Vyksta paraiškų biokuro katilinių statybų finansavimui svarstymas

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-01-26
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Vyksta paraiškų biokuro katilinių statybų finansavimui svarstymas

 Gyvename geriau nei prieniškiai. Nežinia, ar tai paguos Palangos centralizuotai tiekiamos šilumos vartotojus, kurie sausio mėnesį už kilovatvalandę mokės 30,48 ct/kWh, Prienų gyventojai moka dar daugiau – 34,30 ct/kWh.
 

Biržai – išimtis iš taisyklės

Prieniškiai daugiau nei pusę daugiabučių namų, panašiai kaip ir palangiškiai, šildo taip pat naudodami dujas. Į brangiausiai šildomų Lietuvos miestų dešimtuką patenka Biržai, kurių net 80 procentų šilumos pagaminamos deginant biokurą. Biržiškiai moka net 33,16 ct/kWh. Jie teisinasi, kad tokia didelė kaina yra dėl to, kad į šilumos savikainą reikia paskaičiuoti investicijas.

„Situacija Biržuose – nenormali. Kažkas ten yra negerai su šilumos tinklais, kadangi biokuras pati pigiausia alternatyva dujoms. Paprasčiausiai kitos alternatyvos nėra“, – miesto meras Šarūnas Vaitkus sakė „Palangos tiltui“.

Jis įsitikinęs, kad pastačius biokuro katilines kurorte, šilumos kaina sumažės.

Savivaldybės administracija jau yra net paskaičiavusi, kad kaina sumažėtų šešiais centais už kilovatvalandę.

Skirtumas tarp importuojamų gamtinių dujų ir vietinio biokuro kainos daugiau kaip 2,5 karto. Dujos gruodį kainavo 1914 Lt už toną naftos ekvivalento su transportavimo mokesčiu, biokuras – 750 Lt už tiek pat.

 

Paraiškos buvo priimtos

Palangos savivaldybė yra pateikusi dvi paraiškas biokuro katilinės Palangoje ir Šventojoje statyboms finansuoti. Vieną – Aplinkos ministerijai, kitą – Ūkio ministerijai.

„Kol kas neaišku, ar jos bus patenkintos. Paraiškos buvo priimtos ir yra svarstomos. Bet geras ženklas, kad paraiškos vertintojai užduoda klausimus dėl jų, domisi, laukia banko garantijų dėl projektų. Konkurencija labai didelė, kadangi nemažai savivaldybių siekia gauti finansavimą katilinių statyboms“, – sakė Palangos vadovas.

Tos savivaldybės, kuriose šilumai gaminti naudoja biokurą, už šildymą moka gerokai mažiau, nei tam tikslui naudojančios dujas savivaldybės. Šalyje pigiausiai besišildančiųjų dešimtuką sudaro tik tie miestai, kuriuose daugiau kaip 50 procentų kuro, reikalingos šilumai pagaminti, sudaro biokuras.

„Taigi Palangai nuo brangių gamtinių dujų perėjimas prie biokuro yra išsigelbėjimas. Mūsų kurorte maždaug 50 procentų daugiabučių namų yra šildomi naudojant dujas“, – laikraščiui komentavo Š. Vaitkus.

Kaimyninėje Kretingoje 90 procentų šilumos yra išgaunama deginant biokurą, tai kretingiškiams leidžia už šilumą mokėti 30 procentų mažiau nei už ją moka palangiškiai.
 

Tarp brangiausiai mokančių palangiškių nėra

Daugiausiai už patogumą gyventi šiltai moka Prienai (34,30 ct/kWh), Pakruojis (33,72 ct/kWh), Biržai (33,16 ct/kWh), Joniškis (32,78 ct/kWh), Alytus (32,71 ct/kWh), Anykščiai 32,70 ct/kWh), Trakai (32,33 ct/kWh), Druskininkai (31,89 ct/kWh), Kaunas (31,47 ct/kWh), Šalčininkai (31,44 ct/kWh).

Mažiausiai už šilumą šį sausį mokės Tauragės, Ignalinos, Radviliškio, Molėtų, Utenos, Širvintų, Šilalės, Varėnos, Birštono ir Mažeikių gyventojai. Čia kaina svyruoja nuo 20,44 iki 22,56 ct/kWh.


 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kai kitų miestų seniūnaičiai prisiimtą veiklą vykdo, gaudami tam tikrą mokestį patiriamoms išlaidoms padengti, Palangos seniūnaičiai apie tai gali tik pasvajoti. Prieš keletą dienų Klaipėdos seniūnaičiai išsireikalavo miesto tarybos didesnių išmokų, nuo šiol jie gaus 50 eurų per mėnesį išlaidoms, susijusioms su šia veikla, padengti....


Šildymo sezonas – jau čia pat, todėl su UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktore Giedre Juršėne kalbėjomės apie jį, o pokalbį pradėjome nuo malonaus „atradimo“: įmonė darboviete, o Palanga naujaisiais namais per metus tapo vilniečiams, telšiškiui ir kauniečiui. „Tampame mažu modeliu didelių tarptautinių įmonių, kuriose...


Jau beveik šimtadienį nuo miesto šilumos ūkio perėmimo mininti savivaldybės įmonė UAB „Palangos šilumos tinklai“ energingai ruošiasi didžiausiam išbandymui: naujajam šildymo sezonui. Jau kitą savaitę bus pradėta testuoti naujoji biokuro katilinė, įmonės specialistai baigia likviduoti lokalizuotus testuojant gedimus šilumos trasose...


Šiandien Šventosios bendruomenė renkasi į ataskaitinį-rinkiminį susirinkimą. Kokia turi būti Šventoji? Kas pasikeitė? Ką turėtų padaryti miesto valdžia, kad miestelis galėtų savarankiškiau tvarkytis? „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Šventosios seniūnijos bendruomenės pirmininku Domininku Jurevičiumi.


Nuo rugpjūčio 18-osios S. Nėries 3-iąjį ir 5-ąjį daugiabučius namus renovavusių „Konsolės“ darbininkų – nė kvapo. Lyjant vanduo pliaupia ant plėvele uždengtų pastolių, sunkiasi pro neužsandarintus neseniai pakeistų langų plyšius. Keliems gyventojams taip lietaus vanduo sugadino butų sienas. Pasigedę renovuotojų namų gyventojai skundais užvertė kurorto renovacijos...


Palangoje sparčiai vyksta biokuro katilinės statybos darbai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 09 18 | Rubrika: Miestas

Rugpjūčio 11 dieną prasidėjusi ilgai laukta biokuro katilinės Klaipėdos pl. 63 statyba sparčiai juda į priekį. Naujoji katilinė turi būti baigta iki spalio 31 d., ir, po bandymų, dar šių metų pabaigoje ji pradės tiekti šilumos energiją.


Praėjusį antradienį „Palangos tilto“ skaitytojai, susitikę redakcijoje kavos puodeliui su UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktoriumi Rimantu Gliožeriu, iš pirmų lūpų išgirdo atsakymus į daugybę aktualių klausimų.


Europos Sąjungos lėšos biokuro katilinių Palangoje ir Šventojoje statybos tapo ranka pasiekiamos – trečiadienį įvykusiame Aplinkos ministerijos Projektų atrankos komiteto ir Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo svarstyme Palangos ir Šventosios biokuro katilinių paraiškos daliniam ES finansavimui buvo atrinktos tarp tų, kurioms bus skiriamas europinis...


„Meilė – nelyginant medis: ji išauga pati, giliai suleidžia šaknis į mūsų būtybę ir neretai žaliuoja bei žydi net mūsų širdies griuvėsiuose“, – yra pasakęs vienas žymiausių XIX a. prancūzų romantikų Viktoras Hugo.


Gyvename geriau nei prieniškiai. Nežinia, ar tai paguos Palangos centralizuotai tiekiamos šilumos vartotojus, kurie sausio mėnesį už kilovatvalandę mokės 30,48 ct/kWh, Prienų gyventojai moka dar daugiau – 34,30 ct/kWh.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas