Palangoje – rekordinės Velykos!

Marius ANDRIUŠKA, 2010-04-06
Peržiūrėta
1700
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį Velykų sekmadienį Palangos J.Basanavičiaus gatvėje šurmuliavo minia palangiškių bei dar daugiau į kurortą atvykusių svečių. Mat čia įvyko net du išskirtiniai renginiai – oficialiai atidaryta Baltijos jūros regiono šalių Velykinių margučių alėja ir rekordinis Margučių ridenimo čempionatas.

 

Velykinė šventė prasidėjo Palangos miesto savivaldybės mero Vytauto Stalmoko pasveikinimu, po kurio Kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis visus palangiškius bei miesto svečius pakvietė dalyvauti azartiškose vaikščiojimo kojokais bei lenktynių su maišais rungtyse.

Nors pasivaikščioti, o juo labiau pabėgioti, prie nuosavų kojų prisidėjus dar ir ilgokas lazdas sekėsi ne kiekvienam, nei vienas „kojūkininkas“ namo neparpėdino liūdnas ir negavęs jokio prizo. Rungties nugalėtojams, suprantama, buvo dar linksmiau – jiems šventės rėmėjai, J.Basanavičiaus gatvėje įsikūrusių kavinių bei restoranų šeimininkai padovanojo kvietimus papietauti. Dalyviai rungtyniavo itin azartiškai, o šventės vedančiajam teko kai kuriuos net raminti, kad įsiaudrinę kartu su kojokais nenukulniuotų jūron.

Maišus, į kuriuos paprastai supilamos bulvės, labiau mėgo silpnosios lyties atstovės. Nors kai kurioms teko ir pargriūti, išbandyti gatvės tvirtumą nuosavais keliais, nei viena šventės viešnia nenuliūdo. Moterys suskubo dalyvauti rungtyje dar ir todėl, kad buvo galima distancijos viduryje ne tik paliesti vieno didžiulio margučio tvorelę ir tada grįžti atgal, bet ir... pabučiuoti šventės rėmėją bei vieną iš iniciatorių verslininką Klaidą Pakutinską. Deja, šia išskirtine galimybe susimindžiusios rungties dalyvės į nugalėtojų sąrašą nebepateko. Mat per ilgai užtruko...

Pasitrynę nukentėjusius kelius bei apžiūrėję didžiuosius Baltijos šalių ornamentais išmargintus margučius, kurių iš viso buvo vienuolika, miestelėnai ir kurorto svečiai nuskubėjo link tilto į jūrą, kurio prieigose jų laukė kitas nekasdieninis renginys – Margučių ridenimo čempionatas. Beje, tai ne šiaip velykinis renginys, bet dar ir pretenduojantis į rekordinį. Bent jau niekas nebuvo girdėjęs, kad kur nors Lietuvoje būtų ilgesnis ridenimo takelis. Palangoje įvairiausiomis spalvomis išmarginti kiaušiniai riedėjo net 15 metrų ir 88 centimetrus.

Šioje rungtyje labiausiai sekėsi mažiesiems šventės dalyviams, sugebėjusiems savais margučiais trinktelėti į varžovų ir namo grįžti net tik pilnomis kišenėmis laimėtų kiaušinių, bet ir pilnomis burnomis saldumynų. Patiems taikliausiems, beje, ir jauniausiems pirmųjų trijų vietų laimėtojams atiteko dar ir kvietimai su tėveliais paviešėti J.Basanavičiaus gatvės restoranuose.

Į Lietuvos rekordininko titulą pretenduoja ne tik ilgiausias margučių ridenimo takelis, bet ir pagrindinis velykinės šventės Palangoje simbolis – didžiulis gintarinis margutis, pastatytas pačioje J.Basanavičiaus gatvės pradžioje. Jį sukūręs palangiškis tautodailininkas Albertas Bukauskas sunaudojo apie 15 kilogramų gintaro, padovanoto įmonės „Vilnis“. Margučio aukštis – 2 metrai, o plotis – apie 1,4 metro. „Kito tokio margučio tikrai niekur nėra,“ – tvirtino Palangos kultūros centro direktorius N.Stasiulis.Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Europos brasbendų čempionatas Palangoje pavyko – kurortas sulaukė daugiau nei trijų tūkstančių svečių iš visos Europos ir Lietuvos. O ir oras čempionato dalyvius džiugino – lepino saulė. 


Velykos pajūryje palangiškius ir miesto svečius pasitiks su natūraliai puošnia Margučių alėja J. Basanavičiaus gatvėje. O pirmąją Velykų dieną visų lauks nuotaikinga „Margučių ridenimo šventė“ Šventojoje.


Ir Palangos gyventojai, ir kurorto svečiai jau įprato paskutiniais metais skubėti į J. Basanavičiaus gatvę, kuri prieš šv. Velykas akis vilioja įspūdinga Margučių alėja. Tačiau šiemet palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami ne į ją, o uoliai ieškoti margučių įvairiose Palangos vietose. Šventiniu laikotarpiu numatyta ir daugiau veiklų, kuriose saugiai...


Jau tapo įprasta, kad per kiekvienas šv. Velykas Palangos J. Basanavičiaus gatvę papuošia įspūdinga Margučių alėja. Tačiau šiemet palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami apsiauti patogius batus ir atrasti šventinius Šimtmečio margučius įvairiose Palangos vietose. Kodėl šie šv. Velykų simboliai vadinami Šimtmečio margučiais? Todėl...


Palanga kviečia vieną iš gražiausių pavasario švenčių – Šv. Velykas – pasitikti didžiausiame šalies kurorte bei žada pažerti smagių atrakcijų. Jau šeštadienį populiariausia kurorte J. Basanavičiaus gatvė pasidabino įspūdinga Margučių alėja. Tradicine tapusi alėja šiais metais iki pat Atvelykio kviečia susipažinti su Žemaitijos...


Kurortas šimtametėse fotografijose, margučių ridenimo čempionatas prie Jūros tilto, liaudiškų šokių vakarėlis – tokias Velykas Palanga siūlo savo gyventojams bei miesto svečiams. O dar po savaitės, per Jurgines, Palanga kvies ne tik pasiklausyti liaudies dainų, bet ir Birutės parke patiems išsikepti tikrą lietuvišką duoną senovinėje krosnyje.


Rekordinis šalyje Palangos margučių ridenimo takas – per 18 metrų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 12 | Rubrika: Miestas

18,6 metro – tokio ilgio yra šalyje rekordinis margučių ridenimo takas, pirmadienį nutiestas Palangoje. Beje, planuota buvo užfiksuoti gerokai mažesnį šalies rekordą – 16 metrų.


Praėjusį sekmadienį, visiems švenčiant Velykas, velykinių margučių alėjos šurmulys sukvietė gausybę smalsuolių, norinčių išmėginti savo jėgas vaikščiojant su kojokais, šuoliuojant su maišais bei ridenant margučius.


Palangoje – rekordinės Velykos!

Marius ANDRIUŠKA, 2010 04 06 | Rubrika: Miestas

Praėjusį Velykų sekmadienį Palangos J.Basanavičiaus gatvėje šurmuliavo minia palangiškių bei dar daugiau į kurortą atvykusių svečių. Mat čia įvyko net du išskirtiniai renginiai – oficialiai atidaryta Baltijos jūros regiono šalių Velykinių margučių alėja ir rekordinis Margučių ridenimo čempionatas.


Baltijos jūros regiono šalių šventinių ambasadų veiklos pratęsimas

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 08 | Rubrika: Kultūra

Visą mėnesį Palangoje vyko Baltijos jūros regiono šalių Kalėdų alėjos šventė, veikė dešimties Baltijos jūros regiono šalių šventinės ambasados.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius