„Apartamentuose“ – priplėkęs tvaikas ir suplyšę pledai

Augustė BERTAŠIŪTĖ, 2013-07-18
Peržiūrėta
139
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuomotojai už parą prašo 20-25 litų vienam asmeniui, kartais net daugiau.
Nuomotojai už parą prašo 20-25 litų vienam asmeniui, kartais net daugiau.

Neatsiejama Palangos įvaizdžio dalis – autobusų stotyje ar prie įvažiavimo į miestą stoviniuojančios „bobutės“ ir „diedukai“, siūlantys nuomai kambarius miesto centre. Tačiau išgirtieji kambariai toli gražu neprimena „apartamentų“, o juose pagyvenus bent kelias dienas, noris „nešti kudašių“ kuo toliau.

Nori išsinuomot pigiau? Atrodyk vargingai!
Pirmas klausimas, su kuriuo susidūriau, teiraudamasi apie kambarių nuomos kainą, buvo ar aš atvykau dirbti. Jeigu taip, galiu rinktis iš dviejų variantų: mokėti 10 litų už parą ir naudotis šaltu vandeniu arba 15 litų su karštu vandeniu.
Net šiurpuliai eina per nugarą, įsivaizdavus, kaip galima gyventi be karšto vandens. Bet pasirodo įmanoma!
Sulaukiau ir kito klausimo: ar vaikinų bus? Ne vienas mano kalbintas pašnekovas teigė, kad vaikinai nepageidaujami. Tik merginos, o paklausti kodėl, atsakė: „Sukels per daug triukšmo“.
Nuomotojai už parą prašo 20-25 litų vienam asmeniui, kartais net daugiau.
Nuo ko priklauso kambarių nuomos kaina? Kaip įsitikinau, nuo oro, žmonių skaičiaus, pasirinkto laiko ir net nuo to, kaip atrodo poilsiautojai ir kokios markės mašina jie atvažiuoja.
„Na, jeigu poilsiautojai atvažiuoja su naujesne, geros markės mašina, močiutė siūlo didesnę kainą. O kodėl gi ne? Jeigu žmonės pasiturintys, gali leisti sau mokėti brangiau“, – teigė pažįstama, kurios močiutė Palangoje nuomoja kambarius.

Apartamentai sandėliuke
Daugelio nuomotojų plakatai byloja, kad kambariai nuomojami centre. Kambarius galima išsinuomoti Gintaro, J. Janonio, Vytauto gatvėse, kiti siūlo nuomotis kambarius toliau nuo centro.
Asta su draugėmis atvykusi į Palangą, nusprendė išsinuomoti kambarį. Atvažiavus nurodytu adresu „į apartamentus“, viskas atrodė neblogai: normalus namas, aplinka sutvarkyta, gėlės žydi.
Moteris sutiko savo nuomininkes ir nusivedė į namo gale esantį sandėliuką. Joms buvo pasakyta, kad gyvens palėpėje.
„Kopėčios buvo labai stačios bei siauros ir vis reikėjo lipti palenkus galvą, kad neįsitrenktum į stogą, – prisiminė mergina. – Atidarius kambariuko duris, atsivėrė šis vaizdas prieš akis: 3 siauros, medinės lovelės, užklotos suplyšusiomis antklodėmis. Savininkė pareiškė, kad čia – „pledai“. Sienos išklijuotos skirtingais, senais, atsilupusiais tapetais. Lyjant lietui pro stogo plyšius varvėjo vanduo, nes ant tapetų matėsi vandens žymės. Ant sienos kabėjo veidrodis: dulkėtas, aplipęs. Pelėsių kvapas net rietė nosį. Vietos tarp 3 lovų nebuvo, vos galima įlipti į lovą.  Kambariuke nebuvo nei staliuko, nei spintelės, tik viena kėdė. Aš ir mano draugės esame paprastos, neišrankios, bet pamačius visą šį vaizdą, mane ištiko lengvas šokas. Supratome, kad gyventi čia nenorėsime“.
Asta su draugėmis nusprendė eiti iš šios vietos kuo greičiau ir ieškoti kitos vietos apsigyventi.
Viktorija iš Panevėžio praėjusią vasarą atvyko taip pat užsidirbti pinigų. Kai ji išlipo Palangos autobusų stotyje, prie jos priėjo vienas senelis ir pasiūlė nuomotis kambarį už 12 litų parai. „Neturėjau, kur gyventi, todėl ir sutikau“, – teigė mergina. Iš išorės namas atrodė tvarkingas, tačiau pravėrus duris Viktorija liko nustebinta ten esančios netvarkos.
„Virtuvė netvarkinga, indai neplauti, aplink išmėtyti maisto likučiai. Kambariukai maži, o juose nešvaru ir labai tvoskė pelėsiais. Į savo kambarį lipau kopėčiomis. Dušas ir tualetas buvo lauke, šilto vandens nebūdavo“, – sakė ji. Paklausta, kaip buvo įmanoma praustis po šaltu vandeniu, pašnekovė teigė, kad vandenį įšildydavo saulė. Jeigu saulė nešviesdavo, tai ir šilto vandens nebūdavo: „Gyvenau ten 5 dienas, nes iš karto už jas reikėjo sumokėti, o per tas dienas susiradau kitą kambarį – tvarkingesnį, ir išsikrausčiau“.


Lietuje skalbiama
patalynė

Viktorija iš Jonavos atvyko į Palangą, suradusi skelbimą, kad ieškoma mergina, kuri padėtų tvarkyti kambarius. Ji tvarkė kambarius pas moterį, kuri nuomodavo kambarius Neringos gatvėje. Šeimininkė buvo itin taupi: „Patalynę ji skalbdavo lietuje. Kaip? Pradėdavo smarkiai lyti ir pakabindavo ant virvių. O po to išdžiūdavo ir vėl užvilkdavo pagalves, antklodes tais pačiais užvalkalais“.
Mergina teigė, kad šeimininkė nuolat kiekvienus nuomininkus apkalbėdavo, kiek šie vandens išnaudodavo, jeigu tik vos daugiau, tai sakydavo, kad namie pas save nesiprausia, pas ją atvažiavo tik vandenį leist. Viktorija po šio darbo nebeturi jokių fantazijų ir pas jokias moteris kambarių nesinuomos: „Tik noriu perspėti, kad kiekvienas atsivežtumėte savo patalynę, nes nežinia, kokia liga gali susirgti nuo taip plaunamos patalynės“.
Goda atvykusi su tėvais iš Vilniaus, taip pat susidūrė su keistu šeimininkės reikalavimu: „Kambariukas buvo mažas, vietos nebuvo, tačiau keisčiausia, kad ji neleido mums naudotis virtuve. Tik tualetu ir nuolat perspėdavo, kada mes turime grįžti“.

Atgrasios nuomotojos, bet puikūs kambariai
Tačiau kartais, kaip įsitikinau, būna priešingai: nuomotojai būna ir atgrasūs, tačiau jų nuomojami kambariai – visiška priešingybė.
Indrė, atvykusi su mama į Palangą, susirado kambarių nuomotoją autobusų stotyje. „Nuėjome ir pradėjom dairytis, šeimininkė aprodė nuomojamus kambarius, visi kambariai buvo tvarkingi, išvėdinti. Tik mane pati šeimininkė šiek tiek gąsdino, nes iš pirmo žvilgsnio atrodė nelabai prisižiūrinti, dar mėgėja itin daug rūkyti. Kadangi kaina už parą pas ją buvo tikrai nedidelė, tai nekreipėme dėmesio į tos moteriškės išvaizdą ir apsigyvenome pas ją. Likome labai patenkintos“, – papasakojo mergina.
Agata iš sostinės kambarį nuomojasi pas tą pačią nuomotoją jau antrus metus, nusiskundimų dėl kambarių tikrai sakė neturinti, viskas tvarkinga.
„Nuomotoja gruboka, tačiau į kambarius nevaikščiojo, nesikabinėjo dėl smulkmenų. Tik jai ypač nepatiko, kai klausdavau, kur padėti puodai. Nuomotoja laikėsi principo: aš netrukdau tau, tu netrukdai man“, – teigė Agata.

Jūsų komentaras:

aha 2013-07-30 16:23 (IP: 151.231.108.122)
Uz 12 litu per para dar ir masazo gal noretu

taip taip 2013-07-22 12:26 (IP: 78.61.104.50)
...ir odines striukes is spintos isveze, o draugei ir spintos antresoles isarde ir nugvelbe.Isvaziuodami perplese paklodes, ranksluoscius ir vel paklojo lovas...Galetu zurnaliste ir savininkus pakalbinti, kokiu eibiu yra pridirbe poilsiautojai.Bet yra ir labai geru poilsiaitoju, nes zmogus yra zmogus visur...

2013-07-21 15:39 (IP: 86.100.60.112)
-O kiek apvagia...vertingų knygų..net televizorių ir įv, kt daiktų... Ko tik žmonės neiškenčia įleisdami į savo namučius (butą) už varganus skatikus, kuriuos vėl atiduoda, platiems neprišeriamiems valdžios nasrams...

hmmm 2013-07-19 22:59 ([email protected] / IP: 78.61.104.50)
kai bus laiko, reikes surasyti ir poilsiautoju nuodemes, nes irgi visokiu brudu ir serganciu visokiom odos ligom privaziuoja, begerdami ir namo sienas apvemia, ir kotletais sienas isdauzo. Nereik varyti i vienus vartus...

Taip pat skaitykite

Penktadienį, spalio 30 dieną, nustatyti 3 nauji „Maximos“ darbuotojų susirgimų COVID-19 infekcija atvejai. Vienas iš jų - Palangoje. Prekybos tinklo „Maxima“ atstovai nurodo, kad šiuo metu neturi žinių, kad daugiau tose pačiose „Maxima“ parduotuvėse ir jų padaliniuose dirbantys kolegos jaustų COVID-19 infekcijai būdingus simptomus....


Kaip informavo "Palangos tiltą" UAB "Palangos komunalinis ūkis" direktorius Gediminas Valinevičius, komunalininkai artimiausiu metu pastatys naujas autobusų stoteles miesto centre prie pagrindinės miesto aikštės ir prie Palangos baseino.


Iki pat pavasario palangiškiai ir į kurortą atvykstantys ar su juo atsisveikinantys svečiai Palangos autobusų stotyje turi galimybę pasigrožėti pasaulio fotografų kūryba. Čia asociacijos „Fotobienalė LT“ iniciatyva eksponuojama keturiolika fotografijų, atrinktų iš geriausių 2017 metais virtualiam Palangos fotosalonui pateiktų darbų.


Šiuolaikinės technologijos – socialiniai tinklai, speciali internetinė programa viešbučiams Booking.com ir prie degalinės „BalticPetroleum“ įrengta speciali aikštelė ieškančiųjų būsto nuomos poreikiams tenkinti – gerokai „ištirpdė“ Palangos bobučių, siūlančių pakelėse kur apsigyventi, gretas. Tačiau dalis nepasidavė...


Norite pamatyti Rusijos užkampį? Išlipkite Panevėžio autobusų stotyje

Linas Jegelevičius, "Palangos tilto" redaktorius, 2015 03 12 | Rubrika: Redaktoriaus Blogas

Nėkart nesu tiek daug keliavęs per Lietuvą, kiek praėjusią savaitę. Kartu su kolega britu, ruošiančiu straipsnį apie emigraciją iš Lietuvos (o ji lieka viena didžiausių Europos Sąjungoje), išnaršėme visą šiaurinę Lietuvą – Šiaulius, Panevėžį, Pasvalio rajoną, apsilankėme Visagine, Švenčionyse ir Vilniuje.


Nuo gruodžio aštuntosios pradėjusi veikti naujoji Palangos autobusų sotis sulaukia vis daugiau gerų atsiliepimų. Ir nors kai kurie keleiviai dar padūsauja, kad centre būta patogiau, absoliuti dauguma tiek į Palangą atvykstančių svečių, tiek pačių palangiškių pripažįsta: sąlygos čia tokios, kokių reta visoje Lietuvoje. O vežėjai pabrėžia: net ir didžiųjų miestų autobusų stotys...


Statomoje naujojoje autobusų stotyje jau vyksta baigiamieji darbai  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 08 18 | Rubrika: Miestas

Palangoje statomoje naujojoje autobusų stotyje vyksta baigiamieji darbai – tvarkoma apdaila, stoties perone rengiamos vietos autobusams sustoti. Naująja infrastruktūra palangiškiai ir kurorto svečiai galės džiaugtis jau šį rudenį.


Neatsiejama Palangos įvaizdžio dalis – autobusų stotyje ar prie įvažiavimo į miestą stoviniuojančios „bobutės“ ir „diedukai“, siūlantys nuomai kambarius miesto centre. Tačiau išgirtieji kambariai toli gražu neprimena „apartamentų“, o juose pagyvenus bent kelias dienas, noris „nešti kudašių“ kuo toliau.


Susipažinus su UAB „City Projects“ pateikta naujos autobusų stoties ir prekybos centro greta Klaipėdos plento koncepcija ir statinių vizualizacija, susidaro įspūdis, kad lieka neįvertintas su tokių svarbių objektų kompleksu susijęs pėsčiųjų bei įvairaus transporto išorinio ir vidinio eismo organizavimas, nors su planuojamais statyti objektais tai labai aktualu, nes tai...


Antradienio rytą antrąjį kartą į „Palangos tilto“ redakciją prie puodelio kavos kartu su laikraščio redaktoriumi Linu Jegelevičiumi pasikalbėti ir apie mūsų leidinį, ir apie jiems bei Palangai aktualius klausimus, pasidalinti savo nuomone ir padiskutuoti su žurnalistais rinkosi mūsų skaitytojai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius