Lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ pluša statybininkai – vyksta atnaujinimo darbai

Palangos tiltas, 2018-04-26
Peržiūrėta
1260
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ pluša statybininkai – vyksta atnaujinimo darbai

Lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ verda darbai: atnaujinant visą pastatą, apšiltinamos darželio sienos, stogas, cokolis bei rūsio perdanga, vėliau bus pakeista statinio buitinių ir lietaus nuotekų sistema, šalto bei karšto vandens, šildymo sistemų vamzdynai, įrengta priešgaisrinė signalizacija.

Pastatas renovuojamas
Renovacijos metu bus suremontuotas ir apšiltintas bei nauja danga uždengtas stogas, apšiltinta perdanga virš rūsių, rekonstruota šildymo sistema. Mažųjų įstaigos lankytojų patogumui bus atliktas grindų ant grunto šiltinimas bei rekonstruotas grindinis šildymas vaikų užsiėmimų grupėse. Planuojama pakeisti ir pastato buitinio bei lietaus nuotakyno, taip pat – vandentiekio vamzdynus ir stovus, įrengti priešgaisrinę signalizaciją bendrojo naudojimo patalpose.
Šios priemonės ne tik pagerins pastato energines charakteristikas bei sumažins suvartojamos energijos kiekius, bet ir ugdymo įstaigą padarys jaukesnę bei patogesnę darbuotojams bei darželį lankantiems vaikams. Modernizavus pastatą, jis atitiks C energinio naudingumo klasę.
„Jau yra apšiltinta rūsio perdanga, šiuo metu vyksta pastato fasado šiltinimo darbai – išorinės pastato sienos bus dengiamos ventiliuojamomis apdailos fasado plokštėmis. Planuojame didžiąją dalį darbų baigti iki liepos, tad po atostogų vaikai, auklėtojai ir tėvai eis į atnaujintą lopšelį-darželį“, – sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjas Algimantas Rimas.
Lopšelio-darželio pastatas pastatytas 1985 metais. Anot Statybos skyriaus vedėjo, išorės atitvarų remonto darbai (išskyrus langų ir durų keitimą naujais) čia nebuvo daryti jau 20 metų, tad atnaujinti pastatą buvo būtina. Dar prieš prasidedant pastato renovacijai, buvo pakeisti pastato langai ir durys, tačiau neapšiltintas cokolis, stogas ir fasadai jau neatitiko šiandienos normatyvų.
Visus lopšelio-darželio „Žilvinas“ modernizavimo darbus planuojama atlikti per metus laiko – iki 2019 m. vasario.

Lauktas projektas
Besikeičiančiu pastatu džiaugiasi „Žilvino“ direktorė Rasa Jurgutienė. „Būtinybė atlikti lopšelio-darželio renovaciją buvo didelė. Didelė problema buvo trupinėjančios pastato plytos, kita problema buvo šaltis – seni radiatoriai negalėjo pakankamai sušildyti patalpų. Jau dabar darželis tampa šiltesnis – tą jaučiame visi. Lopšelis-darželis po renovacijos tikrai bus jaukesnis bei patogesnis tiek šios įstaigos darbuotojams, tiek – svarbiausia – darželį lankantiems vaikams“, – sakė įstaigos vadovė.
Direktorė atkreipė dėmesį, kad renovacijos metu bus sutvarkyta ir lopšelio-darželio drenažo bei nuotekų sistema.

Pagerės aplinka
Šiuo metu lopšelį-darželį „Žilvinas“ lanko 146 vaikai, dirba 25 darbuotojai. Šioje įstaigoje vaikai lavinami pagal ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo programas, teikiamas ir ugdymas vaikams, turintiems specialiųjų poreikių.
Modernizacijos metu bus atliktas ne tik dalies vidaus patalpų remontas, bet bus ir atnaujinti baldai. Įgyvendinant projektą taip pat numatyta įrengti ne mažiau kaip 30 kv. m ploto ikimokyklinio ugdymo įstaigos patalpą, skirtą metodinei veiklai, ir aprūpinti ją reikalinga įranga.
Direktorė džiaugėsi – atlikus patalpų remonto darbus bei atnaujinus ir įrangą, pagerės ikimokyklinės ugdymo įstaigos aplinka. „Estetika ugdant vaikus yra labai svarbi“, – kalbėjo R. Jurgutienė.

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lopšelyje-darželyje ,,Nykštukas‘‘ gegužės 10-14 dienomis vyko tradicinė sveikatos, sporto ir gerų emocijų šventė. Mažieji mūsų ugdytiniai yra smalsūs, aktyvūs ir linksmi, todėl su didžiuliu entuziazmu įsitraukė į įvairias sveikatingumo veiklas. Kiekviena grupė sportavo, žaidė ir linksminosi savo aikštelėse, kurias buvo pasipuošę vėliavėlėmis...


Palangos Ligoninės gatvės sankryžoje burzgia sunkioji technika, zuja darbininkai – vyksta sankryžos rekonstrukcijos darbai.


Gintaro gatvėje intensyviai vyksta rekonstrukcijos darbai – čia visu pajėgumu dirba sunkiasvorė technika ir kelio darbininkai, tad buvusi sulopyta, duobėta, išsiklaipiusiais šaligatviais, pasenusiais gatvės šviestuvais gatvė taps gražesnė bei patogesnė vairuotojams, taip pat – ir pėstiesiems. Remonto darbai verda ir kitose miesto gatvėse.


Kretingos gatvėje intensyviai vyksta darbai: tvarkomi šaligatviai, formuojamos žiedinės sankryžos, jau viena eismo juostų dalis padengta asfaltu. Darbus planuojama pabaigti rugsėjo 22 dieną, kaip ir buvo numatyta, nes projekte nebūta didesnių trikdžių.  


Lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ verda darbai: atnaujinant visą pastatą, apšiltinamos darželio sienos, stogas, cokolis bei rūsio perdanga, vėliau bus pakeista statinio buitinių ir lietaus nuotekų sistema, šalto bei karšto vandens, šildymo sistemų vamzdynai, įrengta priešgaisrinė signalizacija.


Lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ triūsia statybininkai – čia vyksta pastato modernizavimo darbai.


Gegužės 5 dieną nuo pat ryto Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ vyravo sportinė nuotaika. Sirgaliai dalijosi pasigamintais plakatais, o mažieji krepšininkai ruošėsi tradicinėms varžyboms „Kylančios žvaigždutės“, skirtoms Lietuvos krepšinio 95-mečiui paminėti.


Gegužės 27-ąją Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ girdėjosi šventinis šurmulys – į kasmetinį tradicinį renginį „Vaikyste, nusijuok!“, skirtą tarptautinei Vaikų gynimo dienai paminėti, rinkosi ugdytinių tėveliai, seneliai, sesės ir broliai. Šiais metais savo dainas ir šokius mažieji žilviniečiai skyrė jūrai.


Statomoje naujojoje autobusų stotyje jau vyksta baigiamieji darbai  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 08 18 | Rubrika: Miestas

Palangoje statomoje naujojoje autobusų stotyje vyksta baigiamieji darbai – tvarkoma apdaila, stoties perone rengiamos vietos autobusams sustoti. Naująja infrastruktūra palangiškiai ir kurorto svečiai galės džiaugtis jau šį rudenį.


Lopšelyje-darželyje ,,Žilvinas“ gyvenome gerumu ir viltimi...

Mokyklos tarybos narių vardu Rita Paulauskienė, 2011 01 11 | Rubrika: Miestas

Lopšelio-darželio „Žilvinas“ pedagogės įsitikinusios, kad senosios tradicijos padeda nepamiršti tautos šaknų, jungti gražiausias lietuvių švenčių tradicijas su šių dienų naujos kultūros elementais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius