Palangos čiuožykla virto pajuoka

Šarūnas VAITKUS, 2010-01-29
Peržiūrėta
1711
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šalta žiema Lietuvoje suteikė retą progą pigiai įrengti žiemos pramogas. Labiausiai jų kaip tik trūksta Palangai, kuri kenčia nuo sezoniškumo ir žiemą į kurortą atvykstantiems poilsiautojams mažai ką turi pasiūlyti. Jei miesto svečių šios pramogos ir nesudomintų, čiuožykla ar minimaliai įrengta slidininkų trasa pajūrio miškeliuose taptų malonia atgaiva vietos gyventojams.

 

Spirginant 20 laipsnių šalčiui čiuožyklas išsiliejo dauguma Lietuvos miestų ir miestelių. Mokyklos aikštyne erdvią čiuožyklą įsirengė nidiškiai, Gargžduose žiemos pramogų vieta paversta krepšinio aikštelė.

Girdint apie šiuos pavyzdžius, dar skaudžiau tampa žvelgiant į Palangoje mėgintą įrengti čiuožyklą miesto centrinėje aikštėje.  Iš gero valdžios sumanymo išėjo didelis šnipštas.  Išleisti tūkstančiai litų, išlieta daugiau nei dešimt kubų vandens, komunalinio ūkio darbininkai gaišo laiką, o čiuožyklos kaip ir nėra.

Visų pirma, abejotinas pats sumanymas čiuožyklą įrengti centrinėje aikštėje įdubusio fontano vietoje. Dėl nelygaus reljefo išlieti pakankamo dydžio ledo aikštelę nepavyko, todėl buvo pasitenkinta 10 metrų ilgio ir 10 metrų pločio kvadratu, kuris vandeniu buvo liejamas vos ne savaitę.

Bet argi tai čiuožykla? Tokioje čiuožykloje su pačiūžomis net įsibėgėti nėra kur. Sušalęs išlaužytas ledas netinka čiuožti net su batais. Vienas iš šios pramogos iniciatorių tarybos narys Eugenijus Simutis viename miesto laikraštyje teigė, kad įrengiama čiuožykla galinti sudominti verslininkus, kurie čia galėtų užsiimti pačiūžų nuoma.

Kaip ir reikėjo tikėtis, tokia čiuožyklos imitacija Palangoje nieko nesudomino. Lentomis apkalta sušalusi bala centrinėje aikštėje riogso niekam nereikalinga.

Lieka tik gūžčioti pečiais, kodėl Palangoje čiuožyklą pasiryžusi įrengti miesto valdžia to nedarė erdvioje krepšinio aikštelėje. Asfaltuotos lygios aikštelės kraštus būtų pakakę tik apkalti dviem eilėm lentų ir paprašyti ugniagesių pagalbos, kurie būtų ją išlieję vandeniu. Tokiu būdu čiuožyklas įsirengė daugelis šalies miestelių.

Manau, nuvalyti sniegą ir čiuožyklą įrengti mielai būtų padėję miesto mokyklų mokiniai. Štai Nidos mokyklos aikštelėje įrengtoje čiuožykloje vyksta net kūno kultūros pamokos.

Šalta žiema pranašaujama dar ilgai. Gerą sumanymą sugadinę savivaldybės vadovai dar gali ištaisyti savo klaidą ir anapus Klaipėdos plento gyvenamųjų namų kvartale esančioje krepšinio aikštelėje įrengti padorią čiuožyklą.

Bėga savaitės, artinasi paskutinis žiemos mėnuo, tačiau jokių savivaldybės pastangų nematyti.  Gal merui Vytautui Stalmokui pakanka ir tokios čiuožyklos.?  Nenustebčiau, kad meras savo metinėje veiklos ataskaitoje net ir tokios čiuožyklos įrengimą pažymės kaip vieną iš svarbesnių nuveiktų savo darbų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kasmetinį krantų pokyčių monitoringą atlikę specialistai konstatavo liūdną faktą: per metus nemaža dalis Palangos paplūdimių susiaurėjo trečdaliu, o kai kur – net per pusę.


Daugiau nei prieš 10 metų mirusio tėvo Palangoje esantį turtą turtą paveldėjusi 36 metų duktė dabar turi atsakyti už jo padarytą pažeidimą – moteriai surašytas savavališkos statybos aktas ir ji iki liepos 9 dienos įpareigota nugriauti neteisėtai pastatytą namą.


Kurorto gyventojai kviečiami padėti Palangos miesto-partnerio Bučos žmonėms, kenčiantiems nuo karo Ukrainoje. Per Bučos miestą, esantį vos už 30 kilometrų nuo Kijevo, eina automagistralė į Ukrainos sostinę, tad Kijevo prieigose esanti Buča šiuo metu yra tapusi itin didelių karinių veiksmų auka. Miestas verčiamas griuvėsiais, vietos gyventojams jau trūksta ne tik medikamentų, bet ir maisto. 


Žinomas pajūrio vaikų gydytojas ortopedas. Kaunietis, kuris nė minutėlę nesuabejojo savo sprendimu beveik prieš keturis metus persikelti gyventi į Palangą. O taip pat – „iki kaulų smegenų“ – socialdemokratas, o dabar – ir kandidatas į Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirminko pareigas. Ar pavyks jam balandį visuotiniame kurorto skyriaus...


Pastarosiomis žiemomis kurorte būdavo įrengiama net po kelias čiuožyklas – Birutės parke ant tvenkinių, Taikos gatvėje, taip pat ir Šventojoje. Tačiau šiemet čiuožykloms įrengti pristigo šalčio. Labiausiai palangiškiai pasigedo gyvenamajame rajone įrengtos čiuožyklos. Birutės parke dar buvo bandyta, tačiau šaltukui nespaudžiant čiuožykla greit tirpo.


Palangiškiai žiemą apsnūdusiame mieste pasigenda pramogų. Šaltuoju metų laiku jau bene šeštus metus iš eilės vis žadama išpilti čiuožyklą, tačiau pažadai taip ir liko pažadais. Norima mažinti sezoniškumą, tačiau galimybių kurorto svečius ir gyventojus sukviesti ant ledo niekaip niekas neranda? Miesto politikai žada, jog čiuožykla greičiausiai...


Palanga poilsiautojams vis dar neturi ko pasiūlyti  17

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 05 09 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

„O karalius juk nuogas”, – taip būtų galima pasakyti apie paskutiniu metu viešoje erdvėje be saiko giriamą Palangą. Tiesa pasakius, nemažą dalį viešosios nuomonės užima pačios savivaldybės savigyra.


Šalta žiema – rykštė benamiams

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 02 09 | Rubrika: Miestas

Kaulus stingdantis šaltis verčia rūpintis ne tik miško gyvūnais, bet ir nuolatinės gyvenamosios vietos neturinčiais asmenimis. Sausio 30 d. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato viešosios policijos apylinkės inspektoriai ir patruliai vykdė prevencinę priemonę, kurios metu tikrino benamių susibūrimo vietas Palangoje....


Ar Palangoje žiemą reikalinga čiuožykla, niekam net nekyla abejonių ir visi sutartinai patvirtina, jog tokia pramoga reikalinga. Palangiškiai pamena, jog tokių bandymų buvo, o svarbiausia, jie įsiminė ir paliko gerą įspūdį. Praėjusiais metais centrinėje miesto aikštėje kurta čiuožykla ne itin sužavėjo palangiškius, galbūt šiemet nauja pramoga labiau džiugins, žinoma, jei orai tokią...


Palangos čiuožykla virto pajuoka

Šarūnas VAITKUS, 2010 01 29 | Rubrika: Miestas

Šalta žiema Lietuvoje suteikė retą progą pigiai įrengti žiemos pramogas. Labiausiai jų kaip tik trūksta Palangai, kuri kenčia nuo sezoniškumo ir žiemą į kurortą atvykstantiems poilsiautojams mažai ką turi pasiūlyti. Jei miesto svečių šios pramogos ir nesudomintų, čiuožykla ar minimaliai įrengta slidininkų trasa pajūrio miškeliuose taptų malonia atgaiva vietos gyventojams.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius