Šventoji pirmą kartą atvėrė vasarai duris

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-06-05
Peržiūrėta
2070
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vakar Šventojoje, „Kuršių kaime“, plazdančios vėliavos bei  besišypsanti pro debesis saulutė paskelbė, jog prasidėjo vasaros sezono šventė. Aikštėje šurmuliavo kermošininkai, siūlydami ne tik įvairiausius saldumynus bei skanumynus, bet ir tradicinius amatininkų dirbinius. Aikštyne jaunųjų krepšininkų komandos įnirtingai kovėsi gatvės krepšinio turnyre. Ypatingo dėmesio sulaukė  kalvių sąjungai atstovaujantys šventės dalyviai, demonstruojantys autentišką žaizdrą, kalvystės įnagius bei dirbinius. Kalviai sakė pasirengę vakare vyksiančioms varžytuvėms.

 

Palaikė verslininkai

Šventosios seniūnas Eugenijus Čilinskas  sakė, kad idėja gimė surengti vasaros sezono atidarymą kartu su Šventosios turizmo asociacija. Šiai idėjai pritarė tiek šventojiškių bendruomenė, tiek  verslininkai. Pasak seniūno, ankstesniais metais Šventoji tradiciškai sezoną skelbdavo per Jonines. Sumanymą, jog reikia pakviesti į Šventąją svečius bei pritraukti kuo daugiau poilsiautojų, itin palaikė vietos verslininkai, o svarbiausias iniciatorius buvo Tarybos narys Vaidas Šimaitis, pasiūlęs pagrindinę renginių organizavimo vietą - „Kuršių kaimą“. Šis savaitgalis sutampa su Tėvo diena, tai atsirado proga ir ją iškilmingai paminėti. Jei, pasak E.Čilinsko, sezono atidarymas pavyks, kitąmet yra planų surengti jūrinių jachtų regatą, nes jau girdėtas toks pageidavimas.

 

Šventė – pirmą kartą

Šventosios turizmo asociacijos atstovė atkreipė dėmesį, jog tokia šventė vyksta pirmą kartą, tad ir dauguma renginių organizuojama pirmąsyk. Itin didelio susidomėjimo turėtų sulaukti motorizuotas retromobilių paradas, kalviškos varžytuvės bei gatvės krepšinio varžybos ir, be abejo, pirklių amatininkų mugė, kurioje panoro dalyvauti apie keturiasdešimt savo rankų darbo gaminius parduoti ketinančių tautodailininkų, prekeivių. Šiemet, anot renginių organizatorės, sukanka 330 metų, kai  1679 metais Lenkijos karalius Jonas III ir Lietuvos didysis kunigaikštis Jonas Sobieskis leido Šventojoj anglų pirkliams verstis prekyba. Taipogi, sezono atidarymą vainikuos fejerverkas. Minėtiems renginiams iš miesto biudžeto skirta 4 tūkst. litų, o didžioji dalis lėšų gauta iš šventės rėmėjų.

 

Skambės himnas

Šį savaitgalį organizuotoje šventėje, pasak seniūno, turėtų nuskambėti Šventosios himnas. Jam žodžius sukūrė poetė Vidmantė Jasiukaitytė, o muziką – Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė. „Šventoji turi savo vėliavą, tad sulaukėme ir himno, kuris skambės per iškilmingą atidarymo ceremoniją“, - sakė E.Čilinskas.Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gruodis Šventojoje prasidėjo ypatingu įvykiu – sekmadienį duris visuomenei atvėrė Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčios bokšte esanti apžvalgos aikštelė.


Didžioji pavasario šventė – šv. Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė, o vienas iš reikšmingiausių šios šventės simbolių – kiaušinis, simbolizuojantis gyvybės atsiradimą. Šv. Velykoms skirti renginiai kurorte jau prasidėjo ir tęsis iki pat Prisikėlimo šventės. Kokie yra nauji šių metų šv. Velykų švenčių akcentai? 


Paskutinį vasaros šeštadienį, rugpjūčio 28 d. 20:30 val., tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind“ kviečia į šventinį Gala koncertą „Palangos koncertų salėje“, kur pirmą kartą pasirodys veržlus, kūrybingas ir nuolat stebinantis Latvijos radijo bigbendas. 


Rugpjūčio 6 d. Palangos koncertų salėje įvyko išskirtinis vakaras-paroda, skirta socialinei iniciatyvai, projektui – „Aš Esu Tu“ – pristatyti. Tai pirmą kartą Lietuvoje inicijuotas projektas, kviečiantis kiekvieną iš mūsų atkreipti dėmėsį į vis dar egzistuojančius barjerus moterims darbo aplinkoje: pasirenkant profesiją, derinant šeimą ir darbą, visuomenės nuostatas ir struktūrinius bei...


Jo nepastebėti tiesiog neįmanoma: su 2 metrais ir 16 centimetrų jis yra aukščiausias kurorto reprezentacinio krepšinio klubo „Palanga“ žaidėjas per visą klubo istoriją, nors jo rekordas bus trumpalaikis – kitą savaitę „Palanga“ sulauks 2 metrų 24 centimetrų monstro iš Amerikos. 22 metų milžinas iš Olandijos, Bobas Van Zijverdenas...


„Tūkstančio stalų“ šventė, šeštadienį vykusi Palangoje, paskelbė oficialią kurorto sezono pabaigą ir rudens renginių maratono pradžią. Ši šventė yra skiriama ir tarptautinei turizmo dienai, kuri yra minima rugsėjo  27 -ąją.


Jau tradicija tapusi Stintų šventė Palangos verslininkams tapo svarbiu pajamų šaltiniu žiemos metu. Kai kasdien Palangoje žiemos metu galima klausytis ramios tylos, tuo tarpu, per stintų šventę kurortas atgijo: čia sugūžėjo tūkstančiai žmonių ne tik iš visų Lietuvos kampelių, bet ir iš užsienio. Kiti barai bei restoranai atsidarė specialiai savaitgaliui, kad galėtų pasipelnyti.


„Šventoji 2010“ - vasaros sezono atidarymas


Šventoji linksmybėmis pradėjo vasaros sezoną

„Palangos tilto“ informacija, 2009 06 10 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį Šventoji, kuri būdavo vadinama Palangos podukra, linksmai ir išradingai atšventė vasaros sezono atidarymą. Penktadienį vyko kermošius, kalviai varžėsi, kuris nukals ilgiausią vinį, svečius linksmino Pajūrio krašto kapelos ir etnografiniai ansambliai.


Šventoji pirmą kartą atvėrė vasarai duris

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 05 | Rubrika: Miestas

Vakar Šventojoje, „Kuršių kaime“, plazdančios vėliavos bei  besišypsanti pro debesis saulutė paskelbė, jog prasidėjo vasaros sezono šventė. Aikštėje šurmuliavo kermošininkai, siūlydami ne tik įvairiausius saldumynus bei skanumynus, bet ir tradicinius amatininkų dirbinius. Aikštyne jaunųjų krepšininkų komandos įnirtingai kovėsi gatvės krepšinio turnyre. Ypatingo dėmesio sulaukė ...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius