Prancūzų kultūros pliūpsnis - vėl Palangoje

Palangos tiltas, 2024-07-08
Peržiūrėta
549
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prancūzų kultūros pliūpsnis - vėl Palangoje

Palangoje jau daugiau nei dešimtmetį minima Prancūzijos nacionalinė šventė. Šįmet ji vyks liepos 14 d. 17.30 val. restorano OLDMAN parke (Jūratės g. 2 A), Rąžės upelio ir jūros papėdėje. Šventė rengiama Palangos frankofonų klubo PONTAS iniciatyva kartu su Prancūzų institutu ir Palangos miesto savivaldybe. Laukiami visi, besidomintys prancūzų kultūra ar norintys su ja susipažinti bei tiesiog - atsikvėpti. Renginį iš dalies finansuoja Palangos miesto savivaldybė ir Prancūzų institutas Lietuvoje. 

Ryšys su Prancūzija

Klubo PONTAS atstovai parengė intriguojančią šventės programą, kurioje atskleidžiamas Prancūzijos ir Palangos miesto sąsajos. Tai ypač aktualu, plėtojant santykį tarp Palangos ir miesto-partnerio Prancūzijoje - Saint Gilles Croix de Vie (kurortas Luaros regione prie Atlanto vandenyno). Vakaras prasidės nuo OLDMAN šefo specialiai paruoštų prancūziškų užkandžių degustacijos. Savo dalyvavimu šventę pagerbs ir sveikinimo žodį tars Prancūzijos ambasadorė ponia EVERARD ALIX bei Palangos miesto savivaldybės atstovas. Sveikinimo žodžius palydės Pajūrio regiono moksleivių atliekamos prancūziškos dainos bei profesionalios atlikėjos (televizijos žiūrovams gerai pažįstamos iš dalyvavimo Eurovizijoje) VILIJOS koncertas. Svarbus šventės akcentas – frankofonišką kultūrą puoselėjusių grafų Tiškevičių prancūziškai rašytų laiškų skaitymas. Taip bus pažymėtas Tiškevičių giminės įsitvirtinimas Palangoje prieš du šimtus metų (1824 m.) bei grafų bendrystė su Palangos Birutės parko kūrėju prancūzų peizažistu Eduardu Andrė. Renginį apvainikuos nuotaikingas filmas iš SCANORAMOS VASARA IR PASAULIO KINAS PARKE 2024 repertuaro. Žiūrovai kviečiami pasinerti į absurdo komedijos „DAAAAALI!“ (2023 m.) pasaulį.

Ši diena – puiki proga ne tik palepinti gomurį prancūziškais skoniais, pasiklausyti prancūziškos muzikos ar pasinerti į refleksijas filmo metu, bet ir sutikti bendraminčių, o galbūt – ir pabendrauti prancūziškai! Šią vasarą Lietuvą ir Prancūziją tesuvienija skonis, menas ir – jūra. 

Renginys atviras visiems.

Aprangos kodas – Prancūzijos vėliavos spalvos: mėlyna, balta, raudona.

 

Rėmėjai:
Palangos miesto savivaldybė 
Prancūzų institutas Lietuvoje 

 

Partneriai: 
OLDMAN Palanga
Palangos gintaro muziejus
Europos šalių kino forumas SCANORAMA 
Prike

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje jau daugiau nei dešimtmetį minima Prancūzijos nacionalinė šventė. Šįmet ji vyks liepos 14 d. 17.30 val. restorano OLDMAN parke (Jūratės g. 2 A), Rąžės upelio ir jūros papėdėje. 


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Paskutinį liepos savaitgalį „Ramybės“ galerijoje atidarytos trys išskirtinės parodos. Meno gurmanams suteikta išskirtinė galimybė išvysti šiuolaikinių prancūzų ekspresionistų tapybos ir skulptūros ekspoziciją, naujausią papuošalų kolekciją pristato juvelyras Vidas Gaižauskas, fotografijų parodą eksponuoja režisierius Gintaras Kudaba.


Gegužės pradžioje minime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Ta proga apžvelkime kurorto periodinius leidinius, jų paskirtį, specifiką. Tikriausiai nedaugelis žino, kad patys pirmieji Palangos laikraščiai – „La Limande“ ir „Palangos žvejys“.


Trylikametė Jorė iš Palangos prancūzų kalbos žiniomis nušluostė nosį prestižinių Lietuvos licėjų ir mokyklų ugdytiniams.Kovo pradžioje Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos septintokė iš Kaune vykusio prancūzų kalbos konkurso-olimpiados „Je parle français et toi?" parsivežė II-ojo laipsnio diplomą, liudijantį, kad ši jaunoji...


Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė ir dar 4 centro darbuotojai sugrįžoiš Italijos, kur gruodžio 7-8 dienomis dalyvavo Europos kultūros forume 2017.


Kovo 25 dieną Šeduvos gimnazijoje vyko respublikinis prancūziškų dainų festivalis „L‘amour Change le Monde“, kurį organizavo ir rėmė Prancūzų institutas Lietuvoje.


Rugsėjo 20 d., penktadienį, 19 val., „Ramybės“ kultūros centre Palangoje įvyks lietuvių ir prancūzų aktorių bendro spektaklio pagal Antono P. Čechovo pjesę „Ivanovas“ premjera. Spektaklyje vaidins šeši CREARC Grenoblio Mažojo teatro aktoriai ir septyni Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) II vaidybos magistrantų kurso studentai. Spektaklį...


„Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013 turi visas galimybes parengti Kultūros plėtros programos viziją ir, sukūrusi didžiulį bendradarbiavimo tinklą, jungiantį savivaldybės, biudžetines įstaigas, viešąjį ir verslo sektorių, nuoširdžiai ir nuosekliai dirbdama šiuos ir ateinančius metus, 2017-aisiais pateikti savo kandidatūrą tapti Europos kultūros sostine...


Palangai - ministro melo pliūpsnis  5

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės meras, 2012 02 23 | Rubrika: Nuomonės

Geras naujienas miestui skubėjęs pranešti Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis nė nepajuto, kaip viešai apsimelavo. Trečiadienį viename miesto laikraštyje ministras apsiskelbė, kad artimiausiu metu Palangoje ketinamai statyti universaliai sporto salei jau yra skirti pinigai iš Europos Sąjungos finansuojamos Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius