Savaitgalį klegėjo Turgaus šventė

Alfredas PUMPULIS, 2011-10-10
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Savaitgalį klegėjo Turgaus šventė

Šeštadienį, spalio 8 dieną, Palangos turgavietėje bei šalia esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje  jau antrą kartą vyko miesto Turgaus šventė, skirta Pasaulinei maisto dienai. Šurmulio,  šokių, muzikos, gardžių užkandžių buvo į valias, kaip ir lietaus su perkūnija. Nepaisant subjurusio oro, miestelėnai bei miesto svečiai turėjo galimybę ne tik sudalyvauti įvairiuose konkursuose, bet ir nusipirkti prekių, kuriomis turguje dažniausiai neprekiaujama.

Turgaus šventėje susirinkusieji buvo kviečiami išmėginti savo jėgas „kaimiškose“ rungtyse: dvikovose su šiaudų maišais, bėgimo su bulvių maišais, kalakuto laikymo bei kiaušinių mėtymo į taikinį varžybose. Visų dalyvių laukė prizai.

Evaldas iš Palangos, bėgimo su bulvių maišu rungtyje iškovojęs pirmą vietą, pasielgė kilniai – laimėtą pilną bulvių maišą nutarė padovanoti žmogui, gražiausiai paprašiusiam laimėjimo. Prie Evaldo tuoj pripuolė būrelis moterų.

Šiais metais „Turgaus šventė 2011“  pasiūlyta naujovė – balandžių turgus. Ši paroda priviliojo ne vieno miestiečio dėmesį. Renginio metu susirinkusieji buvo vaišinami karšta žuviene, Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis, siūlęs pasivaišinti skysta duona, ragino už ją paaukoti „tiek, kiek negaila“.

Kaunietis Aleksandras Pabiedinskas, paklaustas kaip jis vertina tokią šventę, atsakė, jog puiki idėja buvo surengti tokią šventę.

„Joje netrūksta geros nuotaikos, žemų kainų, linksmų žmonių – visko čia yra. Labai džiaugiuosi, jog užsukau“, - dėstė kaunietis. 

Vienas iš renginio organizatorių Eimutis Židanavičius dar prieš renginį teigė, kad visai šeimai skirta Turgaus šventė Palangoje organizuojama jau antrus metus.

„Pirmasis blynas“ neprisvilo – pernai sulaukėme daug prekybininkų bei šventės svečių. Regis, šiemet šventės dalyvių priviliojome dar daugiau, o kitąmet planuojame renginius perkelti į suremontuotą pėsčiųjų Senojo turgaus gatvę“, - ateities planus dėstė E. Židanavičius. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 15 d. automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas. Visus metus transporto priemonių stovėjimas mokamas tik Rąžės gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.


Rytas Palangos miesto turguje prasideda bruzdesiu – prekeiviai zuja nešini savo prekėmis, kruopščiai dėlioja jas ant prekystalių, ore tvyro dar neatšalusi rudeniška gaiva, aplink prekybininkų gražiai išrikiuotą medų ratus suka bitutės, o pirmieji pirkėjai džiugiai renkasi prekes iš siūlomo plataus prekių asortimento. Bet tai –...


                Dar kartą „sės“ ir įsikals vinį į karstą savo, kaip politiko, karjerą? Ar kaltinimai savivale jau buvusiai Palangos turgaus UAB „Palangos klevas“ direktorei Irena Vitkienei ir už finansinę veiklą įmonėje atsakingam, po direktorės atleidimo susirgusiam Eimučiui...


Gruodžio 21-ąją Klaipėdos apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija padėjo tašką Senojo turgaus gatvės istorijoje ir priėmė sprendimą nutraukti administracinę byla pagal pareiškėjų, Tarybos nario advokato Aleksandro Jokūbausko, Irenos Večerskienės, Janinos Smilgevičienės, Džiuljetos Garolienės ir Stasio Urbono, skundą atsakovei Palangos miesto savivaldybės...


Palangos Senojo turgaus gatvė netrukus virs pėsčiųjų alėja

"Palangos tilto" informacija, 2011 11 04 | Rubrika: Miestas

Senojo turgaus gatvė Palangoje netrukus turės naują veidą – šią savaitę pradėti 230 metrų ilgio atkarpos nuo Ganyklų g. iki Senojo turgaus g. 2 remonto darbai. Rangovai įsipareigojo įrengti naujus važiuojamosios dalies pagrindus bei šaligatvį, asfalto danga bus pakeista trinkelėmis.


Savaitgalį klegėjo Turgaus šventė

Alfredas PUMPULIS, 2011 10 10 | Rubrika: Miestas

  Šeštadienį, spalio 8 dieną, Palangos turgavietėje bei šalia esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje   jau antrą kartą vyko miesto Turgaus šventė, skirta Pasaulinei maisto dienai. Šurmulio,   šokių, muzikos, gardžių užkandžių buvo į valias, kaip ir lietaus su perkūnija. Nepaisant subjurusio oro, miestelėnai bei miesto...


Palangos mieste nauja šventė – turgaus šventė, kuri „pabudino“ vietinius gyventojus ir privertė „išlįsti“ iš namų. „Dažniausiai Palangoje vykstančios šventės yra daugiau orientuotos į miesto svečius, o turgaus šventė, manau, suartins vietinius gyventojus. Tai ne tik šventė, bet ir maloni susibūrimo vieta pabendrauti, papramogauti ir įsigyti reikiamų prekių turguje“,- laimingas kalbėjo...


Sukako metai, kai UAB „Palangos klevas“, kitaip tariant, miesto turgaus vadovu paskirtas Eimutis Židanavičius. Koks buvo miesto turgus dar prieš metus geriausiai liudija nuotraukos – prišnerkšti kampai, tuščios turgaus erdvės, maisto produktai, neapsaugoti nuo oro sąlygų – saulės spindulių ar lietaus, sužvarbę ir pikti turgaus prekeiviai bei, svarbiausia, ne itin dideli turgaus pirkėjų...


Kai lankiausi turguje,  į akis smelkė dargana, kurią keitė lietaus pliūpsniai. „Nėra žmonių, nors tu ką. O dirbti ir kaip nors užsidirbti – reikia“, - dūsavo trys Palangos turgaus veteranės – Eugenija Staniulienė sakė turguje prekiaujanti 16 metų, tiek pat metų už prekystalio praleido ir kita prekiautoja Adelė Berenienė, o tiesiog Danute prisistačiusi moteris turguje sakė dirbanti 10...


Palangos turguje jau kvepia braškėmis. Jos iš Lenkijos, lietuviškos kol kas dar tik pakeliui. Tačiau braškės ir kiti tradiciniai turgaus produktai (daržovės, vaisiai, žuvis ir mėsos gaminiai) – tik mažoji dalis prekių. Turgus – drabužių ir batų karalystė. „Palangos tiltas“ domėjosi, ar tokiam būriui panašiomis prekėmis prekiaujančiųjų užtenka „erdvės verslui“?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas