Kurortą tvindo... bebrai

„Palangos tilto“ informacija, 2009-11-24
Peržiūrėta
240
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos bei Šventosios gyventojams vis didesnį susirūpinimą kelia itin suaktyvėjusi bebrų veikla. Šių gyvūnų surenčiamų užtvankų dėka pakylantis vandens lygis grasina užtvindyti šalia upių gyvenančių žmonių kiemus.

 

Beveik pačiame kurorto centre, šalia sodų bendrijos „Bočiai“, Rąžės upėje įsikūrę bebrai nenuilsdami krauna medžių šakas ir tvenkia upę. Labiausiai neramu sodininkams. Prieš keletą dienų pakilęs upės vanduo jau siekė jų sklypų tvoras.

Pasak Palangos aplinkos apsaugos agentūros darbuotojų, miesto gyventojams reikėtų pagalbos paprašyti medžiotojų arba kreiptis į Savivaldybę. Tikriausiai, tik jie galėtų išspręsti problemą.

Ne vienerius metus dėl bebrų statybinių išdaigų kenčia ir šventojiškiai. Dėl užtvenkiamos Šventosios upės labai pakyla vanduo ir užlieja ne tik kiemus, bet ir namų rūsius.

Šventosios seniūnas Eugenijus Čilinskas „Palangos tiltui“ teigė, jog su tokiomis problemomis galima kovoti tik vienu būdu – gaudyti bebrus. „Anksčiau aplink labiausiai šių žvėrelių pamėgtas vietas iškirsdavome krūmus, kad jie nebeturėtų „statybinės medžiagos“. Deja, tai nepadėjo – neaišku, kur jie rasdavo medžių, bet užtvankos vėl atsirasdavo“, - sakė seniūnas.

Anot E.Čilinsko, labiausiai gali padėti nebent medžiotojai, kad pastarieji bebrus gaudytų, tačiau sudėtinga su jais susitarti. Vienos užtvankos išardymas seniūnijai kainuoja apie 4 tūkst. litų, o per metus tenka pakloti apie 15 tūkst. litų.

Stebinantys savo statybiniais sugebėjimais šie kailiniuoti gyvūnai gali pridaryti dar daugiau nemalonumų. Smarkus jų skaičiaus gausėjimas grasina ne tik potvyniais, bet ir medžių sunaikinimu. Pasak E.Čilinsko, vargu ar kas nustebtų, jei vieną dieną „Elijos“ kvartalas „pasipuoštų“ tik jų likučiais...

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Maisto produktų, medikamentų, higienos ir (ar) kitų būtinų prekių nupirkimo ir (ar) pristatymo paslauga, pagalba sumokant mokesčius Palangos, Šventosios gyventojams. Paslauga bus teikiama 1 kartą per savaitę, skiriant iki 2 valandų asmeniui per dieną. Paslaugos gali būti teikiamos asmenims, priklausantiems didesnės rizikos grupei susirgti sunkia COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos)...


Individualios psichologo konsultacijos vyksta Jūratės g. 42 (II aukštas), Palanga. Registracija tel. nr. 864598955 arba 869491354.


Pasaulis kasmet spalio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinės gyvūnų dienos misija – pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.


„Palangos tilto“ laikraščio balandžio 11 dienos numeryje straipsnis („Šunų vedžiotojų sąmoningumas auga: 53 iš 60-ies turėjo maišelius kakučiams surinkti“, – red. past.) apie augantį šunų vedžiotojų sąmoningumą nepaliko manęs abejingos.


Lietuvoje verslumo lygis auga: kelerius metus iš eilės didėja naujų įmonių skaičius, daugėja verslo naujokams išduodamų paskolų, savo verslą artimiausiais metais kurti planuoja 10 proc. šalies gyventojų. Tačiau tarp skirtingų Lietuvos regionų fiksuojamas akivaizdus verslumo lygio atotrūkis. Jei Vilniaus miesto, Neringos ir Palangos savivaldybėse bendras verslumo lygis...


Šventoji miega? Netiesa. Ji bunda, ir tai savaitgalį labai gražiai parodė ir įrodė puiki miestelio dabartį ir praeitį supynusi šventė, skirta Baltų vienybės dienai, kurioje būta ir parodų, ir gražios šventojiškių sueigos, ir bendros maldos Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčioje, po kurios skliautais skambėjo maldos bei giesmės lietuvių ir latvių kalbomis.


Jaunieji palangiškiai kūrybingai minėjo gyvūnų dieną

„Palangos tilto“ informacija, 2010 10 11 | Rubrika: Miestas

Visą praėjusią savaitę Palangos miesto Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba minėjo Pasaulinės pasiutligės ir gyvūnijos dienas. Praėjusį pirmadienį renginį, pavadintą „Gyvūnas – mano draugas“, organizavo Šventosios pagrindinėje mokykloje, o vakar gausus būrys vaikų rinkosi Palangos pradinėje mokykloje, kur buvo vertinami jaunųjų gyvūnų mylėtojų darbai – piešiniai bei fotografijos....


Akylai skaičiuojantys išlaidas už šildymą, karštą vandenį bei kitas komunalines paslaugas palangiškiai, sunerimo dėl mokesčio už karštą vandenį. Jų tvirtinimu, jiems nesuprantama Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtinta karšto vandens kaina. Pasak daugiabučių namų gyventojų, jų skaičiavimu, už  vieną kubinį metrą vandens vartotojai permoka daugiau kaip tris...


Biblioteka glaudžia daugybę istorijų, kurias visas savomis rankomis paliečia joje dirbantys darbuotojai. Surūšiuotos, radusios savo vietas jos suranda ir savo skaitytojus. Šią misiją vykdo atsidavę knygai ir jos puoselėjimui darbštūs bibliotekos darbuotojai. Itin išraiškingai apie savo vykdytą veiklą papasakojo buvusi Šventosios bibliotekos vedėja Anelė-Emilija Mažeivaitė ir ne šiaip...


Kurortą tvindo... bebrai

„Palangos tilto“ informacija, 2009 11 24 | Rubrika: Miestas

Palangos bei Šventosios gyventojams vis didesnį susirūpinimą kelia itin suaktyvėjusi bebrų veikla. Šių gyvūnų surenčiamų užtvankų dėka pakylantis vandens lygis grasina užtvindyti šalia upių gyvenančių žmonių kiemus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius