Skaitymas: šviesa ir džiaugsmas

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-10-24
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

J. Galinauskienės ugdytinių (iš dešinės) M. Gulbinauskaitės, A. Raciūtės ir  G. Zaveckaitės recenzijos nuskynė laurus konkurso Palangos rate.

J. Galinauskienės ugdytinių (iš dešinės) M. Gulbinauskaitės, A. Raciūtės ir G. Zaveckaitės recenzijos nuskynė laurus konkurso Palangos rate.

Antradienį Palangos savivaldybės viešojoje bibliotekoje, papuoštoje projekte-konkurse „Skaitymas: šviesa ir džiaugsmas“ dalyvavusių Palangos moksleivių piešiniais ir skambančioje vaikų balsais buvo pagerbti visi, dalyvavusieji konkurse, bei apdovanoti vietinio ir respublikinio turų laureatai.

 

Projektas – nuo pavasario

Projektas-konkursas „Skaitymas: šviesa ir džiaugsmas“, kurį organizavo Tarptautinė LIONS klubų asociacija bei Lietuvos bibliotekininkų draugija, šalies bibliotekose startavo pavasarį. Į jį Palangos LIONS moterų klubo iniciatyva įsijungė ir kurorto viešoji biblioteka.

Konkurso dalyviai – 1-4 bei 5-12 klasių moksleiviai – iki gegužės pabaigos pasirinkę literatūros kūrinius iš pateikto sąrašo turėjo sukurti perskaityto kūrinio recenziją arba iliustraciją jam.

O gegužės pradžioje Palangos viešojoje bibliotekoje būta dar vienos šventės – Palangos LIONS moterų klubas padovanojo bibliotekai 26 lietuvių bei užsienio autorių knygas, skirtas vaikams ir jaunimui. Dovanos vertė – 600 Lt.
Tarp dovanotų knygų – lietuvių pasakų ir sakmių rinktinė „Velnių ežeras“; S. Paltanavičiaus „Kai sugenda telefonas“; J. Liniausko poemėlė vaikams „Paukščių abėcėlė“; G. Adomaitytės „Laumių stalas: Ryčio ir Vakarės nuotykiai“; Scott Westerfield „Bjaurūs“ ir to paties autoriaus „Gražūs“; Paul van Loon „Siaubų autobusas“ ir „Siaubų autobusas 2“; John Green „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“; Joyce Carol Oates „Tada aš išskleidžiau sparnus ir nuskridau“. 

Visos šios knygos buvo įtrauktos į konkurse dalyvaujantiems moksleiviams pateiktų knygų sąrašą.

 

Didelis džiaugsmas

„Pavasarį startavęs projektas atnešė didelį džiaugsmą mums visiems. Bibliotekai – kad skaitote, tėvams – kad mokote ne tik skaityti, rašyti bei piešti, bet ir kad jau dalyvaujate visuomeniniame gyvenime. Tikiuosi, kad ir jūs patys pajutote džiaugsmą skaitydami bei piešdami iliustracijas ar rašydami recenzijas perskaitytoms knygoms, – į susirinkusius Palangos viešosios bibliotekos salėn moksleivius, jų mokytojus bei tėvelius kreipėsi bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys, padėkojęs už konkurso organizavimą bei paramą Palangos LIONS moterų klubui, jo dabartinei pirmininkei, Senosios gimnazijos istorijos mokytojai metodininkei Ilonai Pociuvienei bei bibliotekos direktoriaus pavaduotojai Aurai Banevičienei.

„Džiaugiamės, kad išties nemažai Palangos moksleivių dalyvavo projekte-konkurse, kuris Tarptautinės LIONS klubų asociacijos iniciatyva buvo rengtas skelbiant kovą prieš neraštingumą. Lietuvoje mes su šia problema nesusiduriame, tačiau esama kitos: auga jau antroji neskaitančiųjų karta – vaikai pamiršta kelią į bibliotekas. O ką jie daro laisvalaikiu?“ – uždavė klausimą I. Pociuvienė, į kurį salėn susirinkę moksleiviai atsakė: „Sėdim prie kompiuterio...“

I. Pocivienė prisiminė, kaip jos karta net po antklodėmis pasislėpusi ir žibintuvėliais pasišviesdama skaitydavo knygas. Slėpdavosi, nes tėvai liepdavo gesinti šviesą ir miegoti, o taip norėdavosi iki galo perskaityti pradėtą knygą.

 

46 iliustracijos, 5 recenzijos

„Vienas iš šio konkurso tikslų – „užkrėsti“ jus nepagydoma skaitymo „liga“, – juokavo mokytoja.

„Ir džiaugiamės, kad jūs ja „apsirgot“, – pratęsė I. Pociuvienės mintį A. Banevičienė. – Visą gegužę jūs nešėte darbelius, kuriuos sukūrėte perskaitę knygas. Iš viso mes sulaukėme 51 darbo, iš kurių – 46 knygų iliustracijos. Matyt, iliustruoti perskaitytą knygą lengviau nei parašyti recenziją“.

Beje, su Palangos biblioteka draugavo ir Kretingos pranciškonų gimnazijos moksleiviai.

A. Banevičienė paminėjo, jog 18 perskaitytų knygų iliustracijų pateikė Pradinės mokyklos mokinukai, 17 – V. Jurgučio pagrindinės mokyklos moksleiviai. „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokiniai konkursui pateikė 11 iliustracijų ir 2 recenzijas, o gimnazistai – 3 recenzijas.

Pagal amžiaus grupes darbai pasiskirstė taip: 1-4 klasių mokiniai konkursui pristatė 18, 5-6 – 24, o 7-12 – 9 darbus.

Populiariausia iš perskaitytų ir iliustracijų ar recenzijų sulaukusių knygų – „Ežiukas rūke“, kurią iliustravo 12 vaikų, brolių Grimų pasakų veikėjus piešė 6 moksleiviai, 3 pasirinko iliustruoti pasaką „Gulbė, karaliaus pati“, knyga „Siaubų autobusas“ sulaukė 2 iliustracijų ir vienos rimtos recenzijos.

I. Pociuvienė savo ruožtu padėkojo kolegėms mokytojoms, kurios paskatino vaikus dalyvauti konkurse, negailėjo jiems patarimų ir palydėjo kelyje į sėkmę.

Padėkos buvo įteiktos lietuvių kalbos mokytojoms J. Galinauskienei (Senoji gimnazija), A.  Kuzmickienei ir N. Petrulienei („Baltijos“ pagrindinė mokykla), R. Olšauskienei (Kretingos pranciškonų gimnazija) bei dailės mokytojoms R. Ščerbakovienei ir I. Litvaitytei („Baltijos“ pagrindinė mokykla), R. Kaunei (V. Jurgučio pagrindinė mokykla), N. Maksvytytei, G. Radžiuvienei, R. Lingaitienei, A. Jakumienei bei V. Končiuvienei (Pradinė mokykla).

Nuoširdžiai dėkota projekto kuratorei L. Dumčiuvienei (Pradinė mokykla) bei komisijos narėms, atrinkusioms darbus į respublikinį konkurso turą bei išrinkusioms Palangos turo geriausiuosius – dailės mokytojoms L. Moncevičienei (Pradinė ir S. Vainiūno meno mokyklos) ir D. Rimkevičienei („Baltijos“ pagrindinė mokykla) bei lietuvių kalbos mokytojai L. Janulienei („Baltijos“ pagrindinė mokykla).

 

Apdovanoti laureatai, padėkota dalyviams

„Respublikiniam konkursui iš visos Lietuvos buvo atrinkta 800 iliustracijų ir 150 recenzijų. Galime pasidžiaugti ir pasididžiuoti, kad dviejų Palangos moksleivių ir vienos kretingiškės darbai buvo įvertinti Vilniuje“, – sakė I. Pociuvienė ir A. Banevičienė.

Respublikinio konkurso laureatais tapo „Baltijos“ pagrindinės mokyklos moksleiviai – šeštokė Diana Mataitytė (mokytoja R. Ščerbakovienė), iliustravusi pasaką „Gulbė, karaliaus pati“ ir penktokas Martynas Andruška (mokytoja A. Kuzmickienė, knyga – „Siaubų autobusas“) bei šeštokė Saulė Tamašauskaitė iš Kretingos pranciškonų gimnazijos (mokytoja R. Olšauskienė, knyga „Ežiukas rūke“).

Už recenzijas Palangos rate primoji vieta skirta Senosios gimnazijos trečiosios klasės moksleivėms M. Gulbinauskaitei („Sudie, rytojau“) ir G. Zaveckaitei („Ida iš šešėlių sodo“), antroji – Senosios gimnazijos trečiosios klasės moksleivei A. Raciūtei („Nebaigtas dienoraštis“) ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos aštuntokei ir E. Griškevičiūtei („Meilės karštinė delirium“), trečioji – Kretingos pranciškonų gimnazijos šeštokėms S. Armalytei („Muzika troliui“) ir J. Baltrūnaitei („Žmogonai“).

Už knygų iliustracijas pačių mažiausiųjų grupėje apdovanoti Pradinės mokyklos moksleiviai: pirmąsias vietas laimėję trečiokai N. S. Ežerskytė ir R. Laučys, antrąsias – trečiokai N. Vėlyvis ir U. Jakubauskaitė, trečiąsias – antrokai U. Pociūtė ir S. Rimgailaitė.

Antrojoje amžiaus grupėje pirmąja vieta įvertinta „Baltijos“ šeštokė M. Palčinskaitė, antrosiomis – „Baltijos“ penktokas J. Pleškys ir šeštokė G. Daukšaitė, trečiosiomis – penktokė K. Kuročkina bei G. Mikėnaitė iš „Baltijos“ ir S. Pukinskaitė iš V. Jurgučio pagrindinių mokyklų.

Trečiojoje amžiaus grupėje visi prizininkai – iš Baltijos“ pagrindinės mokyklos. Pirmosios vietos nusipelnė septintokės G. Lenkaitė ir G. Šlimaitė, antrosios – septintokai V. Valentinavičiūtė ir D. Gološčiopovas, trečiosios – septintokė G. Tamašauskaitė.

Padėkos įteiktos visiems konkurso dalyviams, po apdovanojimų pavaišintiems Palangos LIONS moterų klubo dovanotais skanėstais.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šventosios pagrindinė mokykla kviečia mokinius, jų tėvus ir mokytojus 2019 m. lapkričio 16 d. – 2020 m. sausio 16 d. dalyvauti konkurse-parodoje „Su gintarinėmis šv. Kalėdomis, Palanga“.  


Jubiliejinėse jau penktosiose „Palangos dienose“, šiemet vykstančiose kovo 30 – balandžio 5 dienomis, Palangos viešoji biblioteka dalyvauja Kurorto muziejaus organizuojamame „Suneštinio muziejaus“ konkurse, pirmą kartą parodydama kraštotyros fonde saugomus unikalius spaudos eksponatus. Šįkart nuspręsta pasidalinti tuo, kas susiję...


Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos aktų salėje vyko respublikinis šokio ir dainos konkursas „Šoku aš, dainuoji tu 2016“, kurį organizavo tautiškumą, meniškumą, vaikų muzikalumą puoselėjantis Palangos lopšelis-darželis „Žilvinas“. Šiame konkurse dalyvavo 13 vaikų lopšelių-darželių atstovai iš...


Birželio 20 d. Saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre apdovanoti geriausių konkurso „Mūsų eksperimentas“, kurį inicijavo Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, darbų autoriai. Konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir biologijos, chemijos, fizikos mokytojų asociacijos, jo tikslas – skatinti gamtos mokslus...


Palangos senosios gimnazijos dešimtokė Beatričė Karpovič respublikiniame anglų kalbos konkurse, kuris organizuojamas IX-X klasių mokiniams, tapo prizininkė – ji buvo apdovanota 


Praėjusį penktadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta paroda „Kristijonas Donelaitis 300“, skirta lietuvių grožinės literatūros pradininko 300 metų jubiliejui. Parodoje eksponuojami 2011-aisiais ir 2012-aisiais Klaipėdos bei Kaliningrado tapytojų ir grafikų bei jų bičiulių iš kitų šalių kūriniai, kurti tiek plenere Tolminkiemyje, tiek kūrybinėse dirbtuvėse....


Skaitymas: šviesa ir džiaugsmas

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 10 24 | Rubrika: Jūros vaikai

Antradienį Palangos savivaldybės viešojoje bibliotekoje, papuoštoje projekte-konkurse „Skaitymas: šviesa ir džiaugsmas“ dalyvavusių Palangos moksleivių piešiniais ir skambančioje vaikų balsais buvo pagerbti visi, dalyvavusieji konkurse, bei apdovanoti vietinio ir respublikinio turų laureatai.


Šventosios pagrindinės mokyklos septintokės Gabijos Petrauskaitės rašinys 42-ojo Tarptautinio epistolinio rašinio konkurse „Parašyk laišką, kuo brangus vanduo“ pripažintas geriausiu iš pateiktų kitų lietuvių darbų: jam skirta pirmoji vieta.


Palangos vaikai penktajame „Tramtatulio“ konkurse

Moksleivių klubo vaikų folkloro ansamblio „Kikilis“ vadovė Diana Šeduikienė , 2013 04 11 | Rubrika: Jūros vaikai

Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vyko respublikinio vaikų ir moksleivių – Lietuvos liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ vietinė atranka. Tai jau 5-asis respublikinis „Tramtatulio” konkursas, įtraukęs daugelį Lietuvos vaikų ugdymo įstaigų.


Praėjusį savaitgalį Palangos moksleivės, šokių kolektyvo „Pajūris“ (vadovė Soneta Baltmiškienė) auklėtinės Greta Žvinklytė (Palangos senoji gimnazija), Jonė Dobrovolskytė ir Ernesta Žaromskytė („Baltijos“ pagrindinė mokykla), triumfavo Kuršėnuose surengtame respublikiniame šiuolaikinių šokių solo šokėjų „Iš oro...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas