Garbingas jubiliatas po rekonstrukcijos taps neatpažįstamas

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-08-22
Peržiūrėta
1856
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiemet, balandžio mėnesį, pradėtus rekonstrukcijos darbus, pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą „Aplinka ir darnus vystymasis“ Poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“ darbuotojai jau baiginėja, tačiau dar užtruks, kol bus vykdomi patikrinimai. Rekonstrukcijos dėka bus sutaupoma šildymo energija, o ir pastatas, kaip paminėjo centro direktorius Vincas Nesteckis, įgaus visiškai naują išvaizdą, taps kaip naujas.

 

Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ įsikūręs 1972 metais po dviejų metų švęs garbingą 40 metų jubiliejų. Tai, jog bus didžiulė šventė, juo labiau pasikeitus pastatui, pažadėjo ir direktorius. „Pušyno“ pastato kapitalinis remontas nebuvo daromas nuo jo eksploatacijos pradžios – buvo atliekami tik smulkūs einamojo remonto darbai, neturėję jokios įtakos pastatų eksploatacinių savybių pagerinimui.

Poilsio ir reabilitacijos centras įsikūręs vos keli žingsniai nuo jūros, todėl papildomą neigiamą poveikį pastato būklei prideda jūrinio klimato ypatumai – vidinės sienos nuolat drėko ir tapo laidžios šilumai. Dėl aplinkos poveikio vietomis buvo nutrupėjęs lauko sienų išorinis apsauginis sluoksnis, sienos pasidariusios hidroskopiškos, praradusios termoizoliacines savybes, susidėvėjusi stogų danga, dėl to atsirado didelė oro infiltracija į pastatą. Rekonstrukcija siekiama sumažinti pastato šiluminius nuostolius, atlikus fasado šiltinimą, stogo rekonstrukcijos darbus, šildymo sistemos vamzdyno pakeitimus ir izoliaciją, langų bei išrorės durų keitimą, pamatų hidroizoliaciją, elektros instaliacijos ir apšvietimo modernizavimą.

Šio projekto tikslas – didinti Poilsio ir reabilitacijos centro energijos vartojimo efektyvumą, gerinti personalo darbo ir klientų poilsio sąlygas, taip pat siekiama sumažinti pastatų šildymo išlaidas, pasiekti, kad patalpose būtų įmanoma be didelių kaštų palaikyti higienos normų reikalavimus atitinkančią temperatūrą. Projekto vykdytojai tiki, jog projektas turės teigiamos įtakos aplinkai, nes mažėjant šilumos suvartojimui, įstaigoje esančioje katilinėje bus sudeginta mažiau pirminio kuro, o tai, vadinasi, sumažins į aplinką išmetamų teršalų kiekį.

„Atlikę darbus dar ir sutaupėm vieną milijoną, nes tuomet buvo viskas vertinama brangiau. Tik nežinia, ar mes begausim tą sutaupytą sumą, bet jei gautume, tuomet jie būtų investuoti į gydomųjų patalpų dalis. Tuomet tikrai „Pušyno“ niekas nebeatpažintų“, - šypsojosi direktorius.

„Darbai vyksta labai sklandžiai, jokių problemų nekyla.  Labai džiaugiamės, kad turime galimybę pasinaudoti ES struktūrinių fondų parama. Vykdant didelius projektus, be jos neįmanoma išsiversti. Vienintelė problemėlė yra ta, jog rekonstrukcijos darbai vyksta vasaros metu. Svečiai pastebėję daromą remontą, atsisako apsistoti, nors tokių klientų pasitaikė retai. Visgi viską darom vardan jų gerovės – padarėm nuolaidas, šią vasarą kainos tokios pačios kaip žiemą. Pietų pertraukos metu statybininkus išleidžiam pailsėti, jog galėtų ramiai ilsėtis ir pas mus poilsiaujantys svečiai“, - pasakojo V.Nesteckis. Pasak jo, šiemet dėl remonto darbų klientų nesumažėjo, netgi atvirkščiai, buvo daugiau nei pernai. „Praėjusieji metai finansiniu atžvilgiu buvo geriausi metai per visus mano vadovavimo metus. Šiemet svečių buvo dar daugiau, tačiau dėl sumažintų kainų uždirbom mažiau. Svarbiausia, jog ir nuostolio nėra“, - sėkmingą veiklą apibūdino direktorius.

„Ties šiuo darbu nesustosim, ateities planuose dar daug pokyčių tiek čia apsistojusiųjų, tiek ir dirbančiųjų naudai“, - teigė direktorius V.Nesteckis. Kaip jis pats pasidalino ateities perspektyvomis, jūros vandeniu gal jau netgi netolimoje ateityje svečiai galės mėgautis ir Poilsio ir reabilitacijos centro teritorijoje. „Išvalėm tvenkinius, prileidom į juos žuvies. Ketinam įrengti lauke atvirą baseiną, kuriame svečiai galės mėgautis jūros vandeniu“, - ateities planais pasidalino V.Nesteckis. Pasak jo, planuojama įrengti ir aukšto lygio fitneso ir treniruoklių salę, tad centro veikla nuolat plečiasi, siekdama sukurti visapusišką poilsį įvairia veikla užsiimantiems žmonėms.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Miesto poliklinikoje jau pluša statybininkai – prasidėjo pastato rekonstrukcijos darbai, tad gyventojai ir šios įstaigos darbuotojai prašomi supratingumo ir geranoriškumo. 


Miesto poliklinika jau neilgai trukus pasikeis – taps ne tik gražesnė, bet ir gerokai patogesnė tiek lankytojams, tiek čia dirbantiems medikams. Gruodžio 11 dieną paskelbtas poliklinikos pastato rekonstrukcijos darbų konkursas.


Palangos Ligoninės gatvės sankryžoje burzgia sunkioji technika, zuja darbininkai – vyksta sankryžos rekonstrukcijos darbai.


Susisiekimo ministerija skelbia, jog VĮ Lietuvos oro uostų ir VĮ „Oro navigacija“ strateginiuose veiklos planuose ir investiciniuose projektuose numatyti pagrindinių šalies oro uostų rekonstrukcijos darbai, leisiantys padidinti keliautojų srautus. Didžiausios investicijos bus nukreiptos į Vilniaus, Kauno ir Palangas oro uostų infrastruktūros plėtrą.Lietuvos oro uostų tinklui...


Žengtas pirmas žingsnis link Palangos asmens sveikatos priežiūros centro modernizacijos – ketvirtadienį pasirašyta miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninio projekto parengimo sutartis. Sutartį su UAB „Statybų inžinerinė strategija“, atstovaujama direktorės Reginos Girdžiuvienės, pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė....


Šventosios centrinė aikštė jau neilgai trukus ims neatpažįstamai keistis – praėjusią savaitę pritarta aikštės rekonstrukcijos projektiniams pasiūlymams. Planuojama, kad šios erdvės atnaujinimo darbai prasidės kitąmet.


Palangos Kęstučio gatvėje – intensyvūs rekonstrukcijos darbai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 03 22 | Rubrika: Miestas

Populiarioje, link jūros vedančioje Palangos Kęstučio gatvėje intensyviai vyksta rekonstrukcijos darbai. Nors maksimali šio rekonstrukcijos projekto įgyvendinimo trukmė – dveji metai, darbus atliekančios bendrovės „Klaipėdos keliai“ generalinis direktorius Valdas Kniukšta planuoja, jog gatvė sutvarkyta bus dar iki vasaros. „Blogiausiu atveju baigtume...


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos veiksmų programą Palangoje yra vykdomas projektas „Palangos mokyklos - darželio „Pasaka“ rekonstrukcija“. Mokykla-darželis yra viešos paskirties pastatas, kuris be paramos lėšų nebūtų pajėgus atlikti pastato rekonstrukcijos darbų mažinant suvartojamos energijos sąnaudas.


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą jau yra įvykdytas ES projektas „Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ pastatų energetikos sistemų ir išorinių atitvarų rekonstrukcija“, kurio tikslas - didinti Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ energijos vartojimo efektyvumą, gerinti personalo darbo ir klientų poilsio sąlygas.


Šiemet, balandžio mėnesį, pradėtus rekonstrukcijos darbus, pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą „Aplinka ir darnus vystymasis“ Poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“ darbuotojai jau baiginėja, tačiau dar užtruks, kol bus vykdomi patikrinimai. Rekonstrukcijos dėka bus sutaupoma šildymo energija, o ir pastatas, kaip paminėjo centro direktorius Vincas Nesteckis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius