„Bambalinę“ publiką 2012-ųjų naktį pakeitė kilminga

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-01-02
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

„Bambalinę“ publiką 2012-ųjų naktį pakeitė kilminga

„Pirmąją Naujųjų metų dieną vykdysime ekologinę akciją. Iš surinktų šiukšlių bus pastatyta skulptūra“, - prieš šventes, aptariant kalėdinių ir Naujųjų metų renginius, miesto tarnybų pasitarime pas merą postringavo mero Š. Vaitkaus atstovė spaudai J. Vanagė. Išėjo šnipštas. Paplūdimys būtų skendęs šiukšlėse, jei ne miesto komunalininkai.


Tvarkė, kai visi snaudė
Iki pat Naujųjų nepaaiškėjus, kas konkrečiai atsakingas už planuotą akciją, miesto komunalininkai numojo rankas į nelabai aiškius planus – UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojai sausio 1-osios rytmetį, kai visi dar snaudė pošventiniu miegu, bindzinėjo paplūdimiu ir po kopas rinkdami šiukšles.
„Viena ausimi apie tokią ekologinę akciją buvau girdėjęs. Buvo minėta, kad joje dalyvaus vicemeras (S. Simė, - aut.) ir mero patarėjos, dar kažkas. Bet iki pat Naujųjų niekas su manimi konkrečiai nesitarė, kurį paplūdimio ruožą akcijos dalyviai ketina tvarkyti. Kilo abejonių, ar išvis įvyks tokia akcija, man buvo minėję, kad akcijos dalyviai ketina rinktis į pajūrį tik apie vidurdienį, todėl nutarėme nerizikuoti ir vieni sutvarkėme paplūdimį. Kaip ir kiekvienais metais. Įsivaizduokite, kad, atėję vidurdienį į paplūdimį kurorto svečiai ir miestelėnai būtų radę šiukšliną visą pajūrį. Kam tektų atsakomybė?“ - klausė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.
 

Surinko ypač daug šiukšlių
„Komunalininkus šie Naujieji labai nustebino“, - sakė K. Skierus. „Vien paplūdimyje surinkome 3 tonas šiukšlių. Daugiausiai – fejerverkų pakuočių ir šampano butelių. Nustebino tai, kad šiemet šventė išsiplėtė net į kurorto „neturistinius“ rajonus – iš miesto išvežėme dar 6 tonas šiukšlių“, - pasakojo miesto komunalininkų vadas.
Jis negalėjo palyginti šių Naujųjų metų šiukšlių „derliaus“ su praėjusiais metais dėl paprastos priežasties – pernai per Naujuosius buvo nemažai sniego, todėl dalis butelių ir fejerverkų pakuočių susmego į jį.
„Į šią žiemą panašią 2009-2010-ųjų žiemą surinkome trečdaliu mažiau šiukšlių mieste. Šiemet visur buvo akivaizdžiai daugiau fejerverkų pakuočių, taip pat butelių. Nustebino tai, kad šiemet surinkome labai mažai „bambalių“ ir kitų „surogatų“ pakuočių, o daugiausiai šampano butelių. Ypač šampano „Bosca“. Vadinasi, šiais metais Palanga susilaukė labiau pasiturinčių svečių, kurie gėrė „kilmingą“ šampaną“, - padarė išvadą K. Skierus.
Jis pasakojo, kad nustebino ir tai, kad šampaną Naujuosius metus Palangoje sutikę maukė, kaip kiekvienais metais, ne iš plastmasinių stiklinių, o iš specialių šampanui skirtų plastmasinių taurių.
„Vadinasi, šiemet Naujuosius metus Palangoje daugiau sutiko žmonių, kurie stovi ant aukštesnių visuomenės hierarchijos laiptelių. Pasakyčiau trumpai – tai buvo kilminga publika“, - sakė K. Skierus.
Jis atkreipė dėmesį, kad šiais metais pramogautojai žalos nepadarė jokiam miesto inventoriui.
„Kiekvienais metais anksčiau po Naujųjų nakties rasdavome išvartytų šiukšliadėžių ir nusuktų kelio ženklų. Šiemet nieko panašaus nebuvo. Vadinasi, tokia kurorto žiemos festivalio idėja pasiteisino – svečiai buvo kilmingi, leido pinigus, bet nekenkė miestui“, - džiaugėsi bendrovės vadovas.
 

Akcijos rengėjai - neaiškūs
Rišliai apie mero sprendimus ir miesto gyvenimo įvykius paprastai pasakojanti mero patarėja J. Vanagė, paprašyta papasakoti apie ekologinę akciją, mikčiojo:
„Akciją organizavo savivaldybės partneriai...“ – sakė J. Vanagė.
„Kokie?“ – pasiteiravau.
„Na, buvo šeimų iš Elfų mokyklėlės, girdėjau dalyvavo tie, kas darė kurhauzo šventinį apšvietimą... Aš pati nedalyvavau“, - sakė mero patarėja.
„Kaip vyko ekologinė akcija, jeigu miesto komunalininkai paplūdimyje ir kopose surinko visas šiukšles?“ – paklausiau.
„Na, taip. Bet buvo mintis su komunaliniu tartis, kad akcijos dalyviams palikti tvarkyti kopas...“
„Bet K. Skierus taip ir nesulaukė jokio skambučio...“
„Na, taip. Matyt, dėl to komunalininkai suabejojo, ar akcija įvyks, ar akcijos dalyviai pajėgs patys sutvarkyti paliktą ruožą, todėl ir patys sutvarkė“, – sakė J. Vanagė.
„O skulptūrą iš šiukšlių padarėte?“ – klausiau.
„Ne, nebuvo iš ko kam daryti“, – prisipažino mero patarėja.
Pranešime spaudai J. Vanagė sakė, kad akcijos dalyviai neprarado geros nuotaikos – ieškodami kopose užsilikusių šiukšlių, tarp jų rado ir sužadėtuvių žiedo įpakavimą.
Kas turėjo organizuoti ekologinę akciją, nelabai žinojo ir vicemeras S. Simė.
„Man atrodo, Kultūros centras. Aš niekada niekam nežadėjau dalyvauti jokioje ekologinėje akcijoje sausio 1-ąją“, - sakė vicemeras.
Bet vakar susisiekti su Kultūros centro direktoriumi Ž. Kažiu nepavyko.
„Direktorius dirbo per šventes, tai, matyti, vakar pasiėmė išeiginę dieną“, - paaiškino neprisistačiusi centro darbuotoja.
Kultūros centro pavaduotojo Nerijaus Stasiulio telefonas vakar taip pat tylėjo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2020 m. vasario 27 d. patvirtintas Palangos miesto savivaldybės 2020 metų biudžetas.


Baigėsi 2018 metų Palangos miesto šachmatų pirmenybių trikovė. Šachmatininkai kovėsi trijose rungtyse – klasikinių (dalyvavo 8 žaidėjai), greitųjų (dalyvavo 16 žaidėjų, vyko 12 varžybų) ir „Žaibo“ (dalyvavo 16 žaidėjų, vyko 8 varžybos) šachmatų varžybose. Susumavus visų trijų rungčių rezultatus, paaiškėjo, kad trečiąjį kartą iš eilės...


Palangos miesto biudžetas 2018 m. įvykdytas 102,3 proc. – gauta 628,5 tūkst. eurų viršplaninių pajamų. Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Biudžeto skyriaus vedėjos Reginos Garadauskienės, palyginti su 2017 m., praėjusiųjų metų pajamos buvo penktadaliu, arba 4,8 mln. eurų, didesnės.


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Penktadienį Palangos moksleiviai, mokytojai ir visi, kurie domisi šiuolaikinio meno kūrybos praktikomis bei nori jas išbandyti, tuėjo galimybę tai padaryti naujųjų medijų meno kūrybinės stovyklos užsiėmimuose.


Šventoji trumpiausią metų naktį kviečia sutikti prie jūros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 21 | Rubrika: Miestas

Lietuvai laikas turėti Joninių sostinę, ir šis garbingas titulas atiteko Šventajai, kviečiančiai trumpiausią metų naktį sutikti jūros ir gamtos prieglobstyje. Joninių sostinės atidarymas Šventojoje – birželio 23 d


Nepaliaujanti stebinti šiltais žiemos orais sausio pirmoji savaitė atnešė daugiau siurprizų – antradienį Palangoje griaudėjo perkūnija, sužaibavo, o ketvirtadienį pajūryje siautė iki 30 metrų per sekundę vėtra. 


Metams skaičiuojant paskutines dienas, gruodžio 30 dieną, Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos aktų salėje vyko 2011-ųjų metų geriausių Palangos miesto sportininkų pagerbimo renginys. Sportininkus sveikino ir atminimo dovanas bei padėkas įteikė miesto vicemeras Saulius Simė, mero patarėja Karolina Kubeldzienė ir Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė. Geriausių miesto sportininkų bei...


„Pirmąją Naujųjų metų dieną vykdysime ekologinę akciją. Iš surinktų šiukšlių bus pastatyta skulptūra“, - prieš šventes, aptariant kalėdinių ir Naujųjų metų renginius, miesto tarnybų pasitarime pas merą postringavo mero Š. Vaitkaus atstovė spaudai J. Vanagė. Išėjo šnipštas. Paplūdimys būtų skendęs...


Didžiausių metų švenčių laukimo pradžią Palanga paskelbė įžiebdama ne vieną šventinę eglę miesto centre, o net keliolika kalėdinių eglučių kurorto šerdyje – J. Basanavičiaus gatvėje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas