Spragomis bus pasinaudota

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-02-03
Peržiūrėta
1621
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klausimų lavina Sprendimo projektą pristatęs vicemeras Rimantas Garolis sakė, jog pasikeitus Reklamos įstatymui, kai rinkliavos mokestis už išorinę reklamą turi būti imamas ne tik Savivaldybės nustatytose viešosiose vietose, bet ir privačiose valdose, kuriose pasiūlyta pagal zonas nustatyti fiksuoto mokesčio tarifą, pranešėją užgriuvo klausimų lavina.

Abejonės dėl pajūrio Opozicijos atstovė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija miesto Taryboje sakė, kad pajūris, tiltas ir gelbėjimo stotis – tai pirmoji zona, kuri pelningiausia. Taip pat jiems atrodo nelogiška nustatyti rinkliavos dydį 120 litų mėnesiui, kai reklaminio įrenginio plotas per 10 kv. metrų. Miesto Tarybos narį Giedrių Šatkauską jaudino, koks bus vietinės rinkliavos mokestis ant paplūdimyje stovinčių persirengimo kabinų ir ar bus šiems plotams skelbiamas konkursas. Be to, politikui buvo neaišku ir dėl pajūryje dirbančių ir konkursus laimėjusių žemės naudotojų, kaip, pavyzdžiui, paplūdimio tinklinį propaguojantis Audronius Macius, reklaminiais skydais aptvėręs visą tinklinio aikštelę. Politiko nuomone, verslininkas turėtų suderinti reklamą ir mokėti už leidimą pagal nustatytus tarifus. Bendrapartietis Mindaugas Skritulskas klausė, ar bus pildoma reklamos kurorte išdėstymo schema, nes dabartinėje, patvirtintoje, numatyti reklaminiai įrenginiai, ant kurių puikuojasi vienintelės įmonės „JCDecaux“ reklama. „Jei schema nebus pildoma, atsiras aibė vietų, kurioms vargu ar bus skelbiami konkursai“, - savo abejones dėl schemos išsakė M.Skritulskas.

Nesprendžia klausimų Bendrapartietis Dainius Želvys rėmė prie sienos sprendimo projekto rengėją, prašydamas paaiškinti tiek dėl vėliavėlių, tiek dėl persirengimo kabinų reklaminių plotų apmokestinimo. Pasak D.Želvio, šiame dokumente yra daug neapibrėžtų dalykų, sudarančių prielaidas korupcijai. „Aš siūlau atidėti klausimo svarstymą, nes neaiški tvarka dėl žemės sklypų naudotojų, kurie nei savininkai, nei nuomininkai, tad galės elgtis kaip tinkami. Reklama kabės, o jie nemokės. Todėl gali nutikti, kad įplaukos už reklamą gali ir nepapildyti biudžeto. Be to, šis dokumentas turi būti įvertintas antikorupciniu požiūriu, ko dabar nėra.“, - sakė D.Želvys, akcentavęs, jog klausimas aiškiai parengtas tam, kad tam tikri dalykai „iškristų“.

Mokesčio dydžiai Sprendimo projektą rengęs mero pavaduotojas R.Garolis tikino miesto Tarybos narius, jog pastovūs mokesčio dydžiai yra nustatomi tiems asmenims, kuriems nuosavybės teise priklauso pastatai ar žemės sklypai, įregistruoti nekilnojamojo turto registre, bei nuomininkams, turintiems rašytinį savininko sutikimą. Pritarta, kad vienam mėnesiui nekintami rinkliavos dydžiai yra šie: pirmojoje zonoje, kurios teritorija nuo Vytauto gatvės iki pajūrio, paplūdimys nuo Birutės kalno iki Ošupio tako bei Šventosios paplūdimys nuo Elijos gatvės iki Kuršių tako. Šioje zonoje, jei reklaminio įrenginio plotas iki 2 kv. m - mėnesiui kainuos 50 litų, nuo 2 iki 5 kv. m – teks mokėti 70 litų, nuo 5 kv. m iki 10 kv.m – 100 litų, o virš 10 kv. m – 120 litų. Antrojoje zonoje, kurios teritorija už Vytauto gatvės iki Klaipėdos plento, rinkliavos dydis mažesnis, atitinkamai nuo reklamos ploto, 30 Lt, 50 Lt, 70 Lt, 90 Lt. Visose likusiose Palangos ir Šventosios seniūnijos dalyse mokestis mažėja 15 Lt, 30 Lt, 50 Lt, 70 Lt.

Privatininkai turės derinti Vicemeras kiek įmanydamas stengėsi paaiškinti, jog šie pastovūs rinkliavos dydžiai nustatomi norintiems reklamuotis privačiose valdose ir jokių konkursų nebus. Taip pat, kad privačių sklypų savininkai, norintys gauti leidimą įrengti išorinę reklamą, turės pastarąją derinti su Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus dailininku. Nuostatuose teigiama, jei asmuo, eksploatuojantis reklaminį įrenginį ir išorinę reklamą be leidimo ir nebus sumokėjęs nustatyto rinkliavos mokesčio, tai bus laikoma, jog skleidžiama informacija nelegali ir savavališkai įrengta.

Bus konkursai Į opozicijos klausimus dėl reklamos apmokestinimo ant persirengimo kabinų ir vėliavėlių vicemeras nieko konkretaus negalėjo pasakyti, tarstelėjęs, kad mokesčio tarifai bus tvirtinami atskiru miesto Tarybos sprendimu. Pasak vicemero, patvirtinti konkurso už leidimą įrengti išorinę reklamą nuostatai galioja visoje teritorijoje. Valstybei ir savivaldybei priklausančioje teritorijoje rinkliavos mokestis bus išaikinamas konkurso būdu. Jų metu nustatytas mokestis už leidimą reklamuotis bus tvirtinamas artimiausiame miesto Tarybos posėdyje. Taip pat konkursai bus skelbiami ir dėl persirengimo kabinų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykiteEtatinio mokytojo darbo apmokėjimas ir klasės krepšelio įvedimas nuo šių metų rugsėjo 1 d. yra politinis sprendimas. Mažų kaimo ir gyvenviečių mokyklų stiprinimas politinės valdžios buvo pakankamai aiškiai deklaruotas ir tai matėsi naujuosiuose mokytojų darbo etatinio apmokėjimo dokumentuose


Paskutiniojo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu politikai susirėmė dėl bendrovės „Vasaros vėjas“ prašymo suteikti jiems rinkliavos už leidimą įrengti išorinę reklamą lengvatą. Vieni politikai teigė, jog dera suteikti 90 proc. lengvatą – ko ir prašė bendrovė – kiti sutiko su pasiūlytąja 50 proc. lengvata, treti abejojo, ar verta...


Dalies Tarybos narių pasiūlymas, išdėstytas sprendimo projekte, kad palangiškiams vasarą nereikėtų mokėti vietinės rinkliavos už automobilių statymą mieste, nepraėjo Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Daivos Kerekeš „rėčio“.


Vakar posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba pritarė, kad nuo ateinančių metų sausio pirmosios bus uždrausta rūkyti Meilės alėjoje, naujajame vaikų parke, Birutės parke bei mūsų kurorto teritorijoje esančioje mėlynosios vėliavos paplūdimio atkarpoje.


Vakar Palangos savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo opozicijos lyderio Aleksandro Jokūbausko pareiškimu – opozicijoje esantys „tvarkiečiai“, socialdemokratai ir darbiečiai susijungė į frakciją „Už socialiai saugią ir demokratišką Palangą.“


Kol Palangos miesto savivaldybės valdininkai laužo galvas ir ietis, kaip turėtų atrodyti paplūdimiai kitą sezoną, Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimas gali gerokai pakeisti būsimą paplūdimio viešųjų vietų nustatymo ir rinkliavų už jas surinkimo tvarką. Minėtas teismas patenkino Seimo nario Prano Žeimio ieškinį ir pagal keturis iš penkių ieškinio punktų pripažino, kad...


Spragomis bus pasinaudota

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 02 03 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę miesto valdžia vėl buvo priversta keisti metų pabaigoje priimtą sprendimą dėl vietinės rinkliavos tarifų už išorinę reklamą. Nors opozicijoje esantys vietos politikai įžvelgė nemažai spragų dėl reklamos apmokestinimo viešosiose valstybei ar savivaldybei priklausančiose vietose bei privačiose valdose, siūlydami tobulinti sprendimo projektą, tačiau valdančioji dauguma nepaisė...


Už išorinę reklamą mokės ir privatininkai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 13 | Rubrika: Miestas

Pernai vasarą nustačius naujus vietinės rinkliavos dydžius už leidimus savivaldybės teritorijoje įrengti išorinę reklamą bei patvirtinus nuostatus ir taisykles, miesto valdžia metų pabaigoje patvirtino reklamos įrangos išdėstymo schemą mieste bei papildė anksčiau priimto sprendimo kai kurias nuostatas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius