Šventoji atsinaujina sulig kiekviena diena

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014-07-03
Peržiūrėta
606
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventoji atsinaujina sulig kiekviena diena

Jau kitą savaitę šventojiškiai ir šio kurorto svečiai, eidami vienos iš centrinių – Šventosios gatvės šaligatviais, nebežvilgčios sau po kojomis saugodamiesi, kad neužkliūtų už gerokai nusidėvėjusių plytelių. Palangos komunalininkai baigia kloti naują trinkelių dangą, be to, jau užbaigta pernai pradėta tiesti naujo šaligatvio Mokyklos g. atkarpa prie naujosios tuoj tuoj mažuosius šventojiškius pakviesiančios pažaisti vaikų žaidimų aikštelės. O netrukus prasidės ir Jūros g. rekonstrukcijos pirmasis etapas.

 

Nauji šaligatviai – bendruomenei pritarus

Šventosios kelių priežiūros šių metų darbus patys šventojiškiai susidėliojo dar kovo mėnesį. Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės įsakymu sudarytos laikinos darbo grupės posėdžio metu buvo nustatyti kelių priežiūros darbų Šventojoje, kuriems skirta 210 tūkst. litų iš Kelių priežiūros programos ir 100 tūkst. litų iš Palangos miesto savivaldybės biudžeto, šių metų prioritetai.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Broniaus Martinkaus vadovaujama darbo grupė sutarė, jog šiemet reikėtų sutvarkyti Šventosios gatvės šaligatvius. Dauguma pasitarimo dalyvių taip pat nutarė, kad reikia pabaigti šiuo metu į niekur vedančią Mokyklos g. rytinės dalies naujo šaligatvio atkarpą.

Taip pat kalbėta ir apie Jūros g. rekonstrukcijos pradžią. Šių darbų sąmata siekia 8 mln. litų, ir, pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo, šiais metais bus skirta apie 2 mln. litų. Prognozuojama, kad gatvė bus remontuojama trimis etapais. Pasitarimo dalyviai sutarė, jog dėl įvairių priežasčių, tarp kurių ir numatoma uosto rekonstrukcija, pradėti darbus reikėtų ne nuo miestelio centro, o nuo Ošupio tako.

 

Darbai eina į pabaigą

Iki birželio pabaigos tai, kas priklausė nuo Palangos miesto savivaldybės, buvo baigta arba sparčiai artėjo prie pabaigos.

Kaip sakė bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, pernai pradėta kloti Mokyklos g. rytinės pusės šaligatvio atkarpa baigta dar iki vasaros pradžios. Beje, tarp šaligatvio ir gatvės esama ne tik žalios vejos – čia įrengtas naujas kurortą puošiantis gėlynas.

Šią savaitę baigiami montuoti prie Mokyklos gatvės, netoli vaikų lopšelio-darželio „Sigutė“ beveik prieš Šventosios pagrindinę mokyklą įkurtos vaikų žaidimo aikštelės įrenginiai – sūpynės, laipynės bei kiti modernūs įrenginiai. Jie skirti įvairių amžiaus grupių vaikams – iki dvejų metų, dvejų – septynerių bei septynerių – dvylikos metų. Aikštelė bus saugi – aptverta, tėvų patogumui čia bus įrengti ne tik takai, bet ir suolai. O kad vaikai, jei kartais sukluptų ir pargriūtų, nesusižeistų, aikštelės pagrindas yra smėlis.

 

Baigs iki Valstybės dienos

Ir šventojiškiai, ir čia poilsiaujantys svečiai turi progą pasidžiaugti – nuo birželio pirmosios dekados triūsiantys komunalininkai jau baigia iškloti šaligatvius nuo Kopų ir Jūros gatvių sankryžos iki Šventosios seniūnijos bei autobusų stoties nauja danga.

„Mokyklos gatvės šaligatvio atkarpą klojome plytelėmis, nes tokia pat danga buvo išklotas vakarinis jos šaligatvis. Šventosios gatvės šaligatviams pasirinktos trinkelės“, – paaiškino K. Skierus.

„Palangos komunalinio ūkio“ direktorius sakė, jog visus darbus jo vadovaujamos bendrovės darbininkai užbaigs iki Valstybės dienos – liepos šeštosios. Kaip žinia, bus rekonstruotos tos šaligatvių dalys, kurios yra Palangos savivaldybės žinioje. Bent jau kol kas atkarpa ties parduotuve „Iki“ liks kokia buvusi.

„Prekybos centro „Iki“ atstovai ketino šaligatvio dalį prie jų parduotuvės atnaujinti dar iki vasaros sezono pradžios, – priminė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas B. Martinkus. – Tačiau vėliau jų planai kiek pasikeitė – žadėta tvarkyti ne tik šaligatvius, bet rimtesniems darbams reikia projekto. Kai kalbėjomės paskutinį kartą, mus patikino, kad šaligatvį tikrai sutvarkys, tik apie konkrečias datas neužsiminta“.

 

Prasidės rugpjūtį

Rugpjūčio mėnesį jau turėtų prasidėti ilgai laukta Jūros g. rekonstrukcija. Pasak B. Martinkaus, liepos 14-ąją planuojama pasirašyti sutartį su būsimaisiais rangovais, ir jau nuo rugpjūčio pradžios galėtų prasidėti darbai.

„Dabar svarstome ir ketiname tartis su Šventosios bendruomene, kada geriau pradėti rekonstrukciją – ar nuo pat rugpjūčio mėnesio pirmųjų dienų, ar kiek palūkėti ir startuoti, tarkim, nuo mėnesio vidurio, kai nuslūgs didieji poilsiautojų srautai. Nes, nors sutarėme, kad pradėsime Jūros g. rekonstruoti nuo Ošupio tako, nuo atkarpos, kuri mažiau apgyvendinta, vis dėlto tam tikrų nepatogumų, kuriuos sukels remontas, išvengti neįmanoma“, – pasidalijo planais ir mintimis B. Martinkus.

 

Atnaujins 1,2 km gatvės

Jūros g. rekonstrukcijos projekte numatyta iš pagrindų atnaujinti 1 tūkst. 237 m gatvės dangos bei įrengti 1 tūkst. 331 m ilgio asfaltu dengtą dviračių taką. Važiuojamoji gatvės dalis bus išplatinta iki 9,50 m. Eismo juostų plotis sieks 1,25 m, vienpusiam dviračių eismui skirta 3,50 m.

Šaligatvių, kurių danga – pilkos betoninės plytelės, plotis bus iki 2 m.

Gatvėje taip pat suprojektuota autobusų aikštelė, kuri laikinai bus naudojama kaip parkavimo vieta.

Projektuotojai pabrėžia, jog rekonstrukcijos metu esamų statinių techninė būklė nebus paliesta, pati gatvė rekonstruojama iki privačių sklypų ribų.

Beje, prie gatvės esantys laikini statiniai turės būti perkelti į kitą vietą savininkų lėšomis.

Galimybė patekti į šalia esančias gatves nebus keičiama, po rekonstrukcijos išliks tas pats gatvių išdėstymas, tik sankryžoje su Pušyno ir Prieplaukos gatvėmis neliks papildomo atsišakojimo į Prieplaukos gatvę, o pati sankryža taps saugesnė.

Rekonstruota gatvė bus pritaikyta ir saugiam neįgaliųjų judėjimui.

 

Šventoji gražėja ir gražės

Kaip sakė Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus, projektas bus įgyvendintas keliais etapais. Finansavimas pirmajam darbų etapui iš Kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos jau skirtas. „Kiek jų bus, priklausys nuo finansavimo ir nuo to, už kokią kainą rekonstrukciją atliks būsimieji rangovai, – sakė Š. Vaitkus, pridūręs, jog viliamasi „sutilpti“ į tris etapus, ir kad 2016 metų pabaigoje Jūros g. bus rekonstruota.

Pasak mero, išties džiugu, kad, racionaliai paskirsčius lėšas kelių priežiūrai Šventojoje, ženkliai pagražės miestelio centrinės gatvės. Ir jau dabar galima džiaugtis tuo, kad po poros metų šventojiškiai ir kurorto svečiai turės iš pagrindų sutvarkytą visų mėgstamą promenadų vietą – Jūros gatvę“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šventosios seniūnaitis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Palangos skyriaus aktyvistas Romutis Šeštokas įsitikinęs, kad Šventoji ateityje turėtų virsti gamtos kurortu. „Šventojoje daug miškų priklauso miškų urėdijai – jie kitaip vertina miškus. Aš miestelyje esantį mišką...


Jūros diena, Baltų vienybės diena, šventojiškių sueiga


Štai nesimiegant vartinėju 2014-ųjų gruodžio 8-ąją, Pilnatyje, prieryčiais. Vieną iš retesnių ir savaip įdomesnių asmeniniame archyve dar užsilikusią knygikę ir... Iš naujo „susipažįstu“... su palangiškiais.


Lietuva – jūrinė valstybė, o Jūros diena pirmą kartą mūsų šalyje paminėta būtent Šventojoje – tokią žinią šį savaitgalį skelbs Šventosios bendruomenė bei Palangos kultūros centras. Miestelyje šurmuliuos renginiai, skirti pirmosios Lietuvoje Jūros dienos paminėjimo 80-mečiui. Kartu bus švenčiama Baltų vienybės diena.


Šventoji atsinaujina sulig kiekviena diena

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 07 03 | Rubrika: Miestas

Jau kitą savaitę šventojiškiai ir šio kurorto svečiai, eidami vienos iš centrinių – Šventosios gatvės šaligatviais, nebežvilgčios sau po kojomis saugodamiesi, kad neužkliūtų už gerokai nusidėvėjusių plytelių. Palangos komunalininkai baigia kloti naują trinkelių dangą, be to, jau užbaigta pernai pradėta tiesti naujo šaligatvio Mokyklos g....


Ką reiškia Kovo 11-oji šiuolaikiniams jaunuoliams? Ar ji žadina jaudulį, išaušęs rytas pabudina norą švęsti šį visos Lietuvos pasiekimą? Deja, kaip paaiškėjo, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena jaunimui jau baigia prarasti reikšmę. Po penkerių metų gimęs, 1995 metais kovo 11 dieną, palangiškis Erikas Kubilius teigia, jog ši diena jam visgi labiausiai asocijuojasi su gimtadieniu, ne...


„Šventoji 2010“ - vasaros sezono atidarymas


Rengiamas fotografų seminaras „Šventoji 2010“  1

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 17 | Rubrika: Miestas

Balandžio 30-gegužės 2 dienomis Šventojoje vyks II-asis fotografų seminaras „Šventoji 2010“, kurią rengia asociacija „Palangos fotoklubas 750“ ir sveikatos centras „Energetikas“. Prieš dvejus metus pirmą kartą rengtas seminaras pasiteisino, tad norėdami pažymėti prasidėjusį pavasarį bei suteikti jam dar daugiau spalvų, fotomenininkai kviečia prisijungti ir turiningai drauge praleisti laiką.


Šventoji linksmybėmis pradėjo vasaros sezoną

„Palangos tilto“ informacija, 2009 06 11 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį Šventoji, kuri būdavo vadinama Palangos podukra, linksmai ir išradingai atšventė vasaros sezono atidarymą. Penktadienį vyko kermošius, kalviai varžėsi, kuris nukals ilgiausią vinį, svečius linksmino Pajūrio krašto kapelos ir etnografiniai ansambliai.


„Olimpinė diena“ prie Naglio kalno

Dalia Rakauskienė, mokytoja, 2009 05 23 | Rubrika: Miestas

Gegužės 20-ąją prie Naglio kalno vyko Palangos Senosios gimnazijos moksleivių sveikatingumo projekto „Sveikos gyvensenos keliu“ sporto diena – „Olimpinė diena“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius