Į Palangą žvalgosi krepšinio talentai, bet „Palangai“ koją kiša plona kišenė

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-10-27
Peržiūrėta
439
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Arūnas Vaitulionis
Arūnas Vaitulionis

Reprezentacinis Palangos krepšinio klubas „Palanga“ naująjį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezoną pradėjo ne taip skambiai, kaip norėtasi (kol kas kurorto krepšininkų sąskaitoje – dvi pergalės ir keturi pralaimėjimai), bet klubo direktorius Arūnas Vaitulionis nenukabina nosies, nors neslepia, kad „surinkti“ komandą sezonui nebuvo paprasta, o komandai iki šiol nepavyko rasti generalinio rėmėjo. „Jeigu sieki, kad komandai viskas eitųsi kaip sviestu, visi turi gyventi krepšiniu“, – sako jis. „Palangos tiltas“ šnekėjosi su A. Vaitulioniu.
– Koks buvo pasirengimas naujajam, jau trečiajam „Palangos“ sezonui NKL?
– Ko gero, didelio skirtumo nebuvo, tik turėjome gan ženklią žaidėjų kaitą po praėjusio sezono. Iš praėjusių metų komandos startinės sudėties liko tik du žaidėjai, tiek ir iš jaunimo sudėties. Pasikeitė ir trenerių kolektyvas, fizinio pasirengimo treneris Arvydas Dočkus išliko. Apskritai kalbant, komandą surinkti nėra lengva, vien dėl to, kad negalime pasiremti vietiniais žaidėjais, jų tiesiog nėra Palangoje. Bet, pavyzdžiui, komandos treneris Povilas Šakinis yra palangiškis, kaip ir keli žaidėjai, pavyzdžiui, Vitalijus Kozys, Eimantas Maksvytis, Mantas Valčiukas. Kai nėra galimybės labai rinktis iš vietinių žaidėjų, žvalgomės į artimiausius kaimynus, pavyzdžiui, Kretingą.
– Kiek komandoje bus legionierių?
– Šiuo metu (kalbėjomės spalio viduryje) yra du amerikiečiai legionieriai, bet vieno jų žaidimo kokybe nesame patenkinti. Gaila, kad, kai ieškai legionierių, jie, kol yra Amerikoje, atrodo viskam pasiruošę, o kai atvyksta žaisti, matai, kad neatitinka jų žaidimas jiems keliamų reikalavimų.
– Pavedė agentas?
– Tiesą pasakius, buvome sutarę su dar vienu amerikiečiu, tikrai aukšto lygio žaidėju, kad jis atvyks į Palangą, bet įsiterpė vienas krepšinio agentas, kuris jį atkalbėjo nuo kelionės pas mus. Žodžiu, tas amerikietis turi kontraktą su mumis, bet jo Palangoje nėra. Būna ir taip.
– Ar tai, kad pernai NKL sezoną baigėte treti, žaidėte finaliniame ketverte Palangoje, davė tam tikrą impulsą komandai renkantis geresnius žaidėjus? Matyt, ne vienam krepšininkui žaisti Palangoje ir už „Palangą“ yra maloniau nei gilioje šalies provincijoje?
– Išties, mūsų paskutinių dvejų metų startai džiugina ir žaidėjai noriai vyksta į Palangą, nes čia ir gyvenimo, ir treniravimosi sąlygos yra geros, o klubo tikslai yra aukščiausi. Deja, ne visada pavyksta su visais perspektyviais žaidėjais sutarti – vienas svarbiausių faktorių yra klubo finansinis pajėgumas. Dėl šios priežasties tiesiog negalėjome sau leisti įsigyti daug talentingų žaidėjų, pavyzdžiui, mūsų centro puolėjas Antanas Bertašius į „Palangą“ atvyko iš žemesnės, regioninės lygos. Antanas Montrimavičius taip pat atvyko iš žemesnės lygos, Tauragės. Bet jie abu puikiai pritapo prie komandos ir demonstruoja gerus rezultatus.
– Kokius tikslus šiemet keliate komandai?
– Kaip ir kiekvienais metais, pačius aukščiausius. Vėl, kaip ir pernai, žaisti lygos finaliniame ketverte būtų fantastinis dalykas. Bet kadangi lygoje yra ne viena gerokai sustiprėjusi komanda, tai padaryti bus labai sunku. Bet sezonas – ilgas. Pirmoji pergalė prieš Kauno „Žalgirio“ antrąją komandą nuteikė optimistiškai, bet, pavyzdžiui, pirmose rungtynėse žaidėjai buvo susikaustę (iki vakar „Palanga“ turėjo iškovojusi dvi pergales ir buvo patyrusi keturis pralaimėjimus – aut.)
– Ko gero, esminis klausimas klubui – apie rėmėjus. Ar pavyko rasti generalinį klubo rėmėją? Ar pavyko išlaikyti komandos rėmėjus iš praėjusio sezono?
– Gaila, nors generalinio rėmėjo aktyviai ieškome antrąjį sezoną, tačiau mums jo rasti nepavyko. Neslėpsiu, situacija su rėmėjais nėra pati geriausia šiais metais. Tiesą pasakius, padariau išvadą, kad net ne komandos pasiekimai yra svarbiausi ieškant rėmėjų. Maniau, kad kuo komanda žengia aukščiau, tuo labiau rėmėjai yra suinteresuoti ją paremti. Bet, deja, nebūtinai taip būna gyvenime.
Taigi, kol kas neturime tiek rėmėjų, kiek reikėtų, bet tikiuosi, kad jų gretas dar papildys kiti. Kai kurie jų vis dar skaičiuoja vasaros uždarbius ir paprašė mūsų klubo palaukti dėl jų sprendimo paremti klubą iki Naujųjų metų. Tikiuosi, kad jie bus su „Palanga“. Nereikia nė sakyti, kad ideali situacija būtų, kad prieš pradedant naująjį sezoną, klubas galėtų disponuoti visais rėmėjų, ir miesto savivaldybės, mūsų pagrindinės rėmėjos, pinigais. Deja, taip nėra. Kaip patyriau, kiekvieną naująjį sezoną tenka pradėti su minimalia rėmėjų įnašų dalimi.
– O savivaldybės finansavimas jus pasieks, kaip ir kiekvienais metais, tik pavasarį, nors jau ilgai prašote, kad miesto Taryba peržiūrėtų tokią jums nepalankią lėšų skyrimo tvarką?
– Išties, pasieks tik balandį, labai tikiuosi. Dar kartą kartoju, kad mano įsitikinimu, aukšto meistriškumo komandoms, kaip mūsų, turėtų būti perspektyvinis finansavimas, tai yra suteikiant lėšas anksčiau. Šiais metais tokį konkursą skelbs ne Sporto centras, kaip anksčiau, o Palangos miesto savivaldybė. Pernai sezonui buvome iš miesto sulaukę apie 40 tūkstančių eurų. Žinoma, ačiū, tai – itin svarbi parama mums.
– Kur gyvena šiemet žaidėjai?
– Vieni – „Amberton", kiti – „Rivarstar“ viešbutyje. Pernai buvo galimybė gyventi „Gabijoje“, bet šiais metais ji atsisakė remti mus. Labai pakviesčiau visas Palangos įmones, jų vadovus būti kartu su reprezentacine miesto krepšinio komanda ir jai padėti.
– Kaip šiais metais viliosite žiūrovus? Kiek sezono abonementų pavyko išplatinti?
– Didžiausi LKL klubai išplatina tūkstančius sezoninių bilietų, mūsų situacija – šiek tiek kitokia. Atvirai kalbant, didelė dalis žiūrovų Palangoje mieliau perka bilietus į tam tikras rungtynes negu įsigyja sezono abonementą. Nesame daug jų išplatinę. Galbūt tai ir šiek tiek nuvylė, nes pernai sezonas mums buvo tikrai sėkmingas.
– Kokia šį sezoną bus klubo vadyba?
– Šiais metais daugiau skyrėme klubo komunikacijai stiprinti. Sudarėme sutartį su „BasketDream“ portalu, kurio atstovas rūpinsis informacijos apie „Palangą“, jos rungtynes parengimu ir išsiuntimu, rengs interviu su žaidėjais, rūpinsis mūsų paskyra socialiniame tinkle „Facebook“. Turime klube naują vadybininką, kuris taip pat rūpinsis komunikacija, taip pat ieškos rėmėjų, dirbs su žiūrovais, kaip sakau, „eisime į miestą“, pristatydami klubą „Palanga“ ir ieškodami naujų žiūrovų, rėmėjų (apie „Palangos“ sporto šventę Palangos mažiausiesiems krepšinio aistruoliams skaitykite straipsnį 8 puslapyje – aut.)
– Ar šiemet numatyti didesni NKL renginiai Palangoje?
– Kol kas ne, bet kalbant apie perspektyvą, ji „Palangai“ atrodo gan įdomi ir viliojanti. Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) rimtai svarstoma kitą sezoną turėti net iki 16 klubų rungtyniaujančių LKL. Vadinasi, šansą turime ir mes, nors vienas LKL vadovų užsiminė, kad, girdi, Palangos sporto salė neatitinka LKL keliamų reikalavimų tokio lygio varžyboms, nes mūsų salei, girdi, trūksta dar šimto vietų. Laikau tokį pasakymą pokštu, nes bet kada galime pastatyti tiek kėdžių. Kliūtis mums, ko gero, galėtų būti biudžetas – norint rungtyniauti LKL (Lietuvos krepšinio prestižinė lyga – aut.), reikia garantuoti 350 tūkstančių eurų biudžetą sezonui. Tai – nemaži pinigai. Taip pat ir 1200 vietų areną.
Krepšinis – taip pat verslas, bet man atrodo, kad nėra labai gerai, jog nors ir turime puikią salę bei galime pasidžiaugti gražiais laimėjimais per pastaruosius kelis metus, LKL kai kurių vadovų akys krypsta į kitas savivaldybes, pavyzdžiui, Telšių, kurios turi labiau išvystytą pramonę, vadinasi, gali paremti krepšinį, ir LKL, daugiau. Bet tai – tik mano pasvarstymai, tikiu, kad galime kartu, ypač jeigu atsiras generalinis rėmėjas, pasiekti labai daug.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau dvidešimtą vasarą Palangoje dirbanti dailininkė Anna Lopucha-Vinauskienė yra apdovanota neeiliniu talentu, rašo Julija Mackevičiūtė, delfi.lt žurnalistė. Moteris ir Lietuvoje, ir užsienyje yra žinoma dėl savo piešinių, jai niekuomet netrūksta užsakymų. Tačiau kokia, kaip asmenybė, yra Anna?


Reprezentacinis Palangos krepšinio klubas „Palanga“ naująjį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezoną pradėjo ne taip skambiai, kaip norėtasi (kol kas kurorto krepšininkų sąskaitoje – dvi pergalės ir keturi pralaimėjimai), bet klubo direktorius Arūnas Vaitulionis nenukabina nosies, nors neslepia, kad „surinkti“ komandą sezonui nebuvo...


Sezono uždarymo renginyje praėjusį antradienį klubo vadovai padėkojo ir įteikė atminimo prizus žaidėjams bei klubo rėmėjams.


Naujai pastatytoje Kretingos rajono Kūlupėnų bažnyčioje pašventintas Kristaus kančios kelio simbolis – stacijos. Tai garsios palangiškės dailininkės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės solidus darbas, kuris atskleidžia kasdienio mūsų gyvenimo sunkiai įveikiamus slenksčius.


Palangos krepšinio klubas „Palanga“ gyvena laukimo nuotaikomis: po sėkmingo komandos praėjusio sezono „Palanga“ pateko į finalinį ketvertą ir liko ketvirta – pakilo žaidėjų vertė krepšinio rinkoje.


  Aušra Maldeikienė – žymi ekonomistė, populiari TV komentatorė, dėstytoja, ekonomikos vadovėlių autorė. Ir, ko gero, tik nedaugelis žino, kad Aušra – palangiškė, vaikystėje laiką skyrusi labai rimtiems, kaip ji sako, darbams:  knygelių skaitymui ir Ronžės pakrančių tyrimams. Ji prisipažįsta, kad jaučia sentimentus vaikystės Palangai, bet žymi...


„Kuomet protezavimo paslaugos gyventojams buvo teikiamos nemokamai, mes tuomet aprūpinom tiek daug palangiškių“, - papasakojo odontologė Ligija Teresa Žliubienė, vadovaujanti VšĮ „Palangos odontologijos centras“. Pensininkams ir neįgaliesiems, sausio 13-osios dalyviams, vaikams iki 18 metų taikomos kompensacijos protezavimui, tačiau, kaip paminėjo L.T.Žliubienė, tai palyginti nėra tokia...


XIII krepšinio turnyras

"Juozo alaus bravoras", 2010 09 08 | Rubrika: Kultūra

XIII krepšinio turnyras


Palangos kavinės vilioja krepšinio sirgalius

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 09 01 | Rubrika: Miestas

Vyrų krepšinio pasaulio čempionatas Turkijoje Palangos verslininkams padeda pratęsti sezoną ir ...  pinigų byrėjimą į kasą. Nemažai Palangos kavinių bei barų, vykstant čempionatui, skelbia akcijas maistui ar gėrimams. Tikslas akcijų aiškus: pritraukti kuo daugiau krepšinio žiūrovų.


Jaunieji palangiškiai – Europos jaunimo krepšinio lygoje

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 13 | Rubrika: Miestas

Vaikų krepšinio komanda kartu su savo treneriu Regimantu Juška intensyviai ruošiasi sunkioms Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) varžyboms. Praėjusių metų gruodžio mėnesį vykę į Lenkijos miestą Vroclavą ir ten išbandę savo jėgas susitikimuose su komandomis iš Rusijos, Lenkijos bei Lietuvos, šį savaitgalį namie laukia kovingai nusiteikusių svečių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius