Tarybos narys užmiršo vadovaująs „Palangos butų ūkiui“

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-11-28
Peržiūrėta
114
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tarybos narys D. Paluckas neapdairiai balsavo už sutarties su Būsto energijos taupymo agentūra pasirašymą, pagal kurią būtų renovuojami ir daugiabučiai namai, administruojami nuo šios savaitės pradžios jo paties vadovaujamo UAB „Palangos butų ūkio“.
Tarybos narys D. Paluckas neapdairiai balsavo už sutarties su Būsto energijos taupymo agentūra pasirašymą, pagal kurią būtų renovuojami ir daugiabučiai namai, administruojami nuo šios savaitės pradžios jo paties vadovaujamo UAB „Palangos butų ūkio“.

Ar Tarybos narys Danas Paluckas per ilgai buvo bedarbis, kad vakar Tarybos posėdyje, užmiršęs apie savo pasikeitusį statusą, neapdairiai balsavo už sutarties su Būsto energijos taupymo agentūra pasirašymą, pagal kurią būtų renovuojami ir daugiabučiai namai, administruojami nuo šios savaitės pradžios D. Palucko vadovaujamo UAB „Palangos butų ūkio“?

Pasielgė neapdairiai
Nors per posėdį nė vienas kolega Dano rankos, siekiančios balsavimo mygtuko, geranoriškai nesulaikė, jam pasibaigus, miesto politikai dalinosi mintimis, kad D. Paluckas pasielgė neatsakingai.
„Gal D. Paluckas pernelyg ilgai buvo be darbo, kad užsimiršo, kad jau dirba, ir dar yra „Palangos butų ūkio“ vadovas?“ – svarstė savivaldybės vicemeras ir Antikorupcijos komisijos pirmininkas Saulius Simė.
„Įsitikinęs, kad jis sumaišė viešuosius ir privačius interesus, balsuodamas už klausimą, kuris tiesiogiai liečia jį ir jo vadovaujamą įmonę. Kai vyko balsavimas dėl paramos Sporto centrui priklausančių aukšto meistriškumo sportininkams, aš beveik intuityviai nedalyvavau balsavime“, – sakė S. Simė.
Į pastabą, kad Socialdemokratų lyderis dar neturi pakankamai patirties, Antikorupcijos komisijos pirmininkas atkirto: „Baikite juokauti. Jau iki dabar turi būti patyręs“.

Akivaizdus įstatymo
pažeidimas

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) narė Elena Vaitiekienė neabejoja, kad Palangos tarybos narys pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatus.
„Jeigu, kaip sakote, jis išties balsavo už sutartį su Būsto energijos taupymo agentūra, pagal kurią bus renovuojami ir daugiabučiai namai, administruojami UAB „Palangos butų ūkis“, kuriam, kaip sakote, vadovauja D. Paluckas, jis akivaizdžiai pažeidė įstatymą. Žinoma, aiškiau bus, kai kam nors apskundus tokį jo sprendimą, nagrinėsime visas aplinkybes komisijoje, – „Palangos tiltui“ sakė E. Vaitiekienė. – Politiko veiksmai visuomenės viešosios nuomonės požiūriu neturi kelti jokių abejonių dėl galimo asmeninio suinteresuotumo priimant vienokio ar kitokio pobūdžio sprendimus“.
Lietuvos Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 3 str. 2 p. ir 11 str.1 d. nuostatos nurodo, kad asmenys, dirbantys valstybinėje tarnyboje, privalo teisės aktų nustatyta tvarka ir priemonėmis vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad nekiltų abejonių, jog toks konfliktas yra, o asmeniui, dirbančiam valstybinėje tarnyboje, draudžiama dalyvauti rengiant, svarstant ar priimant sprendimus arba kitaip paveikti sprendimus, kurie sukelia interesų konfliktą.
Apskųsti Tarybos narį, anot VTEK narės, gali apskųsti bet kas, suabejojęs jo balsavimo teisėtumu.

Ginasi balsavęs
Nors elektroninio balsavimo registras byloja, kad už sutartį balsavo ir D. Paluckas, pats Tarybos narys nebuvo tuo įsitikinęs.
„Kelintas čia klausimas, sakote? Bijau pasakyti, kaip ten buvo iš tiesų“, – sakė politikas.
Paklausus, ar balsavęs už, nemano, kad pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas, pratrūko: „Ne, aš pasižadėjau gerbti visus įstatymus, ir šį. Gal kas nors „prirašė“ man šį balsavimą? Gal čia provokacija?“
D. Palucko vadovaujama bendrovė, beje, bylinėjasi su UAB „Palangos komunalinis ūkis“ dėl sutartyje su Būsto energijos taupymo agentūra minimų daugiabučių namų administravimo.
Tarybos narys, matyt, užmiršo ir tai. 

Jūsų komentaras:

Paluckai 2013-11-29 20:53 (IP: 78.61.104.50)
gal keisk pavarde ar dar ka nors, nes tiek jau putojanciu - nei gedos jiems, nei sarmatos...

kaip dušia be vietos... 2013-11-29 08:51 (. / IP: 86.100.63.40)
priklydo čia Palangon, ..blaškosi kaip dušia be vietos, tai nestebina, kad įsiropšė į aferistų braškantį vežimą..."toks tokį traukia"! Apie šį šlamštą rašo žur. "Veidas" - baisiau nebūna..

abc 2013-11-28 22:33 (IP: 78.61.175.229)
Čia ne aš kaltas - aplinka kalta. Oi bus dar daug bėdos su šiuo "ale politiku ir bendrovės vadovu".

Taip pat skaitykite

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai, tęsdami tradiciją artėjant Vėlinėms pagerbti į Amžinybę iškeliavusius kolegas, ketvirtadienį, spalio 31 d., aplankė Palangos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių Savivaldybės tarybos narių kapus.  


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Ar jums įdomu, kur Palangoje yra įsigijęs būstą ir kiek už jį mokesčių moka žymus krepšininkas Kšištofas Lavrinovičius? Ar vienas bei kitas Seimo narys? Jeigu gyvenate UAB „Palangos butų ūkis“ administruojamame daugiabutyje, prisijunkite prie savo paskyros butų ūkio motininės įmonės „Vitės valdos“ tinklapyje ir atidžiau joje pasižvalgykite....


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: Savaitės komentaras

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


  Ar Tarybos narys Danas Paluckas per ilgai buvo bedarbis, kad vakar Tarybos posėdyje, užmiršęs apie savo pasikeitusį statusą, neapdairiai balsavo už sutarties su Būsto energijos taupymo agentūra pasirašymą, pagal kurią būtų renovuojami ir daugiabučiai namai, administruojami nuo šios savaitės pradžios D. Palucko vadovaujamo UAB „Palangos butų...


Paskutiniąją lapkričio dieną vykęs Palangos miesto savivaldybės tarybos 36-asis posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 27 klausimai, ko gero, būtų pasibaigęs dar iki pirmosios kavos pertraukėlės ryte, jei ne arši diskusija, įsiplieskusi svarstant dešimtąjį  klausimą – dėl Palangos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudėties. Diskutuota aistringai, bet...


Giedriaus Šatkausko mirtis tarybos nesuvienijo  5

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 05 30 | Rubrika: Savaitės komentaras

Ketvirtadienis išaušo be Giedriaus Šatkausko. Vakar gedulingame miesto tarybos posėdyje jo vietoje plazdėjo uždegta žvakutė su velionio portretu. Netikėta, staigi tik 45 metus išgyvenusio žmogaus mirtis visada yra keleriopai skaudesnė, nei lėtas gesimas sunkios ligos patale. Ypatingai ji palietė tuos, šalia kurių palangiškis trečiadienį mirė. Kurie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius