Partijų Palangos skyrių ir rinkimų komitetų lyderiai dar slapukauja

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-12-07
Peržiūrėta
497
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Partijų Palangos skyrių ir rinkimų komitetų lyderiai dar slapukauja

Mažame Palangos kurorte dažniausiai sunku ką nors ilgai išsaugoti paslaptyje, tačiau rinkimams į savivaldybės Tarybą kovo 3-iąją besirengiančių partijų Palangos skyrių ir visuomeninių komitetų vadai savo rinkimų programas – pažadus ir įsipareigojimus palangiškiams – kol kas laiko už septynių užraktų. Nors šios politinės kampanijos dalyviai visus dokumentus Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) turi pateikti iki gruodžio 28-osios dienos, vakar tai buvo padarę tik keturių partijų – Lietuvos liberalų sąjūdžio, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), Lietuvos socialdemokratų ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos – Palangos skyriai. Vakar rinkimams jau buvo užsiregistravę ir du Palangos visuomeniniai komitetai: „Palangiškiai“ ir „Pirmyn, Palanga ir Šventoji!“.
„Palangos tiltas“ paprašė jų lyderių atsakyti į tuos pačius klausimus. Pirma, kada bus paskelbta skyriaus ar visuomeninio komiteto rinkiminė programa? Antra, kas bus jos „vinis“, devizas? Trečia, koks yra pirmasis rinkimų sąrašo penketukas? Ketvirta, kas bus skyriaus ar visuomeninio komiteto kandidatas tiesioginiuose mero rinkimuose? Penkta, kiek mandatų naujoje Taryboje būtų geras rezultatas?
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus (šiuo metu kurorto konservatoriai turi 14 mandatų miesto savivaldybės Taryboje) rinkimų štabo pirmininkas Mindaugas Skritulskas „Palangos tiltui“ sakė, kad šiuo metu rinkimų programa yra „beveik baigta“, tačiau „dėl tam tikrų dalykų“ dar yra diskutuojama.
„Programą visa apimtimi skelbsime kitų metų vasario mėnesį. Vieno išskirtinio devizo neturėsime, nes manome, kad vien šūkiais ar devizais esminių pokyčių pasiekti nepavyks. Labiau linkę pristatyti visus konkrečiai suplanuotus darbus“, – sakė M. Skritulskas.
Neoficialiai teigiama, kad konservatorių programos „vinis“ – šeima, šeimos gera aplinka ir net gimstamumo skatinimas.
Pirmasis konservatorių sąrašo penketukas jau senokai aiškus: Šarūnas Vaitkus, Pranas Žeimys, Mindaugas Skritulskas, Dainius Želvys, Rimantas Antanas Mikalkėnas.
„Kas yra mūsų kandidatas tiesioginiuose mero rinkimuose, irgi seniai aišku – Šarūnas Vaitkus“, – sakė M. Skritulskas.
Jis nespekuliavo, kiek mandatų konservatoriai siekia naujoje Taryboje.
„Dalyvaujame rinkimuose ne pirmą kartą, tad spėjome įsitikinti, kad tokie spėliojimai apie mandatų skaičių – beprasmiai“, – atsakė TS-LKD Palangos skyriaus rinkimų štabo pirmininkas.
Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS) Palangos skyriaus pirmininkas Darius Kubilius „Palangos tiltui“ raštu atsiųstame laiške nurodė, kad LVŽS Palangos skyriaus rinkiminės programos projektas yra parengtas, liko tik baigiamieji (paskutiniai) derinimo darbai.
„Planuojame iki metų pabaigos galutinai parengti ir paskelbti minėtą programą“, – sakė jis.
Kurorto „valstiečiai ir žalieji“ skyriaus pagrindinius įsipareigojimus bei kampanijos šūkį žada palangiškiams paskelbti kartu su patvirtinta programa.
Paklaustas, koks yra LVŽS Palangos skyriaus rinkimų sąrašo pirmasis penketukas, D. Kubilius sakė, kad skyriaus kandidatų į Savivaldos tarybos rinkimus sąrašas dar yra formuojamas.
„Kai turėsime išbaigtą sąrašo variantą, informuosime papildomai“, – sakė jis.
Tačiau LVŽS Palangos skyriaus kandidatas tiesioginiuose mero rinkimuose – aiškus.
„Skyriaus valdybos narių posėdyje aš buvau patvirtintas kandidatu dalyvauti tiesioginiuose mero rinkimuose”, – sakė D. Kubilius.
Jis išsisuko nuo tiesaus atsakymo, kiek mandatų naujoje miesto Taryboje būtų geras pasiekimas kurorto LVŽS skyriui.
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Palangos skyriaus rinkimų į miesto savivaldybės Tarybą sąrašo lyderė Svetlana Grigorian „Palangos tiltui“ sakė, kad Palangos socialdemokratai „bene pirmą kartą“ parengė ambicingą rinkiminę programą Palangai.
„Kaip žadėjome priešrinkiminiu laikotarpiu, nuomonės svarbiausiais klausimais atsiklausėme palangiškių ir Šventosios gyventojų. Programos pristatymą planuojame gruodžio antroje pusėje“, – sako jos raštiškas atsakymas.
Paklausta, kokie bus kurorto socialdemokratų rinkimų programos pagrindiniai įsipareigojimai Palangai bei koks bus rinkimų kampanijos devizas, ji atsakė, kad sieks užtikrinti „kiekvieno“ Palangos ir Šventosios gyventojo galimybes dalyvauti savivaldybės sprendimų priėmime ir jaustis miesto šeimininkais.
„Pagrindinė idėja – „Palanga, kuriai rūpi“ – atskleidžia mūsų įsipareigojimus kiekvienam, nepriklausomai nuo turto ar amžiaus“, – sakė ji.
S. Grigorian neatsakė, koks yra kurorto socialdemokratų rinkimų sąrašo pirmasis penketukas.
„Sąrašą į rinkimus vesiu aš, palangiškė Svetlana Grigorian. Kaip ir pirmame rinkiminiame penketuke, sąraše įrašyti kompetentingi savo sričių specialistai ir profesionalai, žinomi Palangos ir Šventosios gyventojai“, – sakė S. Grigorian, kuri yra ir kurorto socialdemokratų kandidatė tiesioginiuose mero rinkimuose.
Pasiteiravus, kiek mandatų naujoje miesto Taryboje būtų geras rezultatas, ji sakė, kad naujoje Taryboje sieks 5 mandatų.
Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) Palangos skyriaus pirmininkė Elena Kuznecova „Palangos tiltui“ sakė, kad skyriaus rinkimų programa bus paskelbta, kai viskas „oficialiai pagal VRK taisykles bus registruota“.
Ji nekomentavo įsipareigojimų, kuriuos prisiims LSDDP Palangos skyrius, tačiau atskleidė politinės kampanijos devizą: „Darnus darbas – visų mūsų gerovė“.
Ji neatskleidė ir skyriaus sąrašo pirmojo penketuko. „Viskam – savas laikas, būtų neetiška dabar tai daryti“, – sakė E. Kuznecova, tačiau pripažino, kad partijos skyriaus sąrašą ves ji.
„Skyriaus kandidatą tiesioginiuose mero rinkimuose dar paskelbsime. Ne aš juo būsiu“, – sakė politikė.
Anot jos, 5 mandatai naujoje Taryboje būtų „labai geras“ pasiekimas. „Tačiau ir trys mandatai būtų neblogas rezultatas“, – sakė E. Kuznecova.
Visuomeninis rinkimų komitetas „Palangiškiai“ VRK sistemoje užsiregistravo gruodžio 4-ąją. Komitetas susikūrė Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus (jis nutraukė savo veiklą mėnesio pradžioje) pagrindu. Komitetas susirašinėjimui nurodo Eugenijaus Simučio, buvusio kurorto liberalsąjūdiečių lyderio, elektroninį paštą ir mobilųjį telefoną.
Jis buvo nešnekus su „Palangos tiltu“ – neatsakė nė į vieną klausimą.
(Kalba – netaisyta) „Viskam – savas laikas. Kai savivaldybės rinkimų komisija įregistruos komiteto keliamą kandidatų sąrašą, tada komitetas paskelbs rinkiminę programą, tada ir matysis visi kandidatai. Palangiškiai nustatys ir mandatų skaičių kiekvienam savarankiškam rinkimų dalyviui, keliančiam kandidatus“, – sakė E. Simutis raštiškame atsakyme.
Nekalbus buvo ir Darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkas bei sąrašo lyderis Edmundas Krasauskas.
„Nuo gruodžio 8 dienos iki gruodžio 28 dienos vyksta kandidatų į savivaldybės tarybą ir kitų, su rinkimais susijusių, dokumentų pateikimas VRK ir savivaldybės rinkimų komisijai. Manau, kad kol dar nėra dokumentai pateikti ir patvirtinti, atsakinėti į Jūsų pateiktus klausimus, susijusius su rinkimais, yra per anksti, – atsakė jis. – Galiu tik patvirtinti, kad Darbo partijos Palangos skyriaus kandidatu į Palangos miesto merus yra iškeltas Vilius Martusevičius“.
Kitam VRK jau įregistruotam Palangos visuomeniniam komitetui „Pirmyn, Palanga ir Šventoji!”, sprendžiant pagal komiteto VRK pateiktus kontaktus, vadovauja Genoveita Krasauskienė, kuri, kaip Darbo partijos kandidatė, nepatekusi į Seimą jo rinkimuose 2012 metais, dirbo kaip Darbo partijos deleguota švietimo ir mokslo viceministre.
Vakar G. Krasauskienė neatsakė į „Palangos tilto“ skambutį.
„Sveiki, paskambinsiu, kai grįšiu. Esu išvykusi“, – sakė jos žinutė.
Neabejojama, kad rinkimuose į Savivaldybės tarybą dalyvaus ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ Palangos skyrius. Tačiau vakar jo pirmininkas Justinas Masalskas buvo jam nebūdingai nekalbus.
„Negaliu jums nieko atsakyti, nes atsakymų nesu dar suderinęs su Vilniumi. Aš jau pasimokiau, kai liežuviu neseniai „pleptelėjau“, – sakė pašnekovas.
Pažadėjęs popiet atsiųsti suderintus atsakymus, jis to nepadarė.
Kalbama, kad rinkimams savo visuomeninį komitetą buria ir Eimutis Židanavičius, kuris 2016 metais į savivaldybės Tarybą pakliuvo kaip visuomeninio komiteto „,Nepartinių palangiškių sąjūdis“ lyderis.
Jis taip pat neatsakė į „Palangos tilto“ klausimus.

Jūsų komentaras:

CATALINA BENJAMIN 2018-12-12 10:54 ([email protected] / IP: 197.210.62.45)
paskola! paskola !! paskola !!! Ar ieškote patikimos ir akredituotos privačios paskolos bendrovės, kuri teikia paskolas visą gyvenimą. Mes siūlome visų rūšių paskolas labai greitai ir lengvai, asmeninės paskolos, automobilių paskolos, hipotekos paskolos, studentų paskolos, verslo paskolos, investicinės paskolos, skolų konsolidavimas ir daug daugiau. Ar jus bankai ir kitos finansinės institucijos atmetė? Ar jums reikia konsolidavimo paskolos ar hipotekos? Nepamirškite, kad esame čia, kad visas savo finansines problemas padarytų praeityje. Mes skolinome lėšas asmenims ir įmonėms, kuriems reikalinga finansinė parama 2%. Nr socialinio draudimo numerio reikalaujama ir kredito patikrinimas nereikalingas, 100% garantuotas. Noriu pasinaudoti šia priemone ir informuoti jus, kad mes teikiame patikimą ir palaikomą pagalbą, ir mes mielai jums pasiūlysime paskolą. Tada atsiųskite mums el. Laišką adresu: ([email protected]) kreiptis dėl paskolos

Taip pat skaitykite

Baigėsi rinkimų į 2020-2024 Seimą balsavimas jo pirmajame ture. Po rezultatų iš Mėguvos rinkimų apygardos Saulės rinkimų apylinkės Palangoje (jie paaiškėjo 23 val. 15 min.)  kurorto konservatorių pirmininkas ir miesto meras Š. Vaitkus sveikindamas apglėbė M. Skritulską: "Mes laimėjome. Mes - antrajame rinkimų ture." Paryčiais suskaičiavus balsavimo...


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Mažame Palangos kurorte dažniausiai sunku ką nors ilgai išsaugoti paslaptyje, tačiau rinkimams į savivaldybės Tarybą kovo 3-iąją besirengiančių partijų Palangos skyrių ir visuomeninių komitetų vadai savo rinkimų programas – pažadus ir įsipareigojimus palangiškiams – kol kas laiko už septynių užraktų. Nors šios politinės kampanijos dalyviai visus dokumentus...


Lietuvos valstybės atkūrimo proga Palangos sporto arenoje vyko Palangos politinių partijų turnyras, kurį organizavo krepšinio klubas „Palanga“ ir Palangos sporto centras.


Kaip partijoms skaičius, kuriais jos bus įrašytos rinkimų biuleteniuose, paversti viliojančiais, įsimintinais ar net magiškais? Dėl to suka galvas šalies partijos ir visuomeniniai judėjimai, kurie vakar Seime išsiaiškino, kokiu numeriu jos bus įrašytos rinkimų biuleteniuose. Išdalinti numeriai Antrą numerį ištraukė...


Taryba jau beveik įpusėjo savo kadenciją. Ir nors miestą valdančios koalicijos partneriai sutartinai postringauja apie jos vienybę dirbant miesto labui, bet akyliems politikos stebėtojams akivaizdu, kad partijos jau pradėjo mintyti apie būsimus savivaldos rinkimus, siekti „išsiryškinimo“ ir pradėti lenktynes dėl balsų. Didžiausia būsimų rinkimų intriga, ko gero...


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Vis aktyvesnės politikų, siekiančių patekti į Tarybą, agitacijos praėjusį antradienį persikėlė ir į Senąją gimnaziją, kur susirinkusių partijų atstovų nekantriai laukė būrys vyriausiųjų gimnazistų, troškusių gauti atsakymus į jų pateiktus klausimus. Nedrąsiai prasidėjęs pokalbis netruko peraugti į karštą diskusiją.


Keturių partijų – Lietuvos Tėvynės Sąjungos – Krikščionių demokratų, Socialdemokratų, Liberalų Sąjūdžio ir Tvarka ir teisingumas – skyrių pirmininkai vakar savivaldybės Tarybos posėdžių salėje pasirašė sąžiningų rinkimų kampanijos deklaraciją. Ja partijų skyrių pirmininkai Šarūnas Vaitkus, Aldona Stasiulaitienė, Danas Paluckas ir Tomas Žulkus įsipareigojo rinkimų kampaniją vykdyti...


Praėjusį ketvirtadienį posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba sudarė naujas komitetų sudėtis. Nepaisant to, kad  Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė bei opozicija siūlė atidėti šį sprendimą, kaip prieštaraujantį Vietos savivaldos įstatymui, valdančiosios daugumos nariai  negirdėjo motyvuotų aiškinimų ir pritarė sprendimo projektui . 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius