Kiek valdžiai rūpi pliažo tinklinis?

LR Seimo nario P.Žeimio padėjėjas Dainius Želvys, 2010-07-19
Peržiūrėta
404
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Paplūdimyje prie jūros tilto auksinę vietą kavinei ne pagal rinkliavos sumą, bet pagal sportines programas atiduoti siekę liberalų, „Tvarkos ir teisingumo“ partijų politikai bei siūlytojas, Tarybos narys E. Simutis, atskleidė savo kortas.

 

Smerkiant tam pasipriešinusius politikus praėjusį trečiadienį jau valdžios „advokatu“ tapusiame kitame miesto laikraštyje nedviprasmiškai buvo atskleista, kad ta vieta buvo numatyta atiduoti A.Maciui. Po to, kai birželio 23 dieną Vyriausiasis administracinis teismas panaikino gegužės 21 dienos Klaipėdos apygardos administracinio teismo nutartį, kuria laikinai buvo sustabdytas tarybos sprendimo vykdymas, prasidėjo graudūs virkavimai, kaip šis sustabdymas smogė pliažo tinklinio vystymuisi mūsų mieste.

Jei Mero V. Stalmoko komandai tikrai rūpėjo sporto plėtra ir populiari pramoga kurorto paplūdimyje, niekas netrukdė konkursą skubiai skelbti dar birželio pabaigoje.  Jo laimėtojas pliažo tinklinio ar kitos sporto šakos aikštelę kartu su baru šiandien jau būtų įrengęs.  Kodėl tai nebuvo daroma?  Gal dėl to, kad iš anksto numatytas laimėtojas A.Macius tai atsisakė daryti?  Nereikia A.Maciui, nebereikia ir niekam?

Liberalų mintis prestižinę paplūdimio vietą barui už 16 tūkstančių litų atiduoti tam, kas parengs geriausią šioje vietoje numatytą sportinę programą, turi negiliai paslėptą korupcinę potekstę - už gerokai mažesnę kainą savam atiduoti pelningą vietą.  Aiškų ir skaidrų vertinimo kriterijų konkurse turi tik pasiūlyta didžiausia pinigų suma.  Pateiktų sportinių programų vertinimas, be jokios abejonės, yra subjektyvus dalykas.

Net už prastesnę numatytos kavinės vietą pliaže konkurse verslininkai miesto biudžetui klojo po keliasdešimt tūkstančių litų.  Labai tikėtina, kad už arčiausiai tilto esančios kavinės vietą galėjo būti pasiūlyta ir 50 - 60 tūkstančių litų.  Tokia suma vietoj norėtų 16 tūkstančių - nemažas skirtumas.  Greta numatyta tinklinio ar kitos sporto šakos aikštelė taptų ne nuostolinga prievole, bet papildoma klientų trauka.

Niekas nenori nuvertinti A.Maciaus nuopelnų pliažo tinklinio sporto ar poilsiautojų paplūdimyje pamėgtų pramogų vystyme.  Tačiau nederėtų tuo prisidengus siekti paprasčiausios naudos.  Puikiai suprantama, kad pliažo tinkliniui yra būtina finansinė parama.  Tokią paramą daugiau nei 10 metų teikia verslininkas A. Macius.  Jei miestui taip svarbus pliažo tinklinis, kodėl šio sporto negali remti savivaldybė?  Iš tų pačių, konkurse už kavinės vietą gautų didesnių pinigų.

Tarybos narys S. Simė paskaičiavo, kad sustabdžius neskaidrų konkursą, negalėdama parduoti dviejų kavinėms numatytų vietų, savivaldybė prarado 21 tūkstantį litų, kuriuos ketinama išieškoti iš šio konkurso teisėtumą teismuose bandančio išsiaiškinti Seimo nario P.Žeimio, o ne iš teismo, kuris priėmė sprendimą.

Visų pirma, laikinąsias apsaugos priemones panaikinęs teismo sprendimas nėra galutinis verdiktas.  Palaukime teismo išaiškinimo, ar toks tarybos numatytas abejotinas dviejų pliažo prekybos vietų konkursas neprieštarauja įstatymams.

Antra, patirtus nuostolius skubantys skaičiuoti politikai trečius metus kažkodėl nepasigenda Palangos sporto mokyklai nesumokėtų 22 tūkstančių 350 litų, kuriuos A.Maciaus prekybos įmonė buvo įsipareigojusi sumokėti dar 1999 metais.

Taigi, broliai Maciai alaus ir šampano čiaupus, neapmokestintą reklamą, didžiulę teritoriją paplūdimio, „aplipusią“ įvairiausiais batutais kelių politinių jėgų padedami išskirtinai valdė ne vienerius metus - panašiai kaip  XIV a. kunigaikščiai Kęstutis ir Algirdas Lietuvą - neleisdami prasibrauti nė vienam kitatikiui. Tik XXI a. Palangos brolių veiklos tikslai, galybė ir juridinis supratimas ryškiai skiriasi nuo garbingųjų protėvių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasario 20 dieną suėjo šimtas dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas bei konservatorių ir liberalų Vyriausybė. Ta proga Mindaugas Skritulskas, TS-LKD Seimo narys, išrinktas Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje, atvirai atsakė į įvairius „Palangos tilto“ klausimus.


Miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus (VTS) darbuotojams vasara – darbymečio karštymetis. Kiekvieną dieną skyriaus specialistai pėstute ar automobiliu pagal iš anksto numatytą planą ar signalus leidžiasi į miesto žvalgytuves. Kaip įsitikino „Palangos tilto“ žurnalistas, dalyvavęs su VTS vyr. specialistu Karoliu Gailiumi tokiame reide po Palangą...


Ilgąjį „mindauginių“ savaitgalį Palangos miesto svečius bei poilsiautojus svilino saulė, tad nenuostabu, kad paplūdimyje žmonių buvo gausiau nei silkių statinėje. Bėda, kad jų dalis pažeidinėjo miesto nustatytas viešosios tvarkos taisykles, kurių, beje, keli tuzinai. Palangos miesto savivaldybės paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo bei eksploatavimo ir saugaus elgesio...


Trečiadienį ir penktadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš rinkimų sąrašų išbraukė 280 kandidatų į savivaldybių tarybų narius, nuslėpusius, kad buvo teisti. Penki kandidatai – trys iškelti Darbo partijos ir po vieną partijos Tvarka ir teisingumas bei Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepartinių palangiškių sąjūdis”...


Penktadienį į Palangos miesto savivaldybės viešąją biblioteką rinkosi tie, kas skaito ir myli Kristijono Donelaičio kūrybą. Čia buvo surengtas vakaras 300-osioms lietuvių grožinės literatūros pradininko gimimo metinėms atminti, kuriame skambėjo ne tik mūsų literatūros klasika pripažintos poemos „Metai“ ištraukos - paskaitą „K. Donelaitis: literatūros klasikas ar...


Politikus turime rinkti ne pagal grožį, o pagal protą  34

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 08 16 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vasara – nėra pats tinkamiausias metas politinėms temoms. Tačiau sugrįžti prie politikos verčia kilęs nesveikas ažiotažas po išsakytos nuomonės apie socialdemokratų kandidato į Seimą Dano Palucko padarytą administracinį pažeidimą.


Dar prieš kelis mėnesius tvirtinęs, kad nedalyvaus Seimo rinkimuose, parlamentaras Pranas Žeimys prisipažįsta, kad pakeitė sprendimą. „Leisti dalyvauti rinkimuose per FNTT skandalą liūdnai pagarsėjusiam Raimundui Palaičiui, o pačiam pasitraukti į šalį vardan ramesnio gyvenimo, reikštų, kad pritariu žmogui, kuris „spjovė“ į valstybę ir kurio veiksmai...


Ne tik klaipėdiečiai, tačiau ir aplinkinių miestų bei kaimų gyventojai galės lengviau pasitikėti VšĮ Respublikine Klaipėdos ligonine, nes čia vyksta itin didelės permainos ES struktūrinių fondų lėšomis. Ypatingai atsinaujins Respublikinės Klaipėdos ligoninės psichiatrijos filialas. „Šiuo metu yra vykdomi penki ES lėšomis vykdomi projektai, susiję su psichiatrijos filialu. Viskas bus...


Kiek valdžiai rūpi pliažo tinklinis?

LR Seimo nario P.Žeimio padėjėjas Dainius Želvys, 2010 07 19 | Rubrika: Miestas

Paplūdimyje prie jūros tilto auksinę vietą kavinei ne pagal rinkliavos sumą, bet pagal sportines programas atiduoti siekę liberalų, „Tvarkos ir teisingumo“ partijų politikai bei siūlytojas, Tarybos narys E. Simutis, atskleidė savo kortas.


Vasaros sezonas – pagal jūros vandens temperatūrą

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 06 05 | Rubrika: Miestas

Prasidėjo vasara, saulė, kaip senoliai sako, žeme ridinėjasi, žmonės išsitraukė rūbus trumpomis rankovėmis, o laukiamos poilsiautojų gausos kaip nėr, taip nėr. Įvažiavimas į Palangą nusėtas plakatus iškėlusių močiučių, klientų laukia pakelėse išrikiuoti automobiliai, tačiau poilsiaujančių vis nėra.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius