Palangos policijos pareigūnai apžvelgia sezoną: vagišiai taikėsi į BMW ir mobiliuosius telefonus

"Palangos tilto" informacija, 2019-09-28
Peržiūrėta
736
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje vasaros sezonas jau baigėsi, o su juo skaičiuojamos ir įvykdytos nusikalstamos veikos. „Šią vasarą buvo ramiau negu pernai, nes įvyko mažiau skaudžių vagysčių“, – apibendrino Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.

Sumažėjo skaudžių vagysčių

Per šiuos metus Bendrasis pagalbos centras (BPC) gavo 3850 pranešimų, tai daugiau negu 2018 m. – 3710.

„Tai bendra pranešimų statistika, į kurią patenka greitosios medicinos pagalbos iškvietimai ir pan.“, – atkreipė dėmesį A. Budginas.

Palangoje šį sezoną buvo padaryta 16 nusikalstamų veikų mažiau negu praėjusį sezoną, iš viso 174. Iš jų 54 vagystės, 2018 m. – 91.

Praėjusiais metais buvo pavogti 5 automobiliai, o šiemet 2.

„Vieną vagystę išaiškinome iš karto, kai per Naujuosius metus buvo pavogtas „Vokswagen Sharan“. Tai labiau buvo neblaivių asmenų spontaniškas poelgis“, – įvykio aplinkybes įvardijo komisariato viršininkas.

Kita automobilio vagystė įvykdyta S. Daukanto g. liepos pabaigoje, tada iš kiemo buvo nuvarytas BMW M5. Žala siekė net 101 tūkst. eurų.

„Tyrimas dar nėra baigtas“, – teigė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė.

Taip pat ilgapirščiai nuo automobilių vogė jų detales. Įvykdytos penkios tokios vagystės. Dažniausiai vagišiai taikėsi į BMW ir „Porsche“ automobilius.

„Kelis kartus buvo įsibrauta ir į transporto vidų, – kalbėjo A. Budginas. – Tokie tyrimai yra sudėtingi, bet mes tikimės, kad nusikalstamą veiką įvykdžiusius asmenis pavyks sulaikyti.“

Praėjusiais metais ilgapirščiai buvo linkę brautis į butus ir savintis svetimą turtą. Tokių veikų pasitaikė ir šią vasarą, tačiau ne itin daug.

„Manyčiau, kad tai – bendras darbas: ir žmonės sąmoningėja, ir policijos darbo rezultatas gerėja“, – nusikalstamumo mažėjimo priežastį įvardijo A. Budginas.

„ Palangos miesto pareigūnams pavyko išaiškinti vieną šią vasarą paplūdimyje veikusią grupuotę, dėl kurios nukentėjo nemažai žmonių.

Vagysčių būta ir paplūdimiuose. Kol žmonės ilsėdavosi, ilgapirščiai, pamatę paliktus daiktus, juos pasisavindavo.

Palangos miesto pareigūnams pavyko išaiškinti vieną šią vasarą paplūdimyje veikusią grupuotę, dėl kurios nukentėjo nemažai žmonių. Tai trys jaunuoliai, tarp kurių buvo ir nepilnamečių: 2 asmenys kretingiškiai, 1 – palangiškis.

Jaunuoliai stebėdavo paplūdimį ir, kam nors palikus daiktus be priežiūros, juos paimdavo. Norėdami juos išaiškinti, pareigūnai, gavę tam tikros informacijos, veikė neuniformuoti.

„Jie taikydavosi į lengviausią grobį – mobiliuosius telefonus. Jų buvo pavogta apie 10. Bendradarbiavome su Palangoje esančio lombardo savininkais, nes gavome informacijos, kad telefonai galėjo būti atnešti į jį parduoti“, – tyrimo aplinkybes atskleidė A. Budginas.

Uždraudus eismą – 433 protokolai

Vasara – ir viešosios tvarkos pažeidimų metas. Šį sezoną jų – 19, tai 6 daugiau negu 2018 m.

„Dauguma tokių pažeidimų yra išaiškinta, nes patruliuojantys pareigūnai būdavo netoliese ir operatyviai reaguodavo. Taip pat padėjo ir žmonių netoleravimas neadekvačių asmenų veiksmų“, – sakė A. Budginas.

Šią vasarą, nuo birželio 1 d., J. Basanavičiaus gatvėje buvo naujovių – draudžiama ta gatve važiuoti dviratėmis transporto priemonėmis. Surašyti 433 protokolai: už ženklo nepaisymą – 300 dviratininkų, 133 – važiavusiems paspirtuku. Iš jų tik 44 Palangos miesto gyventojai.

„Informacija buvo paskleista, todėl dauguma turistų žinojo apie naujovę ir patys, pažeidę taisykles, tai pripažindavo. Kai kurie bandydavo teisintis, jog manė, kad toje vietoje negalioja draudimas“, – teigė komisariato viršininkas, papildęs, kad dviratį ar paspirtuką J. Basanavičiaus gatvėje galima stumtis.

Rimtų eismo įvykių, kai juose dalyvauja elektrinių paspirtukų naudotojai, pavyko išvengti.

„Buvo įvykių, tačiau rimtų išvengėme. Žmonės sąmoningėja ir laikosi Kelių eismo taisyklių“, – pažymėjo A. Budginas.

Šiemet sulaukta perpus mažiau pranešimų ir dėl suklastotų pinigų – 8. Tačiau padaugėjo disponavimo narkotinėmis medžiagomis atvejų, jų net 15, o 2018 m. – 9.

„Tokia situacija yra visame pasaulyje. Keičiasi svaiginimosi priemonės. Dažniausiai tokius atvejus nustatydavome jaunimo susibūrimo vietose“, – tikino A. Budginas.

Visi disponavimo narkotinėmis atvejai yra išaiškinti, tarp jų nustatyti ir 2 disponavimo narkotinėmis medžiagomis ketinant jas platinti atvejai.

„Tebevyksta tyrimas. Vykdant tokius tyrimus gali „išlįsti“ ir daugiau nežinomųjų, todėl niekada nežinai, kaip jis pakryps“, – atkreipė dėmesį komisariato viršininkas.

Alfa.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trečiadienį, rugsėjo 22 d., policijos bičiulis Amsis, tarnybinis šuo Soli ir Palangos policijos pareigūnai aplankė lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtinius.  


Kaip "Palangos tiltą" informavo Klaipėdos policijos atstovė spaudai Andromeda Grauslienė, įsigaliojus naujai tvarkai dėl karantino taisyklių pažeidimų, kai protokolus pagal LR ANK 45,46, 506 str.gali surašyti policijos pareigūnai, iki pirmadienio, balandžio 4 d., Palangos m. pareigūnai surašė 13 protokolų pagal LR ANK 45 str. Visiems pažeidėjams surašyti...


Palangoje vasaros sezonas jau baigėsi, o su juo skaičiuojamos ir įvykdytos nusikalstamos veikos. „Šią vasarą buvo ramiau negu pernai, nes įvyko mažiau skaudžių vagysčių“, – apibendrino Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.


Palangos policijos pareigūnai trečiadienį, sausio 25 dieną, visuomenei pristatė praėjusių metų rezultatus. Jie susirinkusiųjų nenuvylė, pareigūnai išgirdo daug gražių žodžių už kasdien atliekamą sunkų darbą. O tai, kad jų darbas būtų atliekamas tinkamai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas...


Gegužės 24 d. nuo 10 iki 13 val. Palangoje, Vytauto g. esančioje miesto aikštėje, ties pastatu Nr. 98 (prekybos centras), policijos pareigūnai kviečia miesto gyventojus pažymėti dviračius. Tradicinė akcija šiemet išsiskirs tuo, kad vietos pareigūnams žymėti dviračius padės Lietuvos policijoje stažuotę atliekantys Berlyno policijos pareigūnai, kurie siekia įgyti profesinės...


Trečiadienį į Kurhauzo salę rinkosi palangiškiai, garbūs svečiai iš įvairių teisėsaugos institucijų, miesto vadovai ir, žinoma, policijos pareigūnai bei policijos rėmėjai: čia buvo pristatyta praėjusių metų Palangos miesto policijos komisariato ataskaita, apžvelgta veikla ir brėžiamos gairės šiems metams. Auga pasitikėjimas policija Veiklos apžvalgą ir ataskaitą...


Penktadienį prie iš pagrindų atgimusio pastato Ganyklų g. 30, skambant Palangos orkestro atliekamiems muzikiniams kūriniams, rinkosi palangiškiai, rikiavosi Palangos policijos komisariate dirbantys pareigūnai bei garbūs svečiai. Čia tądien iškilmingai perkirpta simbolinė juostelė – šia ceremonija paskelbta, jog naujieji Palangos policijos namai jau baigti...


Nuo šiandien tiek Palangos policijos pareigūnai, tiek į Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pastatą eisiantys ar važiuosiantys palangiškiai bei miesto svečiai nebeturės nusiskundimų dėl to, kad pastatas yra net už trijų kilometrų nuo miesto centro, ir pasiekti jį, kai prošal nevažiuoja joks visuomeninis...


Balandžio 11 d. pavakarę Šventosios pagrindinės mokyklos salėje buvo organizuotas vietos bendruomenės pasitarimas dėl Bendruomenės tarybos rinkimo ir kitų klausimų. Tuo pačiu susitikti su vietos gyventojais atvyko Klaipėdos aps. VPK Palangos miesto policijos komisariato viršininkas A. Katkauskas, Viešosios policijos skyriaus viršininkas G. Pocevičius, Prevencijos...


Žiemą kai kuriose Palangos gatvėse buvo pastatyti eismą ribojantys ženklai, kad komunalininkai galėtų lengviau nuvalyti gatves. Daugiausia ženklų buvo pranešančių apie vienpusį eismą, tačiau pažeidinėjančių šiuos ženklus buvo ne vienas ir ne keli, o ženkliai daugiau. „Tikrai daug žmonių pažeidinėja šiuos laikinus kelio ženklus, tačiau mes jų bausti negalime, kadangi Palangos savivaldybė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius