Mokestis už šiukšles smogs nuo Naujųjų metų

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-11-13
Peržiūrėta
1934
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Posėdžiavusi miesto valdžia įteisino naujus vietinės rinkliavos mokesčių tarifus už šiukšlių išvežimą. Taip pat patvirtinta nustatyto mokesčio surinkimo tvarka bei biudžetinei įstaigai Palangos miesto rinkliavų centrui pavesta administruoti šį mokestį.

 

Pritarta naujam projektui

Dar rugpjūtį nepavykus valdžiai įteisinti mokestį už šiukšles skaičiuoti nuo turimo gyvenamojo ploto bei ūkinės veiklos, nutarta šiuo klausimu diskutuoti su miesto bendruomene. Po ne kartą įvykusių susirinkimų ir aptarimų, dienos šviesą išvydo paskutinis sprendimo projektas, kuriam ketvirtadienį, su kai kuriais pataisymais ir pakeitimais, pritarta.

 

Akivaizdi socialinė neteisybė

Parengtą darbo grupės sprendimo projektą pristatęs Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvidas Bacius paaiškino, kad įgyvendinant nuostatą „teršėjas moka“,  bus apmokestinti visi fiziniai ir juridiniai asmenys, turintys turtinį vienetą kurorte.

Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų frakcijai atstovaujantis Mindaugas Skritulskas teiravosi, kodėl jis nebuvo kviečiamas į darbo grupės posėdžius. Be to, jam kelia susirūpinimą nustatytas vieno dydžio mokestis – 144 litai per metus ir dviejų butų kotedžui, esančiam prie jūros, ir vieno ar dviejų kambarių bute gyvenantiems miestelėnams. Anot kalbėjusiojo, po 12 litų per mėnesį mokės vargingai besiverčiantys pensininkai ir tiek pat – turtingieji. Politiko nuomone, toks sprendimas -  akivaizdus socialinio neteisingumo pavyzdys. Pranešėjas A.Bacius pripažino, kad pagal sprendimo projekte nustatytus tarifus vienam gyvenančiam vieno kambario bute teks mokėti  daugiau.

 

„Žalias“ spėjimas

Svarstant projektą, Tarybos narius domino, kokiais kriterijais paskaičiuoti mokesčiai ir ar tai nėra visų „movimas ant vieno kurpalio“. Taip pat teirautasi, ar surinkta informacija, kiek yra privačių namų, kiek žmonių gyvena vieno kambario daugiabučiuose, ar spręsta problema su tais, kurie turi įsigiję butus, bet pastarieji neįregistruoti Registrų centre, bei kas organizuos šiukšlių išvežimą. Opozicijos konstatuota, kad šis projektas yra „žalias“ spėjimas ir neparengtas pagal reglamentą.

 

Šiukšlių rūšiavimas

Posėdyje iškeltas klausimas ir dėl šiukšlių rūšiavimo. Kalbėta, kad Palanga, kaip didžiausias šalies kurortas, turėtų rūpintis įvaizdžiu ir skatinti gyventojus rūšiuoti šiukšles. Tiems, kurie rūšiuoja, turėtų būti mažesnė kaina. Tačiau, nors dauguma Tarybos narių pritarė šiai nuomonei, bet nesant galimybių nustatyti, kas rūšiuoja, o kas ne, apsispręsta, jog tai – ateities klausimas.

 

Aritmetinė klaida

Tarybos narys Dainius Želvys atkreipė dėmesį, kad sodininkams numatytas mokestis už ketvirtį yra 10 litų, o už metus – 120 litų. Pasak jo, čia įsivėlė klaida, nes, jo skaičiavimais, už metus reikia mokėti 40 litų. Tačiau į jo pasiūlymą ištaisyti aritmetinę klaidą neatsižvelgta.

 

Prašė „nevaryti į kapus“

Pasisakiusi viena iš aktyviausių palangiškių Albina Rakauskienė teigė, kad kainos kyla, tačiau apginti vienišų senukų, invalidų, pensininkų valdžia net nemano, o tik didina mokesčius. Anot miestelėnės, todėl nebestebina tai, kad visi tyčiojasi ir juokiasi iš valdžios priimamų sprendimų. Pasisukusi į miesto vadovą A.Rakauskienė klausė, nejaugi reikia pirkti virves ir eiti visiems pasikarti, prašė senukų nevaryti į kapus. Meras V.Stalmokas, regis, nesiklausė, kas kalbama, nes jo komentaras buvo trumpas, kad tą ir reikia daryti, paaiškinęs, jog mokėti turi visi. Salėje sėdėjusieji net nebesuprato, apie ką kalba miesto vadovas.

Meras susizgribo, kad ne taip išsireiškė, ir pasitaisė paaiškinęs, jog bus sudaryta komisija, spręsianti klausimus dėl lengvatų.

 

Ne šventa karvė

Tarybos nario Eugenijaus Simučio teigimu, ne paslaptis, kad mieste yra ir ne nuolat gyvenančių žmonių, kurie turi įsigiję vieno ar dviejų kambarių butus, tačiau nemoka už šiukšles. Pasak liberalcentristo, šis dokumentas nėra „šventa karvė“ ir jis tobulintinas. Lengvatos, anot jo, bus numatytos. Taip pat, jo nuomone, būtina kontrolė, nes jos nesant, realiai surinkti mokesčius nepavyks. Politiko teigimu, sprendimą reikia priimti, nes nuo sausio 1 dienos už komunalinių atliekų tvarkymą reikės mokėti iš biudžeto, kuris bus žymiai mažesnis.

 

Sumažino 3 litais

Tarybos narys Saulius Simė pasiūlė dviejų butų namų gyventojams ir gyvenantiems daugiabučiuose sumažinti mokestį už šiukšles 3 litais. Vietoj numatytų 48 litų už metų ketvirtį įrašyti 45 litus, turintiems iki 40 kv.m bendrojo ploto – 21 litą, o tų, kurių buto plotas daugiau nei 40kv.m, – 36 litus. Šiam pasiūlymui pritarta. 

Nors opozicija ir siūlė atidėti sprendimą, motyvuodama, kad dokumente yra daug netikslumų ir socialiniu aspektu jis neteisingas, tačiau valdantieji neatsižvelgė ir į šį siūlymą.

 

Turės mokėti visi

Posėdžio pirmininko V.Stalmoko nuomone, atidėti nesą prasmės ir reikia žengti pirmuosius žingsnius. Anot mero, tolimesni sprendimai bus ir dėl komunalinių atliekų deklaravimo, ir dėl lengvatų socialiai remtiniems asmenims. „Po pusmečio, kai bus žinoma, kiek realiai surenka administratorius pinigų, gali būti, kad kainos sumažės. Aš dar kartą sakau, kad turės mokėti visi“, - dėl šiukšlių mokesčio savo nuomonę išsakė V.Stalmokas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 11 d., Pagarbos mokesčių mokėtojams dieną, į Kurhauzą sukviesti didžiausi 2022 metų mokesčių į Palangos miesto biudžetą mokėtojai – tiek verslininkai, tiek ir vadinamojo Pagalvės mokesčio daugiausiai sumokėję gyventojai. 


Įsigaliojusi naujoji tvarka už atliekų išvežimą, tebekelia palangiškių emocijų audras. Palangos miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga Rinkliavų centras, administruojantis vietinės rinkliavos mokestį už šiukšles, ne tik sulaukia nemažai priekaištų iš gyventojų tiek dėl mokesčio dydžio, tiek dėl gautų sąskaitų. Taip pat mokesčių surinkimas atskleidė absurdišką padėtį apie Registro duomenų...


Ketvirtadienį, posėdžiavusi miesto valdžia dar kartą pakoregavo vietinės rinkliavos mokestį už šiukšles. Šįsyk, priimtas sprendimas palankus verslininkams, kuriems minėto mokesčio našta sumažėjo net kelias dešimtis kartų, tačiau gyventojų problemos taip ir liko neišspręstos. Be to, skubos tvarka buvo pritarta pasiūlymui, kad verslininkai rinkliavą už šiukšles  galės susimokėti nuo...


Iš piršto šiukšlių rinkliavos tarifus išlaužusiems politikams akys veriasi pamažu

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 05 21 | Rubrika: Miestas

Lietuvos Vyriausybės pavyzdžiu Palangos valdžia paknapstomis skuba taisyti savo praėjusių metų pabaigoje pridarytų klaidų. Skirtumas tas, kad šalies valdžia tas klaidas iškepė per kelias naktis, o Palangos savivaldybė iki patvirtinimo atliekų rinkliavos tvarką gromulavo daugiau nei pusmetį.


Mokestis už šiukšles: lyg bandymų poligone

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 05 21 | Rubrika: Miestas

Pernai lapkritį miesto valdžia įteisino naujus vietinės rinkliavos už šiukšles tarifus bei patvirtino šiukšlių surinkimo tvarką. Po mėnesio miesto Taryba žengė antrą žingsnį – suteikė galimybę juridiniams asmenims vietinę rinkliavą susimokėti pagal deklaruotą komunalinių atliekų kiekį. Kad valdžios sprendimas ne tik diskriminuoja daugiabučių gyventojus, bet ir yra absurdiškas miesto...


Pernai lapkritį miesto valdžia įteisino naujus vietinės rinkliavos už šiukšles tarifus bei patvirtino šiukšlių surinkimo tvarką. Naujųjų metų išvakarėse įvykusiame savivaldybės Tarybos posėdyje žengtas antrasis žingsnis – suteikta galimybė juridiniams asmenims vietinę rinkliavą susimokėti pagal deklaruotų komunalinių atliekų kiekį.


Mokestis už šiukšles smogs nuo Naujųjų metų

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 13 | Rubrika: Miestas

Posėdžiavusi miesto valdžia įteisino naujus vietinės rinkliavos mokesčių tarifus už šiukšlių išvežimą. Taip pat patvirtinta nustatyto mokesčio surinkimo tvarka bei biudžetinei įstaigai Palangos miesto rinkliavų centrui pavesta administruoti šį mokestį.


Valdžios galvaskausmis dėl šiukšlių

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 01 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį miesto valdžia su kurorto bendruomene aptarė šiukšlių mokesčio problemas. Susitikime dalyvavo meras Vytautas Stalmokas, Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas bei vienintelis iš politikų Eugenijus Simutis, dirbantis Rinkliavų centre direktoriaus pavaduotoju. Palangos miesto rinkliavų centrui bus pavesta administruoti mokestį už šiukšles. Daugiau nei...


Valdžia su gyventojais tarėsi dėl šiukšlių mokesčio

„Palangos tilto“ informacija, 2009 08 28 | Rubrika: Miestas

Penktadienį S.Vainiūno muzikos mokyklos salėje miesto meras Vytautas Stalmokas bei darbo grupės nariai, kuriems pavesta parengti vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą  nuostatus bei apskaičiuoti rinkliavos dydį, išklausė miesto bendruomenės narių pasiūlymus bei pastabas dėl šiukšlių surinkimo ir apmokestinimo.


Įteisinti naują vietinės rinkliavos mokestį už šiukšles Palangos valdžiai nepavyko. Pagal parengtą sprendimo projektą planuota tarifą už šiukšles skaičiuoti nuo turimo gyvenamojo ploto bei ūkinės veiklos. Tokiam projektui pasipriešino Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius