Mažylis šuniukas užantyje – grėsmė prekybos milžinui?

Vytenis MIŠKINIS, 2012-08-27
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Mažylis šuniukas užantyje – grėsmė prekybos milžinui?

Šuns karštą vasaros dieną automobilyje palikti negalima, tą žino kiekvienas. Tačiau ką daryti, jei apsipirkti reikia, o palikti mažytį šuniuką, pririštą prie „Maxima“ parduotuvės, baisu, kad kas nors miniatiūrinio augintinio nepaimtų. Įsidėjusi jį į rankinę ir įėjusi į „Maxima“ Palangos viešnia užsitraukė akylaus prekybos centro nemalonę: „Negalima su šunimis!”

Parduotuvėje nelaukiami
Būtent su tokia problema susidūrė mūsų skaitytoja Žaneta. Moteris ėjo apsipirkti į Palangoje esančią parduotuvę. Kadangi neturėjo kur palikti savo pusės metų miniatiūrinio čichuachua veislės šuniuko, jį nešėsi užantyje.
Apsipirkinėjant parduotuvėje prie jos priėjo apsauginis ir liepė iš parduotuvės išeiti bei su šuniuku daugiau ten nesirodyti.
„Maisto ir veterinarijos inspekcijoje pasakė, kad mano šuniukas grėsmės maistui nekelia, tas draudimas liečia didelius šunis. Mano šuniukas yra su dokumentais, paskiepytas, tvarkingas. Ateina į parduotuvę visokie benamiai, sergantys tuberkulioze, kodėl jų nieks nevaro?“ – piktinosi pašnekovė.
Iš parduotuvės išvaryta moteris tikino, kad teisybės ji bando ieškoti ne tik dėl savęs, tačiau ir dėl kitų čia su gyvūnais atvykstančių poilsiautojų.
„Čia juk atvažiuoja tūkstančiai žmonių su gyvūnėliais. Automobilyje jo palikti juk negalima, o mažo gyvūno pririšti prie parduotuvės irgi nesinori. Ką jiems tada daryti?“ – klausė Žaneta.
Anglijoje gyvenanti moteris sakė, kad su tokia problema Jungtinėje Karalystėje niekada neteko susidurti.

Įstatymų privalo laikytis
Į redakcija atėjusi pašnekovė pasakojo, jog buvo išvaryta iš Plytų gatvėje esančios „Maximos“. Šios parduotuvės direktorė, nenorėjusi „Palangos tiltui“ pasakyti pavardės, tvirtino, kad jie šioje situacijoje nieko pakeisti negali.
„Visos parduotuvės privalo laikytis Sveikatos apsaugos ministerijos įstatymo, kuris draudžia gyvūnams būti parduotuvėse“, – sakė ji.
„Šuo yra plaukuotas gyvūnas, o maisto produktai yra atviri. Tai yra veterinarijos normos,
reikalavimai, kurių mes turime laikytis. Šuns plaukas yra sklandantis“, – teigė „Maximos“ direktorė.
Sveikatos apsaugos ministerijos direktyvose yra nurodoma: „Maisto tvarkymo vietose neturi
būti kačių, šunų ar kitų gyvūnų augintinių, kurie gali kelti grėsmę maisto saugai“.

Išimčių daryti negali
Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji veterinarijos gydytoja inspektorė Marija Valauskienė tikino, kad į maisto parduotuvę jokiu būdu negali neštis jokio gyvūno ir jokių išimčių daryti negalima, tai prieštarauja patvirtintoms higienos normoms.
M. Valauskienė pripažino, kad Žanetos šuniukas galbūt ir nekelia grėsmės maisto saugumui, tačiau šuo yra nenuspėjamas gyvūnas ir neaišku, ką jis gali padaryti.
Be to, ji pabrėžė, jei būtų pradėtos daryti išimtys mažiems gyvūnėliams, tai gali paskatinti nesilaikyti taisyklių ir kitus žmones, turinčius didelius augintinius.
„Žanetai nebuvo pasakyta, jog galima neštis jos šuniuką į parduotuvę. Tiesiog iš žmogiškosios pusės pagalvojus, galbūt tas mažas dekoratyvinis šunelis tos žalos ir nepadarys, galbūt ir galima jį neštis į parduotuvę, tačiau mes turime vadovautis įstatymais“, – teigė M. Valauskienė.
Inspektorė taip pat papasakojo, kad tvarka buvo sugriežtinta tada, kai į tarnyba atėjo vienas raštas su skundu dėl gyvūnų parduotuvėje.
„Buvo skundas dėl to, kad į parduotuvę žmonės ateina su šunimis, ten tampa šunidė. Po to buvo paruošti ir po parduotuves išsiuntinėti raštai“, – sakė M. Valauskienė.

Jūsų komentaras:

Nuomone 2013-05-03 08:46 (IP: 78.61.59.23)
As taip pat turiu maza augintini, veisle toiterjeras, jis vos matomas, taciau kaip ir Zaneta mane isvare is Maximos,tik tiek, kad ne apsauginis, o jau pati direktore, tokia kudlota verse, esancios Plytu gatveje, taciau nuejus i Vytauto gatveje, esancia maxima, aplamai niekas nieko nesako. Manau, tosios maximos direktorei reiketu paciai atsidurti vargsu augintiniu kailyje, ir kad ja kas priristu prie parduotuves, tada manu pakeistu visus savo isvarymus jinai.

jurgita 2012-09-29 12:36 ([email protected] / IP: 81.7.104.100)
Šuns plaukas yra sklandantis“, – teigė „Maximos“ direktorė", mus taip pat neileido su rusu toiterjieru nors jis neturi poplaukio ir neskaraido, Vilniuje po visas parduotuves žmonės su gyvunais vaikšto, teko matyti net ne ant rankų, o ant žemės joks apsauginis net neriėjo,kaimas ta jūsų Palanga. Okad pardavėja iš tuoleto išejusi ir rankų neplobvusi be pirštinių kumpį plauna Maxsimos bazei, tai čia jusu higiena?

Rytė 2012-09-15 21:56 (IP: 78.61.204.18)
Žmonės,taigi poilsiautoja sako tiesą-na kur tą mažutį padarėlį dėti,prie parduotuvės juk nepririši,tuoj pavogs.O apsipirkti reikia.Įsivaizduoju kad to šuniuko net nesimatė,tik nosytė lindėjo.Kartais reikia turėti ir žmogiškumo ir negyginti či hua chua su žirgu.

to pranas 2012-09-03 19:21 (IP: 81.231.187.8)
kazin i kieno sh... dazniau ilipsi pusyne, ar i suns ar i zmogaus... kai kopos dvokia nuo ismatu. tos muses gal nuo poilsiautoju greiciau

to palangiskis 2012-09-03 19:20 (IP: 81.231.187.8)
tu manes nejuokink :D as lietuvoj jau seniai negyvenu, vien del tokiu "ziurkiu" kaip tu. griztu vasaromis pasigereti mylima Palanga, bet tik "ziurkes" kaip tu vaizda gadina :D suprantu, skonis skirtingas, gal kam yra ir grazesniu gyvunu, taciau nuomone galima isreiksti neizeidziant. tik kodel pats pavadintas ziurke taip sakojiesi :D savimeile uzsigavo a? :D

palangiskis visiems 2012-08-30 12:22 (IP: 84.46.255.207)
Pritariu Pranui. O "to palangiskis" pasakyčiau, kad yra kur kas gražesnių gyvūnų. Ir primenu, kad gyveni Lietuvos Respublikoje, kurios teritorijoje galioja tam tikri LR įstatymai. Jei nenori ar nepatinka kas nors tai "čiuožk į užsienį". Bent sužinosi, kokios taisyklės ir įstatymai kituose kraštuose

Pranas 2012-08-30 09:26 (IP: 78.59.41.243)
Sykį sekmadienio mišių tūla ponia ,,klausė'' su šunim ant rankų. Atėjo laikas pradėti visiems bendradarbiauti - šunų tarnams - matyti ženklus kur negalima jų vestis, o mums, kurie tai mato - perspėti. Jug Palangoje jau lango atverti nebegalime - vien musės nuo šunų išmatų. Sutinki šuns tarną ir prašai parodyti ar jis turi maišelį savo mylimojo draugo išmatoms. Mylėkime savo kurortą, juk nei vienam nėra malonu kai einant šaligatviu ar vaikštant pajūriu ar pušyno takeliais - įlipi į šuns š...

to palangiskis 2012-08-29 01:13 (IP: 81.231.187.8)
as tai taves nevadinciau ziurke ar pan, nes jie grazus ir protingi gyvunai, palyginti su tavimi. geda man, kad Palangoj yra tokiu atlieku kaip tu:)

"palangiskiui " 2012-08-28 20:19 (IP: 78.61.104.50)
ponas "ziurkene" , manyciau , kad ir tamstos dantys tamsios gintarines spalvos....FUUUUIIIII

palangiskis 2012-08-28 19:36 ([email protected] / IP: 89.117.247.88)
Na taip........ "Pižonai" pasirodo valdo viską... Jei jau "ponia" Žaneta" turi tokį prabangų šunį su dokumentais, tai manau, jai turėtų užtekti proto, kad šunims parduotuvėje - ne vieta! Mano asmenine nuomone, tas "padaras" toli gražu prasilenkia su sąvoka "šuo". Netgi į žiurkę panašus.... Bet čia jau mano asmeninė nuomonė... Įdomu, kaip atrodytų, jei į parduotuvę įsivesčiau veislinį žirga??? Juk jie irgi su dokumentais, skiepyti ir tvarkingi:)??? O grįžtant prie temos: siūlau tokioms "ponioms" atvažiavus į kurortą ne zyzti, o pasirūpinti savo "žiurkėmis". Čia yra kur kas didesnių rūpesčių nei kažkokie šunėkai.

aš irgi manyčiau 2012-08-28 19:25 (IP: 78.61.48.182)
Kokie čia dar gali būti debatai-negalima ir tiek.Atsinešiu smauglį ar kobrą į krautuvę ,juk nekanda jei nelieti,ar patiks?

manyciau 2012-08-27 19:15 (IP: 78.61.104.50)
kad paciu apsikudlojusiu pardaveju plaukai yra didesnis pavojus , negu to paslepto specialioje rankineje suniuko . Pardaveju plaukai irgi nera aklinai paslepti po kepuraitem ...

Taip pat skaitykite

Vagystė Palangos prekybos centre

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 28 | Rubrika: Miestas

Spalio 27 dieną Palangos m. PK gautas parduotuvės atstovo pareiškimas, kad 2019-10-27 prekybos centre sulaikytas 1972 m. gimęs vyras. Jis išėjo pro prekybos centre esančias kasas, neužsimokėjęs už įvairias prekes, kurių vertė 327,87 eurų. Asmuo sulaikytas.


Verslininkas, buvęs Seimo narys Andrius Šedžius buvo nubaustas Palangos policijos. Paaiškėjo, kad su nemalonumais žinomas vyras susidūrė antradienį, jį policija nubaudė už tai, kad šis nesegėjo saugos diržo. Su tokiu pareigūnų verdiktu verslininkas nesutinka, o pačią situaciją vadina kurioziška.


„Po tokios patirties Palangoje tikrai galvoju palikti Lietuvą“, – tokie žodžiai nuskambėjo ne iš nusivylusio poilsiautojo lūpų, o jauno verslininko, sumaniusio pasiūlyti kurortui įvairesnių pramogų ir už tai sulaukusio tik kritikos antplūdžio. MB „Uoga LT“ vadovas Vaidas Kvedaras Palangos Birutės parke, prie naujojo tvenkinio, sukūrė edukacinę ekspoziciją...


Kavinė „Banga“: griauti negalima rekonstruoti

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 02 23 | Rubrika: Miestas

„Griauti negalima rekonstruoti“ – kur šioje frazėje bus padėtas kablelis, kokį sprendimą priims tie, nuo kurių priklausys 1976 metais architekto Gintauto Telksnio projektuoto vėlyvojo modernizmo stiliui priskiriamo kavinės-restorano „Banga“ pastato, esančio J. Basanavičiaus gatvės pradžioje, likimas? Dabartiniai jo šeimininkai siūlo:...


PVM lengvata šildymui: naikinti, negalima palikti?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 10 20 | Rubrika: Miestas

Spalio pirmosiomis dienomis Vyriausybė pritarė premjero Algirdo Butkevičiaus ir finansų ministro Rimanto Šadžiaus sumanymui kitais metais atsisakyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos šildymui.


Mažmeninės prekybos tinklas „Rimi Lietuva“ tęsia aktyvios plėtros metus – Palangoje šiandien atidarytas naujas „RIMI Hypermarket“ prekybos centras. Klaipėdos plento ir Malūno gatvių sankryžoje įsikūrusi parduotuvė yra didžiausia visame mieste. Ši parduotuvė pasižymės ne tik „Hypermarket“ konceptui būdingu erdvumu bei plačiu kasdienių...


Šuns karštą vasaros dieną automobilyje palikti negalima, tą žino kiekvienas. Tačiau ką daryti, jei apsipirkti reikia, o palikti mažytį šuniuką, pririštą prie „Maxima“ parduotuvės, baisu, kad kas nors miniatiūrinio augintinio nepaimtų. Įsidėjusi jį į rankinę ir įėjusi į „Maxima“ Palangos viešnia užsitraukė akylaus prekybos centro...


Pirmadienio vakarą prie „Maxima X“ prekybos centro, esančio centrinėje miesto aikštėje, įvyko incidentas: 70 metų senolė, išėjusi iš parduotuvės, nugriuvo nuo laiptų ir prasiskėlė galvą. Laimei, pro šalį einantys palangiškiai neliko abejingi bei iškvietė greitąją pagalbą. Matę įvykį žmonės „Palangos tiltui“ piktinosi:...


Alvydo Katkausko, naujojo Palangos policijos komisariato viršininko, karštą vasaros pavakarę po darbo brendančio į jūrą nepamatysite. Viršininkas sako, kad nėra labai didelis saulės mėgėjas, bet tikina, kad, tapęs kurorto policijos vadovu, nors ir nesikels gyventi į kurortą, jame praleis labai daug laiko. Net po oficialių darbo valandų. „Jeigu eidamas J. Basanavičiaus gatve susidursiu su...


Meilė - tai muzika: jos negalima apsakyti žodžiais, ją reikia išgirsti

Mokyklos darželio „Pasaka“ direktorės pavaduotoja ugdymui Irma Kuojienė, 2011 04 20 | Rubrika: Kultūra

Balandžio 10 dieną Ukmergės rajono Taujėnų dvare vyko Respublikinė kamerinių ir vokalinių ansamblių šventė-konkursas ,,Šventosios gaida“, kuri  vyksta nuo 1999 metų. Keletą kartų konkursas buvo tarptautinis. Šiais metais dalyvavo net 22 kolektyvai iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų. Jame varžėsi dalyviai nuo aštuoniolikos metų. Šventėje-konkurse dalyvavo kameriniai (mažieji –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas