Kaliningrado valdžios viešnagė

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-12-08
Peržiūrėta
1273
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį šeštadienį Palangos miesto savivaldybėje buvo priimta Kaliningrado miesto savivaldybės oficiali delegacija, vadovaujama Vladimiro Kuzino. Susitikime su kaimyninės šalies savivaldos institucijų atstovais dalyvavo ir Lietuvos respublikos  generalinis konsulas Vaclavas Stankevičius.

 

Intensyvūs ir draugiški ryšiai

Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas svečiams trumpai papasakojo apie kurorte įgyvendinamus projektus, finansuojamus Europos Sąjungos lėšomis, bei kurorto vystymosi perspektyvas. Palangos turizmo informacijos centro vadovė Ala Valužienė, svečius nukėlusi į trumpą istorinį kurorto atsiradimo ekskursą, akcentavo, kad pastaruoju metu su Kaliningradu užsimezgę draugiški ryšiai itin intensyviai plėtojami. Anot jos, ne tik su Kaliningradu, bet ir su srities miestais kurortais Svetlogorsku ir Primorje.

 

Tikslas – pasisemti patirties

Kaliningrado savivaldybės delegacijos vadovas V.Kuzminas, padėkojęs už kvietimą dalyvauti Kalėdų eglės įžiebimo šventėje, sakė, kad malonu pasidalinti su kaimynais patirtimi. Anot jo, prie  Baltijos gyvenančių kaimynų, ypač buvusių Pabaltijos šalių, kultūra artimesnė, ir nepaisant to, kad keitėsi vėliavos bei šalių politinė padėtis, kaimyniniai ryšiai turi bendrų atskaitos taškų. Pasak V.Kuzmino, kaliningradiečius žavi ne tik Palanga, Neringa, bet ir organizuojamos įvairios tradicinės šventės. „Nors mes taip pat pradėjome dirbti ta linkme ir jau organizavome „Silkės dieną“, analogišką palangiškių „Stintų“ šventei, bet turime dar daug ko pasimokyti. Tad ir mūsų vizitas į Palangą ne vien poilsis, bet ir noras pažiūrėti bei pasisemti patirties“, - konstatavo delegacijos vadovas.

 

Plėtos vandens turizmą

Susitikime dalyvavęs Lietuvos generalinis konsulas Kaliningrade V.Stankevičius pabrėžė, kad Palangoje yra rengiami užsienio šalių aukščiausio lygio ministrų susitikimai, įvairios konferencijos. Kalbant apie paslaugų plėtrą, planuojama plėsti vandens turizmo paslaugas. Todėl Vyriausybė yra rezervavusi 175 mln. litų  Šventosios uosteliui atkurti. Pasak generalinio konsulo, pastarasis bus skirtas ypač populiarėjančiam jachtų turizmui bei mažiems laiveliams priimti. Taip pat V.Stankevičiaus teigimu, Lietuva buvo iniciatorė ir pasirašė sutartis dėl įvažiavimo leidimų per pasienio postus su Rusijos federacija, ties Ribačije, supaprastinimo.

Pasibaigus susitikimui, meras V.Stalmokas kaliningradiečiams atminčiai įteikė suvenyrus su Palangos miesto simbolika.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugsėjo 30 - spalio 3 dienomis Palangos miesto savivaldybės delegacija lankėsi Prancūzijoje, Saint Gilles Croix de Vie mieste, bei su šio miesto vadovais aptarė galimo miestų bendradarbiavimo galimybes. 


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje, kuriuo kategoriškai nesutinkama, kad būtų likviduojamas mūsų kurorte veikiantis poilsio ir reabilitacijos centras, naikinama kurorto sanatorinio gydymo...


Pasibaigus Palangos miesto savivaldybės 2011–2020 m. strateginio plėtros plano įgyvendinimo laikotarpiui bei pasikeitus socialinei ir ekonominei aplinkai savivaldybėje, buvo parengtas naujasis Palangos miesto savivaldybės strateginis plėtros planas.  


Palangos miesto savivaldybė prisideda prie Europos judumo savaitės renginių. Rugsėjo 22 d. organizuojamas renginys –„Diena be automobilio“, kurio metu bus nemokamai teikiamos viešojo transporto paslaugos miesto gyventojams ir svečiams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Vasario 3-4 dienomis Palangos meras Šarūnas Vaitkus kartu su kitais Lietuvos Savivaldybių Asociacijos (LSA) atstovais dalyvavo Europos Komisijos (EK) renginyje. "Iš viso 23 Lietuvos merai, LSA nariai, dalyvavo Europos Komisijos renginyje, kuriame buvo diskutuojamos ES 2021-2027 finansavimo perspektyvos. Klausėmės pranešimų ES temomis naujos EK komandos, vakare įvyko...


Riugeno salos (Vokietija) sostinės Bergeno, su kuriuo Palanga palaiko glaudžius draugystės ir bendradarbiavimo ryšius, 400-ųjų metų miesto jubiliejaus šventėje dalyvavo ir Palangos miesto savivaldybės delegacija, kurioje buvo 13 žmonių. Palangiškių delegacijai vadovavo meras Šarūnas Vaitkus.


Nors mokslo metai prasidėjo rugsėjį, tačiau miesto savivaldybės taryba buvo priversta tikslinti  klasių komplektų skaičių miesto švietimo įstaigose. Nepaisant to, jog rugpjūtį valdžia patvirtino mokinių priėmimo į Palangos miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklas tvarką, tačiau pastarąją tiek Švietimo skyriaus tarnautojai, tiek bendrojo lavinimo mokyklų vadovai ignoruoja.


Kaliningrado valdžios viešnagė

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 12 08 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį Palangos miesto savivaldybėje buvo priimta Kaliningrado miesto savivaldybės oficiali delegacija, vadovaujama Vladimiro Kuzino. Susitikime su kaimyninės šalies savivaldos institucijų atstovais dalyvavo ir Lietuvos respublikos  generalinis konsulas Vaclavas Stankevičius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius