Pasigirti greiti. O ištesėti?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2016-04-07
Peržiūrėta
1892
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pasigirti greiti. O ištesėti?

Vis smarkiau pakaušius kaitinanti saulutė miesto valdžią verčia prisiminti, kad iki vasaros – ranka pasiekti.
Nežinia, ar dėl ankstyvo perkaitimo, ar iš neturėjimo ką žurnalistams pasakyti, vicemeras Rimantas Mikalkėnas ėmė ir leptelėjo, kad jau šią vasarą Palangos paplūdimiuose atsiras poilsiautojų asmeninių daiktų saugojimo seifai. Na, gal ne seifai, gal dėžutės, tačiau, esą, į pliažą atėję žmonės turės kur saugiai pasidėti telefoną, piniginę ar savo rūbus.
Idėja sena, bet aktuali. Iš tiesų, nebūna taip, kad poilsiautojai į paplūdimius ateina tik maudymosi kostiumėliais nuogumą prisidengę. Šalia kiekvieno įsitaisiusio ant smėlio būtinai pūpso rūbų krūvelė, kurioje būna „paslėptas“ nuolatinis žmonių palydovas – mobilusis telefonas, piniginė. Vien dėl to, kad kažkam reikia ganyti ant smėlio paliekamą turtą į paplūdimį atėjusi šeima ar porelė negali kartu išsimaudyti. Vienam iš viso bėda – nevalia prisnūsti, baugu net trumpam pasitraukti.
Akivaizdu, kad daiktų saugojimo paslauga paplūdimiuose yra būtina. Tačiau jau šiemet ją pažadėjusi savivaldybė eilinį kartą lipa ant grėblio, kuris iš karto žiebia kakton. Ar miesto vadovai dar nepasimokė su kadaise pažadėtu paplūdimio apšvietimu, vienos krypties eismu Vytauto gatvėje, mokamu įvažiavimu į miestą?
Gal kalbėdamas su žiniasklaida vicemeras nieko tvirtai šiems metams ir nesakė, tačiau, matyt, kalbėjo taip, kad žurnalistai suprato vienareikšmiai – jau bus. Nors iš tiesų, nieko neaišku, nei kas, nei kaip. Tą pripažįsta ir pats R. Mikalkėnas: „Mintis dar tebėra svarstymų lygmenyje“. Tokiu atveju, kam iš viso apie tai kalbėti?
Paaiškėjo, kad viešai paskelbti apie tokią paslaugą savivaldybę sugundė 23 metų studentas iš Vilniaus, kuris elektroniniu paštu miesto valdžios pasiteiravo, kokios yra galimybės įgyvendinti šį sumanymą. Sulaukus pageidaujančio teikti tokią paslaugą, artimiausiame miesto tarybos posėdyje politikams ruošiamasi pasiūlyti prekybos ir paslaugų teikimo schemą papildyti dviem naujom daiktų saugojimui skirtomis vietomis.
Vilnietis tik dabar aiškinasi, kokio dydžio investicijų pareikalaus jo sumanymas. Ar šia naujove paplūdimyje susidomės pakankamai poilsiautojų, kad vos dviem metams konkursą laimėjusiam studentui atsipirktų investicijos ir dar šioks toks pelnas liktų?
Kad vilnietis šiemet ryšis šiai investicijai, jokios garantijos dar nėra. Kam tuomet viešai žiotis, kad tokia paslauga jau bus? Juolab, kad už vieną tokios paslaugos teikimo vietą ketinama nustatyti metams po 500 eurų siekiančią rinkliavą. Tai išgirdęs studenčiokas purto galvą: tokiu atveju jis konkurse nedalyvaus.
Jo skaičiavimais, abiejų vietų įrengimas, per 140 metalinių spintelių su elektroniniais užraktais gamyba, vaizdo kameros jam gali kainuoti apie 15 tūkst. eurų. Gal papildomas tūkstantis eurų rinkliavai visos investicijos fone ir nėra daug, bet čia jau principo reikalas. „Jei Palangos kurortui tikrai reikia tokios poilsiautojams reikalingos paslaugos, investuoti norintiems verslininkams savivaldybė vietą turėtų suteikti nemokamai“, – teigia vilnietis.
Ir yra teisus. Nepaisant to, ar studentas surizikuos imtis šio verslo, ar jau po pirmos vasaros galimų nuostolių jis nenusvils nagų, poilsiautojų daiktų apsauga paplūdimiuose pirmiausia turėtų rūpėti kurorto savivaldybei. Lygiai taip pat, kaip ir žmonių gelbėjimas jūroje, pliažuose suteikiama galimybė jiems persirengti. Juo labiau, kad Palangos valdžia jau seniai žadėjo pagerinti poilsio paplūdimiuose infrastruktūrą. Kad jie būtų labiau civilizuoti. Su įrengtomis aktyvaus poilsio zonomis, žaidimų aikštelėmis, dušais ir (kodėl gi ne) su asmeninių daiktų saugojimo spintelėmis.
Deja, Palangos politikai dažnokai be jokios atsakomybės švaistosi gražiais pažadais. Tai jie daro su pasididžiavimu, nesivaržydami gausybės televizijų kanalų filmavimo kamerų. Nors pernelyg drąsiai kalbama dar apie migloje skendinčią idėją, kuri neaišku kaip bus realizuota.
Antai, metų pradžioje ir miesto valdžia pagaliau suprato, kad vasarą nuo eismo chaoso kurortą išvaduotų vienos krypties eismas Vytauto gatvėje. Kad taip būtų sumažintas avaringumas, atsirastų daugiau mašinų stovėjimo vietų bei pagaliau būtų pasirūpinta dabar dažniau šaligatviais nardančiais dviratininkais, pripažino ir Eismo saugumo komisija.
Tačiau apie tokią eismo pertvarką paviešinusi valdžia artėjant vasarai jau deda į krūmus. Girdi, šią idėją pateikėme visuomenės aptarimui, o ją įgyvendinsime kitąmet. Tariamu aptarimu dangstoma kitkas – vienos krypties eismo pertvarkymui šiemet nerandama vos 100 tūkst. eurų. Jei savivaldybei iš tiesų rūpėtų mašinomis ir dviračiais važiuojančių poilsiautojų bei pačių palangiškių saugumas, tokia suma miesto biudžete būtų lengvai surasta. Ir iki aktyviojo vasaros sezono pradžios laiko dar likę pakankamai. Juolab, kad savivaldybės valdomai komunalinio ūkio bendrovei šį darbą galima pavesti be jokio konkurso.
Tačiau noro nėra. Ir tuščiai prisižadėjusio politiko garbės negaila. Juk pažadėti ir netesėti yra taip lengva. Kas tik sudėtingiau įgyvendinama – miesto valdžia skuba atidėti kitiems metams. Lyg po metų tai padaryti bus lengviau.
Manot, jau 2017 metų vasarą, kaip valdžios eilinį kartą pažadėta, į Palangą automobiliais plūstantys poilsiautojai mokės įvažiavimo rinkliavą ir mažiausiai dviem milijonais eurų kasmet turtins kurorto biudžetą?
To dar ilgai nesulauksime. Kaip Palanga prieš šalies premjerus ir ministrus lankstėsi su ištiesta ranka, taip lankstysis ir toliau.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Didžiausiose Baltijos šalyse, jau 24 kartą be pertraukų vykstančiose „Aurum 1006 km lenktynėse“ išskirtinę vietą yra pelnę greiti ir galingi „Porsche“ markės automobiliai.


Šiltu pavasario oru į Palangą išsiruošę keliautojai automobiliais jau fiksuojami naujomis kameromis. Tokia priemone negali pasigirti nė viena Lietuvos savivaldybė.


„Aurum 1006 km lenktynėse“ dalyvaujančių komandų mechanikai turėjo galimybę įrodyti, kad jie ne tik labai greitai pakeičia ratus, perrenka pavarų dėžę ar papildo degalų.


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, taip pat ir palangiškiai pareigūnai, netrukus į tarnybą važiuos naujaisiais „Seat Leon Sportstourer" automobiliais, kurie yra universalūs, modernūs, kokybiški, ekonomiški ir greiti. Automobiliuose sumontuota visa sklandžiam pareigūnų darbui reikalinga įranga, yra vieta kompiuteriui ir...


Palangoje užderėjo daug rekordų

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 25 | Rubrika: Miestas

Pastaraisiais metais Palanga turi kuo pasigirti. Kurorto miestas ir jo menininkai sėkmingai gerina įvairius rekordus, kurie kasmet sulaukia vis daugiau svečių susidomėjimo.


Pasigirti greiti. O ištesėti?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2016 04 07 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vis smarkiau pakaušius kaitinanti saulutė miesto valdžią verčia prisiminti, kad iki vasaros – ranka pasiekti.


Į susitikimą ji atlėkė dviračiu. Ryškios aprangos detalės ją išskiria iš aplinkos, iškart galvon dingteli mintis, kad žmogus – meniškos sielos. Danguolė Baravykienė prisipažino, kad nelabai norėjo viešintis, sakė, neturinti kuo pasigirti, ir dabar visai kitoks etapas jos gyvenime.


Per pustrečių metų vietoj žadėtų sporto bazių - gardelį primenanti futbolo aikštelė

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 10 24 | Rubrika: Miestas

Prieš daugiau nei dvejus metus Palangą sportininkų rojumi žadėjusiam paversti miesto merui Vytautui Stalmokui savo vizijoms įgyvendinti liko vos keturi mėnesiai, o kurortas tegali pasigirti šalia V.Jurgučio vidurinės mokyklos atsiradusia dirbtinės žolės futbolo aikštele.


Kai milijonai paimti, paliktas brokas neberūpi

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 08 08 | Rubrika: Miestas

Miesto vadovai nevengia pasigirti per jų kadenciją atliktais darbais. Vienas iš tokių valdžios neužmirštamų objektų – liberalų pamėgtos bendrovės “Parama” rekonstruotas vaikų lopšelis-darželis „Nykštukas“. Su papildomais darbais jo rekonstrukcija kainavo net 3 milijonai 700 tūkstančių litų. Milijonai išleisti, pastatas atnaujintas, o renovuoto vaikų darželio vadovams rūpesčių dar daugiau...


Žengiant kūrybiniu keliu

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 08 | Rubrika: Kultūra

Palangos Stasio Vainiūno muzikos mokyklos dailės skyrius gali pasigirti ugdantis gabų jaunimą. Vienas iš gabiausiųjų yra šio skyriaus auklėtinis Justas Vaičiūnas. Nuo 11 metų lankantis šią mokyklą jis jau gali pasigirti labai gerais rezultatais, už kuriuos yra dėkingas savo mokytojoms.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius