Įstatymai nenumato išeities ir neįgaliesiems

Rasa GEDVILAITĖ, 2009-11-14
Peržiūrėta
277
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės taryba, apsvarsčiusi klausimą dėl neterminuotos nuomos sutarties pasirašymo su buto, esančio Pavasario gatvėje, nuomotoja Sigute Stančaitiene, nusprendė sprendimą atidėti. Moteriai, turinčiai neįgalų vaiką, pareiškus, kad ji norinti butą privatizuoti lengvatinėmis sąlygomis, nutarta paieškoti būdų kaip jai padėti.

 

Privaloma nuolatinė priežiūra

Palangiškių Sigutės ir Rimanto Stančaičių šeimoje auganti neįgali dukra, kuriai privaloma nuolatinė priežiūra, priversta gyventi atskirai dėl nepalankaus Lietuvos Respublikos įstatymo. Vieną kartą privatizavusi butą lengvatinėmis sąlygomis, S.Stančaitienė pagal galiojančius įstatymus antrojo privatizuoti nebegali, o neįgaliai dukrai šeimos gyvenamame bute trūksta vietos. Tad Rugilė Stančaitytė gyvena jai skirtame vieno kambario bute.

 

Įstatymas nenumatė visų aplinkybių

Šiuo metu S.Stančaitienės keturių asmenų šeima, kurioje yra du vaikai – netrukus pilnametystės sulauksiantis sūnus ir neįgali duktė – gyvena dviejuose butuose: dviejų kambarių Medvalakio gatvėje esančiame bute ir iš Savivaldybės nuomojamame vieno kambario bute Pavasario gatvėje. 1995 metais pardavusi lengvatinėmis sąlygomis privatizuotą butą Druskininkų gatvėje, moteris įsigijo dviejų kambarių butą, 51,95 kv. m bendrojo ploto. Palangiškė S.Stančaitienė buvo įrašyta į Socialiai remtinų asmenų eilę ir gavo papildomą plotą – vieno kambario, 38,16 kv. m bendrojo ploto butą Pavasario gatvėje. Neįgaliam asmeniui turi būti suteikta galimybė turėti atskirą kambarį, o ir turimo būsto naudingasis plotas vienam asmeniui privalo būti didesnis negu 14 kv. m. Trijų asmenų gyvenamajame bute Medvalakio gatvėje vienam šeimos nariui tektų tik 12 kv. m bendrojo ploto.

 

Pavargo nuo „kraustymosi“

Nuolatinės globos ir priežiūros reikalaujanti R.Stančaitytė yra neįgali nuo vaikystės, jos negalima palikti vienos, todėl šeimos nariai nuolat keičia vienas kitą. „Ji jau nebe mažytė, jai 21-eri, nors ji mąsto kaip dviejų metų mergaitė, nežinia, ką gali iškrėsti“, - teigė S.Stančaitienė. Pavargusi moteris nuo nuolatinio „kraustymosi“ iš vieno buto į kitą, svajoja apie vieną, visiems šeimos nariams tinkamą butą. Tačiau įstatymas antro buto lengvatinėmis sąlygomis privatizuoti neleidžia, o kitokios išeities šeima neranda. S.Stančaitienė į klausimą, kaip jai toliau gyventi, jokio atsakymo nesulaukia. Sudaryta neterminuota nuomos sutartis gali dar ilgai jungti du vienos šeimos vienijamus butus.

 

Patarta kreiptis į Seimą

Pasak savivaldybės Verslo ir turto skyriaus vyriausiosios specialistės Danutės Staniulienės, situacija Stančaičių šeimoje tiesiog nepavydėtina. S.Stančaitienė norėtų privatizuoti butą, tačiau įstatymas nenumato net galimybės jį įsigyti už rinkos kainą. Taip pat nėra jokių išimčių. Moteriai, anot D.Staniulienės, patarta kreiptis į Seimą, tikintis, kad gal bus rasta kokia nors išeitis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybės taryba posėdyje ketvirtadienį, balandžio 29 d. priėmė sprendimą, kuriuo apmokestino automobilių stovėjimą Nemirsetoje.


Vienos dideles politines ambicijas Palangoje puoselėjančios karjeros valstybės tarnautojos gyvenimo draugas galimai pakėlė ranką prieš jųdviejų vaiką. Ne niekam nematant, o per vaiko pamoką nuotoliniu būdu. Palangos pradinė mokykla dėl smurto prieš vaiką praėjusią savaitę kreipėsi į policiją. Policijos ir vaikų teisių atstovai jau apklausė vaiką, jo tėvą ir mamą.


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


„Siemens“ arenos valdytoja UAB „Universali arena“, pralaimėjusi Palangos Koncertų salės koncesijos (nuomos) konkursą, tikina, kad dabartinio Palangos koncertų salės (PKS) koncesininko, UAB „Pajūrio infrastruktūra“, kai kurie renginiai palangiškiams yra tiesiog juokingi. „Kai kurie jų – juokingi kaip anekdotai,“ –...


Trys ministerijos įsipareigojo suvienyti jėgas ir konkrečiomis priemonėmis padėti vaikams, kuriems diagnozuotas autizmas ar kitas raidos sutrikimas, bei jų tėvams. Tuo tikslu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis bei švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius patvirtino pagalbos veiksmų planą dvejiems metams.


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Palangos bendruomenės nusprendė – miesto gimtadienis bus!

"Palangos tilto" informacija, 2014 03 24 | Rubrika: Nuomonės

Trečiadienį asociacijos „FotobienalėLT“ prezidento Ado Sendrausko kvietimu į susitikimą, kuriame pristatytas projektas „Palanga. Kraštiečių portretai“, Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos kraštotyros skyriun susirinko gausus būrys miesto visuomeninių organizacijų bei bendruomenių atstovų.


Palangoje gali būti keblu išsinuomoti viešbutį ar nors kambarėlį pas močiutę vasarą, tačiau ne sezono metu, kai viskas apmiršta, siekis išnuomoti ištuštėjusį butą dažną palangiškį varo į neviltį – pasiūla nuomotis butą yra didelė, o paklausos tam beveik nėra. Kaip palangiškiai verčiasi per galvą ieškodami nuomininkų, kuriuos žiemą galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų? Ar atsiranda...


Įstatymai nenumato išeities ir neįgaliesiems

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 11 14 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės taryba, apsvarsčiusi klausimą dėl neterminuotos nuomos sutarties pasirašymo su buto, esančio Pavasario gatvėje, nuomotoja Sigute Stančaitiene, nusprendė sprendimą atidėti. Moteriai, turinčiai neįgalų vaiką, pareiškus, kad ji norinti butą privatizuoti lengvatinėmis sąlygomis, nutarta paieškoti būdų kaip jai padėti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius