto į nykštukinių partijėlių-judėjimų rinkimų šou

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-10-13
Peržiūrėta
337
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Be „Litesko“ atstovų – renginys virto į nykštukinių partijėlių-judėjimų rinkimų šou

Ar Palangoje jau prasidėjo Seimo rinkimų kampanija? Trečiadienį pakliuvus į S. Vainiūno muzikos mokyklos salę buvo galima būtent taip pagalvoti: beveik pilnutėlėje salėje, kurioje daugumą sudarė nykštukinių partijėlių ir judėjimų, kaip Jungtinis demokratinis judėjimas ir Lietuvos Ateities forumas, atsivežti ar pakviesti žmonės iš Klaipėdos ir kitų rajonų, liejosi ugningos kalbos, raginančios versti valdžią ir net keisti santvarką. Žaibus susirinkusieji laidė ir į Palangos savivaldybę.

 

Kas kaltas dėl nesusipratimo?

 

Kvietę palangiškius atvykti į susitikimą su „Litesko“ Palangos filialo „Palangos šiluma“ atstovais pirmą valandą ir paaiškėjus, kad savivaldybė paskyrė tokį susitikimą tik trečią valandą, Palangos bendruomenių aktyvistai liejo įtūžį ant valdžios, tokį nesusipratimą dėl renginio laiko vadino valdžios provokacija ir sąmokslu, skandavo „gėda“.

Kliuvo net ir atostogaujančiam merui Š. Vaitkui bei jo vadovaujamiems konservatoriams. Dar pernai rugsėjį kartu prieš „Litesko“ piketavę bendražygiai priekaištavo konservatoriams, kad šie, atėję į valdžią, girdi, užmiršo savo palangiškiams duotus pažadus dėl miesto šilumos ūkio. Nors akivaizdu, kad Š. Vaitkus per pusę metų valdžioje kibo spręsti miesto šilumos ūkio reikalus iš peties, užvakar net ir kai kurie palangiškiai aktyvistai tai, regis, nenorėjo pastebėti.

Susirinkimo organizatoriai – palangiškiai Rūta Ruzgutė, Albina Rakauskienė ir Zigmas Vaičiūnas – sakė dar prieš pusantro mėnesio prašę raštu mero ir savivaldybės tarybos spalio 12-ąją surengti susitikimą miesto bendruomenės ne tik su „Litesko“, bet ir su Kretingos, Rietavo savivaldybių vadovais, Klaipėdos miesto prokuroru. Ar tokių asmenų kvietimas į Palangos bendruomenės susitikimą truputį neprasilenkia su sveiku protu?

Anot savivaldybės vicemero Sauliaus Simės, organizatoriai, pranešę savivaldybei apie tokį susirinkimą, konkrečios valandos nenumatė, todėl administracija pasirašė įsakymą jį surengti 15 valandą.

„Aiškinsimės, kas yra kaltas dėl tokio nesusikalbėjimo tarp savivaldybės ir miesto bendruomenės“, - sakė S. Simė.

Jis įžengė į S. Vainiūno muzikos mokyklos salę kelias minutes prieš trečią valandą, kai palangiškiai ir svečiai iš Ukmergės, Šilalės ir Kretingos, o taip pat Lietuvos Ateities forumo vadas, buvęs parlamentaras Algimantas Matulevičius, dar audringai pliekė „Litesko“ ir miesto valdžią. Patrypčiojęs, visiems jau skirstantis, vicemeras paskubėjo išbidzenti lauk.

Trečią valandą atėjęs „Litesko“ Palangos filialo „Palangos šiluma“ vyresnysis klientų vadybininkas Jonas Pleškys buvo sutiktas šūksniais „gėda, gėda…“

Į redakcijos pašto dėžutę laišką po susirinkimo be „Litesko“ ir valdžios atstovų atsiuntė ir „Litesko“ Palangos filialo „Palangos šiluma“ direktorius Romualdas Jablonskis.

„Mums labai gaila, kad įvyko nesusipratimas dėl susitikimo su miesto bendruomene laiko.

Savo kaltės nejaučiame. Atvykome laiku, 15 valandą, pagal gautą oficialų kvietimą“, - sakė jo laiškas.

Prieš palangiškius ir svečius teko prakaituoti ir mero patarėjai Jurgitai Vanagei, kuriai nedraugiška, maždaug kelių šimtų žmonių salė „kedeno plunksnas“ užgauliomis replikomis.

 

Buvęs seimūnas atkurnėjo ginti palangiškių į Palangą

 

Susirinkimą vedusi palangiškė aktyvistė R. Ruzgutė, nebūdingai sau, kvietė visus kalbėti glaustai ir apie reikalo esmę – tai yra apie „Litesko“, bet, klausantis buvusio parlamentaro ir niekam nežinomo Lietuvos Ateities forumo vado A. Matulevičiaus garsių replikų ir kalbos, labiau primenančios Seimo rinkimų kampaniją, atrodė, kad jis salėje „griežia pirmu smuiku“.

 

 

„Mane į Palangą kalbėti apie šilumos ūkio problemas pakvietė mūsų forumo Palangos skyriaus pirmininkė Daiva Dekontaitė, kuri kurorte labai aktyviai veikia“, - „Palangos tiltui‘ po susirinkimo sakė A. Matulevičius.

Pačiužinęs R. Ruzgutės duotą „pasižiūrėti“ savivaldybės sutartį su „Litesko“ jis per dešimt sekundžių ją įvertino: „Sutarties pavadinimas neatitinka jos turinio, todėl būtų labai lengva ją nutraukti.“

Bet R. Ruzgutė įsiterpė: „Ji taip parašyta, kad ją nutraukus, visus nuostolius teks padengti savivaldybei“.

Į Palangą buvusį Seimo narį atlydėjo dar vienas balsingas „forumietis“ Dionizas Varkalis, kuris dešimčiai minučių salę pavertė būsimų rinkimų agitacijos kampanija.

„Matote, ko susilaukėte iš savo valdžios“, - kaitino palangiškių aistras svečias. Jis išpranašavo, kad liberalizmas ir globalizmas jau netrukus sugrius, visiems priminė Ignalinos atominės elektrinės vadovų atlyginimus, o, matyt, prisiminęs, kad kalba Palangos publikai, gražbyliavo toliau: „Matote, jūroje prie Palangos pumpuoja naftą. Kam ji teks? Palangai, Lietuvai? Ne! Lenkijai. Va, kaip mus valžia nustekeno. Patys atominės elektrinės nestatome, o remiame japonus.“

„Visą Visaginą jiems valdžia atiduoda – pastatys už mūsų pinigus japoniškus darželius“, - laidė garsias replikas A. Matulevičius.

„Nebalsuokite už tuos, kurie iš jūsų tyčiojasi. Reikia pakeisti esančią santvarką“, - paragino svečias, paskubėjęs pridurti, kad popierinis  Lietuvos Ateities forumas ruošia „Lietuvos viziją.“

 

„Reikalai pakrypo link politikos...“

 

Į sceną lipęs buvęs pensininkų partijos Palangos skyriaus vadovas Zigmas Vaičiūnas atrodė šiek tiek sumišęs dėl svečių revoliucinių kalbų: „Matau, kad visi reikalai pakrypo link politikos...“, – reziumavo palangiškis.

Priešingai nei dauguma susirinkusiųjų, jis reiškė nuomonę, kad „buvo galima kelioms moterims nueiti ir pakviesti į susirinkimą valdžią“, bet įširdusi minia jo samprotavimus užgožė: „O ką – jie nežinojo?“

Jis įsviedė kelis akmenukus ir akmenis į kurorto konservatorių daržą: „Prieš savivaldos rinkimus konservatoriai labai energingai ėmėsi „Litesko“ reikalų, bet atėję į valdžią nusiramino – dabar klausimai vėl nesprendžiami“, - sakė Z. Vaičiūnas.

Kažin ar jis, aktyvus miesto pilietis, negirdėjo apie mero iniciatyva užsakytą „Litesko“ Palangos filialo auditą? Žingsnius, kurie leistų Palangai pasistatyti antrą biokuro katilą ir sumažinti šilumos kainą mieste? Negi ir išminties kupini miestelėnai lengvai užkibo ant neslepiančio ketinimų grįžti į Seimą rėksmingo A. Matulevičiaus „kabliuko?“

Vyras pasakojo, kad Janonio gatvės 20 name pernai buvo pastatytas šilumos mazgas, investicija kainavo apie 30 tūkstančių litų.

„Kreipiausi į merą, kad name įrengtų termoreguliatorius, kad šiluma būtų taupiai naudojama ir už ją būtų mokama mažiau, bet niekam tai nerūpi – pritarimo nesusilaukiau. Valdžia kaip ignoravo mus, taip ir iki šiol ignoruoja“, - sakė Z. Vaičiūnas, nepaaiškinęs išsamiau apie „ignoravimą“.

Susirinkimo moderatorė R. Ruzgutė ragino visus kalbėti „dalykiškai“, nes ji, moteris sakė, „įsipareigojusi užmokėti už salės nuomą iš savo kišenės“.

„Susimesime visi!” – šaukė įraudęs kaip kalakutas A. Matulevičius.

 

Daug klausimų – mažai atsakymų

 

Dar viena Palangos aktyvistė, Albina Rakauskienė, tvirtino salei, kad „Litesko“ jau visai suįžūlėjo“.

„Naujame gyvenamajame rajone statomi nuotoliniai šilumos valdymo skaitikliai, kurie net nėra sertifikuoti Lietuvoje. Su „Litesko“ jau tris metus kariaujame, niekas nesupažindina gyventojų su bendrovės sprendimais. Matyt, ir valdžia, ir kurorto žiniasklaida yra nupirkta „Litesko“, - pažėrė įtarimų moteris.

Ji sakė, kad nesulaukusi jokio paaiškinimo, kodėl pabrango „gyvatuko“ mokestis – nuo 45 litų iki 50 litų.

A. Rakauskienė pasiguodė, kad dažnai nesulaukia palaikymo iš miestelėnų: „Man sako: „O ką tu laimėsi? Kodėl eini prieš vėją?““

Neprisistačiusi palangiškė atkreipė dėmesį, kad palangiškiai moka labai daug ir už šaltą vandenį, nors UAB „Palangos vandenys“ priklauso savivaldybei.

R. Ruzgutė visiems priminė, kad palangiškiai sumoka dvigubą PVM už vandenį – kai „Litesko“ perka jį iš UAB „Palangos vandenys“ ir kai moka už karštą vandenį.

Palangiškis Pranas Samauskas irgi keiksnojo miesto šilumos įmonę, kad ši teikianti labai mažai informacijos gyventojams.

„Iki šiol niekas nesiruošia patikrinti, kas vyksta toje įmonėje – matyt, valdžiai naudingas toks nežinojimas“, - spėjo palangiškis.

R. Ruzgutė priminė jau klasika tapusį savo klausimą: „Kiek kainuoja vienas kubinis metras karšto vandens Palangoje?“

„Savivaldybė man atsiuntė keliolika skirtingų atsakymų, todėl tai aiškindamasi kreipiausi į Klaipėdos administracinį teismą. Teismo posėdis numatytas spalio pabaigoje“, - informavo aktyvistė.

 

13 klausimų pavadino rezoliucija

 

Dar vienas kurorto bendruomenės veikėjas, Jungtinio demokratinio judėjimo Palangos skyriaus pirmininkas Donatas Žuolys perskaitė susirinkimo organizatorių parengtą susirinkimo rezoliuciją, kurią „Palangos tiltas“ spausdina.

Beje, A. Matulevičiaus siūlymu, į jau prieš susirinkimą paruoštą, savivaldybei ir merui Šarūnui Vaitkui adresuotą rezoliuciją, kurią sunku ir pavadinti rezoliucija, nes jos autoriai joje pateikė tik 12 klausimų, nepateikiant savo reikalavimų ir nutarimų. Be to, papildomai, siūlant A. Matulevičiui, į „rezoliuciją“ buvo įtrauktas siūlymas nutraukti sutartį su „Litesko“.

Susirinkimo iniciatoriai pasiūlė merui ir savivaldybei tris žingsnius, kaip spręsti miesto šilumos problemą. Tiesą pasakius, jie –„mitinginio“ liepiamojo pobūdžio – pirma, savivaldybės Tarybos nariams paskirstyti kuruoti miesto daugiabučius (230 namų) ir įkurti juose bendrijas arba išrinkti įgaliotus asmenis, per kuriuos būtų sprendžiamos viso namo problemos; antra, savivaldybės darbuotojams, atsakingiems už šilumą, kontroliuoti perkamo vandens, dujų ir biokuro kiekį ir kas ketvirtį apie tai informuoti miesto bendruomenę; trečia, siūlome šią rezoliuciją ne vėliau kaip per mėnesį apsvarstyti artimiausiame Tarybos posėdyje ir per žiniasklaidą informuoti miesto bendruomenę.

Iš viso rezoliuciją-klausimyną pasirašė daugiau kaip 80 žmonių.

D. Žuoliui ją perskaičius, salė pratrūko plojimais ir šūksniais „valio“.  Revoliucija neįvyko, bet gižiomis palangiškių nuotaikomis dėl miesto  šilumos ūkio, neabejotinai, prieš rinkimus į Seimą kitų metų gruodį rikiuosis pasinaudoti visa „gelbėtojų“ armija. Ar miesto valdžia sugebės savo sprendimais tokius palangiškius įtikinti, kad jais sekti neverta?

 

Kodėl 2000 metais savivaldybės pasirašytoje sutartyje su „Dalkia“ (UAB „Litesko“ daugelis punktų nevykdomi? Kiek investuota į Palangos miesto šilumos ūkį gyventojai taip ir nežino. Kam priklauso daugiabučiuose namuose naujai įrengti šiluminiai mazgai ir kokia jų sąmatinė kaina? Kas turi mokėti už šilumos mazguose sunaudotą elektros energiją? Kiek tiksliai kainuoja vienas kubinis metras karšto vandens? Už kiek perkamas šaltas vanduo? Kodėl už perkamą šaltą vandenį ir pašildytą vandenį du kartus mokamas PVM? Kodėl tarp privačios įmonės UAB „Litesko“, tiekiančios gyventojams šilumą ir UAB „Palangos vandenys“ iki šiol nepasirašyta sutartis? Kodėl per 10 nuomos metų gyventojams neteikiama informacija, kiek nupirkta dujų ir biokuro? Kokiomis kainomis? Kodėl per 10 metų atnaujinta tik 0,5 kilometro, o naujai klojamas trasas tik 50 procentų dengiamos ES lėšomis? Kas dengs likusią sumą? Kas nuo lapkričio 1 dienos prižiūrės daugiabučių namų šiluminius mazgus? Kodėl UAB „Palangos butų ūkis“ ir savivaldybė neinventorizavo namų dėl jų paruošimo šildymo sezonui? Reikalaujame nutraukti nuomos sutartį su „Litesko“ .

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiemet, pasibaigus 53 - iajam Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursui, Palangos senoji gimnazija turi kuo pasidžiaugti. Šeši jos gimnazistai buvo pakviesti į finalinį etapą ir net penkti apdovanoti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos II ir III laipsnio diplomais. Iš viso sulaukta 167 darbų iš visos Lietuvos, 100 mokinių buvo pakviesta į...


Pasibaigus Seimo rinkimams Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) išanalizavo išrinktų į Seimą kandidatų duomenis ir sudarė statistinių Seimo nario ir Seimo narės portretus. VRK duomenimis, Seimo nario mandatus iškovojo 103 vyrai ir 38 moterys. Todėl remiantis dar vasarą būsimų Seimo narių pateiktais duomenimis buvo sudaryti statistiniai Seimo nario ir Seimo narės portretai.


Baigėsi rinkimų į 2020-2024 Seimą balsavimas jo pirmajame ture. Po rezultatų iš Mėguvos rinkimų apygardos Saulės rinkimų apylinkės Palangoje (jie paaiškėjo 23 val. 15 min.)  kurorto konservatorių pirmininkas ir miesto meras Š. Vaitkus sveikindamas apglėbė M. Skritulską: "Mes laimėjome. Mes - antrajame rinkimų ture." Paryčiais suskaičiavus balsavimo...


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Politikai šventojiškiams sušoko rinkimų viliotinį

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 02 23 | Rubrika: Miestas

„Dalyvaujame istoriniame įvykyje: pirmą kartą prieš rinkimus ne politinės partijos kviečia rinkėjus į susitikimus, o pati bendruomenė pakvietė kandidatus, kad jie pasakytų: kodėl šventojiškiai turėtų balsuoti būtent už juos“, – tokiais žodžiais į sausakimšai Šventosios pagrindinės mokyklos salę susirinkusius miestelio gyventojus ir...


Iki savivaldos rinkimų 2015-ųjų vasarį ar kovą liko visai nedaug. Gerai paatostogavę, įdegę ir pasiturškę Baltijoje, politikai jau rudenį išsiims didesnio ar mažesnio kalibro ginklus ir žengs į politikos fronto liniją- prasidės rinkimų kampanijas. Ko jie gali tikėtis artėjančiuose Tarybų rinkimuose? Kuo jie labiausiai įsiminė miestelėnams, žiniasklaidai per daugiau kaip tris...


Vakar vakare pilnutėlėje Kurhauzo salėje miesto meras Šarūnas Vaitkus atsiskaitė už šiais metais nuveiktus savo ir Tarybos valdančios koalicijos darbus. Priminęs, kad metų pradžioje buvo nuogąstavimų dėl biudžeto lėšų (Būtingės naftos terminalas po turto pervertinimo nuo šių metų  miesto biudžetui moka 2,5 milijono litų mažiau mokesčių), meras...


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Darbo partijos kandidatė Pajūrio rinkimų apygardoje Genoveita Krasauskienė nepraranda vilties patekti į Seimą, kai, regis, jau visi šaukštai po pietų.


Ar Palangoje jau prasidėjo Seimo rinkimų kampanija? Trečiadienį pakliuvus į S. Vainiūno muzikos mokyklos salę buvo galima būtent taip pagalvoti: beveik pilnutėlėje salėje, kurioje daugumą sudarė nykštukinių partijėlių ir judėjimų, kaip Jungtinis demokratinis judėjimas ir Lietuvos Ateities forumas, atsivežti ar pakviesti žmonės iš Klaipėdos ir kitų rajonų, liejosi ugningos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius