Akis bado audrų neatlaikę medžiai

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-02-01
Peržiūrėta
1896
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Akis bado audrų neatlaikę medžiai

Šventojiškė į redakciją kreipėsi norėdama atkreipti dėmesį į jau kurį laiką išvirtusius ir netvarkomus medžius. Ji stebėjosi, kodėl niekas nepasirūpina išvežti net nuo vasaros audrų riogsančių medžių. To teiravomės Šventosios girininkijos girininko Egidijaus Japerto.

Kilo klausimas dėl teritorijos
„Išvirtę medžiai riogso pamiškėje nuo Monciškių iki Šventosios. Vis knietėjo paklausti,kodėl niekas nepasirūpina nulūžusiais medžiais,šakomis. Kai kurie jau guli nuo praėjusios vasaros audrų! Vaizdas tikrai atrodo liūdnokas. Palangos pamiškės net „švyti“, o Šventosios – tenka tik patylėti“, – nuogąstavo šventojiškė.
Moteris pastebėjo, jog niekas nekreipia dėmesio į nuvirtusius medžius, tad ėmėsi iniciatyvos išsiaiškinti kodėl.
Šventosios girininkijos girininkas atkreipė dėmesį į teritorijos paskirstymą, nes toje miško vietoje viena dalis miškų priklauso Šventosios girininkijai, o kita – Palangos, tad pažadėjo atkreipti dėmesį.
„Stengiamės apžiūrėti visas savo teritorijas ir jas tinkamai sutvarkyti. Galiu pasakyti, kad kanaluose ir pievose nėra prikritusių jokių šakų. Minimoje teritorijoje yra senas pušynas, jis priklauso Palangos girininkijai. Pastaruoju metu miškuose daug prilūžo šakų dėl sniegolaužos, kai ji buvo užėjusi. Iš pakelės visas šakas nurenkame, o giliau miškuose vyksta natūralūs procesai. Dalį išvirtusių medžių ir šakų išvalome, kad vabalų neprisiveistų, o sausuoliai grėsmės nekelia, tad jie būna ir paliekami“, – pasakojo E. Japertas.

Gali išplisti vabalai
Girininkas pasakojo, jog žaliuose išvirtuose medžiuose veisiasi vabalų kolonijos, kurių laikų nesustabdžius kenčia visas miškas – jie atakuoja visus medžius.
Jis priminė, jog minėtieji vabalai jau buvo parodę, ką sugeba. Vieno miško medžiai buvo visi likę sausuoliais, nes nespėta užkirsti kelio vabalų plitimui.„Vabalai išplito iš vėjovartų“, – teigė girininkas.
„Medžių gali būti įvairios stadijos: gulinti negyva mediena, natūraliai nugriuvęs medis, sausuoliai, kurie patys sutrūnija. Tokie pastarieji medžiai miškui yra ganėtinai naudingi. Mūsų miškai yra saugomi ir tvarkomi, laikomės reikalavimų, kad miškams nebūtų pakenkta. Būna, kad žmonės pamato nuvirtusius sausuolius, skundžiasi, jog neleidžiam malkoms namo gabentis“, – nusišypsojo pašnekovas.
Girininkas patikino, kad būtina sanitarinė miškų apsauga: reikia pašalinti žalių medžių, spygliuočių virtuolius, kad nebūtų bėdų ir kitiems medžiams.
„Miške nulūžta medžiai, pamatę juos šaliname, bet svarbiausia laiku sureaguoti į tuos medžius, kurie gali grasinti žmonių saugumui“, – pastebėjo E. Japertas.
Miškininkai įspėja, kad jei medis jau nudžiūvęs, jis nepavojingas. Pavojus kyla tuomet, kai paruduoja spygliai, pasikeičia medžio laja. Iš sergančio medžio išlindusios kinivarpos plinta 3 km spinduliu, tad jos gali užkrėsti ne tik visus savininko, bet ir jo kaimyno bei valstybinius miškus. Sergančius medžius, specialistų teigimu, būtina nedelsiant išpjauti ir medieną išvežti ne arčiau kaip 3 km nuo miško.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga taip liudininke sukrečiančio, brutalaus ir protu nesuvokiamo nusikaltimo gamtai ir įstatymui vieta – nelegaliai, neturint leidimo, net nebandant imtis įstatymų numatytų veiksmų, Hipodromo gatvėje nukirsti 1153 medžiai. 


Šeštadienį daug nuostolių pridariusio stipraus vėjo gūsiai neslopo ir sekmadienį. Nors vėjas kiek silpnesnis nei praėjusią parą, tačiau ir sekmadienį dauglyje šalies vietovių nuo stiprų gūsių virto medžiai, o nemažai gyventojų liko be elektros. 


 Partijos „Laisvė ir teisingumas“ Palangos rinkimų sąrašo paskutinysis, 22-asis numeris, Edgaras Puleikis, kandidatas į Palangos miesto Tarybos narius, ko gero, vienoje srityje – pagal teistumus – galėtų būti lyderiu tarp visų šalies kandidatų į savivaldybių tarybas. Jų savo anketoje Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) vyras nurodo net keturis. 


Artimiausią dešimtmetį mūsų pajūris bus saugomas nuo audrų, kitų gamtinių procesų neigiamo poveikio kopagūbrį tvirtinant žabų tvorelėmis, šakų klojiniais, o krantą papildant smėliu.


Šiuo metu Rusijai vykdant karo nusikaltimus Ukrainoje dar makabriškiau atrodo pačiame Palangos centre stūksantis memorialas sovietų kariams su žvaigždėmis, kūjais ir pjautuvais. Kaip su juo pasielgti?


Naujai rekonstruotoje Kastyčio gatvėje pasodinti nauji medžiai


Akis bado audrų neatlaikę medžiai

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 02 01 | Rubrika: Skundų dėžutė

Šventojiškė į redakciją kreipėsi norėdama atkreipti dėmesį į jau kurį laiką išvirtusius ir netvarkomus medžius. Ji stebėjosi, kodėl niekas nepasirūpina išvežti net nuo vasaros audrų riogsančių medžių. To teiravomės Šventosios girininkijos girininko Egidijaus Japerto.


Nors nuo kovo 1-osios vykusių tiesioginių mero rinkimų bei rinkimų į savivaldybės Tarybą praėjo jau daugiau nei 10 dienų ir nugalėtojai jau seniai visiems aiškūs, nuo kai kurių politinei agitacijai numatytų stendų į palangiškius dar tebežvelgia kai kurių partijų plakatuose atspausti veidai, kviečiantys atiduoti už juos balsus. Kas tai – nepagarba rinkėjams ar patiems sau...


Šių metų vasario mėnesį, Šventojoje mįslingomis aplinkybėmis buvo iškirsti 72 saugotini medžiai – baltalksniai. Padaryta žala gamtai skaičiuojama tūkstančiais, tačiau atsakomybės už įvykį niekas nenori prisiimti. Kai kurie gyventojai baksnoja į Šventosios seniūno pusę – neva jis leidęs medžius iškirsti. Tačiau seniūnas Eugenijus Čilinskas purtosi bet kokios atsakomybės ir tikina tik leidęs...


Bibliotekoje – knygos „Pakelti akis“ pristatymas

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 09 | Rubrika: Miestas

Artėjantį antradienį, balandžio 13-ąją, 18 valandą Viešojoje bibliotekoje bus pristatyta daugelio autorių išpuoselėta ir nuostabių prisiminimų kupina knyga „Pakelti akis“, pasakojanti apie Juknaičių gyvenvietės kūrimąsi ir vystymąsi.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius