Palangoje viešėję norvegų žurnalistai laidė kritikos strėles

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-12-08
Peržiūrėta
583
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tarptautinė Baltijos šalių kalėdinių eglučių alėja į Palangą priviliojo daug svečių – ir tokių, nuo kurių požiūrio į šventę ir kurortą priklauso mūsų miesto gerovė – žurnalistus. Į Palangą atvykę Norvegijos žurnalistai Mathea Skaalvik Pihl, Gaute Th. Omdahl ir Arne Kristian Lovik Stellander, Palangos Turizmo informacijos centre susitikę su jo darbuotojais, taip pat vietos žurnalistais, žarstė ne tik komplimentus Palangai, bet paleido į ją ir kritikos strėlių.

 

„Palanga, kartu su prekybos rojumi, Klaipėda, siūlomos norvegams kaip vienas kelionės paketas, galėtų būti labai paklausi prekė Norvegijoje. Jūs turite labai gerus stomatologus, „Akropolį“, nuostabius Palangos paplūdimius,  itin švarius viešbučius, gerus restoranus, Botanikos parką ir autentišką lietuvišką maistą, bet, deja, norvegai apie tai nežino. Tai – didžiausia Lietuvos ir Palangos bėda“, - sakė ne pirmą kartą Palangoje viešintis Kristian Lovik Stellander.

Anot jo, nors Palanga atitinka europinius kurorto standartus, vis tik reikėtų „mažų pakitimų“, kad kurortas būtų dar patrauklesnis.

„Nors, apskritai kalbant, aptarnavimas Palangos kavinėse, restoranuose ir baruose yra labai geras, bet neretai pasitaiko ir labai blogo serviso. Atrodo, kad padavėjai dažnai labiau galvoja, kaip greičiau sulaukti darbo dienos ar algos, nei kaip geriau aptarnauti klientą. Blogo aptarnavimo galėjai tikėtis Palangoje prieš dešimt metų, ir tai nieko nestebino – buvo „normalu“, bet blogas aptarnavimas žudo ne vieną kavinę 2010-ais metais“, - įsitikinęs norvegų žurnalistas.

Jam atrodo juokingi bandymai privilioti daugiau užsieniečių į kurortą tik atspausdinus geros kokybės brošiūras ir jas padėjus kavinėse. „Kartais atrodo, kad dirbama senais būdais – šiais laikais ir turizmo parodose dalyvauti ir save reprezentuoti neužtenka tikintis sėkmės sulaukti. Reikėtų Palangai žymiai aktyviau save pristatyti interneto erdvėje. Pavyzdžiui, aš, kaip didžiausio Norvegijoje interneto portalo apie Baltijos šalis korespondentas, siūliau ne vienai Lietuvos įmonei ir turizmo agentūrai paruošti straipsnius apie juos, įdėti reklamą. Gaila, kad per du metus tik viena agentūra tuo susidomėjo. Jiems tai atsipirko – per ją į Lietuvą atvažiavo ne viena norvegų turistų grupė. Žinoma, reklamavimasis kainuoja pinigus, bet kartais lietuviai atrodo kaip itin dideli šykštuoliai“, - sakė žurnalistas.

Jis įsitikinęs, kad Latvija, Estija ir jų kurortai yra žymiai labiau žinomi Norvegijoje. „Deja, reikia pripažinti, kad nemažai norvegų nuo kelionių į Lietuvą atbaido ir itin neigiama informacija apie lietuvius – skelbiama pirmuose puslapiuose, kad lietuviai gabena kontrabandą, vagia. Reikėtų parodyti ir kitokią Lietuvą ir lietuvius“, - įsitikinusi Mathea Skaalvik Pihl. Vis tik norvegai nusiteikę optimistiškai dėl Palangos ir viso regiono galimybių. „Tereikia į Lietuvą atvežti keliolika grupių, kad žinia apie nuostabų paplūdimį Palangoje, pigų apsipirkimą Klaipėdoje, puikus ir nebrangiai dirbančius stomatologus, puikią gamtą pasiektų ir norvegų žiniasklaidą. Tik reikia dirbti labiau kryptingai,  reikia mažiau kalbėti, o daugiau daryti – paversti kontaktus kontraktais“, - sakė Kristian Lovik Stellander.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip ir kiekvienais metais, Palanga įžiebs kalėdinę eglę pirmąją gruodžio savaitę, penktadienį, gruodžio 4-ąją, Palangoje, o šeštadienį, gruodžio 5-ąją, Šventojoje. „Šiais metais šventiniam miesto papuošimui (įskaitant Palangos ir Šventosios kalėdinių eglių atvežimą, sumontavimą ir papuošimą) skirta 60000 eurų,“ –...


Valstybinio turizmo departamento kvietimu trečiadienį Palangoje lankėsi 26 žiniasklaidos atstovai iš Baltarusijos. Žurnalistams buvo surengta ekskursija po kurortą, jie taip pat pakviesti susitikti su Palangos miesto savivaldybės administracijos bei Turizmo informacijos centro atstovais.


Valstybinio turizmo departamento kvietimu trečiadienį Palangoje lankėsi 18 Sankt Peterburgo (Rusija) žurnalistų. Žiniasklaidos atstovai Palangoje ne tik susipažino su turizmo infrastruktūra bei lankytinais objektais, bet ir susitiko su miesto meru Šarūnu Vaitkumi, Savivaldybės administracijos direktore Akvile Kilijoniene, Savivaldybės administracijos specialistais.


Praėjusį sekmadienį, visiems švenčiant Velykas, velykinių margučių alėjos šurmulys sukvietė gausybę smalsuolių, norinčių išmėginti savo jėgas vaikščiojant su kojokais, šuoliuojant su maišais bei ridenant margučius.


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Tarptautinė Baltijos šalių kalėdinių eglučių alėja į Palangą priviliojo daug svečių – ir tokių, nuo kurių požiūrio į šventę ir kurortą priklauso mūsų miesto gerovė – žurnalistus. Į Palangą atvykę Norvegijos žurnalistai Mathea Skaalvik Pihl, Gaute Th. Omdahl ir Arne Kristian Lovik Stellander, Palangos Turizmo informacijos centre susitikę su jo darbuotojais, taip pat vietos žurnalistais...


Didžiausių metų švenčių laukimo pradžią Palanga paskelbė įžiebdama ne vieną šventinę eglę miesto centre, o net keliolika kalėdinių eglučių kurorto šerdyje – J. Basanavičiaus gatvėje.


Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų....


Kurorto vadovų veikla sulaukė kritikos strėlių

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 05 05 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę įvykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje išklausytos ataskaitos apie Tarybos, mero Vytauto Stalmoko ir Administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo 2009 metais nuveiktus darbus sulaukė nemažai kritikos, tačiau joms buvo pritarta.


Po įvykių Kaune, kai mįslingų paskatų vedamos nusižudė kelios paaugliško amžiaus mergaitės, besidomėjusios vienu iš jaunimo judėjimų, Lietuvą užtvindė nepasitenkinimo banga. Paaugliai spaudžiami į kampą už tai, kad yra kitokie.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius