Mechanikai greiti ne tik garažuose, bet ir bėgimo takelyje

Palangos tiltas, 2022-07-16
Peržiūrėta
1260
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mechanikai greiti ne tik garažuose, bet ir bėgimo takelyje

„Aurum 1006 km lenktynėse“ dalyvaujančių komandų mechanikai turėjo galimybę įrodyti, kad jie ne tik labai greitai pakeičia ratus, perrenka pavarų dėžę ar papildo degalų. Lenktynėse tradiciškai jiems suteikiama galimybė pasivaržyti 1006 metrų bėgimo varžybose.

Mechanikai, kurie lenktynių metu paprastai dirba kruopštumo, kompetencijų ir tikslumo reikalaujantį darbą, dažnai lieka lyg nematomi pergalių kariai: jei ne jie, komandos negalėtų siekti pergalių. 

Todėl varžybų organizatoriaus Dariaus Jonušio idėja mechanikus nors trumpam paversti pagrindinėmis renginio žvaigždėmis tapo gražia tradicija – kasmet prieš lenktynių kvalifikaciją mechanikai išmėgina jėgas bėgimo varžybose. 

Tai, kad 1006 metrų bėgimo distancijos finišo tiesioji yra būtent techninio aptarnavimo zonoje, suteikia mechanikams papildomos motyvacijos – komandų vairuotojai ir lenktynių svečiai ypač audringai palaiko lenktyniaujančius mechanikus.

Šiemet ypač azartiška kova vyko dėl trečiosios vietos: tik paskutiniuose žingsniuose savo varžovą iš „Antėja Racing Team“ aplenkė Tautvydas Pūkas. 

„Anjesė-KTG by TOP sport“ komandos narys vakar turėjo rūpesčių, kai reikėjo keisti lenktyninio automobilio variklį, o jau penktadienį ekipai rūpesčių taip pat nestigo, tačiau Tautvydas įrodė, kad komandos pasitikėjimą jis pateisino su kaupu, kovodamas iki pat finišo.

Antrasis finišavo „Hobu Racing“ komandos mechanikas Martynas Kregždė, kuris po finišo sakė, jog jam kolegos gali pavydėti: Martynas ne tik gavo gražuolę taurę, gesintuvą ir visą dėžę energinio gėrimo „Dynami:t“, bet ir trumpą galimybę atsipūsti.

O tradicinių varžybų nugalėtojas buvo aiškus beveik nuo pirmųjų metrų: „Sakiau kolegoms, kad reikia neatsilikti nuo pat pradžių, nes pavyti po to bus jau labai sunku. Gerai startavau ir išsaugojau pakankamai jėgų iki finišo – tai ir padėjo man laimėti“, - laimingas šypsojosi Dominykas Steponavičius iš „Dream2Drive“, kuriam pagrindinėje renginio scenoje buvo įteiktas ir pagrindinis prizas – 100 porcijų „Aurum“ ledų.

 Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos 

 

„Aurum 1006 km lenktynių“ spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“ 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Savaitgalį vasaros sezoną pradeda Klaipėda. Uostamiestyje vyksta įvairūs renginiai: nuo Žuvies dienos, iki Vilties bėgimo.


Didžiausiose Baltijos šalyse, jau 24 kartą be pertraukų vykstančiose „Aurum 1006 km lenktynėse“ išskirtinę vietą yra pelnę greiti ir galingi „Porsche“ markės automobiliai.


Bėgimo takelis yra vienas populiariausių treniruoklių, kuris yra pasirenkamas mankštai namuose. 


„Aurum 1006 km lenktynėse“ dalyvaujančių komandų mechanikai turėjo galimybę įrodyti, kad jie ne tik labai greitai pakeičia ratus, perrenka pavarų dėžę ar papildo degalų.


Birželio viduryje baigtas dar vienas Šventosios pagrindinės mokyklos sporto aikštyno įrengimo darbų etapas – greta mokyklos įrengti šiuolaikiški bėgimo takai, padengti gumine, pralaidžia vandeniui danga su integruota 100 metrų bėgimo tiesiąja ir šuolio į tolį sekcija. Šie įrenginiai papildė daugiafunkcinį sporto ir laisvalaikio kompleksą...


Palangos pulsas

2017 10 23 | Rubrika: Miestas

Šventosios pagrindinės mokyklos stadiono bėgimo takai jau išasfaltuoti Šventosios mokyklos stadiono atnaujinimo darbų nesutrukdė rudeniniai orai – praėjusią savaitę išasfaltuoti bėgimo takai. Kitąmet jie bus padengti gumine danga, kad tiek mokinukai, tiek stadione sportuojantys suaugę šventojiškiai ir svečiai čia jaustųsi patogiai ir saugiai....


Pasigirti greiti. O ištesėti?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2016 04 07 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vis smarkiau pakaušius kaitinanti saulutė miesto valdžią verčia prisiminti, kad iki vasaros – ranka pasiekti.


Oro uosto pakilimo takas virto į bėgimo trasą

"Palangos tilto" informacija, 2015 06 23 | Rubrika: Miestas

Šeštadienio popietę Palangos oro uosto pakilimo takas virto į bėgimo trasą: apie  600 bėgikų dalyvavo pirmą kartą Palangos oro uoste vykusiame Raudonojo Kryžiaus draugijos bėgime „Kai finišo linija yra tik starto pradžia“.


Šį sekmadienį Lietuvos bėgimo ir sveikos gyvensenos entuziastai rinksis Palangoje. Pajūrio kurorte vyks šeštasis „Eurovaistinės 10 km bėgimo taurės“ etapas. Aktyvaus poilsio mėgėjams skirtą renginį pristatant Palangos miesto savivaldybėje meras Šarūnas Vaitkus sakė, jog ir pats su šeima prisidėsiąs prie šios sveikintinos iniciatyvos.


Kiekvienais metais atšalus orams Palangos policijos pareigūnai mažiausiai kartą per savaitę aplanko apleistus pastatus – ir gyvenamuosius namus, ir buvusias poilsines ar gydyklas, ir sandėliukus bei garažus, – kuriuose prieglobstį ir nakvynę randa Palangos benamiai. Praėjusio ketvirtadienio rytą kartu su Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnais...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius