Kurorte budinti vaistinė – pernelyg didelė prabanga

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-08-04
Peržiūrėta
4065
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Farmacijos tinklo „Eurovaistinė“ komunikacijos vadovė Laima Bielskė.
Farmacijos tinklo „Eurovaistinė“ komunikacijos vadovė Laima Bielskė.

Vasarą, kada marios poilsiautojų suplūsta į Palangą, dažnas čia pasigenda budinčios vaistinės. Ar galvai vakare suskaudus, ar stipriai maudžiant danties skausmui, ar skrandžiui spyriojantis, tenka pagalbos prašinėti pažįstamų ar viešbučio administratorių, o blogiausiu atveju netyla Greitosios pagalbos telefonas. Nenuostabu, kad medikai ligoninėje priversti dirbti be atokvėpio minutėlės.

Jaučiamas poreikis
Turbūt kiekvieno gyvenime yra buvę atvejų, kada naktį pasijuntame blogai, bet ne tiek blogai, kad tektų kviesti medikus. Kartais nuo situacijos gelbėtų ir vaistinė, tačiau ilgiausias Palangoje dirbančios vaistinės darbo laikas – iki 22 valandos, o sekmadieniais darbo laikas dar valanda trumpesnis. Kurorte net vasarą, kada „gyventojų“ padaugėja geometrine progresija, nėra budinčios vaistinės.
Pasak Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamento gydytojos Laimos Jablonskienės, vaistinė tikrai reikalinga: „Jei nėra galimybės atidaryti budinčią vaistinę ištisus metus, tad gal atsirastų galimybė, kad vaistinė dirbtų bent per vasarą. Visi puikiai žinome, kokia apgultis šiltuoju metų sezonu būna ligoninėje vasarą, kai atvykę poilsiautojai skundžiasi pačiais įvairiausiais negalavimais“.
Klausėme gydytojos, ar dažnai pasitaiko, kad žmonės kreipiasi į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių tokiais atvejais, kai galėtų išgelbėti veikianti vaistinė: „Nėra labai dažnai, bet pasitaiko. Žmonės linkę kentėti iki ryto, kol atsidarys vaistinės, nes pas gydytojus keliauja arba kviečiasi juos tik pačiu blogiausiu atveju“.
Bet, pasak medikės, būna visokių pacientų, kurie į priėmimą kreipiasi ir, rodos, kartais dėl įvairiausių smulkmenų, tačiau budinčių gydytojų pareiga padėti žmogui net tada, kai jis kreipiasi dėl galvos skausmo.

Trūksta ne vaistinės, o žmonių sąmoningumo
Greitosios medicininės pagalbos medikai priversti reaguoti į kiekvieną paciento skambutį, tačiau labai dažnai pasitaiko atvejų, kada iškvietimai būna nepagrįsti. Skubios medicininės pagalbos paslaugas teikiančios VšĮ Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stoties vyr. gydytojo pavaduotoja Nijolė Dambrauskienė teigia, kad labai dažnai žmonės greitąją pagalbą kviečia net nesusimąstydami, kaip gaišina brangų medikų laiką, kai tuo metu kažkam tikrai reikalinga skubi pagalba.
„Tikrai dažnai medikai kviečiami tokiais atvejais, kai išgelbėtų ir budinti vaistinė. Lekiame tam, kad pakištume valerijono tabletę po liežuviu, kad pamatuotume ar numuštume aukštą temperatūrą ar dar dėl kokios smulkmenos. Ypač daug skambučių sulaukiame dėl mažų vaikų negalavimų, kai kartais neprireikia net medikamentų, o užtenka paprastos raminančios arbatos“, – sakė ji.
Pasak N. Dambrauskienės, kurorto poilsiautojai vis neatsakingiau žvelgia į savo atostogas: „Kiekvienas besirūpinantis savimi ir savo šeima turėtų atostogas planuoti kaip įmanoma atsakingiau. Juk žinai, kur važiuoji, tad žinai, kokios bėdos gali grėsti atostogų metu pajūryje – perkaitimas ar nudegimas saulėje, širšės įgėlimas, nusibrozdinimai lekiant dviračiu ir pan. Todėl prieš kelionę būtina pasirūpinti vaistinėle, kurioje turi būti visi privalomi medikamentai, tvarsliava ir panašiai“.
Dažnai, pasak gydytojos, žmonės išvykdami atostogų pamiršta, kokiomis ligomis serga jų šeimos nariai, kokių būtinų vaistų gali prireikti.

Net nežino, kur kviečia medikus
N. Dambrauskienė pasakojo, kad labai dažnai Palangos poilsiautojai glumina tokiais skambučiais, kai net nežino, kur turėtų medikai atvykti. „Atvyksta laikinų atostogų, net nežino tikslaus adreso, kur apsistoja. Tad įsivaizduokit, kokioje situacijoje atsiduria greitosios pagalbos medikai. Gerai, jei dar pasako gatvę, tada prašome išeitį į lauką, bet kartais nežino net to“, – piktinosi N. Dambrauskienė.
Turinti trisdešimties metų darbo praktiką medikė žino daugybę atvejų, kai žmogus ieško būdų, kaip padėti sau, o tik paskutiniu atveju kreipiasi į greitąją pagalbą.
„Buvo atvejis, kada žmogus pats atvažiavo į greitosios medicinos pagalbos punktą, prašydamas vaistų nuo žmoną kankinančios migrenos. Vyras atsiprašinėjo kaip įmanydamas, sakė apvažiavęs visą miestą ir tik neradęs budinčios vaistinės kreipėsi į mus“, – situaciją pasakojo N. Dambrauskienė.

Nueinama lengviausiu keliu
Gydytoja aiškino, kad žmonės yra ne tik neatsakingi, bet ir tingūs: „Manau, kad tokiems žmonėms negelbės net vaistinė. Jie nežinos, kad mieste yra budinti vaistinė, ar net patingės iki jos nueiti, o nueis lengviausiu keliu – skambins mums“.
Anot jos, kai kurie poilsiautojai – itin nesupratingi: „Jie nesistengia pirmiausia padėti sau ir skambina mums. Ir tokiais atvejais labai daug sulaukiame priekaištų, kad neva pacientas moka mokesčius, o medikas privalo pas jį atvykti dėl bet kokio nusiskundimo“.
Gydytoja prisiminė, kad buvo laikas, kai mieste būdavo bent viena budinti vaistinė. „Bet žmonės tingėdavo iki jos nuvažiuoti, o jei ji dar kitame miesto gale – tuo labiau. Jei žmonės sąmoningai elgtųsi, gal Palangoje tokia vaistinė ir būtų reikalinga, kitu atveju – nelabai“, – svarstė pašnekovė.

Budinčių vaistinių reikia ne tik Palangoje
Dėl kurorte budinčios vaistinės nusiskundimų gavo ir Palangos valdžia. Savivaldybės gydytoja Milda Gedvilienė teigia, kad 2015 metais sulaukta pageidavimo-paklausimo dėl galimybės, kad kurorte būtų budinti vaistinė.
„Tokia galimybė Savivaldybėje buvo svarstyta, tačiau nėra teisės aktų, kuriais vadovaujantis būtų galima įgalioti privačius vaistinės tinklus dirbti visą parą. Kiekviena vaistinė savarankiškai nustato savo darbo laiką ir tai sprendžia jų savininkai. Budinčių vaistinių klausimas yra aktualus ne tik Palangoje, bet ir visos šalies mastu, – sakė ji. – Jei nakties metu gyventojams reikalinga skubi medicininė pagalba, reikia kviesti medikus. Lėtinių ligų kamuojami žmonės turėtų patys pasirūpinti vaistų atsargomis, įsigyjant jų vaistinių darbo metu ir pasistengti, kad naktį ar per šventes jų nepritrūktų“.

Budinti vaistinė – nuostolinga
Vaistinių atstovai kalba, kad naujų vaistinių plėtrą ar darbo laiką nustato pagal jaučiamą klientų poreikį.
„Esame socialiai atsakingas vaistinių tinklas, todėl vaistinių darbo laiką Palangoje nustatome atsižvelgdami į klientų poreikius. Palangos mieste veikia trys „Camelia“ vaistinės, iš kurių dviejų vaistinių darbo laikas vasaros metu yra ilginamas“, – teigė vaistinių tinklo „Camelia“ viešųjų ryšių specialistė Vilma Balčiauskaitė.
Pasak vaistinių tinklo atstovės, pasibaigus vasaros sezonui, grįžtama prie įprastinio darbo laiko. „Trečia vaistinė, esanti Taikos g. 68A, visus metus dirba iki 20 val. Be to, ar ji dirba dieną, ar dirbtų naktį, klientams siūlome mažiausias kainas, tad turėti budinčią vaistinę mums yra didelė finansinė našta“, – kalbėjo „Camelia“ atstovė.
Beje, budinčios šio tinklo vaistinės nėra visoje Lietuvoje.

Naktį užsuka aktyvintos anglies
Budinčią vaistinę sostinėje turi kitas farmacijos tinklas – „Eurovaistinė“. Pasak komunikacijos vadovės Laimos Bielskės, artimiausiu metu budinčių vaistinių tinklo plėsti neplanuojama: „Tokio tipo vaistinės reikalauja ypatingo pasirengimo, o darbas naktį yra varginantis ir sunkus vaistininkams“.
Ji teigė „gerai“ suprantanti poilsiautojų poreikį: „Kiekvieną vasarą Palangoje savo vaistinių darbo laiką pailginame. Klientai gali į vaistines užsukti 1-2 val. vėliau, dirbame iki 22 val. Geranoriški mūsų vaistininkai reaguodami į klientų kiekį kartais aptarnauja ir dar ilgiau, kad tik padėtumėm išspręsti visų klientų problemas ir atsakyti jiems į kylančius klausimus“.
O ko dažniausiai užsukę į budinčias vaistines ieško?
„Vakare ar naktį klientai dažniausiai ieško vaistų virškinimui gerinti, kosmetikos po saulės, priemonių nuo peršalimo arba vaistų, kuriuos išrašo gydytojas. O numeris vienas – aktyvinta anglis (sutrikusiam virškinimui – aut.)“, – atskleidė L. Bielskė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėda tapo penktuoju šalies miestu, kur yra bent viena budinti vaistinė – čia nuo spalio 3 d. duris atvėrė visą parą veiksianti „Gintarinė vaistinė“, rašoma pranešime žiniasklaidai.


Palanga per paskutinius aštuonerius metus – tiek laiko su tvarkos taisyklių laužytojais kariauja Savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius (VTS) – gerokai apsikuopė, tačiau beveik dviejų valandų reidas kovo 21 d. po miestą su VTS vedėju Petru Keiniu ir šio skyriaus vyriausiuoju specialistu Robertu Ražausku parodė, kad apsileidėlių bei Miesto tvarkymo ir...


Vasarą, kada marios poilsiautojų suplūsta į Palangą, dažnas čia pasigenda budinčios vaistinės. Ar galvai vakare suskaudus, ar stipriai maudžiant danties skausmui, ar skrandžiui spyriojantis, tenka pagalbos prašinėti pažįstamų ar viešbučio administratorių, o blogiausiu atveju netyla Greitosios pagalbos telefonas. Nenuostabu, kad medikai ligoninėje priversti dirbti be atokvėpio...


Ar žinote daug kurorto kavinių ir restoranų, kuriuose spalio pabaigoje vėlyvą ketvirtadienio popietę galima išvysti pietaujančiuosius ar kokteilį prie baro gurkšnojančius lankytojus? Miesto centre, prie katalikų bažnyčios neseniai duris atvėrusio viešbučio „Amberton“ restoranas „Kopos“ mane pirmiausia nustebino ne tik labiau Briuseliui ar Vilniui...


Avarinė tarnyba – per didelė prabanga

Edvardas SKRITULSKAS, 2013 12 20 | Rubrika: Skundų dėžutė

  „Mažam miestui gyventojų sąskaita išlaikyti visą parą   budinčias tarnybas – per didelė prabanga“, - įsitikinęs palangiškis Edvardas Skritulskas. Garbus palangiškis jau nebe pirmą kartą kreipiasi į Palangos miesto savivaldybę prašydamas įvertinti, kad nuosavų namų gyventojai už avarinės tarnybos paslaugas susimoka patys, tuo...


Tik sužinojęs mūsų pokalbio temą, A.Sendrauskas sakė nelabai su ja sutinkąs. Taip, gyvenimas esąs trumpas, taip, sustoti negalima, tačiau stabtelėti reikia. Kitaip net nespėsi pajusti, kad esi laimingas. „Gal ir sudarau įspūdį skubančio, lekiančio žmogaus. Esu net girdėjęs sakant, kad manęs visur per daug, – šypteli pašnekovas. – Bet toks jau aš esu...


Žiemą krepšinis kurorte – prabanga

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 01 09 | Rubrika: Miestas

Ne vienas ir ne du žmonės, atšalus orams, norėtų pasvaidyti kamuolį ar pamušinėti badmintono kamuoliuką uždarose patalpose. Aš – taip pat. Deja, Palanga – kaip ta našlaitė: graži, bet skurdi – nėra sporto salės, kurioje vakarais palangiškiai būtų laukiami, pavyzdžiui, pažaisti krepšinį. Norintys žiemą pramankštinti savo kaulus, tokią galimybę turi nebent sporto klube ar... namuose – laisvų...


Palangoje gali būti keblu išsinuomoti viešbutį ar nors kambarėlį pas močiutę vasarą, tačiau ne sezono metu, kai viskas apmiršta, siekis išnuomoti ištuštėjusį butą dažną palangiškį varo į neviltį – pasiūla nuomotis butą yra didelė, o paklausos tam beveik nėra. Kaip palangiškiai verčiasi per galvą ieškodami nuomininkų, kuriuos žiemą galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų? Ar atsiranda...


Daugelis „bijo“ žodžio ezoterika, tačiau patys net neįtaria, kad kiekvienas žmogus yra susijęs su ja. „Labiausiai bijantys šito žodžio turbūt dažniausiai bėgioja pas būrėjas, aiškiaregius, meldžiasi ir dalyvauja šventose mišiose bažnyčioje, svajoja, tapo paveikslus, sapnuoja, rašo eiles, kuria dainas, klauso vidinio balso, myli, į tolimą kelionę brangiam žmogui įdeda Agotos duonos...Visa...


Valdžia paaiškino, kodėl perkama vaistinė

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 12 04 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės taryba, atsižvelgusi į Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Kristinos Vintilaitės teikimą dėl 33 kv. m patalpų ir kiemo statinių, priklausančių UAB „Palangos vaistinė“, pirkimo, papildė ankstesniame posėdyje priimtą sprendimą, nurodydama Vyriausybės nutarimą, kuriuo reglamentuojamas nekilnojamojo turto įsigijimas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius