Balansuoja ant išgyvenimo ribos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-10-20
Peržiūrėta
963
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vyriausybė priėmė nutarimą, pagal kurį nuo rugsėjo 1 dienos biudžetininkams sumažinta bazinė mėnesinė alga nuo 128 iki 122 litų, o bazinis valandinis atlygis – nuo 76 iki 73 ct. Kurorto Savivaldybės darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, naujasis šalies valdžios taupymo vajus taip pat  paplonino pinigines. Sumažinus bazinę algą, anksčiau už minimumą dirbusioms valytojoms darbo užmokestis jau nebesiekia ir nustatytos minimalios algos – 800 litų.

 

Keitėsi tik valytojoms

Palangos miesto savivaldybės administracijoje dirbantiems pagal darbo sutartis 28 žmonėms yra nustatyti tarnybinio atlyginimo koeficientai bazinės mėnesinės algos dydžiais. Pastaruosius savo įsakymu nustatė Savivaldybės administracijos direktorius Valerijaus Kuznecovas. Nuo rugsėjo l dienos  koeficientai keitėsi tik savivaldybės valytojoms, o sekretorių, kompiuterininko, raštvedžių, ūkvedžio bei vairuotojo algų koeficientai liko tie patys.

Savivaldybės administracijos direktoriaus V.Kuznecovo teigimu, visiems savivaldybės žemesniojo personalo darbuotojams atlyginimai mažėjo 6 litais. Tačiau, pasak jo, sumažėjus bazinei algai, teko koeficientą didinti valytojoms. Jei anksčiau trims Savivaldybėje dirbančioms valytojoms koeficientas buvo 6,50, tai dabar jis kilstelėtas iki 6,56. Vadinasi, šios darbuotojos, kaip ir anksčiau,  už darbą gauna minimalią algą – 800 litų, kuri tolygi pensijai.

 

Sekretorės nepersidirba

Į klausimą, ar koeficientai padidėjo ir kitiems pagal darbo sutartis dirbantiems darbuotojams, V.Kuznecovas atsakė, kad niekam jis nebuvo padidintas, pasiūlęs šiuo klausimu kreiptis į Juridinio ir personalo skyriaus vyriausiąjį specialistą Raimondą Andziulį. Pastarojo teigimu, sumažėjus bazinės mėnesinės algos dydžiui, darbuotojams koeficientai nebuvo padidinti, nes, jo nuomone, kai kurie iš jų nepersidirba. Valdininkas pasiūlė užsukti į Savivaldybę  ir pažiūrėti, ką darbo metu veikia sekretorės...

Didžiausias tarnybinio atlyginimo koeficientas – 13 – nustatytas Architektūros ir urbanistikos skyriaus žemėtvarkininkams, Bendrojo skyriaus archyvarei, kompiuterininkui bei skyrių vyresniesiems buhalteriams. Jų vidutinis darbo užmokestis, neatskaičius mokesčių, siekia daugiau nei pusantro tūkstančio litų. Ne ką daugiau uždirba tiek mero sekretorė, tiek tvarkančios skyrių bei miesto Tarybos dokumentus darbuotojos. Jų alga svyruoja nuo 1 tūkst. iki 1 tūkst. 200 litų per mėnesį.


Trečdalis balansuoja ant ribos

Jei miesto Tarybos nariams pieštukams ir trintukams, t. y. kanceliarinėms išlaidoms, vidutiniškai  skiriama apie 500 litų, tai kiekvieną dieną trečdalis miesto Savivaldybėje už ubagišką algą plušančiųjų  džiaugiasi, jog turi darbą. Nors pripažįsta, kad jie atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje. „Mums blogiau nei bedarbiams ar pensininkams, nes reikia išlaikyti šeimas. Tačiau esame priversti kęsti ir būti solidarūs su tauta, nes kito pasirinkimo nėra“, - guodėsi kai kurie, nenorėję būti paviešinti,  darbuotojai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors kai kurie kolegos žurnalistai Algirdą Budginą, Palangos miesto policijos komisariato viršininką, dėl jo tvirto stoto ir rūsčių veido bruožų pravardžiuoja vikingu, pats kurorto vadas savo pravardės nė neslepia. „Bugis. Ji man „prilipusi“ nuo mokyklos laikų“, – šypsojosi A. Budginas. Rūsčiu savęs jis taipogi nevadina: „Esu draugiškas ir mėgstu sveiką humorą“. Šį mėnesį ketvirtąsias darbo...


Padidėjus tyrimų dėl COVID-19 ligos poreikiui, nuo balandžio 19 dienos keičiasi Palangos mobilaus punkto darbo grafikas. Mobili komanda dirbs dviem pamainomis.


Atlyginimai Lietuvoje toliau kyla sparčiausiai nuo 2004-2008 m. stebėto bumo laikų. Statistikos departamento duomenimis, paskutinį 2020 m. ketvirtį vidutinis darbo užmokestis į rankas buvo net 12,8 proc. didesnis nei prieš metus ir siekė 967 eurus. Tiesa, reikia pripažinti, kad pernai nebuvo savivaldybės, kurioje atlyginimai būtų kritę. Sparčiausiai 18-20 proc. darbo užmokestis po...


Aviakompanijoms dėl koronaviruso atšaukus didžiąją dalį skrydžių, bus ribojamas Palangos oro uosto keleivių terminalo darbo laikas. Šią savaitę jis dirbs ketvirtadienį, šeštadienį ir sekmadienį nuo 8 val. ryto iki 20 val. vakaro.


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Praėjusį ketvirtadienį, Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), kurį atidarant dalyvavo Palangos miesto vadovams bei administracijos darbuotojams, būsimųjų darbdavių atstovams, kurorto Darbo biržos kolektyvui bei kolegoms iš Klaipėdos,  taip pat ir tiems, kam skirtas naujasis centras – jaunimas.


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Politikus turime rinkti ne pagal grožį, o pagal protą  34

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 08 16 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vasara – nėra pats tinkamiausias metas politinėms temoms. Tačiau sugrįžti prie politikos verčia kilęs nesveikas ažiotažas po išsakytos nuomonės apie socialdemokratų kandidato į Seimą Dano Palucko padarytą administracinį pažeidimą.


Balansuoja ant išgyvenimo ribos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 10 20 | Rubrika: Miestas

Vyriausybė priėmė nutarimą, pagal kurį nuo rugsėjo 1 dienos biudžetininkams sumažinta bazinė mėnesinė alga nuo 128 iki 122 litų, o bazinis valandinis atlygis – nuo 76 iki 73 ct. Kurorto Savivaldybės darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, naujasis šalies valdžios taupymo vajus taip pat  paplonino pinigines. Sumažinus bazinę algą, anksčiau už minimumą dirbusioms valytojoms...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius