Prokuroro nutarimu tyrimas dėl žmogžudystės virto savižudybe

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-01-16
Peržiūrėta
1842
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškis, Vilniaus Universitete informatiką studijavęs Valdas Ektis rugsėjo 9-ąją buvo rastas negyvas prie Saulėtekio studentų bendrabučio. Atsirado mačiusių jį iškrentant per balkoną. Šalia vaikino kūno buvo rastas peilis. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 129 straipsnį, kuris numato atsakomybę už nužudymą. Tyrėjai dar spalio mėnesį „Palangos tiltui“  sakė, kad ikiteisminiame tyrime, atliekama ar yra jau atlikta daug ekspertizių, bet buvo pripažinta, kad galimos žmogžudystės įtariamieji nenustatyti. Bet strigęs tyrimas prieš Naujus metus daug kam baigėsi netikėtai – ikiteisminį tyrimą kuravęs Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Valdemaras Baranauskas priėmė sprendimą bylą nutraukti. Motyvas – nėra nusikaltimo sudėties, o vaikino žūties priežastis – savižudybė.

 

Buvo daugiau klausimų nei atsakymų

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) sunkių nusikaltimų tyrimo skyriaus (SNTS) viršininkas Vladislavas Abarovičius spalio mėnesį „Palangos tiltui“ sakė, kad apie daug ką galima tik spėlioti, nes kol nepasibaigusios kriminalistinės ir medicininės ekspertizės, nieko konkretaus pasakyti negalima. „Spėliojant galima tik pakenkti tyrimui“, - sakė V. Abarovičius. Kai su juo kalbėjomės, dar nebuvo gautos skrodimo išvados. Buvo laukiama ir kitų tyrimų rezultatų - ar vaikinas prieš žūtį buvo išgėręs, ar nevartojo kitų cheminių substancijų, rezultatų. Taip pat tyrimui buvo paimtas vaikino kompiuteris ir televizorius. Tyrėjai stebėjosi, kad „atrakinti“ informatiką studijavusio vaikino kompiuterį pasirodė esą sunku – vaikinas kompiuteryje laikomai informacijai buvo sukūręs sudėtingas apsaugos priemones.

Kalbėdamas su žurnalistu spalį, SNTS viršininkas sakė, kad buvo atliktos ar yra atliekamos ir visos reikalingos kriminalistinės ekspertizės. „Vienų jų rezultatai – žinomi, kitų – dar ne. Atlikus vieno tyrimą, jo rezultatai naudojami atliekant kitą tyrimą – vyksta visa tyrimų grandinė. Kai ji bus užbaigta, bus aiškesnis vaizdas“, - sakė pareigūnas. Anot jo, tyrimas tokioje nužudymo byloje gali trukti nuo trijų mėnesių iki pusės metų. „Jeigu byla labai sudėtinga, jis gali vykti ir metus“, - tuomet sakė V. Abarovičius. Jis teigė, jau yra apklausta „dešimtys“ žmonių dėl V. Ekčio mirties aplinkybių, vis dar ieškoma papildomų liudininkų. „Gal kas matė, girdėjo tai, ko nežino jau apklausti liudininkai“, - vengė konkrečių paaiškinimų pašnekovas. Jis tvirtino, kad vykdant naujas apklausas, „iškyla naujų klausimų“. Jis patvirtino, kad ikiteisminis tyrimas vykdomas pagal BK 129-ąjį straipsnį, kuris numato atsakomybę už nužudymą. Bet V. Abarovičius pripažino, kad tyrime žmogžudystės įtariamųjų kol kas nėra. Paklaustas, ar operatyviai neišaiškinus žmogžudžių, nedidėja tikimybė, kad jie išvengs atsakomybės, SNTS viršininkas atsakė: „Negaliu pasakyti, ar dėl to tokia tikimybė didėja ar mažėja“.

 

„Buvo įdomių dalykų“

Bet sudėtinga byla, kuriai ištirti gali prireikti iki metų,  Vilniaus apygardos prokuratūrai pasirodė aiški – buvo priimtas sprendimas ją nutraukti. Kaip vakar sakė „Palangos tiltui“ V. Abarovičius, ikiteisminio tyrimo metu surinkta medžiaga gruodį buvo įteikta Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokurorui Valdemarui Baranauskui, kuris kuravo ikiteisminį tyrimą.

„Vertint surinktos ikiteisminės medžiagos tikrai negaliu. Buvo padaryta tikrai labai daug ekspertizių ir tyrimų. Paprastai tyrimą atlieka tyrėjai, o aš, kaip skyriaus viršininkas, labiau susipažįstu su bylomis, kurios „stringa“. Su V. Ekčio mirties ikiteisminiu tyrimu nesu labai susipažinęs, nes ilgokai atostogavau. Teko girdėti, kad toksikologinė ekspertizė nustatė, kad žuvusio vaikino kraujyje nebuvo rasta alkoholio ar kokių nors narkotinių medžiagų pėdsakų“, - pasakojo V. Abarovičius. Jis prisipažino, kad atlikus vaikino kompiuterio ir mobilaus telefono ekspertizes, buvo rasta „įdomių dalykų“, bet pareigūnas nepanoro paaiškinti ką turįs omenyje.

„Prieš Naujus metus sužinojau, kad prokuroras bylą nutraukė. Nesišnekėjau su juo, nesiaiškinau jo motyvų. Žinau tik patį faktą. Žinau, kad jo (V. Ekčio – aut.) tėvas (Valdas Ektis – aut.) skambino po Naujų metų, domėjosi byla. Jeigu prokuroro sprendimas bus skundžiamas, byla vėl turėtų grįžti į mūsų sunkių nusikaltimų tyrimo skyrių“, - sakė V. Abarovičius.

Tyrimą kuravusi Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus tyrėja Aliona Zdanovič žurnalistui taip pat nepanoro komentuoti ikiteisminio tyrimo. „Kreipkitės į viršininką V. Abarovičių“, - sakė ji.

 

Prokuratūros versija – savižudybė

Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Valdemaras Baranauskas nebuvo geranoriškai nusiteikęs: „Nieko nekomentuosiu. Jūsų nematau ir nepažįstu, kad telefonu ką nors atsakinėčiau. Skambinkite tėvams. Jiems jau išsiųstas nutarimas. Nesakysiu, ir pagal kokį Baudžiamojo Kodekso straipsnį buvo nutrauktas ikiteisminis tyrimas“, - sakė V. Baranauskas.

Prokuratūros atstovas spaudai Gintautas Stalnionis, klausiamas apie prokuroro nutarimą, kalbėjo mįslingai: „Supraskite, buvo daug versijų, taip pat ir žmogžudystės. Šnekėta buvo daug ir visko, bet niekas kažkodėl nešnekėjo, kad tas studentas buvo tik per žingsnį nuo savižudybės“.  Po pokalbio su prokuroru V. Baranausku į redakciją paskambinęs G. Stalnionis informavo, kad ikiteisminis tyrimas nutrauktas remiantis Baudžiamojo proceso kodekso 3-io straipsnio 1-os dalies 1-u punktu, kuris numato aplinkybes, dėl kurių baudžiamasis procesas negalimas.

„Baudžiamasis procesas negali būti pradedamas, o pradėtas turi būti nutrauktas,  jeigu nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių”, -pacitavo G. Stalnionis. Vadinasi, prokuratūra įvardijo aiškiai – savižudybė. Bet kodėl tuomet prokuratūrai nuo visuomenės atsiriboti tylos siena? Kodėl, nepilant druskos ant artimųjų negyjančių žaizdų, nepasakyti visuomenei to, kas verstų nors minties krašteliu svarstyti, kad jaunas, gabus studentas ir gyvenimą mylintis žmogus iš gyvenimo pasitraukė savo noru? Kad nekristų šešėlio ant įstatymų sergėtojos – prokuratūros?

 

Prokuratūros nutartis iš 8 lapų

Valdo Ekčio tėvas Valdas Ektis „Palangos tiltui“ tepasakė, kad prokuroro nutartį yra gavęs. „Nieko negaliu ir nenoriu kalbėti. Gavome aštuonis lapus. Nesakysiu, koks yra prokuratūros nutarimas dėl tyrimo. Mes jau kreipėmės į advokatą, kad jis jį apskųstų aukštesnei prokuratūros instancijai. Atleiskite“, - sakė V. Ektis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Į „Palangos tiltą“ užėjęs palangiškis Aloyzas piktinosi, kad moderni Palanga nėra tokia moderni


Iš didelio debesio – mažai vandens: ikiteisminį tyrimą dėl smurto prieš vaiką žinomos Palangos karjeros valstybės tarnautojos artimoje aplinkoje Palangos policija nutraukė. „Pagrinddas? Vadovaujantis LR baudžiamojo proceso kodekso 3 str. 1 d. 1 p jeigu nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių,“ – „Palangos...


Trečiadienį (sausio 20 d.) prieš vidurdienį Palangoje, garaže, rastas mirusio vyro kūnas su prakirstu antakiu. Policijos departamento pranešime sakoma, kad negyvas vyras (g. 1970 m.) rastas apie 11 val. 45 min. Klaipėdos pl. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.


Iki rytmečio visą savaitgalį vykęs poilsio namuose „Auska“ festivalis "Pudra" ir sutrukdęs palangiškių ir kurorto svečių ramybę neliko nepastebėtas ir vietos policijos. Kaip „Palangos tiltui“ sekmadienį sakė Kęstutis Bončkus, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas...


Šiandien, tarp 11 ir 12 valandos, į kavinę "Armėniški šašlykai" (J. Basanavičiaus g. 27, Palanga) atvykus FNTT pareigūnams, kavinės savininkas Darius Miklovas, kuris yra ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentas, pareigūnams pasipriešino. Sutramdyti D. Miklovą pavyko jį paguldžius ant promenados grindinio ir...


Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl incidento Palangos atrakcionuose  6

Klaipėdos apygardos prokuratūros, „Palangos tilto“ inf. , 2013 04 22 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl didelį atgarsį visuomenėje sukėlusio incidento Palangos atrakcionuose. 11 tomų baudžiamoji byla penktadienį, balandžio 19 d. perduota Palangos miesto apylinkės teismui.


Olandai taip lengvai atsakomybės neišvengs – Klaipėdos apygardos prokuratūra, išnagrinėjusi nukentėjusiųjų atstovų skundus dėl Palangos miesto apylinkės prokuratūros praėjusių metų gruodžio 30 dienos nutarimo nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl darbų saugos ir sveikatos apsaugos darbe reikalavimų pažeidimo, nutarė tyrimą dėl incidento Palangos atrakcionuose atnaujinti....


„Išmokime bent  vieną tarptautinę ir kaimyninių tautų kalbą!“ Tokia UNESCO paskelbta iniciatyva kiekvienais metais  kviečia visų respublikos miestų bei rajonų  4 – 12 klasių moksleivius dalyvauti vertimų  bei iliustracijų anglų, prancūzų, rusų ir vokiečių kalbomis  konkurse „Tavo žvilgsnis“.  Konkursas – labai paprastas: rankose – tušinukas, prieš akis –...


Palangiškis, Vilniaus Universitete informatiką studijavęs Valdas Ektis rugsėjo 9-ąją buvo rastas negyvas prie Saulėtekio studentų bendrabučio. Atsirado mačiusių jį iškrentant per balkoną. Šalia vaikino kūno buvo rastas peilis. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 129 straipsnį, kuris numato atsakomybę už nužudymą. Tyrėjai dar spalio mėnesį „Palangos tiltui“ ...


Palangiškio studento žmogžudystės byloje įtariamųjų nėra

Linas JEGELEVIČIUS, Briuselis, 2010 10 24 | Rubrika: Miestas

Jau pusantro mėnesio praėjo nuo palangiškio, Vilniaus Universitete informatiką studijavusio Valdo Ekčio mirties. Rugsėjo 9-ąją, po Lietuvos krepšinio rinktinės pergalės pasaulio krepšinio čempionate prieš argentiniečius, vaikinas iškrito iš studentų bendrabučio Saulėtekio g. 12 penkioliktojo aukšto, nors pats gyveno dešimtajame aukšte. Netoli vaikino kūno buvo rastas peilis. Buvo pradėtas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius