Mokestis už šiukšles: miestelėnų diskriminacija

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-01-05
Peržiūrėta
1840
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pernai lapkritį miesto valdžia įteisino naujus vietinės rinkliavos už šiukšles tarifus bei patvirtino šiukšlių surinkimo tvarką. Naujųjų metų išvakarėse įvykusiame savivaldybės Tarybos posėdyje žengtas antrasis žingsnis – suteikta galimybė juridiniams asmenims vietinę rinkliavą susimokėti pagal deklaruotų komunalinių atliekų kiekį.

 

Išimtis įmonėms

Nors įvairiuose susitikimuose su kurorto bendruomene miesto valdantieji ne sykį aiškino, kad siekiant įgyvendinti nuostatą „teršėjas moka“ privalu apmokestinti visus fizinius ir juridinius asmenis, turinčius turtinį vienetą kurorte. Tačiau vieninteliai ir daugiausiai mokėsiantys už šiukšles taip ir lieka daugiabučių namų gyventojai.

Naujoji patvirtintoji tvarka bus taikoma juridinį statusą turintiems atliekų turėtojams, kurie savo valią pareiškė raštu ir turi galimybę šiukšles kaupti uždaroje, ne viešo naudojimo teritorijoje.

 

Atsakymų nesulaukta

Miesto Tarybos narys, Tėvynės sąjungos frakcijai atstovaujantis Giedrius Šatkauskas  paprašė sprendimo projektą pristačiusio miesto savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vadovo Kosto Jakubausko paaiškinti, ką reiškia privati teritorija ir ar yra duomenys, kiek tokių valdų yra. Taip pat domėtasi, kaip privalės mokėti J.Basanavičiaus gatvės verslininkai, vykdantys atrakcionų veiklą, bei norėta detaliau sužinoti, kaip už šiukšles mokės bendrovės, kurios įsiregistravusios butuose, bei kaip bus skaičiuojamas mokestis už komunalinių atliekų išvežimą daugiabučių namų bendrijoms. Sprendimo projekto pristatytojas K.Jakubauskas į visus užduotus miesto Tarybos narių klausimus trumpai drūtai atsakė, kad nežino. Opozicijos miesto Taryboje atstovų reakcija į vedėjo atsakymą buvo pakankamai aiški: jei nežino, tai nesą apie ką kalbėti.

Posėdžiui pirmininkavęs vicemeras Rimantas Garolis bandė sušvelninti įkaitusią atmosferą, priminęs, kad vedėjas K.Jakubauskas neseniai eina pareigas, todėl turi būti jam suteikta galimybė per šimtą dienų išanalizuoti tarnybos specifiką.

 

Diskriminuojantis sprendimas

Tarybos narys G.Šatkauskas, pasipiktinęs, jog negavo jokios informacijos, sakė, kad ši šiukšlių deklaravimo tvarka griauna pagrindinę idėją, jog už atliekų surinkimą ir išvežimą moka visi ir iš principo yra naikinami anksčiau priimti sprendimai. „Ir kas sukontroliuos kavinės savininkus, kurie gali deklaruoti žymiai mažesnį atliekų kiekį? Be to, deklaracija galima tik tuo atveju, jei yra objekto uždara teritoriją. Tokiu būdu didžiausia našta vėl gula ant gyvenančiųjų daugiabučiuose, kuriems pagal nustatytą tvarką šiukšlių išvežimas bus skaičiuojamas pagal buto plotą“, - įvertino sprendimą, kaip diskriminuojantį, G.Šatkauskas.

 

Turi būti realūs skaičiai

Tarybos nario Daniaus Puodžiaus teigimu, šios tvarkos esmė ta, kad deklaruoja atliekų kiekį tos įmonės, kurios turi uždarą teritoriją. Be to, komunalinių atliekų deklaravimą pagal planuojamą kiekį, vadovaujantis ankstesniais duomenimis, turės kontroliuoti vežėjas bei privalės būti griežta apskaita. Tačiau, pasak miesto Tarybos nario, didžiausia bėda bus su kavinėmis ir kioskais, kurių teritorijos neaptvertos, tad, jo nuomone, atsiras ir tokių, kurie atliekas neš į bendro naudojimo konteinerius. D.Puodžiaus nuomone, principas, kad komunalinės atliekos bus vežamos pagal planuojamą kiekį, o ne pagal faktą, sudarys painiavą. Politiko išsakytoms mintims pritarė Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas Vaidas Šimaitis. Jo manymu,  problema sprendžiama neteisingai. Pasak miesto Tarybos nario, turi būti deklaruojami realūs skaičiai, o planuojamų komunalinių atliekų negali būti.

Miesto Tarybos narys, Rinkliavų centro vadovo pavaduotojas Eugenijus Simutis suskato paaiškinti, kad  turės teisę komunalines atliekas deklaruoti tik tos įmonės, kurių uždara teritorija.

Nepaisant to, jog miesto Tarybai atstovaujantys opozicijos atstovai nepritarė parengtam sprendimo projektui, valdančiųjų daugumos balsais sprendimas buvo priimtas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kol Palangos miesto savivaldybės valdininkai laužo galvas ir ietis, kaip turėtų atrodyti paplūdimiai kitą sezoną, Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimas gali gerokai pakeisti būsimą paplūdimio viešųjų vietų nustatymo ir rinkliavų už jas surinkimo tvarką. Minėtas teismas patenkino Seimo nario Prano Žeimio ieškinį ir pagal keturis iš penkių ieškinio punktų pripažino, kad...


Už kieno šiukšles sumoka pensininkai?

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 11 14 | Rubrika: Miestas

Baigiasi metai, kai Palangos gyventojus užgulė gerokai padidėjusi rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą. Dar šį pavasarį, kai buvo suskaičiuoti visi rinkliavos mokėtojai, buvo aišku, kad pinigų už šiukšles surinksime daugiau, nei reikia sukauptų atliekų išvežimui į sąvartyną.


Įsigaliojusi naujoji tvarka už atliekų išvežimą, tebekelia palangiškių emocijų audras. Palangos miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga Rinkliavų centras, administruojantis vietinės rinkliavos mokestį už šiukšles, ne tik sulaukia nemažai priekaištų iš gyventojų tiek dėl mokesčio dydžio, tiek dėl gautų sąskaitų. Taip pat mokesčių surinkimas atskleidė absurdišką padėtį apie Registro duomenų...


Ketvirtadienį, posėdžiavusi miesto valdžia dar kartą pakoregavo vietinės rinkliavos mokestį už šiukšles. Šįsyk, priimtas sprendimas palankus verslininkams, kuriems minėto mokesčio našta sumažėjo net kelias dešimtis kartų, tačiau gyventojų problemos taip ir liko neišspręstos. Be to, skubos tvarka buvo pritarta pasiūlymui, kad verslininkai rinkliavą už šiukšles  galės susimokėti nuo...


Kilus skandalui dėl vietinės rinkliavos mokesčio už šiukšles, pirmadienį vicemeras Rimantas Garolis jungtiniame Ekonomikos ir finansų bei Statybos ir miesto komitetų  posėdyje pristatė naujus pakeitimus dėl vietinės rinkliavos už komunalines atliekas. Posėdyje dalyvavo Savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius...


Mokestis už šiukšles: lyg bandymų poligone

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 05 21 | Rubrika: Miestas

Pernai lapkritį miesto valdžia įteisino naujus vietinės rinkliavos už šiukšles tarifus bei patvirtino šiukšlių surinkimo tvarką. Po mėnesio miesto Taryba žengė antrą žingsnį – suteikė galimybę juridiniams asmenims vietinę rinkliavą susimokėti pagal deklaruotą komunalinių atliekų kiekį. Kad valdžios sprendimas ne tik diskriminuoja daugiabučių gyventojus, bet ir yra absurdiškas miesto...


Iš piršto šiukšlių rinkliavos tarifus išlaužusiems politikams akys veriasi pamažu

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 05 21 | Rubrika: Miestas

Lietuvos Vyriausybės pavyzdžiu Palangos valdžia paknapstomis skuba taisyti savo praėjusių metų pabaigoje pridarytų klaidų. Skirtumas tas, kad šalies valdžia tas klaidas iškepė per kelias naktis, o Palangos savivaldybė iki patvirtinimo atliekų rinkliavos tvarką gromulavo daugiau nei pusmetį.


Pernai lapkritį miesto valdžia įteisino naujus vietinės rinkliavos už šiukšles tarifus bei patvirtino šiukšlių surinkimo tvarką. Naujųjų metų išvakarėse įvykusiame savivaldybės Tarybos posėdyje žengtas antrasis žingsnis – suteikta galimybė juridiniams asmenims vietinę rinkliavą susimokėti pagal deklaruotų komunalinių atliekų kiekį.


Mokestis už šiukšles smogs nuo Naujųjų metų

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 13 | Rubrika: Miestas

Posėdžiavusi miesto valdžia įteisino naujus vietinės rinkliavos mokesčių tarifus už šiukšlių išvežimą. Taip pat patvirtinta nustatyto mokesčio surinkimo tvarka bei biudžetinei įstaigai Palangos miesto rinkliavų centrui pavesta administruoti šį mokestį.


Įteisinti naują vietinės rinkliavos mokestį už šiukšles Palangos valdžiai nepavyko. Pagal parengtą sprendimo projektą planuota tarifą už šiukšles skaičiuoti nuo turimo gyvenamojo ploto bei ūkinės veiklos. Tokiam projektui pasipriešino Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius