Didieji viešbučiai trynė rankas ir mažųjų sąskaita

Alfredas PUMPULIS, 2012-01-02
Peržiūrėta
682
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Didieji viešbučiai trynė rankas ir mažųjų sąskaita

Naujųjų metų naktį Palanga tiesiog knibždėjo nuo sugužėjusių žmonių. Tiek žmonių, panorusių sutikti Naujuosius Palangoje, ko gero, dar nebuvo! Dalis svečių atvažiavo į Palangą tik atšvęsti naujus ir iškart po jų išvažiavo, tačiau didžioji dalis miesto svečių pasiliko. Kalbinti viešbučių vadovai netvėrė džiaugsmu - Drakono metai pažėrė skrynias pinigų.


Kainų nekėlė
Paskambinęs į Palangos viešbučius, išgirdau, jog kainų Naujiesiems metams viešbučių savininkai nekėlė.
Audronė Ambrazaitienė, viešbučio „Ambra Vila“ savininkė, „Palangos tiltui“ pasakojo: „Labai geri nauji metai. Tiesiog nuostabūs! Kainų nekėliau, net šiek tiek jas sumažinau. Palikau ne sezono, tačiau tarpines kainas. Vieno kambario kaina buvo nuo 140 iki 280 litų. Tai žmonių nė kiek neatbaidė“.
Paklausta, kas galėjo turėti įtakos tokiam žmonių antplūdžiui, A. Ambrozaitienė sakė: „Manau didelės įtakos turėjo mero veikla šventiniu laikotarpiu. Eglutės įžiebimas, jo graži kalba, reklama per TV3 tikrai padėjo pritraukti daugiau žmonių“.
Paprašyta palyginti šių naujų metų sutikimą su praėjusiais, pašnekovė „Palangos tiltui“ pasakojo: „Palyginti su praėjusiais metais, šie metai - tikrai puikūs. Praėjusiais, baltojo Triušio metais, viešbutis buvo visiškai tuščias. Šiemet - viešbutis buvo pilnas. Aš jums galėčiau pasakyti sėkmės garantą – tiesiog viską daryti nuoširdžiai ir kruopščiai“, - dėstė moteris.
Tai nebuvo vienintelis viešbutis, kuris džiaugėsi pilnu viešbučiu per šventes. Viešbučio „Vasaros AMBASADA“ savininkė Rasa Martinkuvienė taip pat trynė rankomis: „Nauji metai prasidėjo labai gerai. Mus aplankė daugybė klientų, tačiau visi savi”, - pastebėjo R. Martinkuvienė.
Nors paros kaina viešbutyje parai siekė 250 litų, žmonių jame, pasak savininkės, netrūko: „Jeigu būtų buvę daugiau vietų, būčiau priėmusi ir daugiau žmonių“.
Ji pastebėjo, jog pirmadienio ryte viešbutis jau buvo visiškai tuščias.
Dar viena verslininkė, Alma Klupšienė, Svečių namų „Aštuoni“ savininkė, teigė: „Nei kėlėme, nei mažinome kainas. Jau trečius metus mūsų svečių namų kaina - ta pati. Visas viešbutis buvo užsakytas iš anksto“, - glaustai sakė A. Klupšienė.


Pasigedo lauko prekybos
Edmundas Sakalauskas, viešbučio „Info Hotel“ savininkas, apie Naujus metus pasakojo: „Naujųjų metų sutikimu esu patenkintas. Žmonių buvo išties daug, tačiau norėdamas, kad jų būtų dar daugiau, pasigedau lauko prekybos“.
Pašnekovo teigimu, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijai nepavyko iki galo susitarti su viešbučių savininkais ir optimaliai pasinaudoti švente.
„Jei būtume susitarę, būtume iš to turėję kur kas daugiau pelno ir būtume geriau patenkinę savo klientų poreikius. Galėjome atidaryti lauko prekybą, kur būtume prekiavę karštu vynu ar kava“, - teigė E. Sakalauskas.
Jis taip pat pasidžiaugė, kad pasitaikė išties geras oras. „Praėjusiais metais buvo skelbiama, jog žmonės nevažiuotų į Palangą dėl prastų kelių ir oro sąlygų - šiemet buvo atvirkščiai“, - sakė jis.
Paklaustas, kas nulėmė itin didelį žmonių antplūdį kurorte, jis sakė: „Žinoma, didelis indėlis yra valdžios. Ji šventiniu žiemos renginių festivaliu priviliojo daug svečių į kurortą”.
 

Po Naujujų – viešbučiai tušti
Viešbučio „Liukrena“ savininkė Regina Jodkienė po Naujųjų buvo nusiminusi: „Nors per Naujuosius viešbutis buvo pilnas, dabar jis ir vėl tuščias“, - neslėpė apmaudo moteris. „Žinoma, viena naktis nieko neišgelbės, tačiau tikrai reikia padėkoti miesto valdžiai už tokią puikią miesto reklamą. Negirdėjome priekaištų iš nė vieno viešbučio svečio“, - „Palangos tiltui“ pasakojo ponia Regina.
„Naujųjų metų naktį Palangoje dar neteko matyti tokios daugybės žmonių“, - sakė kaunietis miesto svečias Algirdas Martinkus.
Paklaustas, kas atviliojo jį į Palangą švęsti Naujųjų metų, pašnekovas teigė, jog per žiniasklaidą matyta ir girdėta reklama. „Man taip pat labai patiko naujametiniai fejerverkai, o ir viešbutyje vietą, ją rezervavęs iš anksto, gavau labai pigiai. Vos už 150 litų dviviečiam kambariui“, - prisiminė vyras.
 

„Neturi žmonės pinigų“
Nejaugi Palangoje visi liko patenkinti?
Vilius Matusevičius, viešbučio „Arčiau jūros” savininkas, buvo ne itin gerai nusiteikęs: „Viešbutis buvo ne ką pilnesnis nei paprastą dieną. Iš reklamos nebuvo labai daug naudos, nes žmonės tiesiog neturi pinigų. Jei valdžia būtų davusi žmonėms pinigų, gal jie ir būtų atvažiavę“, - su ironija balse kalbėjo vyras.
V. Matusevičiaus teigimu, didieji viešbučiai tik sudarė įspūdį, jog Palanga buvo pilna, tačiau buvo nevisai taip. „Dalis mažųjų viešbučių buvo toli gražu nepilni. Žmonės tiesiog neturi tiek pinigų“, - pabrėžė „Arčiau jūros“ savininkas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiais metais ypatingas dėmesys skirtas smulkiems šeimos ir vidutiniams ūkiams bei jauniesiems ūkininkams paremti. Daugeliui tai tapo galimybe modernizuoti ar net išsaugoti savo ūkius.


Kai kuriems Palangos verslininkams karantinas tapo per dideliu išbandymu: dalis viešbučių nusprendė užverti duris, dauguma kavinių įvedus visuotinį karantiną sustabdė veiklą nė nemėginusios teikti maisto išsinešti paslaugos. Neatmetama, kad kai kam antroji karantino banga lemiama – panaikinus ribojimus duris atvers ne visi. Tiesa, pastebima, kad kai kurie...


„Kas ieško, tas randa“, – sakė kai kurie verslininkai, paklausti, kaip sekasi ieškoti beprasidedančiam vasaros sezonui darbuotojų. Tačiau visi kalbintieji sutiko, jog kasmet į Palangą vasaros sezonu prisikviesti kvalifikuotų darbuotojų tampa vis sunkiau, apskritai pastebi tendenciją, jog žmonių, kuriuos galėtum priimti dirbti, nebėra. Kur kas aktyviau darbų...


„Tiek liaudies J. Basanavičiaus gatvėje nebūna net per vasaros sezono atidarymo šventę“, – prieš vidurnaktį besiiriant per žmonių jūrą link tilto ir iš kairės, ir iš dešinės skambėjo Palangon iš visų Lietuvos pakraščių suvažiavusių miesto svečių bei pačių palangiškių žodžiai. Ir išties tokios minios, kurioje...


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Didžiausias ir sudėtingiausias jų – Palangos miesto istorinė dalis, į kurią patenka ir Palangos senojo miesto vieta. Be to, kad Palangos miesto istorinė dalis pati yra 1993 m. birželio 4 d. įrašyta kaip atskira vertybė, joje yra 61 kultūros paveldo...


Šventoji trumpiausią metų naktį kviečia sutikti prie jūros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 21 | Rubrika: Miestas

Lietuvai laikas turėti Joninių sostinę, ir šis garbingas titulas atiteko Šventajai, kviečiančiai trumpiausią metų naktį sutikti jūros ir gamtos prieglobstyje. Joninių sostinės atidarymas Šventojoje – birželio 23 d


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Didžiausias ir sudėtingiausias jų – Palangos miesto istorinė dalis, į kurią patenka ir Palangos senojo miesto vieta. Be to, kad Palangos miesto istorinė dalis pati yra 1993 m. birželio 4 d. įrašyta kaip atskira vertybė, joje yra 61 kultūros paveldo...


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Didžiausias ir sudėtingiausias jų – Palangos miesto istorinė dalis, į kurią patenka ir Palangos senojo miesto vieta. Be to, kad Palangos miesto istorinė dalis pati yra 1993 m. birželio 4 d. įrašyta kaip atskira vertybė, joje yra 61 kultūros paveldo objektas....


Naujųjų metų naktį Palanga tiesiog knibždėjo nuo sugužėjusių žmonių. Tiek žmonių, panorusių sutikti Naujuosius Palangoje, ko gero, dar nebuvo! Dalis svečių atvažiavo į Palangą tik atšvęsti naujus ir iškart po jų išvažiavo, tačiau didžioji dalis miesto svečių pasiliko. Kalbinti viešbučių vadovai netvėrė džiaugsmu - Drakono metai pažėrė skrynias pinigų.


Palangoje beveik visų kavinių bei barų sezonas pasibaigė, nes sulig paskutine vasaros diena išvyko ir dauguma kurorto poilsiautojų.  Kurorto verslininkai sutaria, kad šį sezoną Palanga akivaizdžiai susilaukė kur kas daugiau svečių, ypač užsieniečių, bet absoliuti dauguma jų šykščiai vėrė pinigines kurorto kavinėse ir restoranuose. Plieskiant neįprastai kaitrai, pritilo kalbos apie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius