Savivaldybė kreipsis į Teisingumo ministeriją dėl AGATA mokesčio teisėtumo

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės meras, 2013-06-13
Peržiūrėta
1232
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savivaldybė  kreipsis į Teisingumo ministeriją dėl AGATA mokesčio teisėtumo

Toks naujai atsiradęs asociacijos AGATA renkamas mokestis už turimus televizorius privačių namų gyventojams yra visiškai nesuprantamas. Vienas dalykas, kai yra apmokestinamas oficialus viešbutis, kuris yra viešos paskirties žemės sklype ir jį valdo įmonė. Tačiau, mano manymu, tokio paties mokesčio negalima pritaikyti privačių namų savininkams, kurie savo gyvenamajame name tvarkosi savo nuožiūra.
Jei AGATA nebesurenka norimų pajamų, gal nereiktų papildomais mokesčiais apkrauti iš trumpos vasaros pragyvenančių palangiškių. Kita vertus, savivaldybė ir mokesčių inspekcija deda daug pastangų, siekdama, kad vasarai poilsiautojus priimantys palangiškiai legalizuotų savo verslą, savo paslaugas skelbtųsi internete ir netykotų poilsiautojų pakelėse.
Tos pastangos duoda rezultatų ir verslo liudijimus išsiėmusių palangiškių skaičius kasmet vis didėja.
Dabar tokiais nesuprantamais mokesčiais žmonės vėl stumiami į šešėlį. Jiems aiškiai duodama suprasti, kad jei tu savo paslaugas teiksi viešai, jas reklamuosi internete, būsi pasiekiamas visokioms nenuspėjamus mokesčius renkančioms asociacijoms.
Autorinių teisių ir gretutinių teisių įstatyme numatyta, kad atlyginimą Lietuvos bei užsienio atlikėjams ir fonogramų gamintojams privalo mokėti ne tik juridiniai, bet ir fiziniai asmenys. Tačiau savivaldybės teisininkams kyla abejonės, ar šis mokestis gali būti taikomas patalpų nuomos paslaugą teikiantiems privačių namų savininkams.
Savivaldybė artimiausiu metu kreipsis į Teisingumo bei AGATA veiklą kontroliuojančią Kultūros ministeriją prašydama įvertinti ar toks mokestis gyvenamosios paskirties namų ir butų savininkams yra teisėtas.

Jūsų komentaras:

xxxx 2013-06-14 19:43 (IP: 78.61.241.233)
as nesuprantu....jeigu namuos kabeline....kaip jie gali apmokestint...juk as ir taip tiesiogiai tv tiekejui moku....

nesuprantu 2013-06-14 10:18 (IP: 92.61.33.151)
Bivo toks senas multikas Cipolinas vadinosi- ten senjoras pomidoras rinko mokescius uz lietu- tiek lyru suprask italisku, uz lietu su griaustiniu- brangiau, uz perkunija vel brangiau nes apsviecia- istrigo jis man, bet dabar Lietuvelej jau panasu darosi, sugalvok uz TV imti privaciame name- cia analogija su multiku tokia, jei keli kanalai-tiek ir tiek, jei daugiau o dar erotikos kanalas- imti dvigubai. BET MIELIEJI AGATA JUS NUSTATYKIT AR AS TIKRAI TA TV ZIURIU, GAL JIS MANO KAMBARY DEL ESTETINIO GROZIO, KAIP DAIKTAS- IDOMU KAIP JUS TAI NUSTATYTUMET-siaip stogas gali nuvaziuot nuo tikiu absurdu

Vytautas 2013-06-13 20:42 ([email protected] / IP: 78.61.215.100)
LR autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 55 str. nuostatos akivaizdžiai prieštarauja LR Konstitucijai bei LR CK numatytiems sutarties laisvės principams. Mokesčius ir rinkliavas gali rinkti tik valstybės institucijos, o ne privatūs juridiniai asmenys. Šis pavyzdys rodo korupcinės sistemos eilinę pergalę, kai interesų grupė pasinaudodama "lobistais" (korumpuotais seimo nariais, nusikalstamus susivienijimus ginančiomis advokatų kontoromis) nusipirko sau įstatymą. Jei norite remti nusikalstamą pasaulį - pirmyn, norite būti vergais - sėkmės !!!

ir dar 2013-06-13 19:47 (IP: 78.61.104.50)
AGATA prisirinktu grazaus pinigelio, jei pasirupintu, kad didziuosiuose miestuose visi saziningai imtu verslo liudijimus, isnuomojant kambarius studentams. Uz nuoma moka didziulius mokescius, o savininku niekas nekontroliuoja, jokiu mokesciu niekam.O sudentai muzika per naktis pylina... Va kur pinigeliai nuplaukia...

hmmm 2013-06-13 19:32 (IP: 78.61.104.50)
komerciniai bankai gavo virs 1 mlj lt pelno, o valstybei sumokejo tik 6 tukst lito mokesciu !!! Na isvadas pasidarykit patys , juk mums ne pensijos, ne invalidumo ismokos net nedidejo ...Aciu, kad musu valdzia nuo naujojo mokescio zada apginti !!!

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo šiandien privačios žemės savininkai, prisijungę prie  Mano VMI , jau gali sužinoti žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją sumokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu lapkričio pradžioje. Žemės mokestį šiemet reikia sumokėti iki lapkričio 15...


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad jau apskaičiuotas mokėtinas žemės mokestis už 2020 m. Palangos m. privačios žemės savininkams. Išsamias deklaracijas galima rasti VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje deklaravimas.vmi.lt. Mokesčio sumas gyventojai taip pat gali sužinoti ir prisijungę prie „Mano VMI“ sistemos...


Lietuvos vyriausiais administracinis teismas neskundžiamu sprendimu konstatavo, kad Palangos miesto savivaldybė buvo teisi ginče su privataus sklypo savininku, atsisakydama keisti Klaipėdos pl. esančio sklypo žemės naudojimo paskirtį į daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritoriją.


Finansų ir Aplinkos ministerijos bei Europos investicijų bankas pasirašė trišalę sutartį, kuria įsteigtas Rizikos pasidalijimo fondas. Jo dydis –100 mln. eurų ES fondų lėšų, leisiančių pritraukti apie 500 mln. eurų iš privačių investuotojų. Jomisiki 2023 metų planuojama atnaujinti apie 1500 daugiabučių namų visoje šalyje.


Nuo pirmadienio žemės savininkus pasiekia elektroninės ir popierinės deklaracijos, kuriose pateikta informacija apie žemės mokestį. Klaipėdos AVMI duomenimis, šiais metais žemės mokesčio mokėtojai į Palangos m. savivaldybės biudžetą turėtų sumokėti apie 2 mln. 784 tūkst. litų žemės mokesčio - 70 tūkst. Lt mažiau nei pernai.


UAB „Palangos komunalinis ūkis“ žengė dar vieną žingsnį link Europos Sąjungos – šią savaitę privačių valdų savininkams ėmė išvežioti geltonspalvius konteinerius, skirtus antrinėms žaliavoms.


Savivaldybė kreipsis į Teisingumo ministeriją dėl AGATA mokesčio teisėtumo  5

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės meras, 2013 06 13 | Rubrika: Miestas

  Toks naujai atsiradęs asociacijos AGATA renkamas mokestis už turimus televizorius privačių namų gyventojams yra visiškai nesuprantamas. Vienas dalykas, kai yra apmokestinamas oficialus viešbutis, kuris yra viešos paskirties žemės sklype ir jį valdo įmonė. Tačiau, mano manymu, tokio paties mokesčio negalima pritaikyti privačių namų savininkams, kurie savo...


Palangos gyventojams jau grąžinamos pajamų mokesčio permokos  1

Laima DOMARKIENĖ Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija, 2013 04 11 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad gyventojų pajamų mokesčio lengvatomis pasinaudojusiems gyventojams, teisingai elektroniniu būdu pateikusiems pajamų mokesčio deklaracijas, pradėtos grąžinti pajamų mokesčio permokos. Palangos m. apie 0,3 tūkst. gyventojų trečiadienį pervesta per 0,1 mln. litų.


Prisidėti prie Palangos Kurhauzo mūrinės dalies restauracijos gali kiekvienas šalies pilietis, apsisprendęs šioms reikmėms skirti 2 proc. savo sumokėto pajamų mokesčio.


Politikų privilegija – savo nuožiūra dalinti biudžeto pinigus  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 03 08 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Praėjusiame tarybos posėdyje kurorto politikų atmesta žemės nuomos mokesčio lengvatos siekiančios 78 metų palangiškės Jadvygos Žižienės pasiūlyta taikos sutartis verčia grįžti prie mokesčių lengvatų temos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius