Ar tikrai liberalcentristų R. Palaitis yra tinkamiausias liberalų kandidatas?

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-09-06
Peržiūrėta
1730
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar tikrai liberalcentristų R. Palaitis yra tinkamiausias liberalų kandidatas?

Kol skandalingą buvusį ministrą „veža“ praeities vežimas, liberali Palangos, Neringos ir Klaipėdos dalis šiuose rinkimuose turi jam gerą ir labai stiprią alternatyvą – Liberalų sąjūdžio keliamą Aliną Velykienę.
Kas ją pažįsta, sako tiesiog Aliną – žavią moterį, mylinčią jauną mamą ir žmoną, protingą ir perspektyvią naujos kartos politikę, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją.
Alina, skirtingai nei R. Palaitis, nešmėžuoja laikraščių puslapiuose prie tortų ir šiukšlių maišų, nesiekia rinkėjų palankumo liberalcentristų „atidirbtais“ pigiais viliotiniais.
Kol šiandien R. Palaitis traukia savo rinkimų kampanijos girgždantį vežimą dosniais partijos pinigais, A. Velykienė nė iš tolo negali pasigirti įspūdingomis, rinkimų agitacijai skirtomis lėšomis kaip jis.
Bet kas domisi rinkimais, A. Velykienę jau spėjo įsidėmėti – žavi ne tik jos šilta, charizmatiška asmenybė, liberalus požiūris, derinamas su tradicija, bet ir naujos kartos politiko nesuteptas, „šviežias“ įvaizdis, kitoks problemų sprendimo požiūris.
Ar ne tokių politikų reikia Seime, jeigu nenorime verkšlenti kad niekas nesikeičia?
Iki šiol politikos didžiajame ringe kova Palangoje vyko tarp dvejų politikos lygiaverčių varžovų – konservatoriaus Prano Žeimio ir liberalcentristo R. Palaičio.
Bet šių metų Seimo rinkimų kampanija – kitokia.
Nuo 2008 metų Seimo rinkimų abu Palangos politikos veteranai šiandien – jau skirtingose svorio kategorijose.
Taip, pripažinkime, kad dėl ne itin palankių visuomenės nuomonių valdantiesiems konservatoriams, šiandien ir P. Žeimys labiau pažeidžiamas nei 2008-aisiais, bet tradiciškai didelei kurorto vyresnių rinkėjų daliai jis – neabejotinai vienintelis teisingas pasirinkimas.
Tylokas, bet patyręs ir užgrūdintas politikos vilkas, įžvalgus, turintis savo aiškią nuomonę dėl Palangos, pajūrio zonos ir visos Lietuvos.
Ligšiolinis jo varžovas R. Palaitis šiandien – tiek aptalžytas ir nukraujavęs po FNTT skandalo ir dar ilgai bus „mušamas“ teismuose bvusių šios tarnybos vadovų, kad ne kiekvienas medikas ar politikos apžvalgininkas šiandien R. Palaičiui išduotų jam pažymą siekti kovos politikos didžiajame ringe.
Kažin ar liberalcentristų ir R. Palaičio padėtis prieš rinkimus galėtų būti dar blogesnė –daugumoje viešos nuomonės apklausų jie beviltiškai murkdosi dugne.
Gerokai lenkiami brandesnių „brolių“ – Liberalų sąjūdžio ir – kai kuriose – net A. Zuoko TAIP, Liberalų ir centro sąjungos palaikymas teprilygsta „Drąsiaus keliui“ – šių rinkimų projektui, subrandintam Garliavoje.
Liberalcentristų lyderis, A. Čaplikas, dar neseniai suokęs apie visų liberalių jėgų bendrą frontą „Trečias kelias“, liko prie geldos – kur kas didesnį visuomenės pasitikėjimą turintys Liberalų sąjūdžio vadovai atsisakė jungtis su prieštaringais vyresniais „broliais“.
Daugumos politikos apžvalgininkų nuomone, liberalcentristai padarė lemiamą klaidą, sutikę susijungti kartu su politikos klounu Arūnu Valinsku ir jo vadovaujamais „prisikėlėliais“ – 2008-ųjų metų rinkimų specialiu projektu.
Šiandien R. Palaitis, kaip politikas, yra toks pažeidžiamas, kad šių eilučių autorius galėtų lažintis, kad jis net neiškops į antrąjį rinkimų turą.
Ir jeigu taip atsitiks, kad į jį žengs ne tik senas politikos vilkas P. Žeimys, bet ir ne itin dar žinoma, bet daug žinanti A. Velykienė, būtų labiau ne rinkimų staigmena, o blaivus, politinėmis perspektyvomis pasvertas konservatorių ir liberalų idėjoms pritariančių Palangos rinkėjų sprendimas.

Jūsų komentaras:

Nei vieno padoraus, 2012-10-12 05:31 (IP: 86.100.60.112)
Nei vieno padoraus! Bent dėl A.Velykienės -atsikratę tai džiaugtųsi Klaipėdos s-bė! Šitos isterikės priepuoliai, bukumas ,savęs įsivaizdavimas aukščiau visų kitų-kritimas žemiau žemės!

rinkejas 2012-09-16 17:32 (IP: 86.100.3.244)
manau istiesu siemet sioje apygardoje rinkimai bus kiek kitokie, liberalcentristai respublikos mastu manau neperzengs 5 procentu ribos ir kaip partija i seima nepraeis, o kaip vienmandatininkai antrame ture manau susirungs Pranas Zeimys ir Alina Velykiene, bet antarme ture manau laimes visgi Zeimys, bet cia tik nuome, o zmoniu valia paaiskes veliau

Regina 2012-09-15 18:29 (IP: 78.61.204.18)
Manau,kad deriausias kandidatas į seimą būtų dorod ir sąžinės turintis Valuckas.Šis žmogus tikrai niekada ir niekam neparduos savo sąžinės,o ir neapvoks,bei neapgaus nei vieno.Tik už VALUCKĄ.

mikas 2012-09-14 06:12 (IP: 82.135.197.57)
ar, Laima, sakote, kad Raimundelis geriausias kandidatas? nejuokinkite

laima 2012-09-14 05:12 (IP: 108.35.211.123)
GAl jau vilku politikoje nebereketu?O dar tokiu visai tyliu,kaip Zeimys,kuris savo laiku prisimedziojo ir prisiplese,ojuk jau nuseno ir pavargo.Leiskim jau tam vilkui pailset,o ne vien tik is ipratimo ji vel medzioklen saukim...

Salin 2012-09-12 07:38 ([email protected] / IP: 193.219.187.105)
ir Velykiene-pasiputusia, nekompetetinga. Tik liberalu ir reikia Lietuvoje. Zeimys -baisus zmogus, nezinia su kokiomis strukturomis buvo ar yra susijes . Ka padare Palangai gero meru budamas? Melagis ir... , kazkur rase, kad yra ubagas, su savo valentina gyvena daugiabuciame ir neturi automobilio ,todel vaziuoja mikrobusu. Tai baisus melas. Tokiu kandidatu mums nereikia

Katinas 2012-09-09 13:36 ([email protected] / IP: 94.9.81.216)
Tegul Palaitis pirmiausia grazina indelius zmonems-apie juos buvoma rasoma dar jusu laikrastyje. Kaip toks moralinis degradas gali kandidatuoti-tiesiog nei krislo sazines neturi sis zmogus. Tikekimes, kad Palaicio darbus reikiamai ivertins Pajurio krasto elektoratas. Aciu Linai kad savo laikrastyje kovojate su Blogiu

Taip pat skaitykite

Savaitgalį vykęs Liberalų sąjūdžio suvažiavimas sukėlė klausimų, kokia juoda katė perbėgo tarp liberalų ir konservatorių. Liberalų renginyje nepasirodė nei vienas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas, nors paprastai koalicijos partneriai vyksta pasveikinti kolegų suvažiavimų – tai laikoma mandagumo gestu. 


Šiandien, gegužės 20 dieną, Tėvynės Sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus Taryba išrinko savo kandidatą siekti Seimo nario mandato naujai suformuotoje Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje, kurioje daugumą sudaro Palangos rinkėjai. Juo tapo Gediminas Valinevičius.


Palangos Kurhauzo medinė dalis netrukus įgaus senąjį, daugelio kiek primirštą savo veidą – pagal parengtą restauracijos projektą jau gautas leidimas atlikti kultūros paveldo statinio tvarkybos darbus. Šiuo etapu atgims Kurhauzo medinės dalies fasadas.


Prieš Kalėdas miesto meras ir TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas Šarūnas Vaitkus visiems SMS žinute išplatino džiugią žinią: „Palangos TS-LKD frakcija pasipildė dar vienu nariu, Sauliumi Sime. Jis tapo ir partijos nariu. Partijos valdyba balsavo vienbalsiai. “ Kai kurie Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus vadai partiją palikusį Saulių Simę vadina...


Šiandien, penktadienį, Lietuvos liberalų sąjūdžio kandidatė Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje Jolita Vaickienė atidarė savo rinkimų štabą, kuris įsikūrė Vytauto gatvėje, priešais Darbo biržą. Stilingą kostiumėlį vilkinti politikė simbolinę juostelę perkirpo mūvėdama baltas pirštinaites. 


Palangos liberalų viltis skandina smūgis V. Stalmokui

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2016 06 16 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Iš Vilniaus ir Kauno atskriejusiais Liberalų sąjūdžio vadovų skandalais užbombarduoti ir dėl to partijos senbuvių netenkantys Palangos liberalai sulaukė dar ir spyrio į paširdžius. „15 min“ naujienų portalas paskelbė bendrą Tarptautinio tiriamosios žurnalistikos centro ir partnerio Bulgarijoje „Bivol“ tyrimą, kurio metu paaiškėjo, kad savo...


Palangos politikos padangėje sužėrėjo nauja ryški asmenybė: Arūnas Štaras – Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus pirmininkas, kuris prie jo vairo stojo, susijungus abiems kurorto liberalioms jėgoms – liberalsąjūdiečiams ir liberalcentristams. Vieną Liberalų sąjūdžio kūrėjų, 63-ejų metų politiką vargiai reikia pristatyti: jis 1991-1993 m. buvo...


Kol skandalingą buvusį ministrą „veža“ praeities vežimas, liberali Palangos, Neringos ir Klaipėdos dalis šiuose rinkimuose turi jam gerą ir labai stiprią alternatyvą – Liberalų sąjūdžio keliamą Aliną Velykienę.


Valdininkams yra labai sunku pelnyti žmonių palankumą. Daugeliui – sutikime, pelnytai! –valdžia siejasi su neskaidria veikla, žiūrėjimu naudos sau ir paisymu tik savo siaurų partinių interesų. Ko gero, Palangos meras Šarūnas Vaitkus galėtų, kai niekas nemato, nusispjauti per petį ar nors pastuksenti krumpliais į stalą – beveik pusmetį miestui vadovaujantis...


Likus mažiau nei dviems mėnesiams iki savivaldos rinkimų, vietos politikos nustumtųjų ir nuskriaustųjų kastą papildė nauji veidai, kurie, nors ir panašūs į  politinių lavonų, sulaukė savo tapatybės vis dar ieškančių partijų dėmesio. Taip apie vis dar vicemerę Marytę Vačerskienę, iš „tvarkiečių“ vairininko vietos išmestą kaip musę iš barščių, sparną ėmė rėžti kai kurie Liberalų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius