Finansinis nuosmukis atsiliepė ir „vaiko pinigams“

„Palangos tilto“ informacija, 2009-01-20
Peržiūrėta
2071
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Finansinis nuosmukis palietė ir taip įvardijamus „vaiko pinigus“. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informavo, jog nuo š.m.kovo 1 dienos visi vaikai iki 3 – jų metų gaus išmokas, nepriklausomai nuo šeimos pajamų. Vyresniems kaip 3 – jų metų vaikams išmoka priklausys nuo šeimos pajamų, jei jos kiekvienam šeimos nariui neviršija trijų valstybės remiamų pajamų dydžio, siekiančio 285 litų. Tokia mokėjimo tvarka nustatyta finansinės krizės laikotarpiui.
Išmokos dydis vaikui nesikeičia – nuo gimimo dienos iki 3 metų mokama 0,75 nustatytos bazinės socialinės išmokos, kuri yra 130 litų. Tai sudaro 97,5 litų per mėnesį, jei šeimoje vienas ar du vaikai. Jei šeimoje daugiau vaikų išmokos dydis siekia 143 litus. Taip pat nurodoma, kad vaikams nuo 3 iki 18 metų ir vyresniems, kurie mokosi  pagal formaliojo profesinio mokymo programą, bet ne ilgiau, kai jam sukanka 21 metai, mokama 52 litų dydžio per mėnesį išmoka.
Skiriant pašalpą vaikui, įskaitomos visų šeimos narių gaunamos pajamos, t.y. su darbo santykiais susijusios pajamos, autorinis atlyginimas, individualios įmonės savininko pajamos, ūkio veiklos, alimentai vaikui išlaikyti ir kitos.
Siekiant sumažinti popierių tvarkymą dėl išmokos vaikui skyrimo, reikia kreiptis į kurorto savivaldybės Socialinės rūpybos skyrių ir pateikti duomenis apie šeimos pajamas už metus. Pavyzdžiui, šiemet kreipiantis kovo mėnesį, duomenis teks pateikti už 2008 metų kovo mėn. iki 2009 metų vasario mėn.
Socialiai remtinų šeimų, gaunančių socialinę pašalpą ir kompensacijas už būsto šildymą, vandenį, pajamos papildomai nebus testuojamos, todėl nuo kovo 1 dienos išmokos vaikams bus skiriamos be atskiro prašymo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė nepritaria Prezidentūros raginimams, kad reaguojant į Vaiko teisių apsaugos kontrolierės išvadas tyrime dėl mažamečio paėmimo, ministerija turi imtis papildomų priemonių. 


Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija  primena, kad skiepijimas nuo COVID-19 yra saugus ir efektyvus vaikams – tai patvirtina tarptautinių organizacijų renkami duomenys apie vakcinų saugumą bei jų efektyvumo vertinimo rezultatai.


Kas tau yra laisvė? To teiravomės aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11 dienos. Jie...


Penkios savivaldybės iki šiol neturi nė vieno budinčio globotojo, antradienį pranešė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba. Palanga, kaip dešimt kitų savivaldybių, turi po vieną budintį globotoją, bet tarnyba sako, kad vieno neužtenka.


Vaikus auginantiems tėvams 2018-ieji atnešė naujovių – nuo sausio 1 d. įsigaliojus naujai išmokų vaikams įstatymo redakcijai, kiekvienam vaikui skiriama universali 30 eurų išmoka. Kurorto gyventojai, turintys teisę į vadinamuosius vaiko pinigus, Palangos miesto savivaldybės Socialinės rūpybos skyriui turi pateikti prašymą. Tačiau, siekiant išvengti...


Penktadienį, rugpjūčio 11 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto vadovais bei socialinės srities darbuotojais susitiko socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Kartu su ministru atvyko ministro patarėja Kristina Paulikė bei Valstybinės vaiko teisių apsaugos įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Teisinės pagalbos ir tarptautinio bendradarbiavimo...


Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybėje į bendrą pasitarimą susirinkusių institucijų, atsakingų už vaiko teisių užtikrinimą Palangoje, atstovai aptarė platesnio bendradarbiavimo galimybes bei būdus, padėsiančius labiau rūpintis mažaisiais kurorto gyventojais.


Maždaug prieš mėnesį palangiškė Justina Sabina Pocienė išleido knygą „Ikimokyklinis mokymas: raida, pedagoginės sistemos“. „Visą gyvenimą kaupiau užrašus, knygas, studentų darbus apie ikimokyklinio amžiaus vaikų pedagoginį ugdymą. Jau dešimt metų nebedirbu tiesioginio darbo universitete, todėl mąsčiau, ką man daryti su šiuo „turtu“. Jis man naudos jau nebesuteiks ateityje, todėl buvę...


Palangiškės vargai dėl „vaiko pinigų“

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 23 | Rubrika: Miestas

Į „Palangos tilto“ redakciją kreipėsi palangiškė ir skundėsi, jog Socialinės rūpybos skyriuje jai nepavykę išsiaiškinti situacijos dėl taip vadinamos „vaiko pinigų“ išmokos gavimo. Moters teigimu, ji kreipėsi į skyrių su prašymu dėl tų nelemtų 52 litų. Anot jos, skyriaus specialistė paaiškino, kad pinigai bus skirti ne nuo rugsėjo mėnesio, kaip nurodyta prašyme, o taip, kaip numato įstatymas.


Finansinis nuosmukis atsiliepė ir „vaiko pinigams“

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 20 | Rubrika: Miestas

Finansinis nuosmukis palietė ir taip įvardijamus „vaiko pinigus“. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informavo, jog nuo š.m.kovo 1 dienos visi vaikai iki 3 – jų metų gaus išmokas, nepriklausomai nuo šeimos pajamų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius