Nemirsetos kempingo valdytojui investicijų grąža svarbi, bet dar svarbiau – jo geras vardas

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-04-12
Peržiūrėta
510
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nemirsetos kempingo valdytojui investicijų grąža svarbi, bet dar svarbiau – jo geras vardas

Jeigu sakote, kad poilsis Palangoje vasarą – brangus, esate visiškai teisus. Tačiau tam yra puiki alternatyva: ilsėtis tarsi savo kieme Nemirsetos kempinge, įsikūrusiame visai šalia jūros. 25 metus jį valdys UAB NRT LT, kempingo koncesijos konkurso laimėtoja. Išskirtinį interviu „Palangos tiltui“ davęs UAB Domus Extra (ši bendrovė finansuoja kempingo infrastruktūros darbus) architektas Nerijus Pivorius pabrėžė: „Kempingas bus orientuotas į šeimų poilsį, nors dėl to mes ir neteksime dalies pelningų užsakymų“.
– Kuo jums ypatingas Nemirsetos kempingas?
– Toks kempingas kaip Nemirsetos yra vienintelis pagal savo dydį, gabaritus ir unikalią lokaciją. Man sunku būtų pasakyti, ar kitose Baltijos valstybėse yra panašių kempingų. Nemirsetos kempingas neabejotinai atitinka geriausius Vakarų Europos valstybių kempingus ir reikalavimus jiems.
– Jūs atkakliai siekėte valdyti Nemirsetos kempingą. Net trys koncecijos konkursai iki jūsų atėjimo buvo nesėkmingi, o trumpalaikius kempingo valdymo kontraktus laimėjusi „Mažoji fiesta“ netryško džiaugsmu Nemirsetoje. Jūsų tai neatbaidė. Kodėl?
– Žinoma, Nemirsetos kempingas ir mums – iššūkis. Tačiau sieksime, kad mūsų veikla jame atitiktų savivaldybės lūkesčius – kad kempingas būtų orientuotas į šeimas – ir taip pat kad būtų pelningas. Esame nusiteikę optimistiškai, nes kemperių turizmas Lietuvoje ir Palangoje auga. Pati pradžia galbūt bus ne iš lengvųjų, bet bėgant laikui, tikiu, viskas bus gerai ir investuotus pinigus susigrąžinsime. Tiesa, kad kempingų valdymo patirties nebeturime. Nemirsetos kempingas – ypatingas: dėl savo lokacijos, puikiai sutvarkytos infrastruktūros, esančių šalia dviračių takų.
Akivaizdu, kad Palanga vystoma teisingu keliu – auga bendri turistų srautai į ją, apie kurortą palankiai atsiliepia ir verslas, ir eiliniai žmonės.
– Paaiškinkite, už ką jungtinės veiklos sutarty su Palangos miesto savivaldybe yra atsakingos jūsų įmonės: UAB NRT Service, UAB Domus Extra ir UAB NRT LT?
– NRT Servisas yra pagrindinis Nemirsetos koncesijos konkurso laimėtojas. UAB Domus Extra – mūsų finansinis partneris, jis, o ne bankas, finansuos Nemirsetos kempingo darbus. NRT LT – naujai įkurta įmonė, per kurią bus vykdoma visa koncesija. Savivaldybė galės stebėti per ją, kaip vykdomi sutarties reikalavimai.
– Kaip ketinate „įbėgėti“ kempingą? Kas jums šiame etape atrodo svarbiausia – pasirengimas ateinančiam sezonui, marketingas ar dar kas nors?
– Jūsų paminėti dalykai yra mums prioritetiniai. Svarbu ne tik kempingą tinkamai sutvarkyti, bet itin aktualu, kad apie jį visi kuo daugiau sužinotų. Vis tik pirmiausia siekiame atlikti savo įsipareigojimus. Pastebėsiu, kad trečiojo Nemirsetos kempingo etapo darbus sutarty esame įsipareigoję atlikti per trejus metus, tačiau jau pradėjome jo įgyvendinimą – statome 14 stacionarių namelių. Dalį jų ketiname pastatyti jau šiam sezonui. Sienos jau stovi. Poreikis jiems tikrai yra – ne visiems patinka gyventi palapinėje ar kemperiuke.
– Kiek kainuos gyventi kempinge?
– Kainodara liko tokia pati kaip ir praėjusiais metais. Šiam sezonui kempinge planuojame atidaryti ir viešbutuką. Jame bus 18 kambarių. Trumpalaikės nuomos turėtojas, suprantama, nedarė ir negalėjo daryti didesnių investicijų.
– Jūs laimėjote koncesiją net 25 metams. Tai – labai ilgas periodas, per kurį ir pasaulis gali gerokai pasikeisti... Kokia yra jūsų vizija kempingo ilgalaikei perspektyvai?
– Ji – optimistinė, paremta Vakarų Europos valstybių patirtimi. O ji tokia, kad poilsis kempinguose yra labai populiarus ir susidomėjimas tokiu poilsiu auga ir Baltijos šalyse, Lietuvoje taip pat. Artimiausias kempingas yra Karklėje ir Nidoje, pastarasis yra bene garsiausias. Bet nė vienas jų negali pasigirti tokia didele teritorija ir artumu prie jūros kaip mes. Žinoma, Nemirsetos kempingas – ir moderniausias Lietuvoje, su elektra, vandentiekiu, išvystyta sporto ir poilsio infrastruktūra.
– Ar manote, kad realu pagal sutarties sąlygas jau šiais metais pritraukti 8 tūkstančius lankytojų į Nemirsetą? Beje, esate įsipareigoję priimti ir 14 darbuotojų kempinge.
– Darbuotojų turime ir daugiau priėmę, juolab, kad statybos vyksta. Manau, kad realu sulaukti ir tiek lankytojų, gal net daugiau. Pabrėšiu, kad Nemirsetos kempingas bus skirtas šeimos poilsiui. Nuoširdžiai tikiu, kad toks modelis bus gyvybingas – visiems bus smagu matyti po aikšteles bėgiojančius vaikus. Jeigu nebūtų tokio sutarimo, kad kempingas turi būti orientuotinas į šeimas, tuos 8 tūkstančius lankytojų pritrauktumėme ir per porą mėnesių. Kalbu apie dideles įmones, kurios nori čia daryti didelius renginius, šventes. Nors tam pritariame ir manome, kad į Palangą žmonės pirmiausia vyksta pramogauti, tačiau taikysime tam tikrus apribojimus, kad būtų minimalus triukšmo lygis, kad nebūtų piktnaudžiaujama alkoholiu.
Suprantu, kad užtektų vieno skambučio į policiją – dėl triukšmo ar ko nors kito – kad nuskambėtumėme plačiai. To tikrai negalime sau leisti. Neslėpsiu, dėl to esame jau neigiamai atsakę keliems dideliems užsakovams. Vienas jų jau buvo kempinge pernai, šiemet būtų atvežęs 400 žmonių, tačiau dėl minėtų priežasčių atsisakėme juos priimti. Taip pat ir kelioms firmoms, siūliusioms Nemirsetoje surengti koncertus. Tačiau koncertų bus – mažiausiai du, taip vadinami, kempingo metiniai koncertai, jie vyks savaitgaliais ir bus kempingo tradicinės metinės šventės.
Žinoma, labai laukiame čia visų, kurie brazdina gitarą, dainuoja – tokio mažo formato mini koncertai yra laukiami.
Pirmųjų klientų jau tikimės sulaukti gegužės pradžioje.
Žinoma, kempingo žinomumas, jo populiarinimas – itin svarbu taip pat. Prisimenu, pernai teko pačiam kalbėtis su Nemirsetos kempinge poilsiavusiais vokiečiais. Jie gyrė jį ir tikino, kad jiems jame labai patiko, tačiau pastebėjo, kad didžiausiuose Europos kemperių žemėlapiuose, direktorijose jis dar nepažymėtas. Tai – negerai. Suprantu, kad per tuos dvejus metus, kuomet kempingas turėjo trumpalaikį valdytoją, marketingo dalykams didelės reikšmės nebuvo skiriama.
Mūsų tikslas, kad apie kempingą sužinotų kuo daugiau žmonių.
Kalbant apie kempingo vardo stiprinimą rinkodarine prasme, ieškome jam stipraus partnerio, tai yra žinomo prekinio ženklo, liaudiškai kalbant, „brendo“, kurio vardas būtų Nemirsetos kempingo pavadinime. Žinoma, jame bus ir žodis „Palanga“. Man atrodo, kad jeigu kempingo pavadinimas būtų, sakykime, Palangos Nemirsetos-Toyota kempingas, laimėtų visi.
Tokia praktika – pritraukti žinomą prekinį ženklą į kempingo pavadinimą – yra plačiai paplitusi pasaulyje.
Jau turime kelis žinomus prekinius ženklus, kurie labai domisi tokia galimybe, tačiau minėti konkrečius vardus yra kol kas per anksti.
Žinant, kad vasarą Lietuvoje yra kelios didelės šventės – ir Joninės, ir Mindaugo karūnavimo diena, ir Žolinės, ir daug gražių savaitgalių – esu įsitikinęs, kad kempingas bus lankomas ir mes vykdysime sutarty numatytas sąlygas.
Viešbučių ir privataus sektoriaus teikiamų apgyvendinimo paslaugų kainos Palangoje vasarą, jūs pats gerai žinote, yra tikrai nemažos, tad natrūralu, kad ir dėl to dalis Palangos svečių rinksis poilsį Nemirsetos kempinge.
Kempinge apgyvendimo paslaugą bus galima užsakyti ir populiariame viešbučių užsakymo tinklapy www.booking.com.
– Kiek investuosite į kempingą?
– Pagal sutartį – 800 tūkstančių eurų.
– Palanga yra suformavusi naują koncesijų praktiką – ne miestas moka Koncertų salės ar Nemirsetos valdytojams, o jie – Palangai. Kiek jūs mokėsite savivaldybei?
– Mes Palangai per metus mokėsime apie 800 eurų.
– Ko dar reikėtų Nemirsetos kempinge?
– Labai reikėtų dviejų profesionalių teniso kortų, ir juos planuojame įrengti. Jau dabar turime paklausimų dėl galimybės vykdyti teniso turnyrus jame. Sportui kempinge bus skiriamas itin didelis dėmesys.
– Kokių įrenginių pastatymas, išplanavimas ar panašiai jums galbūt kelia abejonių dėl jų reikalingumo?
– Natūralu, kad kiekvienas architektas ir statytojas turi savo viziją ir ją įgyvendina, tam gavę teisę. Man, pavyzdžiui, abejonių kelia kelių kempinge pastatytų pastatų reikalingumas, tarkime, to, kaip vadinu, higienos poreikiams patenkinti pastato. Yra ir dar keletas pastatų, kurių mes, paprastai kalbant, nesuprantame, jų funkcija neaiški – sandėliukas ar gyvenama patalpa. Tačiau, žinoma, ir jas pritaikysime. Dar pastebėjau, kad mansardiniai aukštai yra tušti – juos taip pat ketiname išnaudoti apgyvendimo paslaugai. Įsitikinęs, kad studentams jie labai patiktų. Gal ateity miestas atras galimybę leisti kempinge pastatyti pavėsinę. Ne šiaip kokią, bet didesnę, žinoma, tam reikia paieškoti tam tinkamos erdvės. Ji labai tiktų šalia sporto aikštyno.
– Ar jau turite kempingo vadovą Palangoje?
– Kol kas kempingo veiklai bus vadovaujama iš mūsų biuro Vilniuje. Nemirsetos kempingo komanda, administracija yra renkama. Pirmiausia norime integruoti, padaryti funkcionaliais kuo daugiau pastatų.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Vakarų fronte nieko naujo“ – tokiu prieš 90 metų parašyto garsaus vokiečių rašytojo Ericho Marios Remarque romano pavadinimu galima būtų apibūdinti praėjusius rinkimus į Palangos savivaldybės tarybą. Kurorto vairą palangiškiai ir ateinantiems ketveriems metams atidavė Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams, kuriems ir...


Jeigu sakote, kad poilsis Palangoje vasarą – brangus, esate visiškai teisus. Tačiau tam yra puiki alternatyva: ilsėtis tarsi savo kieme Nemirsetos kempinge, įsikūrusiame visai šalia jūros. 25 metus jį valdys UAB NRT LT, kempingo koncesijos konkurso laimėtoja. Išskirtinį interviu „Palangos tiltui“ davęs UAB Domus Extra (ši bendrovė finansuoja...


Jono vardo diena, ko gero, viena iš linksmiausių švenčių ir ją švenčia ne tik šio vardo nešiotojai. Ši šventė trankiai, laikantis tradicijų švenčiama ne tik Lietuvoje, daugelis Europos valstybių ją švenčia. O Jono vardas turi įvairių atitikmenų, tad varduvininkai ne tik lietuviškieji Jonai, bet ir prancūziškojo vardo...


Į redakcijos pašto dėžutę atskriejo Tomo Vilko pastebėjimas, jog Palangoje, kaip ir Italijoje, kur gyvena jo draugė, besinaudojanti neįgaliojo vežimėliu, galėtų būti nutiestas takas link jūros. Tokį taką Palanga jau turi, jis įrengtas atnaujinus populiarų tarp judėjimo negalią turinčių žmonių „Lino“ taką.


Besitęsiant Palangos kempingo Nemirsetoje koncesininko parinkimo procedūroms, Savivaldybės taryba apsisprendė skelbti viešą trumpalaikės kempingo nuomos konkursą. Taip siekiama, kad kurorto poilsiautojai jau šią vasarą galėtų ilsėtis moderniame ir europinius standartus atitinkančiame kempinge.


Trečiadienį vykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje politikai pritarė Investicijų priežiūros komisijos pirmininko Eimučio Židanavičiaus parengtam sprendimo projektui ir nusprendė užskaityti 4 mln. 617 tūkst. 818 Lt (be PVM) investicijų, kurias pagal 2000-aisiais metais pasirašytąją „Palangos šilumos tinklų“ šilumos ūkio modernizavimo sutartį 2011-2012 m. atliko bendrovę...


Palangiškei – Europos čempionės vardas

"Palangos tilto" informacija, 2012 11 23 | Rubrika: Sportas

Savaitgalį Lenkijoje, Kielco mieste, vyko Europos jaunučių U-16 ir U-22 čempionatas, kuriame startavo apie 300 dalyvių iš 15 Europos valstybių. Itin sėkmingai šiame čempionate pasirodė Palangos karate mokyklos „Shodan“ auklėtinė bei Senosios gimnazijos moksleivė Aušrinė Mažulytė – iškovotas aukščiausias apdovanojimas – Europos...


Prisipažinsiu, jog gyvendamas svetur niekuomet nepraleidžiu progos balsuoti. Štai, ir šiuos rinkimus pasitikau su vienintele mintimi, jog balsuoti būtina. Po 2003-ųjų metų stebuklingų Rolando Skrajūno dangaus viražų supratau, jog žmonių „balsavimas ant bajerio“ dažnai gali baigtis valstybei labai liūdnai.


Trečiadienį, Nemirsetoje, buvo paskelbta europinius standartus atitinkančio kempingo statybų pradžia. Būsimųjų pastatų pamatų vietoje Palangos miesto meras Š. Vaitkus bei UAB „Klaipėdos apdaila“ direktorius M. Šlyžius įkasė kapsulę su laišku ateities kartoms.


Palangos vardas skambėjo Kefalonijoje

„Baltijos“ vidurinės mokyklos Comenius projekto komanda, 2009 04 25 | Rubrika: Kultūra

Balandžio 2-9 dienomis „Baltijos“ vidurinės mokyklos mokytojų delegacija dalyvavo „Mokymosi visą gyvenimą“ programos Comenius daugiašalio projekto „Vanduo mus jungia“ baigiamojoje konferencijoje Graikijos saloje Kefalonijoje. Argostolyje, Kefalonijos sostinėje, skambėjo Palangos vardas, kurio dar prieš porą metų net nebuvo girdėję šio kurortinio miestelio gyventojai. Palangos savivaldybės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius