Prekybos viešosiose vietose nugalėtojai bus išaiškinami... loterijos būdu

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-01-26
Peržiūrėta
404
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prekybos viešosiose vietose nugalėtojai bus išaiškinami... loterijos būdu

 Vakar Palangos savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo opozicijos lyderio Aleksandro Jokūbausko pareiškimu – opozicijoje esantys „tvarkiečiai“, socialdemokratai ir darbiečiai susijungė į frakciją „Už socialiai saugią ir demokratišką Palangą.“

Tarybos posėdyje vakar nedalyvavo tik Gediminas Valinevičius.

 

Į postus sodina „savus“?

Kaip jau tapo įprasta tarybos posėdžių pradžioje, pirmiausia į tribūną lipo A. Jokūbauskas – paskelbė pareiškimą, kuriame jis kaltina koalicijos vadovus „savo žmonių sodinimu“ į savivaldybės ir jos įmonių postus.

Rėksmingas opozicionierius nurodė ir konkrečias pavardes – buvęs Palangos turgaus direktorius Eimutis Židanavičius, buvęs savivaldybės Komunalinio skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas, kuriam šiek tiek daugiau kaip prieš metus darbo vietoje buvo nustatytas daugiau kaip dvi promilės girtumas. Gavęs griežtą papeikimą ir pervestas į Švietimo skyrių mažesnėms pareigoms, jis naujais metais tapo naujo Turto ir ūkio skyriaus vedėju.

Savivaldybės administracijos vadovai yra sakę „Palangos tiltui“ , kad jis yra labai geras specialistas. „Manome, kad žmogus pasitaisė“, – yra sakiusi savivaldybės administracijos direktorė A. Kilijonienė.

„Ar dėl to, kad K. Jakubauskas yra liberalcentristas, užmerkiamos akys prieš jo nuodėmes?“ – retoriškai klausė A. Jokūbauskas.

Opozicionierius suabejojo darbų Senojo turgaus gatvėje sauga ir atitikimu paveldosauginiams įstatymams. Didžioji dauguma palangiškių neabejoja gatvės renovacijos reikalingumu.

Palangiškė Albina Rakauskienė pastebėjo, kad „gyvatuko“ mokestis ir palyginti šiltą žiemą nuolat kyla. Moteris, pastebėjusi, kad Taryba patvirtins palangiškių sąrašą, kuriems yra perskaičiuojama rinkliava už šiukšles, klausė, kodėl jos nesumažinus ar neatleidus, pavyzdžiui, devyniasdešimt metų sulaukusių.

 

Eiliniams – šnipštas, vadovams – priedai

A.Kilijonienė pristatė politikams Tarybos sprendimo „Dėl Palangos miesto savivaldybės 2012 metų biudžeto projekto svarstymo“ projektą.

Į šių metų biudžetą planuojama surinkti 30,2 milijonus litų pajamų, beveik pusantro milijono litų daugiau negu pernai.

Daugiausia pajamų bus surinkta iš gyventojų pajamų mokesčio (11 milijonai litų) ir nekilnojamojo turto mokesčio (6 milijonai litų).

Tai – tik biudžeto metmenys. Taryba biudžetą narstys „po kaulelį“ artimiausiame Tarybos posėdyje.

Tarybai buvo pateiktas klausimas dėl savivaldybės biudžetinių įstaigų ir vadovų priedų. 40 procentų priedai buvo siūlomi septynių biudžetinių įstaigų vadovams.

Darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkė Genoveita Krasauskienė domėjosi, kodėl priedai šiuo tarybos sprendimo projektu nenumatyti švietimo įstaigų vadovams.

Klausimą pristatęs Juridinio ir personalo skyriaus vyriausiasis specialistas Raimondas Andziulis atsakė, kad neturįs tam argumentuoto paaiškinimo.

„Jau yra tokia „nusistovėjusi“ priedų skyrimo formulė“, – sakė pranešėjas.

A.Jokūbauskas domėjosi, ar priedai yra „atlyginimo padidinimas“, ar priedai už darbo rezultatus. Jis domėjosi pranešėjo, ar savivaldybė yra „kaip nors“ tikrinusi biudžetinių įstaigų vadovų darbo rezultatus. Socialdemokratui A. Sabaliauskui rūpėjo, ar yra nustatyta sistema vadovų nuveiktiems darbams vertinti.

„Nėra. Abejoju, ar pati savivaldybė gali nustatyti ją“, – sakė R. Andziulis.
 

Bibliotekos direktorius priedo negaus

Kurorto socialdemokratų lyderis Danas Paluckas siūlė neskirti priedo Rinkliavų centro direktoriui G. Žukevičiui, o A. Kilijonienė siūlė palikti be priedo Palangos miesto viešosios bibliotekos direktorių Kęstutį Rudį dėl to, kad bibliotekoje savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba rado didelių finansinių trūkumų (apie tai šiandien rašo „Palangos tiltas“).

Politikai neparėmė socialdemokrato pasiūlymo, bet palaikė savivaldybės administracijos direktorės pasiūlymą – K. Rudys negaus priedo šiais metais.

Bet švietimiečiai be priedų taip pat neliko – kitu Tarybos sprendimu, skyrė mokyklų ir lopšelių-darželių vadovams 10-20 procentų priedus.

Edmundas Krasauskas stebėjosi, kad mažėjant mokytojų atlyginimams, didėja mokyklų direktorių algos.

Bet savivaldybės švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė teigė, kad klausimas buvo suderintas su mokyklų profsąjungomis. „Prieštaravimų nebuvo“, – sakė vedėja.

Tarybos sprendimu dalis palangiškių mokės mažesnį rinkliavos už šiukšlių tvarkymą mokestį.

Politikai trumpai pasiginčijo, ar atleidžiamųjų sąrašas buvo paskelbtas savivaldybės interneto tinklalapy laiku.
 

Nugalėtojus rinks traukiant... kamuoliukus

Tarybos narių didesnio dėmesio susilaukė sprendimo projektas dėl prekybos taškų viešose kurorto vietose. Kalbant paprastai, dėl prekybos tvarkos vasarą paplūdimyje.

Teismui pasisakius, kad Taryba negali vienašališkai nustatyti tokiai prekybai rinkliavos (kaip kad buvo iki šiemet), miesto valdininkai parengė naujas dalyvavimo tokioje atrankoje taisykles.

Šiais metais teikiantys paraiškas tokiai atrankai iš karto turės susimokėti ir rinkliavos už prekybą viešoje vietoje fiksuotą mokestį. Tarkime, penkiasdešimt tūkstančių litų.

Jeigu į tą pačią vietą pretenduos keli konkursantai – tai yra susimokėję rinkliavą – nugalėtojas bus išrenkamas burtų keliu – siūloma traukti kamuoliukus.

„Arba geriau degtukus“, – replikavo kažkas iš politikų.

„Kokia čia atranka. Paprasčiausia loterija!” – pyko A. Jokūbauskas. Jis atkreipė dėmesį, kad, pavyzdžiui Jūratės ir Kastyčio skvere, kur numatytos keturios vasaros prekybos vietos, rinkliavos kaina skiriasi vos ne triskart.

„Ar tai atitinka konkurencijos įstatymo normas?“ – klausė advokatas.

Pranešėja, Rinkliavų skyriaus vyresnioji specialistė Aušra Dangėlaitienė sakė, kad rinkliavos šiems metams nustatytos pagal praėjusių metų rinkliavų dydžius.

Ji teigė, kad laimėtoje vietoje verslininkas galės įsirengti kelis prekybos kioskus, „jei tilps“.

„O jeigu statys keliaaukščius?“ – replikavo buvęs meras Vytautas Stalmokas.

 

Bus 102 viešos prekybos vietos

V. Stalmokas neparėmė sprendimo projekto. „Kainas reikia nustatyti pagal dabartinę ekonominę padėtį, o ne pagal buvusias kainas. Tokia tvarka paprasčiausiai dirbtinai mažins atrankos dalyvių skaičių. Reikia palaukti, kol Seime bus priimta Rinkliavų įstatymo pataisa“, – sakė V. Stalmokas. Matyt, mintyse jis turėjo pasiūlymą leisti savivaldybėms pačioms nustatyti prekybos viešose vietose rinkliavos dydžius.

D. Paluckas siūlė leisti norintiems dalyvauti atrankoje susimokėti 10 procentų nuo nustatytos rinkliavos.

„Bus chaosas!“ – pranašavo A. Jokūbauskas.

Svarstant klausimą žodžio paprašė ir meras Šarūnas Vaitkus.

„Pasiūlymas yra Seime, bet kol nėra dėl jo balsuota, turime patvirtinti naują tvarką, ilgiausiai metams“, – sakė meras.

Jis sakė, kad Konkurencijos taryba tokiam Palangos pasiūlymui dėl verslininkų atrankos prekiauti vasarą viešose vietose pastabų neturėjo.

„Tai yra vienintelis būdas surinkti pakankamai pinigų į biudžetą“, – sakė miesto vadovas.

Taryba įsiklausė į jo motyvus – balsavo už sprendimo projektą.

Šiais metais kurorte sezono metu ketinama įrengti 102 viešąsias prekybos vietas, tikimasi surinkti apie vieną milijoną litų rinkliavos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pamatyti Seimo narių darbą iš arti šią savaitę susiruošė Palangos socialdemokratai. Seimo narių, opozicijos lyderio Juliaus Sabatausko bei LSDP frakcijos pavaduotojo Algirdo Syso kvietimu, palangiškiai turėjo neeilinę progą gyvai stebėti Tautos atstovų darbą bei ministrų atsakymus į Seimo narių klausimus, keliamus per Vyriausybės valandą.


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Ketvirtadienį Palangos miesto tarybos nariai bus atitraukti nuo tiesioginių darbų ir rinksis į neeilinį posėdį. To priežastis – praėjusį ketvirtadienį opozicijos atstovams pasiūlius iš dienotvarkės buvo išbraukti su teritorijų planavimu susiję klausimai, vienas jų – dėl pritarimo Šventosios jūrų uosto detaliajam planui. Dėl šio valstybei svarbaus...


Vakar įvykusiame Palangos miesto savivaldybės posėdyje į tribūną pirmiausia tradiciškai ropštėsi opozicionierius, „tvarkietis“ Aleksandras Jokūbauskas.


Vakar posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba pritarė, kad nuo ateinančių metų sausio pirmosios bus uždrausta rūkyti Meilės alėjoje, naujajame vaikų parke, Birutės parke bei mūsų kurorto teritorijoje esančioje mėlynosios vėliavos paplūdimio atkarpoje.


Vakar Palangos savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo opozicijos lyderio Aleksandro Jokūbausko pareiškimu – opozicijoje esantys „tvarkiečiai“, socialdemokratai ir darbiečiai susijungė į frakciją „Už socialiai saugią ir demokratišką Palangą.“


Pirmasis tarybos posėdis - sklandus farsas

Alvydas Ziabkus, "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 04 18 | Rubrika: Miestas

Darbą pradėjusi naujos kadencijos Palangos miesto taryba jokių staigmenų nepateikė. Nepaisant sklandžiusių gandų apie kai kurių valdančiosios koalicijos sutartį pasirašiusių partijų užkulisines derybas su mažumoje likusiais trijų partijų atstovais, kaip ir buvo žadėta beveik prieš pusantro mėnesio, miesto meru išrinktas konservatorius Šarūnas Vaitkus, o jo pavaduotoju - liberalų ir...


Vakar Palangos miesto savivaldybės posėdžių salėje įvyko pirmasis konkursas dėl savivaldybės Tarybos nustatytų viešųjų prekybos ir paslaugų teikimo vietų. Dėl 32 vietų miesto gatvėse užsiregistravo 29 verslininkai, nors ne visi atskubėjo sužinoti rezultatų. Šįkart siūlomos sumos siekė bemaž 4 tūkstančius litų. Tačiau dėl keletos vietų, tokių kaip Jūratės gatvėje, nei menkiausio...


Tarybos posėdis: šunys loja, karavanas eina

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 08 23 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo konservatoriaus Šarūno Vaitkaus pareiškimu dėl Gruzijos Kobuleti kurorto.  Opozicijos lyderis prašė mero paaiškinti, kodėl jis, kaip numato savivaldos įstatymas, neteikė klausimo dėl bendradarbiavimo spęsti Tarybai, o sprendimą priėmė pats. Meras mandagiai išklausė, bet atsakė tyla.


Ieškoti laimės – loterijos bilietuose

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 31 | Rubrika: Miestas

Lietuvoje sklando kone legendos apie tai, kad Žemaitijos kraštas, o ypač pajūris, – laimingų bilietų loterijos Meka. Sunkmetis ir mintys apie išgyvenimą žmones verčia vis dažniau išbandyti savo fortūną. Įvairiausių loterijos bilietų pastaruoju metu kurorte parduodama vis daugiau.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius