Palangos „vizitinė kortelė“ – ir sovietiniai, dvokiantys išvietės tipo tualetai

Palangos tiltas, 2012-07-16
Peržiūrėta
1421
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos „vizitinė kortelė“ – ir sovietiniai, dvokiantys išvietės tipo tualetai

Justinas ARLAUSKAS

Sutikite, kad Palangos „vizitinė kortelė“ yra ne tik jūra, Birutės parkas ar J. Basanavičiaus gatvė, bet ir kurorto viešieji tualetai, be kurių retas gali išsiversti čia. „Atrodo, patekau į praėjusį amžių. Kodėl Palanga, „sukišanti“ milijonus savo ir europinių pinigų į miesto gražinimą, iki šiol nesutvarkė savo viešųjų tualetų, kad Palangoje pasijusčiau kaip Europoje?“ – po „reikalų“  Palangos autobusų stoties tualete sakė šiaulietė Karolina Armalytė.

„Nė viename kitame kurorte aplinkui nemačiau dvokiančių, nuo sovietmečio remonto nemačiusių lauko tipo išviečių su tupyklomis ant skylės“, – piktinosi kita poilsiautoja.

 

Vaizdas nedžiugina

„Kelionėje praleidau daugiau nei tris valandas. Išlipusi iš autobuso, tiesiu taikymu nuskuodžiau į tualetą autobusų stotyje. Tačiau geriau jau būčiau pakentėjusi, nes kvapas jame nosį riečia, nors prie durų „plėšia“ du litus už įėjimą. Tualetas tikriausiai neremontuotas porą dešimtmečių. Argi taip turėtų pasitikti Palanga svečius?“ – piktinosi pašnekovė.

Mergina pasakojo, jog Palangoje lankosi retai ir apie švaresnį bei jaukesnį tualetą šalia Palangos Švč. Mergelės Ėmimo į Dangų bažnyčios nežinojusi.

Miesto valdžia teigia, kad yra ieškoma būdų, kaip tualetą prie stoties perduoti UAB „Palangos komunalinio ūkio“ priežiūrai.

Pastatas, kuriame įsikūręs tualetas priklauso Palangos autobusų stočiai, o ši – savivaldybės įmonė, tačiau autobusų stotis turi teisę nuomoti savo turtą be tarybos sutikimo. Kol nuomos sutartis su privačia bendrove nėra pasibaigusi, perduoti jį komunalininkams yra sudėtinga.

Kai kuriuos miesto svečius stebina, kad dar ne vienas viešasis tualetas mieste – išvietės tipo, tai yra su dvokiančia, aprūdijusia metaline skyle.

„To jau nepamatysi Jarmaloje“, – sakė kita poilsiautoja.

 

Tualetams – mažas dėmesys

Į Palangą plūstelėjus taip ilgai lauktiems poilsiautojams, kurortas kaip ir kasmet susiduria su opia viešųjų tualetų problema. Svečius autobusų stotyje vis dar pasitinka brangiausiu Lietuvoje tituluojamas tualetas. Už apsilankymą jame tenka atseikėti 2 litus, mat savivaldybei niekaip nepavyksta šio objekto perduoti komunalininkų žinion, kurie mieste prižiūri 19 veikiančių viešųjų tualetų. Tualetams ir dušams prižiūrėti bei jiems eksploatuoti, kaip ir pernai, skirta 300 tūkstančių litų. Per metus nė viename tualete nebuvo atliktas kapitalinis remontas. Tik prieš vasaros sezoną keli jų perdažyti, pakeisti susidėvėję vamzdžiai ir stogai.

 

Kuo populiaresnis – tuo didesnė priežiūra

„Kai kuriuose tualetuose darbuotojos budi nuolat, o kituose kasdien apsilanko pagal grafiką. Tai priklauso nuo žmonių srautų juose ir tualetų įrangos naujumo. Juk, pavyzdžiui, tualetui prie Naglio kalno negalime skirti tiek dėmesio, kiek tualetui prie Jūratės ir Kastyčio skvero. Žmonių srautai pastarajame objekte yra milžiniški – per ilgąjį savaitgalį nuolat stovėjo eilė žmonių, norinčių pasinaudoti tualetu. Dėmesys yra skiriamas visiems objektams“, – „Palangos tiltui“ sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.

Po apsilankymo viešajame tualete prie Jūratės ir Kastyčio skvero pakalbinta vilnietė Alina Drazdauskytė pasakojo, jog juo liko nenusivylusi.

„Viskas – kaip ir turėtų būti. Tualetas prižiūrėtas. Yra net popieriaus, ko galima pasigesti kai kuriose kavinėse. Tik muilo nebuvo, bet aš jo ir nesitikėjau“, – sakė mergina.

Visi bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ prižiūrimi tualetai yra nemokami. Tik už naudojimąsi dušu tualete prie Jūratės ir Kastyčio skvero reikės sumokėti 6 litus.

Tačiau moterys, tvarkančios šį tualetą, konstatavo, jog norinčių išsimaudyti per sezoną atsiranda nedaug.

„Kartais užsuka bėgiojantys paplūdimiu žmonės. Taip pat dviratinkai, kurie grįžta iš Šventosios ar Klaipėdos. Dušą laikome užrakintą, kad benamiai neįsigudrintų pradėti juo naudotis, bet vos tik paprašius, jį atrakiname“, – pasakojo darbuotojos.

 

Mokosi iš klaidų

Praėjusiais metais miesto valdžiai ir Vandens motociklų klubui ilgai nesusitarus, kas prižiūrės gelbėjimo stoties viešuosius tualetus ir kaip bus atsiskaitoma už sunaudotą vandenį ir elektrą, šie objektai lankytojams duris atvėrė tik liepą. Tačiau šiemet šie viešieji tualetai poilsiautojų laukė jau nuo gegužės mėnesio vidurio.

Čia iš viso yra įrengti 3 tualetai ir 3 pisuarai vyrams bei 4 tualetai ir viena kabina su bide skirta moterims. Atskiras tualetas su dušu yra pritaikytas neįgaliesiems. Verta paminėti, jog mūsų apsilankymo metu šie tualetai atrodė tvarkingiausiai iš visų tądien aplankytų.

 

Toliau nuo centro

Užtenka paėjėti naujai rekonstruota Meilės alėja tolėliau link parko ir randame tualetą, kuris dar meną praeities laikus. Nuskilusios plytelės, veidrodis, neveikiantys kranai, aitrus kvapas – vaizdas, kuris pasitinka Palangos gyventojus ir svečius. Rekonstravus gatvę tualetų atnaujinimui lėšų neužteko.

„Pinigų užtenka tik kosmetiškai juos atnaujinti, sumokėti algas darbuotojams, finansavimo naujų tualetų rekonstrukcijai negavome, nors daugelio iš jų padėtis tikrai ne kokia“, – apgailestavo K. Skierus.

Žingsniuodami Palangos širdimi vadinama J. Basanavičiaus gatve, nesurasite nė vieno viešojo tualeto. Netikėtai „užsinorėjus“, tenka bandyti įsmukti į kavinių tualetus. Vienos jų svetingos, kitos yra nustačiusios mokestį svečiams iš gatvės nuo 1 iki 2 litų.

 

Graso baudomis

Pasiteiravus Palangos miesto policijos atstovės spaudai Jurgitos Rinkevičienės apie užfiksuotus pažeidimus dėl šlapinimosi viešoje vietoje, ji teigė, jog tokia statisktika nėra vedama. „Tokie pažeidimai priskiriami prie nedidelio chuliganizmo ir numato baudą nuo šimto iki trijų šimtų litų arba administracinį areštą iki 30 parų“, – pasakojo policijos atstovė.

Anot J. Rinkevičienės, kiekvieną vasarą Palangoje yra rengiami reidai, kurių metu siekiama užfiksuoti nusižengusius ir juos sudrausminti, pamokyti, o, jei baudžiama – baudos dydis priklauso nuo kelių aspektų: paros laiko, ar buvo šalia tualetų, ar matė pašaliniai asmenys, ar toks nusižengimas padaromas pirmą kartą.

 

Galvos skausmas – paplūdimio barai

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadovas prisipažino, kad tikru Palangos skausmu yra tapę paplūdimio barai, kuriuose jau keletą sezonų vyksta diskotekos iki ankstaus ryto.

„Tvarkydami paplūdimius ryte matome, kaip jaunimas dar linksminasi. Jie nesibodi šlapintis visų akivaizdoje. Mūsų visų kopos yra paverstos tualetais. Ryte nuo jų sklinda šlapimo tvaikas“, – paties matytą vaizdą pasakoja K. Skierus.

Nors prie kavinių turi būti įrengti tualetai, nemokamai jais gali naudotis tik jų lankytojai. O kartais ir šiems jų durys būna užrakintos. Garsiai sklindanti muzika pritraukia žmones prisėsti greta ir nebūtinai užsukti į pačią kavinę. Nesant jų lankytojais už galimybę pasinaudoti išviete tenka mokėti 2 litus. Taupydami žmonės savo reikalus atlieka šalia, kopų krūmynuose.

Kaip įvesti daugiau tvarkos paplūdimyje, miesto komunalininkų vadas pasakyti negalėjo.

Jūsų komentaras:

manyciau 2012-07-18 08:24 (IP: 78.61.104.50)
reiketu iskabinti portretus to mero , kuris leido privatizuoti tualetus ir paversti restoranais ! o kad stoties tualetas toks , tai palanku privatininkui - nuleidai vandeni ir baigta , konteineriams kiek kainuoja chemikalai , kam nuomotojui investuoti ir taip pinigeliai byra

atostogaujantis 2012-07-17 17:13 (www.palangostiltas.lt / IP: 84.15.191.179)
griaukit tas griuvenas tarybines, tai ir nebus dvokiančios išvietės.Statykit konteinerinius, kuriuose teko lankytis-jokių blogų kvapų, ideali tvarka, nors nemokami.

atostogaujantis 2012-07-17 17:06 (IP: 84.15.191.179)
ar valdžia nesurūpina, kad reikia griauti tarybinius pusamžius tualetus-jų remontas beprasmis(tai būtų tik pinigų švaistymas), o vietoj jų pastatyti konteinerinius, kurių yra kurorte- teko pastebėti.Juose nepajusite blogų kvapų, tvyro tvarka.

Savivaldybininkui Šarūnui Vaitkui 2012-07-17 06:50 (IP: 78.61.27.241)
Tai kas pats per vadovas jeigu būdamas antrus metus valdžioje neišsprendžiat vieno tualeto miesto centre problemos ir net sapnuojat apie kokius tai mistinius sabotažus ar kenkimus. Nusimaudykit mere nors vieną kartą jūroje, pereikit vakare per priekopes ir būsit pasisotinės "maloniais" kvapais. O kada pavasarį Sveikatos ir turizmo komitetas svarstant biudžetą rimtai užsiimti viešųjų tualetų bei gamtos taršos problema į tai dėmesio nekreipėte ir laukėte vieno tarybos nario vasaros "sabotažo". Siūlytume ne tik spaudai deklaruoti kad mylite Palangą, bet telkti miestiečius, racionaliai skirstyti ir naudoti lėšas, kad visų mūsų pajūris nebūtų vienu dideliu WC. Aleksandras Jokūbauskas

wc 2012-07-16 20:11 (IP: 188.69.227.100)
Tas pats per ta pati. Na jus bent nebejuokinkit su savo tuoaletais. Žurnalistas ant tiek neobjektyvus kad net graudu darosi. Mat jis pasigedo wc Basanavičiaus g. O jis yra prie tilto. Tai ką Palangoje tualetai turi būti kas 10 metru? Pasakykit gal kas žinot kur Vilniuje yra wc? Arba Klaipedoje? Palyginus su siais didmiesciais Palangoje jų perteklius.

komunalininkas 2012-07-16 19:51 (IP: 78.61.251.251)
Skierus meluoja! i uzpakali sulindes miesto vadovam, pats nieko nesugeba padaryti, o is vadovu geru minciu irgi mazai...

Savivaldybininkas 2012-07-16 19:39 (IP: 78.61.214.75)
Tarybos narys Aleksandras Jakubauskas labai gina savo partiete Autobusu stoties direktore Miliene . O si daro štai tokias betvarkes, kad pakenktų miesto vadovams.

Taip pat skaitykite

Išėjo dar vienas nemokamo žurnalo „Lietuvos pajūris“ numeris. Jis man, jo leidėjui ir redaktoriui – toks ypatingas. Pradėtas tik gegužės pradžioje, turėjo išeiti toks „kovidinis“, „iš idėjos“ – plonytis, iki 82 puslapių, nors vasarinis numeris nuo pat žurnalo leidybos pradžios 2016 metais visada „persiropščia“ 100 puslapių. Matyt, nesu labai geras verslininkas: šįkart žurnalą...


Naujausias pamišimas tarp žmonių yra būtent apsipirkimas internetu. Tiesą sakant, tai nėra tik pamišimas: veikiau tai rodo vartotojų elgesio pokyčius. Žmonės nuolat naršo internete, kad galėtų kažką įsigyti. Jie tiesiog lankosi internetinėse svetainėse, kad rastų norimų ar įdomių produktų.


Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo ir socialinės iniciatyvos projektas „Palangiškio kortelė“ šiais metais tapo „Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų“ nacionalinės atrankos nugalėtoju „Atsakingo verslo“ kategorijoje. Šią atranką vykdė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos paskirti šių apdovanojimų nacionaliniai...


Kaip „Palangos tiltą“ informavo antradienį Gediminas Valinevičius, šios savaitės antroje pusėje miesto komunalininkai paplūdimyje pastatys konteinerinius tualetus, prieš kuriuos buvo pasišiaušusi Statybų inspekcija. Tualetus buvo galima vėl statyti, kai Klaipėdos apygardos teismas įpareigojo Savivaldybę pertvarkyti inžinerinių statinių, pastatytų pagal...


Kai buvo priimtas sprendimas kurti Palangiškio kortelės lojalumo programą, žinoma, visi vylėsi, kad kortelė palangiškius sudomins ir jie mielai ja naudosis, bet kad ji sulauks tokio gyventojų dėmesio, niekas nesitikėjo. Palangos miesto savivaldybės administracijos specialistai vos spėja priiminėti prašymus jai gauti – nuo sausio 15 dienos gauta beveik 2000...


Yra pasaulyje visai nepažįstamų, žmones magiškai sugiminiuojančių vietų. Štai visada (ir praėjusį spalį – lapkritį), eidamas poetiškaisiais smėlynais arti jūros „Prūsijos pusėje“, jau Šaipių – Plazės pusėje, vienoje vietoje ramiausiai stabteliu ir nusiimu savo „Akmenkuprę“. Tą vietą jau gal šešetą metų vadinu...


„Geriau negirdėt... geriau negirdėt, – apmaudavo Medvalakyje sausio viduryje sutiktas nesumeluotai legendinis Palangos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas. – Aš mokykloje prisiklausiau tiek visokių triukšmingų dialogų, kad centrinėmis Palangos gatvėmis vaikščiot nelinkęs. Geriau negirdėt to, ką ir kaip šneka dabartinė moksleivija“....


Sutikite, kad Palangos „vizitinė kortelė“ yra ne tik jūra, Birutės parkas ar J. Basanavičiaus gatvė, bet ir kurorto viešieji tualetai, be kurių retas gali išsiversti čia. „Atrodo, patekau į praėjusį amžių. Kodėl Palanga, „sukišanti“ milijonus savo ir europinių pinigų į miesto gražinimą, iki šiol nesutvarkė savo viešųjų tualetų...


Gelbėjimo stoties tualetai atvėrė duris poilsiautojams

„Palangos tilto“ informacija, 2011 07 07 | Rubrika: Miestas

Palangos paplūdimyje, Gelbėjimo stotyje, įrengti, bet iki šiol buvę uždaryti viešieji tualetai  pagaliau poilsiautojams atvėrė  duris.


Asmens tapatybės kortelė yra pagrindinis Lietuvos Respublikos piliečio asmens dokumentas, patvirtinantis jo asmens tapatybę ir pilietybę bei skirtas naudoti Lietuvos Respublikoje. Su šiuo dokumentu mūsų šalies piliečiai  gali vykti į užsienio valstybes su kuriomis yra sudarytos atitinkamos tarptautinės sutartys ar susitarimai. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius