Mokestis už šiukšles: lyg bandymų poligone

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-05-21
Peržiūrėta
1949
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pernai lapkritį miesto valdžia įteisino naujus vietinės rinkliavos už šiukšles tarifus bei patvirtino šiukšlių surinkimo tvarką. Po mėnesio miesto Taryba žengė antrą žingsnį – suteikė galimybę juridiniams asmenims vietinę rinkliavą susimokėti pagal deklaruotą komunalinių atliekų kiekį. Kad valdžios sprendimas ne tik diskriminuoja daugiabučių gyventojus, bet ir yra absurdiškas miesto verslininkų atžvilgiu, pradėjo aiškėti netrukus.

 

Mokestis pribloškė

Šiemet kurorto verslininkai, gavę sąskaitas už šiukšles, sako, kad paskaičiuotas mokestis pribloškė. Taip pat nesuprantama, kodėl dirbant tik vasaros sezono metu, tenka mokėti už komunalines atliekas visus metus. Verslininko Tomo Žulkaus teigimu, situacija nebejuokinga. „Negana to, kad už leidimus prekiauti ledais susimoka per 50 tūkst. litų, tai už šiukšles mokestis siekia per 20 tūkst. litų“, -  nelogiška įvardijo naująją  miesto valdžios priimtą tvarką.

Kurorto verslininkai, laimėję skelbtus konkursus viešosioms vietoms savivaldybės nustatytose vietose, didžiulėmis sumomis papildo miesto piniginę. Jie privalo ne tik susimokėti rinkliavos mokestį, bet  ir pagal naująją nustatytą tvarką už šiukšles, nes  Verslo ir turto skyrius leidimą vykdyti veiklą išduoda susimokėjus už atliekas

Nors priimant sprendimą dėl mokesčio už šiukšles, su miestelėnais ir verslo atstovais organizuotas ne vienas susirinkimas bei pačiame miesto tarybos posėdyje išsakyta, kad klausimas sprendžiamas neteisingai, tačiau valdančiųjų daugumos balsais turime tokią tvarką, kokią turime.

 

Didina naštą

Jau ne vienerius metus Vytauto gatvėje gintaro gaminiais prekiaujančios palangiškės  tikino, kad kiekvienam prekeiviui už šiukšlių išvežimą už tris vasaros mėnesius teks sumokėti 90 litų. „Mes prekiaujame gintaro gaminiais ir vargiai ar galima mus įvardyti atliekų turėtojais, nes susitvarkome savo darbo vietas, o jei ir turime kokį popiergalį, tai metame į savo maišelius“,- pasakojo gintaro meistrės, pasiguodusios, jog valdžia neatsižvelgia, kad sunkmetis ir mokesčių naštą vis didina.

 

Palanga – bandymų poligonas

Gintaro gildijos pirmininkas Albertas Petkevičius „Palangos tiltui“ sakė, kad dėl naujosios tvarkos, tautodailininkai, paveikslų pardavėjai bei gildija yra nutarę kreiptis į valdžią. Pasak pirmininko, renkame parašai ir  miesto valdžiai pirmadienį bus įteiktas prašymas peržiūrėti mokestį už šiukšles. „Mes neneigiame, kad šiukšlės yra, tačiau kitas dalykas, kiek reikia mokėti už jų išvežimą. Pernai už metus 20 gildijos narių sumokėjo 1 tūkst.800 litų. Šiemet šiukšlių mokestis padidėjo trigubai. Mūsų veikla nėra susijusi su maisto produktais, o prekiaujame gintarais. Be to, vietinės rinkliavos mokestis už vietą kainuoja 3 tūkst.litų ir Savivaldybės biudžetą papildome 60 tūkst.litų“, - kalbėjo A.Petkevičius.

 

Absurdiškas sprendimas

 Miesto taryba, anot jo, priimdama tokius absurdiškus sprendimus, matomai vadovavosi skaičiais iš lubų. Jei Rinkliavų centro direktoriaus pavaduotojas Eugenijus Simutis ciniškai pareiškia, kad sprendimas ne šventa karvė ir galima koreguoti, tai darytina išvada, kad vykdomi eksperimentai, tikslu sužinoti ar tiek gali žmonės mokėti. Palanga, tarsi bandymų poligonas, o įkurtas Rinkliavų centras- pinigams melžti. Jei anksčiau už šiukšles buvo surenkama apie 100 tūkst.litų, tai šiemet jau 300 tūkst. litų“, - trumpai drūtai padėtį apibūdino pirmininkas. 

 

Turi būti reali kaina

Pasak A.Petkevičiaus, jei valdžia priima sprendimą, kad už atliekų surinkimą ir išvežimą moka visi, tokiu būdu  visiems ir kerpama vienodai. Mokėti pagal deklaruojamą atliekų kiekį padaryta išimtis juridinį statusą turintiems atliekų turėtojams, galintiems šiukšles kaupti uždaroje teritorijoje. Gintaro gildijos pirmininko nuomone, apskritai turėtų būti konkrečiai paskaičiuota, koks išvežamas šiukšlių kiekis ir kiek tai kainuoja. Iš esmės komunalininkai gerai žino,  kiek kasmet išvežama atliekų, tad ir orientuotis reikėtų į tai. Pavyzdžiui, Vytauto gatvėje, kur prekiauja tautodailininkai, gintaro gildijos meistrai yra 6 šiukšlių dėžės. Tarkime, paskaičiavus kiek iš šių šiukšliadėžių išvežama atliekų, tokią kainą ir vertėtų nustatyti “, - samprotavo A.Petkevičius.

 

Piktinasi ir privačių valdų savininkai

Mokestis už šiukšles glumina ne tik verslininkus, bet ir gavusius sąskaitas privačių valdų savininkus. L.Vaineikio gatvėje gyvenantis ponas Edmundas aiškino, kad  šiukšlių mokestis pagal turtinius vienetus, taipogi netelpa galvoje. „Privačią valdą turi du savininkai. Tačiau pirmojo aukšto savininkas gauna sąskaitą, o antrojo savininkui jau nebereikia mokėti. Kokiu principu ir kokiais duomenimis vadovaujamasi neaišku ir regis, tai žino tik pats aukščiausiąsis, nes Rinkliavų centre atsakymo negauta“, - piktinosi miestelėnas.

 

Netiki, kad apmokestins

Tą patį patvirtino ir kita palangiškė, kurios teigimu, iš Registrų gaunama informacija apie turtinį vienetą, tačiau, kad yra trys valdos savininkai, niekam neįdomu. Pasak miestelėnės, kaip taisyklė sąskaita išrašoma nuolatiniam gyventojui, o gyvenančiųjų kituose šalies miestuose savininkų, sąskaitos už atliekas taip ir nepasiekia. „Nemanau ir netikiu, kad Rinkliavų centras juos apmokestins“, - teigė moteris.

 

Sprendimą koreguos

Kurorto vicemeras Rimantas Garolis pripažino, kad klaidų padaryta. Anot jo, iš naujo su specialistais bus peržiūrėta tvarka, tiek dėl nustatytų dydžių, tiek dėl parametrų. „Priimtą pernai sprendimą planuojame koreguoti ir tai numatoma daryti kitame miesto savivaldybės tarybos posėdyje“, - patikino R.Garolis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Palanga pradėjo diegti modernią atliekų surinkimo sistemą

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 07 | Rubrika: Miestas

Palanga šią savaitę ties Klaipėdos pl. 62A pažymėtu daugiabučiu namu jau įrengta pirmoji mieste komunalinių atliekų surinkimo aikštelė su požeminiais konteineriais. Daugiabučio kieme stovintis nedidelis antžeminis perkrautas konteineris su aplink jį sudėtais netilpusiais šiukšlių maišeliais – tokį vaizdą palangiškiai galės pamiršti jau...


Už kieno šiukšles sumoka pensininkai?

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 11 14 | Rubrika: Miestas

Baigiasi metai, kai Palangos gyventojus užgulė gerokai padidėjusi rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą. Dar šį pavasarį, kai buvo suskaičiuoti visi rinkliavos mokėtojai, buvo aišku, kad pinigų už šiukšles surinksime daugiau, nei reikia sukauptų atliekų išvežimui į sąvartyną.


Įsigaliojusi naujoji tvarka už atliekų išvežimą, tebekelia palangiškių emocijų audras. Palangos miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga Rinkliavų centras, administruojantis vietinės rinkliavos mokestį už šiukšles, ne tik sulaukia nemažai priekaištų iš gyventojų tiek dėl mokesčio dydžio, tiek dėl gautų sąskaitų. Taip pat mokesčių surinkimas atskleidė absurdišką padėtį apie Registro duomenų...


Ketvirtadienį, posėdžiavusi miesto valdžia dar kartą pakoregavo vietinės rinkliavos mokestį už šiukšles. Šįsyk, priimtas sprendimas palankus verslininkams, kuriems minėto mokesčio našta sumažėjo net kelias dešimtis kartų, tačiau gyventojų problemos taip ir liko neišspręstos. Be to, skubos tvarka buvo pritarta pasiūlymui, kad verslininkai rinkliavą už šiukšles  galės susimokėti nuo...


Kilus skandalui dėl vietinės rinkliavos mokesčio už šiukšles, pirmadienį vicemeras Rimantas Garolis jungtiniame Ekonomikos ir finansų bei Statybos ir miesto komitetų  posėdyje pristatė naujus pakeitimus dėl vietinės rinkliavos už komunalines atliekas. Posėdyje dalyvavo Savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius...


Mokestis už šiukšles: lyg bandymų poligone

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 05 21 | Rubrika: Miestas

Pernai lapkritį miesto valdžia įteisino naujus vietinės rinkliavos už šiukšles tarifus bei patvirtino šiukšlių surinkimo tvarką. Po mėnesio miesto Taryba žengė antrą žingsnį – suteikė galimybę juridiniams asmenims vietinę rinkliavą susimokėti pagal deklaruotą komunalinių atliekų kiekį. Kad valdžios sprendimas ne tik diskriminuoja daugiabučių gyventojus, bet ir yra absurdiškas miesto...


Iš piršto šiukšlių rinkliavos tarifus išlaužusiems politikams akys veriasi pamažu

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 05 21 | Rubrika: Miestas

Lietuvos Vyriausybės pavyzdžiu Palangos valdžia paknapstomis skuba taisyti savo praėjusių metų pabaigoje pridarytų klaidų. Skirtumas tas, kad šalies valdžia tas klaidas iškepė per kelias naktis, o Palangos savivaldybė iki patvirtinimo atliekų rinkliavos tvarką gromulavo daugiau nei pusmetį.


Pernai lapkritį miesto valdžia įteisino naujus vietinės rinkliavos už šiukšles tarifus bei patvirtino šiukšlių surinkimo tvarką. Naujųjų metų išvakarėse įvykusiame savivaldybės Tarybos posėdyje žengtas antrasis žingsnis – suteikta galimybė juridiniams asmenims vietinę rinkliavą susimokėti pagal deklaruotų komunalinių atliekų kiekį.


Mokestis už šiukšles smogs nuo Naujųjų metų

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 13 | Rubrika: Miestas

Posėdžiavusi miesto valdžia įteisino naujus vietinės rinkliavos mokesčių tarifus už šiukšlių išvežimą. Taip pat patvirtinta nustatyto mokesčio surinkimo tvarka bei biudžetinei įstaigai Palangos miesto rinkliavų centrui pavesta administruoti šį mokestį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius